X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Niemczech
Odpowiedz

Ciąża w Niemczech

Oceń ten wątek:
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 23 września 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wytrzymasz to jutro poszperam bo mam gdzieś w worku takie ubranka i zmierze

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Monika_DM Ekspertka
    Postów: 264 58

    Wysłany: 23 września 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie spieszy się. Przez następny tydzien i tak nie dam rady się wziąć za te rzeczy bo czekam na włóczke ;)
    Dziękuję bardzo :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2018, 22:23

    n9b5huo.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 25 września 2018, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika_DM wrote:
    Dziewczyny a zwłaszcza mamy dziewczynek,mam znowu prośbę o wymiar ubranek ;) Tym razem spódniczka i sweterek. Potrzebuję orientacyjne wymiary dla rozmiaru 86.
    1. Spódniczka: obwód w pasie i długość. Chciałabym taką max. do kolanek zrobić.
    2. Sweterek: szerokość ramion, długość od ramion do pupy, i długość rękawa od ramienia do rączki.
    1) Muszę spr, czy gdybym nie miała swetra w tym rozmiarze, to czy może być bluza?
    2) spódnicy raczej nie mam na pewno, ale mogę zmierzyć dół od sukienki (czy to ci coś pomoże?)

    Monika_DM lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 25 września 2018, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sweter (rozmiarówka Primark)
    Szerokosc ramion (u góry: do rękawa 20 cm; pod rękawami 26cm)
    Długość: 33cm
    Długość rękawa (30 cm, mierzone od szczytu)

    Sukienka
    Obw.w pasie na wysokości spódnicy 25,5 cm, dl 22,5 cm

    Monika_DM lubi tę wiadomość

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 25 września 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Monika to juz masz wymiary. Ja wlasnie nie znalazłam swetra tylko same bluzy i chyba jakies takie duze jak na 86

    Monika_DM lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Monika_DM Ekspertka
    Postów: 264 58

    Wysłany: 25 września 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluzy też moga byc czy dół sukienki. Chodzi mi i tak o orientacyjne wymiary bo stronom internetowym nie wierzę, ilekroć kupuje coś to tabela rozmiarów nigdy sie nie zgadza.

    Kinga dzięki, to już dużo :)

    n9b5huo.png
  • Barbarossa Koleżanka
    Postów: 39 7

    Wysłany: 27 września 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc dziewczyny! Mam znowu do Was pytanie odnośnie porodu w Niemczech. Czy mężowi przysługuje jakieś wolne- urlop gdy urodzę dziecko? Mój mąż jest kierowcą cieżarówki, jest codziennie w domu ale martwie się że zostanę sama, bo termin przypada mi na koniec roku, a mój mąż pracuje w weekendy, święta itd bez wyjątku i zastanawia mnie czy należy mu sie jakiś dzień wolnego chociaż na dzień porodu?

  • Kinga. Autorytet
    Postów: 3625 1125

    Wysłany: 28 września 2018, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barbarossa wrote:
    Cześc dziewczyny! Mam znowu do Was pytanie odnośnie porodu w Niemczech. Czy mężowi przysługuje jakieś wolne- urlop gdy urodzę dziecko? Mój mąż jest kierowcą cieżarówki, jest codziennie w domu ale martwie się że zostanę sama, bo termin przypada mi na koniec roku, a mój mąż pracuje w weekendy, święta itd bez wyjątku i zastanawia mnie czy należy mu sie jakiś dzień wolnego chociaż na dzień porodu?
    Zwykle 1-2 dni urlopu okolicznościowego (trzeba spr w umowie lub zapytać w firmie). Mój zwykle na poród zaklepywal urlop wypoczynkowy (2tyg), a poźniej jak ogarniemy papierologię, to Elternzeit (ale dopiero po porodzie)

    klz9mg7yd9d6oxc5.png
    1usaio4ppubu8zir.png
  • Monika_DM Ekspertka
    Postów: 264 58

    Wysłany: 28 września 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Barbarossa ustawowo taki urlop czy dni wolne z tytułu urodzenia dziecka nie przysługuje natomiast warto sprawdzić w regulaminie firmy czy poprostu zapytać w Personal bo pracodawca dobrowolnie może takich dni wolnych udzielać.

    n9b5huo.png
  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 28 września 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo dziewczyny



    Akilegna, Cierpliwa jak u was z bobaskami :)?

    Monika jak Vincent i jego ząbki ?

    Popiszcie coś dziewczyny :) zawsze miło was poczytać

    My od jutra wkoncu zaczynamy normalne życie . Cały czas mieliśmy gości . W niedziele dojechał mój tata ale na szczęście wszyscy jutro już lecę do PL .

    Zaczęliśmy przedszkole . Colin zawiedziony ze ciagle chodzi na tak krótko i z tata . Chce wkoncu zostać sam .

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 28 września 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdalena u nas dobrze...
    Mia jutro konczy 6 tygodni... jest grzeczna nadal, szaleje juz powoli z dyskusjami po swojemu, dzis "opierniczala" misie z karuzeli haha... w ogole coraz bardziej kontaktowa sie robi...

    Jedyne co to to ulewanie na minus, ale mala coraz starsza wiec zaciskam zeby w nadziei, ze jak skonczy te 3 miesiace to bedzie powoli jej to przechodzic...

    Tez mielismy gosci, bo w drugim tygodniu byli tescie, teraz byla kilka dni moja mama, dzis pojechala... z jednej strony fajnie, a z drugiej ciesze sie ze juz sami jestesmy i wkoncu w spokoju wszystko bez ogladania sie na innych...

    A u was jak tam? Jak mala? Brat zadowolony z siostrzyczki?

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 29 września 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez ok. Sara zaraz skonczy 9 mies. Pełza do tylu podnosi się do raczkowania ale zaraz odpuszcza, wszedzie jej pełno, ma 6 zębów, je wszystko. Aktualnie walczymy z katarem bo wiadomo Lena z przedszkola przyniosła i ratuje nas katarek do odkurzacza, serio dopiero teraz zdecydowałam sie kupic i jest to najlepsze co mogli wymyslic. Nawet Lena sama sobie sciaga bo wiadomo ciezko jej wysmarkać wszystko

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Monika_DM Ekspertka
    Postów: 264 58

    Wysłany: 29 września 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też ok. Vincent też ma trochę kataru, no ale to chyba normalne teraz. U nas Babie w użyciu.
    Magdalena, Vinnie ma założone te korony i póki co jest dobrze,nic go nie boli, myjemy normalnie, zaczęliśmy używać znowu tych patyczkow z nitką do zębów, mamy akurat takie kolorowe z Dm i strasznie mu się to podoba. Kiedyś czyścil bez problemu, pozniej kategorycznie nie chciał i teraz znowu mega frajda...nie nadążam czasem nad nim. Strasznie by chciał elektryczną szczoteczkę do zębów, muszę podpytać czy przy koronach może mieć bo wcześniej miał zakaz.
    Nie jesteśmy zadowoleni z przedszkola...może jesteśmy przewrazliwieni i to się później unormuje...jak było ciepło to rano przyprowadzaliśmy go w dresach (bo chłodno) ale dawalismy krótkie spodenki i ani razu mu nikt nie przebral dopiero jak powiedzieliśmy że mu za ciepło i żeby mu chociaż przypomnieli to powiedzieli ze teraz jak wiedzą że mogą to mu przebiora, bluzki z długim rękawem też mu nie ściągali i w 25-27 stopni biegal w dresach, koszulce i bluzce, oczywiście cały zgrzany. Ja nie wiem też czy one w ogóle zwracają uwagę kto i kiedy odebrał dziecko...brama nie jest zamykana na klucz, każdy może wejść, kilka razy jak weszlam po małego to gdzieś w kącie ogrodu wychowawczyni, nie wiem czy mnie widziała w ogóle. A w piątek we cztery siedziały na schodach a mały miał buty na odwrót założone i nikt nie zauważył. Mąż wziął go szybko i zorientował się dopiero za ogrodzeniem. W poniedziałek ma z nimi pogadać. Wiecie, ja rozumiem że to nie są ich dzieci, że one nie biegają za każdym i nie sprawdzają czy mają czyste ręce na podwórku albo śpik pod nosem no ale te buty, i ogólnie zostawiam im dziecko pod opieką to mogły by sprawdzić czy dzieci nie są przegrzane lub czy im nie jest zimno. W zlobku to wszystko robili, a w ogóle najlepiej było u Tagesmutter pod tymi względami.
    Oczywiście teraz przez rok musimy tam zostać, może się to wszystko dotrze, może jestem jeszcze mentalnie "w zlobku", może tu chodzi o to że Vincent ma się nauczyć samodzielności...choć ostatnio na spotkaniu wychowawczynie same powiedziały że są pod wrażeniem tego jak bardzo Vincent jest samodzielny. Ehhh, sama nie wiem. Póki co przedszkole mi się nie podoba, za to Vincentowi bardzo ;)

    n9b5huo.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 29 września 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika to powiem Ci że srednio fajnie...ale fakt musicie mowic o tym od początku i zwracac uwage. U nas jest tak ze drzwi wejściowe są zamykane na taką jak by blokadę. Tylko dorosli sięgną do jej otwarcia. Przy każdym odbiorze trzeba podejść do Pani i powiedzieć ze dziecko juz idzie. Ogolnie jest to przedszkole otwarte i np dzieci mogą robic co chcą czyli chcą być na dworze w ogrodzie to idą chcą na sali to idą na salę nikt nie pilnuje az tak i jest tak ze kazde dziecko jest praktycznie gdzie indziej ale upredzali o tym i jesli komus nie pasuje to trzeba zglosic. Wiadomo tez są jakies niedociągnięcia które mi nie zawsze pasują ale ogólnie jest spoko przedszkole. W lazdym razie dbają zeby dzieci byly ubrane jak jest zimno czy rozebrane jak gorąco itp. Fakt ze pilnują bardzo ale zdarzają sie wpadki jak np teraz Lena jest zapisana w srody na zajecia muzyczne w związku z czym w przedszkolu jest w ten dzien do 16 bo o 14 zaczynaja sie zajecia i te dzieci które chodzą Pani zabiera do innej sali no i ostatnio mimo ze od poczatku wrzesnia mowilam ze Lena bedzie na to chodziła te dzieci ktore mialy isc na tą muzykę to poszly a Lena zostala bo nikt tego nie dopilnował i bawila sie w piasku sama... oczywoscie po telefonie męża z opierdzieleniem panie przepraszaly no ale..

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Monika_DM Ekspertka
    Postów: 264 58

    Wysłany: 30 września 2018, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annaki no u nas zamek też jest mega wysoko, że dzieci na bank nie dostaną ale w zlobku był domofon i trzeba było zadzwonić i oni z środka wpuszczali rodzica. Tu każdy obcy może wejść, nic nikomu nie melduje, że zabieram małego. Musze zapytac czy oni na pewno widzą kto odbiera dzieci i może właśnie zaproponuje takie meldowanie ktiremukolwiek wychowawcy, że się odbiera dziecko. Wiem, że to już wygórowane myślenie, ale jeżeli ktoś weźmie dziecko z przedszkola o 14:00 a rodzice przyjdą o 16:00 i by się okazało że dziecka nie ma, to tak na dobrą sprawę ktoś może z tym dzieckiem wsiadac już do samolotu...wiem, że przesadzam akurat w tym wypadku, no ale...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2018, 07:34

    n9b5huo.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 30 września 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika no masz 100% racji!
    U nas bylo tak ze Lena byla raz odbierana przez mame jej kolezanki z grupy bo szla do niej sie bawic ale właśnie musialam ja to powiedzieć rano. Oczywoscie Panie jesscze później dzwoniły do mnie czy Pani taka i taka na pewno moze odebrać Lenę
    Ale powiedz. Ja to bym zrobila prowokacje i np powiedziała np dziadkowi zeby odebral i poszla sama za godz po dziecko...

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Monika_DM Ekspertka
    Postów: 264 58

    Wysłany: 2 października 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pani Dyrektor w przedszkolu stwierdziła, że widzą przez okno kto wchodzi i odbiera dzieci...a co do butów na odwrót to powiedziała, że pomagają dzieciom się ubierać jeżeli one o to poprosza, i wcześniej Vincent mowil żeby mu ubrać buty a akurat wtedy założył sam, i że nawet jak one widzą że buty są na odwrót to reagują wtedy gdy dziecko powie, że go bolą nóżki, bo wtedy dziecko zapamięta jak te buty ma ubierać!!! Gdzie ja dałam dziecko? Jestem załamana bo teraz nie ma nigdzie miejsc i zmienić możemy dopiero za rok, a nie jest to łatwe bo z miejscami jest mega ciężko (Vincent był zapisany do 5 a w tym się dostał). Rozmawiałam też z innymi mamami i one są zadowolone, generalnie Vincent też chodzi chętnie i lubi tam być. Ale ta argumentacja szefowej rozwaliła mnie na łopatki :/

    n9b5huo.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 2 października 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może złóż papiery mimo wszystko do innych ponownie. Wiesz jak to w ciagu roku dzieci tez odchodzą bo choroby czy cos i moze akurat znajdzie sie gdzies miejsce.

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • Monika_DM Ekspertka
    Postów: 264 58

    Wysłany: 3 października 2018, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam poskladane papiery. Bo jak dostaliśmy wtedy odmowy to zaznaczalam że chce zostawić zgłoszenie na liście rezerwowej. Dzwoniłam też do jednego przedszkola już i do drugiego zadzwonię w czwartek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2018, 00:41

    n9b5huo.png
  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 4 października 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, pewnie sie orientujecie w temacie, czy jak urodzi sie dziecko, i mamy juz w rece akt urodzenia, to czy trzeba isc do gminy zameldowac dziecko na mieszkaniu, czy jakos to automatycznie idzie?

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
‹‹ 991 992 993 994 995 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ