X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

test owu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • kuki123 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 16 października 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według ovufriend owulację miałam 9 dnia cyklu (skok temperatury, który się utrzymuje). Dzisiaj mam 15 dc i wyszedł mi pozytywny test owulacyjny, dodam, że poraz pierwszy od kiedy ich używam( trzeci cykl). Nie wiem co o tym sądzić? Może, któraś też tak miała i wie dlaczego tak się stało?

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 16 października 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a może jednak w tym 9 dc owulacja nie odbyła się. zastanawiam się czy możliwa jest taka sytuacja, że np tego 9 dnia pęcherzyk nie pękł mimo wzrostu temperatury , a więc do owulacji jednak nie doszło i organizm podszedł do owulacji drugi raz tzn w tym 15 dc. pytanie, czy w tym 9 dc robiłaś testy owu a jeśli tak to jaki wynik? może to błąd programu, albo błąd testu w tym 15dc. może w okolicach po 9dc miałaś jakąś infekcę. musisz poobserwować na pewno jak długi będziesz miała ten cykl i jak teraz z każdym dniem będą zachowywać się temperatury. ja np. mam cykle 32 dniowe, a zdarzały mi się sytuacje, że pęcherzyk bardzo duży miałam już w 8 dc ( potwierdzone na usg) jak na zbliżającą się owu i wtedy rzeczywiście cykl miałam krótszy. ja dopiero testuję te wykresy. nie wiem jak Ty zaawansowana w tych wykresach jesteś, ale jeśli jesteś początkująca, to popróbuj kilka cykli, poobserwuj i testy i wykresy i dopiero wtedy coś więcej będziesz mogła wywnioskować :)

    kuki123 lubi tę wiadomość

    zem3i09k945lhtw9.png
  • kuki123 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 16 października 2016, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robię testy codziennie, 9dc wyszedł negatywny.Jestem poczatkujaca w obserwacjach. zdziwilam sie jak dzisiaj zobaczylam kreske testowa o wiele ciemniejsza od kontrolnej. Testy owulacyjne robię juztrzy miesiace,ciagle tej samej firmy i nigdy nie wyszedł mi pozytywny.

  • kuki123 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 17 października 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzisiaj of przesunąłmi owulke na 13 dc.Dalej niewiemcoo tym myśleć

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 17 października 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm ciekawa sprawa :D może któraś z bardziej doświadczonych koleżanek z forum się wypowie w tym temacie :) jak dla mnie to może miałaś jakąś lekką infekcję w tym 9 dniu stąd ten skok, albo wtedy była owulacja nieudana i teraz organizm przymierzył się powtórnie do owulacji. może ktoś inny będzie mieć jakieś pomysły :)

    kuki123 lubi tę wiadomość

    zem3i09k945lhtw9.png
  • Papierówka Autorytet
    Postów: 588 689

    Wysłany: 17 października 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę, że w Twoim wypadku test miał rację, temperatura może wzrosnąć z różnych powodów, niekoniecznie owulacji a pik lh jak się teraz pojawił a wcześniej go nie było to raczej owulacji wcześniej też nie było

    kuki123 lubi tę wiadomość

    <3 37+0tc 09.10.2020..... córeczka Kornelka - witaj! <3
    [*] 4tc ciąża biochemiczna 11.2019
    [*] 5tc ciąża biochemiczna 09.2019
    <3 37+1 tc synek Oliwierek 13.10.2018 - witaj! <3
    [*] 12 tc puste jajo 02.08.2017
    [*] 17 tc synek Ignaś 28.02.2017
  • kuki123 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 17 października 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję za odp:-)

  • Werka3333 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 18 października 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też jest dziwna sytuacja więc poniekąd Cię rozumiem i też mi ciężko ogarnąć mój organizm... w tym mc wychodzi mi, że miałam 3 owulacje... wiem wiem głupio to brzmi ale testy wyszły pozytywne zupełnie w innym terminie niż miała odpowiedni śluz i wyższą temp. Ale liczę się z tym, że ovufriend wyznacza wszystko na bazie danych naszych, testy LH mogą się mylić a temp może skakać z różnych powodów...

  • Kelly Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 października 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, proszę Was o radę... Uważacie, że te testy są pozytywne? Niby kreska testowa jest minimalnie ale to minimalnie bledsza i sama do końca nie jestem pewna jak interpretować taki wynik. Doradzicie?

    0ad77fc4b25c1400gen.jpg
    f44008a067178cf8gen.jpg

  • MrsKiss Autorytet
    Postów: 462 408

    Wysłany: 23 października 2016, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja takie rozumiem już jako pozytywne... Wcześniej robiłaś i druga kreska była widoczna?

    lJ4Sp2.png
    tDtKp2.png
  • Kelly Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 października 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robie od trzech dni i nie było wcale, lub tak ledwo ledwo widoczna kreska testowa :)
    Właśnie też mi się wydaje, że to może być pozytywny, ale nie mam pewności :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2016, 19:03

  • Kelly Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 października 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tamtym miesiącu również miałam obie kreski bardzo podobne, przy czym testowa również jak i teraz była dosłownie może CIUT jaśniejsza. Myślę, że wtedy test wskazał prawidłowo, bo wieczorem miałam bardzo charakterystyczny ból owulacyjny, za 3 dni temp. skoczyła, także objawy by potwierdziły wynik.
    Zastanawiam się czy i tym razem taki wynik oznacza pozytyw. :)

  • Kelly Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 października 2016, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam dziewczyny za odzew!! :) :*

  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 24 października 2016, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kelly wrote:
    Hej Dziewczyny, proszę Was o radę... Uważacie, że te testy są pozytywne? Niby kreska testowa jest minimalnie ale to minimalnie bledsza i sama do końca nie jestem pewna jak interpretować taki wynik. Doradzicie?

    0ad77fc4b25c1400gen.jpg
    f44008a067178cf8gen.jpg

    Te testy są negatywne

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
  • Tusia_87 Autorytet
    Postów: 3511 2302

    Wysłany: 24 października 2016, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozytywny test owulacyjny jest dopiero wtedy kiedy kreska testowa jest ciemniejsza bądź taka sama jak kontrolna.
    W ttm przypadku niestety ale ona są negatywne.

    Sama narobilam mnóstwo testów.
    Testów nie robi się z porannego moczu
    Testy najlepiej wykonywać popołudniami.
    2h przed testem najlepiej wstrzymać się od spożywania napojów.

    Na moim przykładzie :
    Testy wykonywałam dwa razy dziennie o godz12 i o godz 18.
    I teraz Wam powiem ze w sobotę o 12 test wyszedł pozytywny a o 18 był już negatywny i byłam w trakcie owulacji co potwierdzal ból jajnika i we wtorek monitoring :-)
    Rob dalej testy i czekaj na pozytyw :-)

    P. S te testy z allegro średnio się nadają. Na Twoim miejscu zainwestowalabym w facelle np z rosamana są o wiele lepsze

    3jgx3e3k7i9ddw4h.png
  • Kelly Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 24 października 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj już wyszła mocna krecha, inne objawy też się zgadzają więc gra gitara. :) Poza tym, miałam bardzo podobne kreski w tamtym miesiącu i wszystkie inne objawy się zgadzały więc owu była. Koleżanka wyżej też pisze, że u niej taka kreska oznacza pozytyw. :) Na szczęście nie mam potrzeby inwestować w testy z aptek czy drogerii, bo u mnie są one tylko dodatkowym uzupełnieniem dla mojej własnej ciekawości. W sumie na opakowaniu jest napisane, że czułość tych testów to 10, więc bardzo dobra. :) Ja chcę tylko lepiej poznać swój organizm, także dla mnie takie są ok. :)

  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 24 października 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka3333 wrote:
    U mnie też jest dziwna sytuacja więc poniekąd Cię rozumiem i też mi ciężko ogarnąć mój organizm... w tym mc wychodzi mi, że miałam 3 owulacje... wiem wiem głupio to brzmi ale testy wyszły pozytywne zupełnie w innym terminie niż miała odpowiedni śluz i wyższą temp. Ale liczę się z tym, że ovufriend wyznacza wszystko na bazie danych naszych, testy LH mogą się mylić a temp może skakać z różnych powodów...
    Mi tak samo pozytywy wyszły 9dc i 21dc ...ale że do tych ostatnich doszedł śluz to wykres OF mi wpierw wyznaczał owu na 1szy pozytyw, a koło 23dc zmienił, że jednak owu miałam tego 21dc.
    Więc najprawdopodobniej stres początku cyklu lub reakcja na zapodanie w poprzednim cyklu pregnylu i dało zwodniczo pozytywny test owu :)

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 24 października 2016, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy można przegapić szczyt tego piku LH ? 2 mies temu miałam wyraźną kreskę już po 1 minucie z drugiego moczu po przebudzeniu a w zeszłym miesiącu robiłam w tych dniach i rano i wieczorem i kreska zawsze była bardzo widoczna ale jaśniejsza od kontrolnej.

    zem3i09k945lhtw9.png
  • kuki123 Koleżanka
    Postów: 40 17

    Wysłany: 25 października 2016, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi przez dwa poprzednie cykle nie wyszedl ani jeden test pozytywny. Kreski testowe się pojawiały ale nigdy nie były tak ciemne jak testowa. W tym miesiącu of wyznaczył owulke na 9dc,robiłam testy dalej i 15 dc wyszedł w końcu pozytywny.Kreska testowa była ciemniejsza od kontrolnej. Następnego dnia już była jaśniejsza. Of zmienił datę owulki na 16 dc. Trochę mnie to zmartwiło bo wyjezdzałam na tydzień i nici z serduszkowania

  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 25 października 2016, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda.g85 wrote:
    a czy można przegapić szczyt tego piku LH ? 2 mies temu miałam wyraźną kreskę już po 1 minucie z drugiego moczu po przebudzeniu a w zeszłym miesiącu robiłam w tych dniach i rano i wieczorem i kreska zawsze była bardzo widoczna ale jaśniejsza od kontrolnej.
    po przebudzeniu to chyba nie za bardzo, dziewczyny polecają wersję wieczorną, albo przynajmniej okołopołudniową

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ