X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów znowu ta szyjka o co chodzi ??
Odpowiedz

znowu ta szyjka o co chodzi ??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 5 maja 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak to jest ,w kazdym cyklu a badam szyjke juz jakis czas po @ zawsze po max 2 dniach byla zamknieta az do zblizajacej sie owu a teraz hmmm zastanawia mnie co sie z nia dziej bo pierwszy dzien po byla srednio otwarta z pozniej znowu otwarta ale nie miekka jak na owu tylko taka srednia .czy jest mozliwosc ,ze nastapi owu szybciej ?? troche sie boje bo okres byl dosc bolesny a takich raczej nie miewam z tego co pamietam po poronieniu byla taka otwarta przez dosc dlugi czas ,czy mozliwe ,ze znowu poronilam .wiem ,ze nie powinnam sie domyslac bo to nic nie da ae zastanawiam sie tylko czy moze jednak owu szybciej nastapi ?z gory dziekuje dziewczyny za odpowiedz

    <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka nie znam się za bardzo na tym ja w zeszym cyklu z wykresu wnioskowałam że owulacja mogłą u mnie być 15 dc, cały cykl trwał tylko 23 dni. A na chwile obecną w 8 dn cyklu moja szyjka była otwarta i śluz jest rozciągliwy . D
    ziś ide na USG zobacze czy coś tam się zapowiada. Ja mam POCs tak żę u mnie wszystko pomieszane ....

  • Paulina87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 8 maja 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ja dopiero dziś dołączyłam na ovu i mam problemy z badaniem szyjki. Nie wiem jak ogarnąć temat otwarta/ zamknięta, wydaje mi się, że zrozumiałam o co chodzi z twardością szyjki, czy głęboko trzeba włożyć palec, aby to wszystko wyczuć?

  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 8 maja 2014, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej do tego zeby dobrze sie zoorientowac kiedy jaka jest potrzeba kilku cykli ale pozniej raczej bedzie to juz latwo rozpoznawalne :) wiec tak jesli chodzi o wysokosc to jak jest wysoko to musisz (przynajmniej ja musze )wlozyc prawie caly palec ,jesli nisko jest wyczuwalna zaraz po jego wlozeniu TWARDOSC twarda moznaokreslic gdy przypomina chrzastke taka jak ucho w gornej czesci lub nos a miekka przypomina w dotknieciu usta.jesli chodzi o OTWARTOSC to mi najbardziej pomoglo porownanie do smoczka :) jesli jest zamknieta to przypomina smoczek od butelki do karmienia zakonczony mala dziurka ,jest twarda i dziurka jest jakby zasklepiona a jesli jest otwarta to mozesz opuszek palca jakby wlozyc troszke do srodka .Nie wiem na ile pomoglam ale mam nadzieje ,ze choc troche :) powodzenia najwazniejsze to sie nie poddawac pozniej bedziesz umiala rozpoznawac ja juz z latwoscia :)

    <3
  • KATHARINKA Ekspertka
    Postów: 125 189

    Wysłany: 10 maja 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok ja tez jestem zielona, nigdy tego nie robilam, powiedzcie a ktorym palcem chyba wskazujacy by byl najlepszy? no i kiedy rano po obudzeniu, czy zmienia sie w ciagu dnia polozenie tej szyjki?

  • paulad11 Przyjaciółka
    Postów: 149 35

    Wysłany: 10 maja 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mozna jednym palcem wskazujacym lub dwoma .ja osobiscie wole jednym ,bada sie o tej samej porze rano lub wieczorem bo szyjka moze sie zmieniac w ciagu dnia troche

    <3
  • Paulina87 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 11 maja 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Dzięki za pomoc, pouczę się tego trochę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja tez mam problem z okreslaniem. Jeszcze jak jest nsko i twarda to jestem w stanie, a jak zaczynają sie stany pośrednie to głupieję. Wyczytałam gdzieś w internecie, że najlepiej mierzyć szyjke po południu. Rano po przebudzeniu jest niewzkazane bo po całej nocy leżenia może być w nienaturalnej pozycji i zafałszować wynik..... ale ile w tym prawdy to nie wiem.... Ja mierzę podczas wieczornego prysznica.;]

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ