X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 16 listopada 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten chrupki chleb jesz sam czy z czymś?

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 16 listopada 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    ja przez weekend wyniki miałam tragiczne. Nie wiem z czego to wynika. Na czczo to totalna porażka. Nie chciałabym wprowadzać jogurtu naturalnego przed snem, bo mam go serdecznie dosyć. Jem go w połączeniu z płatkami owsianymi i owocem na drugie śniadanie. Piję niecałą szklankę maślanki. Ale to chyba też nie dla mnie, bo jakoś połączyłam to z tym, że rano mam cukier za wysoki. Więc znowu muszę zmienić koncepcję. Wzbraniam się przed tą insuliną bo się jej boję, ale chyba nie będzie wyjścia.

    Polubiłam przez przypadek...

    Insuliny nie ma się co bać, w końcu nasz organizm też ją normalnie wytwarza, tylko w ciąży gorzej mu to idzie. Od kłucia się insuliną gorsze są nie opanowane cukry.

    Ja to już nawet nie czuję smaku tego jogurtu. Biorę dużą łyżkę, kilka ruchów i po jogurcie. Kefir czy maślanka też się u mnie nie sprawdziły na noc, bo sprawdzałam na początku. Lubię sobie czasami dodać do tego jogurtu wiórki kokosowe i łyżeczkę ksylitolu, wtedy robi się pyszny kokosowy 🤤

    U mnie na czczo dziś 82 🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2020, 10:58

    Skowronek lubi tę wiadomość

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 16 listopada 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no chyba będę musiała zrezygnować z tej maślanki na noc. Póki wciągnęłam jednego kabanosa to rano były cukry ok. Tylko, że zbrzydł mi smak dlatego chciałam przerzucić się na coś innego.
    Za tydzień mam kontrole u diabetologa, zobaczymy.
    A no i raz w tygodniu, przez cały dzień przed głównymi posiłkami, miałam mierzyć ketony...no i tragedia. Rano ładny beżowy pasek, przed obiadem lekko różowy, a przed kolacją już w ogóle prawie brązowy...

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 16 listopada 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie cukry nawet ok. Za to znowu mam ketony. Wczoraj opuściłam 2 kolacje, bo tę normalną jadłam o 20.30 i myślałam że wystarczy. Nie byłam głodna. Teraz przed obiadem to samo, rano po 2 śniadaniu poszłam na spacer dość intensywny i przeszłam z 8 km, przychodzę do domu mierze i znowu ketony. Czy jeśli planuję jakąś aktywność to mogę w jej trakcie coś zjeść np. jabłko? Idę w środę do lekarza to może coś poradzi na to😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2020, 13:55

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 17 listopada 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Ten chrupki chleb jesz sam czy z czymś?
    Z almette jem🙂


    Ja dzisiaj w ogóle miałam dziwny przypadek, rano mierze cukier 98, myślę sobie z jakiej okazji? Poszłam jeszcze dokladnie umyć ręce, mierze drugi raz 83, później jeszcze 3 raz zmierzyłam,żeby nie było i wyszło 76...więc nie wiem o co chodzi? A jak miałam 130 po obiedzie to nawet jak zmierzyłam za chwilę to i tak mi pokazywał 128 więc wynik ok, a tu taka dziwna rozbieżność.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 17 listopada 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie wiem...mi to się wydaje, że z tymi glukometrami jest coś nie tak. Ja mam wrażenie, że z dnia na dzień mam coraz gorsze wyniki a jem praktycznie cały czas to samo.

    Lusi91 lubi tę wiadomość

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 17 listopada 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też z majowego wątku. W pierwszej ciąży miałam cukrzycę w ciąży i ciężko przez to przeszłam. Kurczę, dziwne jest to dla mnie że możecie jeść nabiał. Mój diabetolog całkowicie go zakazywał bo znaczenie podwyższa cukier i faktycznie tak było... w moim wykonaniu pierogi z serem/jogurty/owsianka to było marzenie... tak samo zupa, np w której były ziemniaki (pisalyscie o krupniku). To co sprawdzało się doskonale to chude mięso np pieczone w piekarniku podawane z każdym rodzajem kaszy lub brązowego ryżu. Jeżeli któraś z Was ma problem ze śniadaniem (typowo kanapkami) polecam jedyny chleb z którym mogłam zjeść nawet i trzy kromki z normalnym wynikiem cukru na koniec. Przerobiłam większość piekarni w dużym mieście... Jedyny możliwy dla mnie chleb z idealnym składem to chleb z Lidla - żytni na zakwasie z ich piekarni. Naprawdę polecam.

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 17 listopada 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    ja nie wiem...mi to się wydaje, że z tymi glukometrami jest coś nie tak. Ja mam wrażenie, że z dnia na dzień mam coraz gorsze wyniki a jem praktycznie cały czas to samo.

    Im bardziej zaawansowana ciąża tym gorsze wyniki. Sama zauważysz to właśnie na tych samych posiłkach. Dopiero przed porodem mogą się cukry stabilizować (u mnie niestety tak nie było).

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 17 listopada 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Witam dziewczyny, ja jestem na początku ciąży i prawdopodobnie na początku drogi z cukrzyca ciążowa. Odebralam wlasnie wyniki glukozy na czczo i wyszla 103. Musze wykonac krzywą i zastanawiam sie, czy powinnam się jakoś wcześniej przygotować? Na wynik moglo miec wpływ, że wstałam około 7 ,a do labu dotarłam dopiero przed 9, bo wcześniej musiałam syna ogarnac do przedszkola i jakoś tak zeszlo.

    Im później badanie krwi po wstaniu tym korzystniejszy wynik dla nas. Ja po wstaniu ostatnio miałam 95, a zanim dotarłam do labo to spadło na 86.

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 17 listopada 2020, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 🙂 co do wyniku na czczo to u mnie jest odwrotnie, jak wstanę po tych 8 godzinach to mam niski wynik a jak bym sobie pospała dłużej to mam wyższy wynik. U mnie dojazd na czczo do lab koło 9 rano na pewno by się wiązał z podwyższonym cukrem. Dietetyk mi tłumaczył, że robię się za bardzo głodna i to doprowadza do wyrzutu glukozy przez organizm.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 17 listopada 2020, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Dałam się namówić mężowi na cebulaka na ostatnią kolację. Cukier 157😱 dwa razy mierzyłam. Po drożdżówkach słodkich mi tak nie wywalało. A takie cukry miałam ładne. Co będzie rano to boję się myśleć. Czułam, że będzie lipa bo zaraz po zjedzeniu zaczęło mi serce kołatać.
    U mnie też chyba tak jest, że im później wstanę tym gorsze cukry.
    Ziemniaki i nabiał nie podnoszą mi cukru przynajmniej na razie. Upiekłam szarlotkę- ciasto kruche z mąki pełnoziarnistej i troszkę cukru, jabłka dałam surowe z cynamonem bez cukru. Cukry po kawałku ok.100-105.
    Ale się zestresowałam tym pomiarem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2020, 23:49

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 17 listopada 2020, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Cześć! Dałam się namówić mężowi na cebulaka na ostatnią kolację. Cukier 157😱 dwa razy mierzyłam. Po drożdżówkach słodkich mi tak nie wywalało. A takie cukry miałam ładne. Co będzie rano to boję się myśleć. Czułam, że będzie lipa bo zaraz po zjedzeniu zaczęło mi serce kołatać.
    U mnie też chyba tak jest, że im później wstanę tym gorsze cukry.
    Ziemniaki i nabiał nie podnoszą mi cukru przynajmniej na razie. Upiekłam szarlotkę- ciasto kruche z mąki pełnoziarnistej i troszkę cukru, jabłka dałam surowe z cynamonem bez cukru. Cukry po kawałku ok.100-105.
    Ale się zestresowałam tym pomiarem.

    Ja pamietam jak miałam ochotę na taką odpiekaną bagietkę z masłem ziołowym... Mniam! Do dziś pamiętam, że cukier mi skoczył po godzinie do 170... to chyba był mój najgorszy wynik z pełną premedytacją ☹️

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 18 listopada 2020, 05:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie również czym później, tym wyższy wynik glukozy na czczo 🤷‍♀️

    Co do nabiału, to mnie diabetolog pozwoliła jeść do 2 szklanek nabiału dziennie i ja się tego trzymam. Z tym, że u mnie po nabiale cukier jest ok 👍

    Olimama do krzywej cukrowej się nie trzeba przygotowywać. Ważne, by jeść normalnie, tak jak do tej pory, a nie wprowadzać nagle jakiś diet, bo to może zakłamać wyniki.

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Nowa_Monika Koleżanka
    Postów: 55 64

    Wysłany: 18 listopada 2020, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Od dziś mam mierzyć cukier ponieważ na czczo mam za wysoki . Dziś mierze a tam 93. Jeszcze jeden taki wynik powyżej 90 i bd musiała insuline brać. A może zle zmierzyłam No nie wiem. Ogólnie na czczo mam od razu po przebudzeniu mierzyć czy jak. Bo ja budze się o 6. Budzik chłopaka mnie budzi leżę o 7 poszłam zmierzyć i tam 93.
    Wiec mam dwa pytania
    1.czy musze od razu po przebuszeniu czy mam później jak bd szla śniadanie robić czy coś?
    2.czy jak jednak od razu po przebuszeniu to np moge na czczo po 6 a np śniadanie pierwsze 7:30 czy nie bardzo?

  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 18 listopada 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi Pani mówiła że w pierwszej godzinie nic pić nie mogę, po godzinie jak mi zmierzyła cukier powiedziała, że mogę się napić ale i tak nic nie piłam bo jednak woda cukier obniża. Po 2 godzinach mogłam się napić.
    Ja sobie mierze cukier zaraz jak wstanę. Wstaje o 6:30, mierze cukier i potem sie ogarniam i o 7 jem sniadanie. Mnie się lekarka pytała o której wstaje i wtedy kazała mi jeść o 7 śniadanie bo mówiła że o 8 w moim przypadku jest za późno.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 18 listopada 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jestem załamana...dzisiaj wyszło mi na czczo 98.
    Miałam dzisiaj pobieraną krew, więc śniadanie mi się przesuneło aż do 9:30. Aż się boję zmierzyć cukier...

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 18 listopada 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, a mam takie pytanie - jak to jest z pieczywem. Nie umiem jeszcze ustabilizować cukru porannego, cały czas powyżej 100, ani razu jeszcze nie był w normie. Wczoraj wypróbowałam chleb żytni i dzisiaj rekord 116. A to podobno białe pieczywo podnosi cukier? To jak to już jest? Bo ja już totalnie nie wiem co jeść, zwłaszcza jak większość podchodzi mi do gardła. :/

    Ala_Ala lubi tę wiadomość

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 18 listopada 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z cukrami rano nie mam pojęcia jak sobie radzić. U mnie jak jest długa przerwa między kolacją a śniadaniem to wyniki takie na pograniczu 89/90 raz 94. Lepsze wyniki były do tej pory jak przerwa między kolacją a mierzeniem nie była dłuższa niż 8-9 h. Ale ja też dopiero się uczę. Ostatnio kupiłam sobie chleb IG i faktycznie po nim mam niższy cukier. Wydaje mi się, że każda z nas musi sama sprawdzić jak reaguje na różne jedzenie. U mnie dziś 81 na czczo po wczorajszym wybryku. Strasznie to przeżyłam, martwię się tym, że w I trym nie pilnowałam tego cukru tak jak teraz bo ciągle wymiotowałam i że dziecku zaszkodziłam, ale na prenatalnym wszystko było bardzo ładnie. Dziewczyny czy miałyście jakieś znaki przed ciążą, że możecie mieć cukrzycę ciążową? U mnie wyszła już w 6 tyg minimalnie przekroczona glukoza i tak się zastanawiam skąd to się wzięło. Rok wcześniej miałam dość obszerne badania i wszystkie wyniki były super.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 18 listopada 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka111 wrote:
    Witajcie, a mam takie pytanie - jak to jest z pieczywem. Nie umiem jeszcze ustabilizować cukru porannego, cały czas powyżej 100, ani razu jeszcze nie był w normie. Wczoraj wypróbowałam chleb żytni i dzisiaj rekord 116. A to podobno białe pieczywo podnosi cukier? To jak to już jest? Bo ja już totalnie nie wiem co jeść, zwłaszcza jak większość podchodzi mi do gardła. :/

    Białe pieczywo podnosi cukier (węglowodany - biała mąka). Każdy chleb który nie ma „zdrowego” składu może go podnosić. Często do pieczywa dorzucane są jakieś dodatkowe konserwanty, które już mają wpływ na nasze wyniki. Najprostszy przykład to „oszukane kajzerki” często z dyskontów, niby ciemne a kolor uzyskany karmelem co równa się zjedzeniu zwykłej białej bułki...

    Ja nie mogłam żadnego pieczywa, nic. Tylko chleb żytni na zakwasie z Lidla jako jedyny był dla mnie do zjedzenia. Mogłam zjeść trzy kanapki a cukier oscylował w granicach 105. Innego chleba mogłam zjeść pol kromki i miałam 130... to tylko świadczy że nawet w osławionych piekarniach dodaje się nie lada ulepszaczy. A to że w nazwie jest żytni/razowy to tylko z nazwy.

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 18 listopada 2020, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie miałam żadnych objawów. Chociaż zawsze jak mierzyłam cukier na czczo to miałam w tym przedziale 90-100. Co dla "normalnego"człowieka jest wynikiem w miarę ok, a już dla ciężarnej nie. Nie wiem jak go zbić. Przerwa niby nie może być długa ale jak ją skrócić skoro idę spać koło 22, a wstaje koło 6. I wychodzi na to, że to mierzenie po około 8h to już jest dla mnie za długo

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ