X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4264 1256

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie. Ja męża wysłałam do apteki po „otrucia kids” 😂🙈
    miał być otrivin 🙃

  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    😂😂

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • KasiaC Autorytet
    Postów: 2307 1834

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze to znaleźć balans ale tez mieć możliwośc go znaleźć. Ja np. Chodzę do biura w poniedziałki a pozostałe dni pracuje z domu. Mam wszystko w tym czasie ogarnięte i jak Sonia wraca do domu od dziadków to tez jesteśmy tylko dla niej. Z 1-2 razy w tygodniu zaprowadzam ja na 10 żeby krócej tam była. Albo zaprowadzam rano ale odbieram ok 12 i kładę na drzemkę w domu. Ale to tylko zasługa home office.
    Pierwsze dwa tygodnie powrotu do pracy spędziłam w biurze i była to dla mnie trauma. Wracałam po 16 a Sonia wtedy ok. 18:30 szła spać. Jeszcze trzeba było zakupy czasem zrobić posprzątać. Jak szła spać to gotowałam jej jedzenie na drugi dzień.
    Tak jak Syrenka miałam ochotę sobie strzelić w łeb. Automatycznie nie miałam cierpliwości do zabaw i byłam wściekła ze to tak wyglada.
    Tylko właśnie nie każdy ma home office i nie każdy moze wziąć wychowawczy.

    Choć jest oczywiście cześć z nas potrzebuje pracy/kontaktu ludźmi. Albo druga cześć która woli w domku być z dziećmi ciagle.
    Mi odpowiada póki co tak jak jest :D
    Ale właśnie najważniejsze żeby każdej z nas sie dało te najbliższe lata poukładać tak żeby najmniej na tym tracić

    age.png

    preg.png
  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee ja Cię doskonale rozumiem, mimo, że wróciłam do pracy po macierzyński. Ja po prostu odżyłam jak wróciłam do pracy. Moje relacje z mężem nadal pozostawiają wiele do życzenia ale bardziej celebruje czas z Olą :) uwielbiam jak ją odbieram od babci a ona leci z wyciagnietymi rączkami i krzyczy mamusia❤️ a potem zaraz mokry buziaczek 😂

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • Ann11 Ekspertka
    Postów: 540 61

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyprysek miałam dokładnie tak samo. Ale ja właśnie nie mam tu żadnych dobrych koleżanek lub znajomych żeby wyskoczyć na kawę i oderwać się od dziecka. Sąsiadki tak samo zabiegane bo dzieci i praca.

    U nas trudna sytuacja. Laura wczoraj w nocy wybudziła się z okropnym płaczem, u mnie wcale się nie uspokajała a było jeszcze gorzej. Wołała babcie i po długich próbach babcia ja uspokoiła i spala z nią. Wyglądało to tak jakby przyśniło się jej coś strasznego albo jakby przestraszyła się mnie gdy ją podniosłam z łóżeczka. W dzień normalnie a na wieczór myłam jej głowę. Nie udało mi się odwrócić jej uwagi i była histeria i znów wołała babcie na ratunek. Babcia ubrała ją w piżamki, uspokoiła a gdy ja weszłam do sypialni mała znów wpadła w histeryczny płacz. Nie mam pojęcia o co kaman bo jeszcze wczoraj nie chciała zostać z babcią, bo siedziałam z nią w domu kilka dni i się do tego przyzwyczaiła. Czuję się z tym okropnie.

  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann :(
    Nie martw ie, to na pewno przejdzie. Też mam takie sytuacje. Nawet dziś jak mały walił do drzwi i krzyczał BABA bo hciał do babci jechać a mi sie nawt nie dał dotknąć. Jak go zawiozłam do moich rodziców to nawet na mnie nie spojrzał jak wychodziłam. Od razu u mojej mamy na rekach zadowolony. Wracałam od nich to było mi smutno. Ale to przejdzie :)
    Powtarzam sobie ze przeciez to dobrze ze lubi babcie bo to duże wsparcie. A Ty jako mama zawsze bedziesz numer jeden.

    Mikołaj jest dziwny. Chodzimy z nim, probujemy uspać, wyje,jęczy. Dałam mu teraz cyca i zostawiłam jęczącego na łózku bo chciałam chwile przjrzeć fotum. A on zasnął. Jakby zupełnie nie chciał naszego noszenia, bujania, tylko zostawienia w spokoju.

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba taka faza z tą babcią, pamiętam że mój młodszy brat też miał takie jazdy, a z babcią nie mieszkaliśmy, ani nie była z nami na codzień 😅🤭 a on zawsze "wszystko powiem babci" 🤣

    OrT4p2.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4715 3472

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas znów jest tatoza. Tata może z nim jeść, tata może tylko umyć zęby, tata może tylko siedzieć na jego krzesełku 😅
    Cóż mogę zrobić... Czasem też mi przykro że mnie odpycha, ale no widocznie taki etap.

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumireguska wrote:
    Ann :(
    Nie martw ie, to na pewno przejdzie. Też mam takie sytuacje. Nawet dziś jak mały walił do drzwi i krzyczał BABA bo hciał do babci jechać a mi sie nawt nie dał dotknąć. Jak go zawiozłam do moich rodziców to nawet na mnie nie spojrzał jak wychodziłam. Od razu u mojej mamy na rekach zadowolony. Wracałam od nich to było mi smutno. Ale to przejdzie :)
    Powtarzam sobie ze przeciez to dobrze ze lubi babcie bo to duże wsparcie. A Ty jako mama zawsze bedziesz numer jeden.

    Mikołaj jest dziwny. Chodzimy z nim, probujemy uspać, wyje,jęczy. Dałam mu teraz cyca i zostawiłam jęczącego na łózku bo chciałam chwile przjrzeć fotum. A on zasnął. Jakby zupełnie nie chciał naszego noszenia, bujania, tylko zostawienia w spokoju.

    Zosia jest takim dzieckiem. Jak jesteśmy przy niej nie zaśnie.
    Od urodzenia tak, żadnego bujania, noszenia. Odłożyć pokotluje się. 10-15 min w łóżeczku i zasypia.

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4432 1876

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z kolei wszystko mama. Czuję się tym czasem przytłoczona. Chociaż Ula się trochę dzieli. Robi jakaś akcje, a ja próbuje odwrócić uwagę,że zaraz będzie tata, czekamy, a ona się uspokaja. I jak tata wraca z pracy, to go za rękę i chodź. Z babcia jak się dziewczyny widzą, to Iga cały czas jej nie odpuści, ale sama do niej nigdy nie chciala, nie pytała. Dla Uli dziadkowie z kolei mogą nie istnieć. No, ale u nas tak jest.
    Sumi, jak czytam, jak Wam Mikołaj dokazuje, to mi bardzo Ciebie szkoda. Wiesz, to tylko etap i w koncu minie, ale skąd brać na to sily.. Mam nadzieję,że się szybko trochę zmieni, że się nauczycie siebie i odnajdziecie złoty środek. A jak Mikołaj teraz śpi w dzień? Też prawie nic? Jak jest aktywny to co? Bujacie, a on sobie płacze? Czy jest spokojny?

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka rano przypomniało mi się jak kiedyś pisałaś, że musiałaś Idze obciąć dół w rajstopach żeby założyła, widzę że u nas z Lisą też lekko nie będzie 🙈😅

    OrT4p2.png
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka on chcialby spac ale Iguś jest glosny, raz piśnie, odpali jakies auto, czymś pieprznie o podłoge i ten mały już jęczy. I usypianie tez masakra bo przeciez Starszakowi nie powiem zeby był cicho. Raz powiedziałam to zrobil taki wrzask ze dzieki

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec nie, raczej nie śpi w dzień. Jęczy ze zmęczenia... Odpalam mu okap i czasami przyśni pod okapem

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumireguska wrote:
    Wiec nie, raczej nie śpi w dzień. Jęczy ze zmęczenia... Odpalam mu okap i czasami przyśni pod okapem
    Stary odpala odkurzacz jak ja chce iść odpocząć w wannie, próbuj wszystkiego. ja pamiętam, że Maćko jak był w tym wieku to spał w dzień przy suszarce do włosów 🤡🤡🤡

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir no właśnie u nas Mikołaj śpi pod okapem w wózku. Jedyny słuszny sposób bo i szybko pobujam z Igorem na rękach i wycisza troche te dźwieki.
    Właśnie śpią obaj, kawa...

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3895 1185

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, i już jeden nie śpi. To było cudowne 10 min :D

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka ostatnio pisałaś komentarz, że Niemiec narzekał na ciężkie czasy. Właśnie oglądałam reportaż o biedzie w Niemczech, ludziom naprawdę żyje się coraz ciężej, w Niemczech również. My może nie mamy co narzekać, bo mieszkamy w bogatym landzie, młodzi, zdrowi, mamy pracę, ale to nie jest tak, że tylko w Polsce jest ciężko.

    OrT4p2.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4715 3472

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp ja myślę, że nigdzie nie jest idealnie :)

    Np.moja siostra mieszkała od 3-4 lat w UK. Tydzień temu zjechali na stałe to Polski z partnerem i dzieckiem 🤷 zaczynają w sumie wszystko od nowa.

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4432 1876

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp, przecież trawa zawsze zielensza po drugiej stronie plotu;D
    Ale tu akurat coś jest. Mam kolezanke w de, która odeszła od męża z trójka dzieci. I ona może przetrwać na wynajmie, nikt nie chodzi głodny, nie jest idealnie, ale radzi sobie. U nas by zginęła. Sam wynajem 2k, dodać koszt placowek, to by musiała na 2 etaty pracować,żeby się w ogóle utrzymać.
    Teraz jest ciężko, nie tylko w Polsce jest wysoka inflacja i bieda, nigdzie pieniądze na drzewach nie rosną.
    A co do rajstop, to do dzisiaj obcinam jej nogawki. Skarpetki muszą być idealnie ułożone, majtki odpowiednie, podkoszulka nie może być włożona w spodnie. A w przedszkolu śmieją się z naszej diagnozy si.
    Sumi, współczuję Ci bardzo. Ciężkie czasy macie teraz.

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4216 758

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja ostatnio po zakupach spożywczych mówię do męża (oczywiście w żartach), że nie możemy się rozwieźć, bo chyba nie da rady się utrzymać w pojedynkę, ceny poszły tak do góry. A tu proszę, jednak da się 🤣🤣🤣👍 Muszę przekazać.

    Syrenka to chyba lepiej odrazu kupuj getry zamiast rajstop 🤪

    Karolina Twoja siostra miała taki plan, że jadą tylko na "chwilę" czy poprostu się pozmieniało?

    OrT4p2.png
‹‹ 2066 2067 2068 2069 2070 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ