X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4416 1872

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp, a Ty jak długo w De? Mąż Niemiec czy po prostu wyjechaliście? Planujesz kiedyś powrót do Pl?
    Świetne getry są na ali. Bardzo ładne, normalnie jak rajstopy z szwem, z różnymi aplikacjami na nogawkach lub beż. Dobry materiał i dobrą jakość. Mam kilka par i naprawdę polecam

  • Ann11 Ekspertka
    Postów: 539 61

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wróciłam właśnie z usg prenatalnego pierwszego trymestru. Usg idealnie, wszystko wzorowo, dzidziuś ponad 6cm. Natomiast test podwójny z krwi wyszedł źle. Podwyższone ryzyko zespołu Downa. Lekarz zaproponował amniopunkcję lub testy genetyczne na własną rękę. Z miejsca pojechaliśmy zrobić Harmony...
    Mimo wszystko jestem dobrej myśli, bo wiadomo jak to z pappa bywa. Natomiast zła jestem na nasz system opieki zdrowotnej. Jak sobie zapłacisz to masz i usg genetyczne i testy. Jak cię nie stać to możesz sobie jedynie mieć nadzieje, ze wszystko będzie dobrze. Te badania powinny być refundowane dla każdej kobiety...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann11 wrote:
    Dziewczyny wróciłam właśnie z usg prenatalnego pierwszego trymestru. Usg idealnie, wszystko wzorowo, dzidziuś ponad 6cm. Natomiast test podwójny z krwi wyszedł źle. Podwyższone ryzyko zespołu Downa. Lekarz zaproponował amniopunkcję lub testy genetyczne na własną rękę. Z miejsca pojechaliśmy zrobić Harmony...
    Mimo wszystko jestem dobrej myśli, bo wiadomo jak to z pappa bywa. Natomiast zła jestem na nasz system opieki zdrowotnej. Jak sobie zapłacisz to masz i usg genetyczne i testy. Jak cię nie stać to możesz sobie jedynie mieć nadzieje, ze wszystko będzie dobrze. Te badania powinny być refundowane dla każdej kobiety...

    A na USG jaki obraz wyszedł?
    Badanie I trymestru powinno tfu jestem po nocy i pisze jak baran wynik powinien być połączeniem USG i pappy.

  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4712 3472

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp najpierw mieli jechać "na chwilę". Ale potem brali pod uwagę pozostanie tam na stałe. Ale brexit i to, że urodziło im się dziecko chyba szybko zweryfikowało plany. Moja siostra musiała zrezygnować z pracy. Bo wymieniali sie opieka, ale na dłuższą metę nie dali rady by tak ciagnac. Teraz wynajęli mieszkanie w tej samej miejscowości co ja mieszkam, tu też mieszkają jego rodzice, a moi 20 km dalej.

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4252 1256

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann melduj koniecznie co wychodzi w kolejnych badaniach. Trzymam kciuki

    Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Jak dobrze pamietam, kiedyś znana firma robiła badania gdzie jest najszczęśliwsze miejsce do życia. Brali pod uwagę różne parametry. Wyszło jakieś miasteczko w Australii.

    Oliwier znacznie lepiej z katarem. Mało co mu cieknie. Jeszcze trochę kaszle ale malutko. W nocy tez. Myśle, że w poniedziałek pójdzie zdrowy. Nie ma stanów podgoraczkowych, uwazam że sytuacja będzie opanowana i zapalenie ucha go minie.
    Szczepienie znowu przełożone na 20 lutego. Chyba wykorzystam sytuacje ze jest w domu i pójdę z nim do fryzjera, żeby wyrównał ładnie tył.

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4252 1256

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumi Ty lubisz w zabawy. Próbowałaś młodego wynosić na drzemkę do pokoju a z Igorem w tym czasie siedzieć w salonie? Może jak będzie malował farbami to młodszy chociaż z pół godz pośpi.

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4206 758

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_syrenka wrote:
    Mama pp, a Ty jak długo w De? Mąż Niemiec czy po prostu wyjechaliście? Planujesz kiedyś powrót do Pl?

    Już 13 lat 🙈 Wyjechaliśmy razem z moim, wtedy chłopakiem. Powrotu nie planujemy, wszystko poszło za daleko🙃 Dziecko, dom. Choć nigdy nie mów nigdy...

    Ann trzymam kciuki za dobry wynik ✊ Dobrze, że w ogóle jeszcze w Polsce są wykonywane takie badania. Bo wiadomo jak jest.

    OrT4p2.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4712 3472

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann kciuki, aby wszystko wyszło okej. Ile będziecie czekać na wynik? Pewnie z 2 tyg?

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • espoir Autorytet
    Postów: 4395 5565

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wyjechaliśmy na kilka miesięcy zarobić na wesele - w październiku minie nam tu 10 lat 😅

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4206 758

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam takie głupie pytanie 😅 Czy przebieracie pampersa po paru godzinach nawet jeśli dziecko dużo nie sikało, czy czekacie aż będzie pełny do granic możliwości? Dzisiaj Lisa wróciła z żłobka w tej samej pieluszce co założyłam rano 🤦‍♀️ 7 godzin w jednym pampersie dla mnie to przegięcie, nie licząc nocy. Mam ochote jutro jakoś zareagować, ale tak zaczęłam się zastanawiać czy może normalnie ludzie tak robią i to ze mną jest coś nie tak 😅 No i trochę obawiam się niespodzianki jaka tym razem mnie czeka po zwróceniu uwagi🙈 W ogóle bardzo mało dzisiaj wypiła to też jasne że nie sikała. Obiadu nie zjadła, pierwszy raz dostała w pojemnku swoją porcję do domu i drzemki też w żłobku dzisiaj nie miała. Co za dzień 🙈

    OrT4p2.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4395 5565

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mam takiego problemu, bo moje dzieci tyle piły i piją, że często zmieniam im co pół godziny 🤪 ale gdyby była sucha to by to nie było dla mnie problemem, żeby tyle w nim siedział. skoro w nocy tyle może, to czemu nie w dzień?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2023, 20:16

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4206 758

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak pampers suchy to wiadomo, ale chodzi mi o taki pół na pół 🙃😅🙈

    OrT4p2.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4395 5565

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    suchy w sensie, że jeśli nie ważyłby 2 kilo i nie spadał z tyłka, a siknięte byłoby raz to bym nie zmieniała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2023, 20:27

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Batylda Autorytet
    Postów: 878 456

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann, my też jesteśmy dobrej myśli. Najgorsze teraz czekanie na wyniki.

    Mama pp ja czasem zmieniam takiego mało nasikanego pampersa z czystej przyzwoitości bo po prostu dużo czasu minęło, w żłobku to pewnie dotykają czy napompowany czy nie i jak obleci to nie zmieniają. Cioć jest kilka, dzieci też trochę, więc nie wydaje mi się żeby ktoś to specjalnie zaniedbał, tylko jeszcze nie kwalifikowała się do zmiany.

    relgtv73ymxx11gn.png


  • Ann11 Ekspertka
    Postów: 539 61

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gf, usg właśnie wyszło dobrze. Na wyniki mamy czekać jakieś 8 dni roboczych, zobaczymy.

    Mama pp ja jednak zmieniam taka lekko siknieta pieluchę jak idzie spać lub jak idziemy na spacer. Wtedy wolę żeby miała całkiem suchą. Tak w domu to czekam aż jednak będzie pełna. Ale 7 godzin to chyba przegięcie 🙄 musiała być mokra tylko nie wiadomo jak długo.
    Laura pije moim zdaniem niewiele, latem piła znacznie więcej.

  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jak zwykle wbijam po przerwie ale byłam ciekawa co u Was słychać.
    Ann współczuję tego czasu oczekiwania na wynik, trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze ale domyślam się jaki teraz masz stres.
    Zatrzymałam się w pewnym momencie na czytaniu forum bo zaczynałam popadać w paranoję z mową Julka i musiałam sobie to trochę sama przepracować w głowie.
    Tu i w naszym otoczeniu rówieśnicy już pięknie gadają a u nas była tylko chińszczyzna. Nie mogłam dostać się do neurologopedy więc się nakręcałam. Głównie dlatego, że przeżyłam ze starszakami problemy z mową a później wymową, na końcu z dysortografią, dysgrafią i dysleksją i innymi konsekwencjami późnej mowy. Teksty typu rozgada się jak pójdzie do przedszkola mnie irytują. Bo owszem pewnie tak ale ile to rodzi problemów później w szkole to sama wiem.
    No więc tak już się pogodziłam z tym, że z Julkiem będzie podobnie i nagle zupełnie od czapy zaczął powtarzać słowa. Powtarza wszystko! Czasem bardzo poprawnie, czasem po swojemu ale gada. Do neurologopedy i tak pójdę ale już troszkę spokojniejsza.
    Wiem, że to głupie i problem od czapy ale serio gdzieś mnie to przybijało.

    Natomiast nadal mówi do mnie TATA 🙈 no wstyd gdzieś razem wyjść. Przynajmniej mamy radochę bo pytany kto go teraz przewinie mama czy tata zawsze odpowiada tata, kto idzie na spacer tata, kto dzisiaj usypia tata 🤣 i tak nam się to życie kręci 🙈

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Lilak Autorytet
    Postów: 1570 929

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisałyście o przerośniętym migdale. Mój najstarszy syn miał przycinany w wieku 4 lat bo z chorobami był dramat. 2 dni w przedszkolu, 3 tygodnie leczenia. Po operacji skończyły się wszystkie ciężkie choroby. Antybiotyk miał od tamtej pory góra 2 razy. Tylko lekki katarek, kaszel, jakieś drobne przeziębienia. Żadnego zapalenia oskrzeli, anginy.

    ❤️Julian 10.06.2021 2845g i 50 cm szczęścia❤️
    15b891ccdb.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4416 1872

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann, współczuję stresu. Ja w ogóle testu pappa nie lubię. Trzymam kciuki za wynik.
    Co do pampersa, to nie wiem jak długo nam się zdarza. Ale jak jest lekko sikniety to nie ruszam nawet jak jest bardzo długo. Ale u nas są kupy 3 razy dziennie, więc nie ma opcji na 7godzinnego pampersa;D
    Ja też mam problem ze żłobkiem. Dzisiaj odebrałam Ule, a ciocie jej dały chleb z masłem. No właśnie. Z margaryna, a na jadłospisie jest maslo. Bzdura, ale myślę, czy nie zwrócić na to uwagi. Bo tu maslo, tam coś innego. No, nie podoba mi się.

  • Ann11 Ekspertka
    Postów: 539 61

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za wsparcie dziewczyny. Szczerze mówiąc nie stresuję się aż tak bardzo, choć niepokój został zasiany. Ja mam do takich badań ściśle naukowe ppodejście. Bardziej zmartwił się mój mąż,musiałam mu wyjaśnić, że jednak to nadal 99 % szans że dziecko będzie zdrowe 🙂 i tego się trzymajmy

  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3884 1185

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann jakie ryzyko wyszło?
    Kolezanka moja miała 1:30, wszystko było ok. Na USG własnie mówili ze jest dobrze ale pappa wyszła beznadziejna. Powinni to badanie zaorać już, ile to stresu wprowadza. I potem trzeba płacić kilka tysi za te badania genetyczne albo ryzykować kłucie.

    Dawaj znać, ale myśle ze na USG by ci coś już powiedzieli jakby miało być nie tak.

    Zoe tak robie. Raz małego kłade w salonie a raz w pokoju. Wtedy czytam z Igusiem ksiazki czy costam.No ale właśnie, ta mniejsza dziadyga tak łatwo nie usypia w dzien. Jego kazdy szelest wybudza. Trzeba do niego chodzic kilka razy, klepac go w pupe, bujac na bujaczku, glaskać.

    A noc zupełnie inaczej. Dziś przynajmniej wiedziałam że zamiast nosić drące sie dziecko to położyłam go na łóżku i usiadłam do kompa. Pół godziny sie wiercił ale nie płakał. Zasnął.
    Dziwne to takie dla mnie że dziecko płacze jak je ktoś chce lulać na rękach ale ok, może on taki jest...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2023, 22:51

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
‹‹ 2067 2068 2069 2070 2071 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ