Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2019
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2019

Oceń ten wątek:
  • iriiska Autorytet
    Postów: 2745 3272

    Wysłany: 22 lipca 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, poradzcie mi proszę, sprawdziłam w kalendarzu i okazuje się że mam w środę USG jamy brzusznej. Takie ogólne, zapisałam się ze 3 miesiące temu żeby sprawdzić stan wątroby bo lekach ivf. A w czwartek mam normalne USG dzieciaczkowe. Myślicie że iść na to w środę czy odwołać? Nie mam już jak się spytać lekarza, w internecie są bardzo różne opinie o częstotliwości USG w ciąży i się waham.

    Matyśka lubi tę wiadomość

    dHvMp2.png
    PCOS, MTHFR, PAI-1, hiperprolaktynemia.
    M - fragmentacja DNA
    🔸2018 - 3 x IUI :( cb
    🔸01.2019 - 1 IVF FAMSI długi protokół, hiperka. 25.02 pick-up 4 kumulusy, 2 oocyty -> 1❄️ (4BC). 03.04 FET. 10dpt beta 0,1.
    🔸04.2019 - 2 IVF FAMSI długi protokół. 24.05 pick-up 10 kumulusów, 7 oocytów -> 6 ❄️ 😍
    27.06 FET 3AB i 3BB. 5dpt beta 28. 7dpt beta 77. 11dpt beta 258. 14dpt beta 945. 21dpt beta 14561, są dwa pęcherzyki. 28dpt mamy ❤️❤️. 17t4d będzie parka!
    24.02.2020 Nasze skarby są już z nami! 🥰

    "Kiedy coś uparcie gaśnie, zaufaj iskierce nadziei"
  • zulka Autorytet
    Postów: 1783 2298

    Wysłany: 22 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rebe wrote:
    Dziś byłam na kolejnym usg tym razem u nowego lekarza (prowadzącego)

    Młode wyglądało jak mały miś haribo! I ruszało się, niesamowitości! Wg usg 9t1d, 24mm szczęścia, serce boje jak dzwon w rytmie 178!

    Niesamowite jak bardzo się młode zmieniło w ciagu ostatnich 10 dni!

    Następna wozyta, już prenatalna będzie za 2 tygodnie, w międzyczasie zrobię te nie inwazyjne badania z krwi, zeby wykluczyć kilka anomalii chromosomów. Nigdy ze względu na PGD powinny być już wykluczone, ale w poradni genetycznej powiedziano, zw mam te ciąże traktować jak normalna, a ze skończyłam już 35 lat, to te badania są zalecane.

    Jestem przeszczęśliwa, mieliśmy czekać z dzieleniem się nowina do 12tc, ale powoli już mówimy większemu gronu..
    rebe super wiadomość, mój groszek miał tyle w sobotę widziałam go w 3D i tak fajnie ruszał rączkami i nóżkami. Też nie mogę uwierzyć ,że to maleństwo z tygodnia na tydzień tak się zmienia.
    U mnie już większość wie bo niestety zaczęli się domyślać i wypytywać.

  • zulka Autorytet
    Postów: 1783 2298

    Wysłany: 22 lipca 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iriiska wrote:
    Dziewczyny, poradzcie mi proszę, sprawdziłam w kalendarzu i okazuje się że mam w środę USG jamy brzusznej. Takie ogólne, zapisałam się ze 3 miesiące temu żeby sprawdzić stan wątroby bo lekach ivf. A w czwartek mam normalne USG dzieciaczkowe. Myślicie że iść na to w środę czy odwołać? Nie mam już jak się spytać lekarza, w internecie są bardzo różne opinie o częstotliwości USG w ciąży i się waham.
    iriiska po prostu idz na to usg i poinformuj lekarza że jesteś w ciąży. Myślę, że nie będzie przeciwskazań. Co do usg ciążowego pytałam ostatnio lekarza bo średnio co tydzień na nim jestem i nie ma przeciwwskazań. Teraz jest sprzęt wysokiej jakości i nie szkodzi dzieciaczkowi.

    iriiska, Makt lubią tę wiadomość

  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 22 lipca 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iriiska wrote:
    Dziewczyny, poradzcie mi proszę, sprawdziłam w kalendarzu i okazuje się że mam w środę USG jamy brzusznej. Takie ogólne, zapisałam się ze 3 miesiące temu żeby sprawdzić stan wątroby bo lekach ivf. A w czwartek mam normalne USG dzieciaczkowe. Myślicie że iść na to w środę czy odwołać? Nie mam już jak się spytać lekarza, w internecie są bardzo różne opinie o częstotliwości USG w ciąży i się waham.
    USG w ciazy jest bezpieczne nie ma co odkładać

    iriiska, Makt lubią tę wiadomość

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 22 lipca 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz wrote:
    Chciałabym, żeby tak było. Aktualnie mam schizę, że wraca moja nerwica lękowa. Niecały miesiąc temu ostatecznie odstawiłam prochy na nią i bardzo nie chciałabym do nich wracać. Może spróbuję z czekoladą 😉
    A może byś spróbowała wizyty u psychologa w tym okresie ???
    I myślę tez ze skoro sie włączyłam wczesniej warto zaczerpnąć informacji od lekarza co robić jakby nerwica wrocila ???
    Okres ciazy to stres dla każdej z nas raz jest lepiej raz gorzej

    Olalasz, Makt lubią tę wiadomość

    7b0f9c1e19.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22637 11315

    Wysłany: 22 lipca 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zastrzykow w uda, to wazna jest pozycja, tzn byla wazna w moim przypadku...
    Zawsze siadalam na brzegu naroznika, wybralam akurat naroznik, bo mam niski w innym wypadku wybralabym pufe czy jeszcze cos innego byle nie za wysokiego...
    Siadalam na brzegu samym i wyciagalam nige wyprostiwana do przodu tak, zeby byla calkiem rozluzniona, jak bedzie napieta, to ciezko i wtedy beda siniaki... wtedy na takiej luznej nodze lapalam faldke skory, z przodu, tam gdzie mi sie najlatwiej lapalo, czasem szukalam chwile i wtedy wbijalam igle, puszczalam i robilam zastrzyk...
    Przez te 11 miesiecy moge na palcach zliczyc ilosc siniakow i za kazdym razem jak mialam zbyt napieta noge to sie pojawialy...

    Teraz no przy dluzszej podrozy itp musze tez robic clexane i nadal praktykuje uda...

    Moj brzuch w okolicach 30tc byl tak napiety, mimo, ze nie byl jakis wielki, ze nigdzie bym nie zlapala juz skory, wiec na tamten czas sie cieszylam, ze juz mam opanowane zastrzyki w uda...

    Oczywiscie z tym napieciem to nie bedzie tak samo u kazdego, bo wiadomo kazdego brzuch inaczej rośnie, inne napiecie skory, boczki, tkanka tluszczowa itp...
    Ja to nawer boczkow nie mialam (mimo ze przed ciaza mialam olbrzymie i teraz tez mam boczki) bo mega mi je wyciagnelo z brzuchem w przod

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 23 lipca 2019, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo,
    Ja tez polecam bardzo balsam Palmersa. jak jednego dnia nie posmaruje to juz swedzi skora ..

    Marianka trzymaj sie mocno! jesli cierpisz na migreny t pewnie bierzesz mocne leki a ze teraz nie mozesz to Cie zmoglo zupelnie:( biedna

    iriiska ja bym zadzwonila do lekarza sie zapytac i upewnic..

    Wyprawka :) my kupilismy pierwsze bodziaki po poznaniu plci i do tej pory tylko zapycham wozek internetowo ciuchami ale zaczynamy rozgladac sie za wozkiem i lozeczkami po malu..

    iriiska lubi tę wiadomość

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • Olalasz Autorytet
    Postów: 1073 1157

    Wysłany: 23 lipca 2019, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mikuśka wrote:
    A może byś spróbowała wizyty u psychologa w tym okresie ???
    I myślę tez ze skoro sie włączyłam wczesniej warto zaczerpnąć informacji od lekarza co robić jakby nerwica wrocila ???
    Okres ciazy to stres dla każdej z nas raz jest lepiej raz gorzej
    Tak, idę jutro do psychologa. Z lekarzem oczywiście rozmawiałam jeszcze przed ciąża, jak ustalaliśmy kwestię odstawiania leków. W najgorszym wypadku wrócę do przyjmowania leków, ale chciałabym tego uniknąć przynajmniej w pierwszym trymestrze. Na razie próbuje się dokładnie tak uspokajać. Dzisiaj jest gorzej, ale za kilka dni może być lepiej :)

    ex2bl6d8upih96ql.png

    31.01-1 IUI 🙁
    25.02- 2IUI🙁
    06.05- początek przygotowań do IVF
    19.06 punkcja: 11 oocytów, 7 dojrzałych, 7 zarodków
    22.06 transfer dwóch 3-dniowych zarodków (8A/B i 10A),
    1 ❄️
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 23 lipca 2019, 01:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalasz to prawda ze zdrowiem tak fizycznym jak psychicznym nie ma zartow.

    Wedlug naszej appki maluszki dzisiaj sa wielkosci.. Game Boy´a :))

    Makt lubi tę wiadomość

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 23 lipca 2019, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morning:)
    Olalasz dasz radę mówię Ci !!! Jak będziesz potrzebowała pogadać pisz my tu wszystkie pomożemy
    Głowa do Góry nic się nie dzieje jest dobrze i tak bedzie !!!

    mao, Olalasz lubią tę wiadomość

    7b0f9c1e19.png
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 23 lipca 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę iść zrobic badania krwi i moczu bo wizyta w poniedziałek

    7b0f9c1e19.png
  • Tropka Autorytet
    Postów: 629 391

    Wysłany: 23 lipca 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 🍒🍒🍒😊
    ...,ale mamy zaległości na forum..

    U nas wszystko dobrze , maluch się rusza ,brzuch rośnie , sezon w pełni nad morzem i na jakiś czas się wyłączyłam.
    Wyprawkę kompletujemy pomalutku , 😁
    Mam już tetre , otulacze bambudowe , super miękkie pieluszki flanelowe , ciuszków troszke ,
    W lidlu są reczniki 100 % bawełny organicznej dla noworodków, cena tez fajna ,
    Co jeszcze .. kupilam na olx u dziewczyny cały komplet do lozeczka i wózka, plus gniazdo i rożek, wybierasz materiał i szyje , jakość super a cena bajka , Zaplacilam 230 zł za wszystko.

    Mikuśka 🌼😊musimy się na kawe wybrac jak będziesz nad morzem , gdzie jeździsz?

  • mao Autorytet
    Postów: 3109 2350

    Wysłany: 23 lipca 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olalaasz, Mikuśka ma rację- tutaj jest grupa wsparcia😍 Każda z nas ma czasem chwile słabości i się stresuje, ale kopniak w dupsko od reszty dziewczyn pomaga ☺️ Staraj się cały czas myslec, ze się udało, jesteś w ciąży i z maluszkiem jest wszystko dobrze!!! Nawet nie dopuszczaj do siebie złych myśli!!!

    Dziewczyny, któraś w tym tygodniu podgląda Maluszka?? 😍
    A jak nasze „nowe” kolezanki- betujecie jeszcze czy grzecznie czekacie na USG?? 😁

    Makt, piegusek, Olalasz lubią tę wiadomość

    201911201770.png

    202201014972.png
  • mao Autorytet
    Postów: 3109 2350

    Wysłany: 23 lipca 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tropka, daj linka do tej dziewczyny☺️ Bo jak mowisz, ze jakość super, a cena też fajna to może tez się skusimy 😁 Bo pewnie ma opcje wysyłki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2019, 08:39

    201911201770.png

    202201014972.png
  • Andziax88 Ekspertka
    Postów: 133 208

    Wysłany: 23 lipca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej☺️ ja wczoraj byłam podejrzeć dzidzię😊 no i jest babka na 100%, lekarz już kazał kupować sukienusie 😀 dobrze rośnie, jest o tydzień starsza niz wynika z daty OM. Chyba zacznę powoli kupować rzeczy bo nie mam jeszcze nic.
    Która z Was miała już test z glukoza? Ja mam zrobić przed kolejna wizyta, podobno okropnie to smakuje😕

    Bajka_88, mao, KeepCalm, asienka30, Olalasz lubią tę wiadomość


    c3f14bfb15.png

    34bwpc0zhbt7e64j.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 23 lipca 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao ja jutro podglądam :) mam nadzieję że wszystko jest dobrze bo w czwartek jedziemy na kilka dni nad morze... w przyszły czwartek prenatalne a jutro oddaję krew na Pappe

    Bajka_88, KeepCalm, asienka30, Olalasz lubią tę wiadomość

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • Mikuśka Autorytet
    Postów: 4527 1669

    Wysłany: 23 lipca 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tropka ja mam domek w Pobierowie wiec jak coś to możesz wpadać do mnie 😊

    7b0f9c1e19.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 23 lipca 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia nie nastawiaj się od razu negatywnie :) glukoza smakuje jak taki mega słodki ulepek. Ja do tej pory nie miałam z nią problemu, ale niektórym się cofa albo wymiotują

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 11358 9602

    Wysłany: 23 lipca 2019, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w czwartek połówkowe :) nie mogę się doczekać, może w końcu poznam płeć, bo chciałabym już zacząć kupować wyprawkę ;).
    Jak sobie podliczyłam wszystko to wychodzi niezła suma, więc chce rozłożyć koszty w czasie a nie wszystko na raz :D.

    Olalasz lubi tę wiadomość

    02/26 Naturals Beta 1979, 4205
    Cudzie trwaj 😍 Dziewczynka 🩷
    preg.png

    age.png

    Synek 29.04.2025 🩵 (38+1tc)
    26dpt USG jest serduszko
    20dpt-2mm zarodek
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB

    Synek 26.07.2021 💙 (36+4tc)
    21dpt USG- 2,5mm szczęścia
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    Córeczka 13.12.2019 🩷 (40+1tc)
    23dpt jest serduszko
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    Niedrożne jajowody ❌
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 11358 9602

    Wysłany: 23 lipca 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziax88 wrote:
    Hej☺️ ja wczoraj byłam podejrzeć dzidzię😊 no i jest babka na 100%, lekarz już kazał kupować sukienusie 😀 dobrze rośnie, jest o tydzień starsza niz wynika z daty OM. Chyba zacznę powoli kupować rzeczy bo nie mam jeszcze nic.
    Która z Was miała już test z glukoza? Ja mam zrobić przed kolejna wizyta, podobno okropnie to smakuje😕

    Ja robiłam na samym początku ciąży i było mi ciężko... Dla mnie za słodkie, a jak już mi cukier spadł jak wychodziłam to bardzo źle się czułam aż mną trzęsło, więc warto iść z kimś, albo nie wracać samemu. Ale ogólnie do przeżycia jak wszystko ;)

    02/26 Naturals Beta 1979, 4205
    Cudzie trwaj 😍 Dziewczynka 🩷
    preg.png

    age.png

    Synek 29.04.2025 🩵 (38+1tc)
    26dpt USG jest serduszko
    20dpt-2mm zarodek
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB

    Synek 26.07.2021 💙 (36+4tc)
    21dpt USG- 2,5mm szczęścia
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    Córeczka 13.12.2019 🩷 (40+1tc)
    23dpt jest serduszko
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    Niedrożne jajowody ❌
‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planujesz ciążę? Sprawdź, jaką rolę w organizmie odgrywa koenzym Q10

Przygotowania do ciąży to ogromne wyzwanie dla organizmu – na poziomie komórkowym zachodzą procesy wymagające dużych nakładów energii. Coraz więcej badań pokazuje, że koenzym Q10 może wspierać jakość komórek jajowych i plemników, dostarczając mitochondriom potrzebnego paliwa. Choć nie zastąpi kwasu foliowego ani terapii hormonalnej, może stać się cennym uzupełnieniem w staraniach o dziecko.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ