X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Czerwiec 2023 👶
Odpowiedz

👶 Czerwiec 2023 👶

Oceń ten wątek:
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3457 6991

    Wysłany: 6 lipca 2023, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam juz w glowie mysl o staraniach o kolejne dziecko, ale chyba jeszcze nie w przyszłym roku :D Obawiam się małej różnicy wieku pomiędzy dziećmi, jak ogarnac taka opieke logistycznie i mam takie, moze mylne przekonanie, ze ten maluszek jeszcze strasznie długo będzie potrzebował mnie na wylacznosc 🫣 Myślę że jakoś w polowie 2025 moglibyśmy coś pomyśleć, zobaczymy tez jakie to nasze dziecko będzie - bo od strony ciąży i porodu to na lajcie mogłabym rodzic nawet końcem przyszłego roku ale potem jeszcze trzeba wychowac 😂 No i mam tez na uwadze fakt ze o pierwsze trochę się staraliśmy, więc tutaj już tez może nie być tak hop-siup + mój mąż już przekroczy magiczną 40stkę i nie chcielibysmy oboje z tego względu jakoś dlugo czekać.

    Jeju, żłobki 🫣 Przeraza mnie ze w tym kraju miesiąc po urodzeniu dziecka trzeba myśleć o takich rzeczach. My raczej żłobka nie planujemy, już prędzej na początku opiekunka. Mamy dwie wspierające babcie - nie widzę raczej opcji żeby syn był tam codziennie, ale od czasu do czasu już tak. Ja też dodatkowo po macierzyńskim planuje przejść na freelancerkę i trochę ograniczyć swoją aktywność zawodową na kolejne lata powiedzmy do połowy etatu, żeby ten czas przeznaczyć właśnie na opiekę nad dziećmi. No zobaczymy jak to się poukłada, na razie totalnie nie potrafię sobie wyobrazić powrotu do pracy, macierzyństwo mnie pochłonęło na grubo 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2023, 08:20

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5372 6256

    Wysłany: 6 lipca 2023, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Ja tez mam juz w glowie mysl o staraniach o kolejne dziecko, ale chyba jeszcze nie w przyszłym roku :D Obawiam się małej różnicy wieku pomiędzy dziećmi, jak ogarnac taka opieke logistycznie i mam takie, moze mylne przekonanie, ze ten maluszek jeszcze strasznie długo będzie potrzebował mnie na wylacznosc 🫣
    Jestem żywym dowodem na to, że mała różnica wieku nie jest taka straszna 😜

    Namisa, Anulka87 lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3457 6991

    Wysłany: 6 lipca 2023, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Jestem żywym dowodem na to, że mała różnica wieku nie jest taka straszna 😜

    Dlatego jeszcze się nie zamykam na te opcje, świecisz mi pozytywnym przykładem haha 😁

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5372 6256

    Wysłany: 6 lipca 2023, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namisa wrote:
    Dlatego jeszcze się nie zamykam na te opcje, świecisz mi pozytywnym przykładem haha 😁
    No sama zobacz,jakie to proste:) (foto sprzed chwili)
    19beec9db7d0c.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2023, 10:26

    Anulka87, Loki, Namisa lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Asik 123 Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 10 lipca 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, musze sie pochwalic 😁
    W czerwcu na świat przyszła moja córeczka 2790 rozkrzyczanego szczęścia, 54 cm miłości 🥰 Jest to nasze pierwsze dziecko i powiem szczerze, że bardzo przydało nam sie łóżeczko dostawne po CC. Dość, że małą miałam w nocy i w dzień na wyciągnięcie reki to Next2me ma siateczkę gdzie jest przeplyw powietrza i można obserwować małą z każdej pozycji jak, rowniez opuszczany panel gdzie mozna szybko przemycic ja do łózka 🙂 a przy kolkach termoforek na brzuszek i wspomagamy sie funkcją bujaczka, można również ustawić kąt nachylenia łózeczka. Więc gorąco polecam łóżeczko dostawne 😁 My jesteśmy zachwycone.
    A co do żłobka, można złożyć wniosek więcej niż do jednego? Aby zabezpieczyć się jak w jednym nie przyjmą z braku miejsc? U nas innej opcji nie ma, jesteśmy sami, bez żadnej rodziny na miejscu i zlobek to jedyna opcja.

  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 11 lipca 2023, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam łóżeczko next forever dla starszego już, ale też jestem zadowolona. Mamy też baby hug i to był strzał w 10, mała leży bezpiecznie w ciągu dnia, starszy może podejść i mu opuszczam wtedy w dół, żeby ją widział.
    Tak składa się wybór 3 żłobków. Wniosek zanosisz do jednego żłobka, pierwszego wyboru, dyrektor wklepuje do systemu i w systemie juz widzisz na którym miejscu jesteście w kolejce w tych 3 żłobkach.

    Asik 123 lubi tę wiadomość

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Asik 123 Przyjaciółka
    Postów: 71 40

    Wysłany: 12 lipca 2023, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    korallik wrote:
    Ja mam łóżeczko next forever dla starszego już, ale też jestem zadowolona. Mamy też baby hug i to był strzał w 10, mała leży bezpiecznie w ciągu dnia, starszy może podejść i mu opuszczam wtedy w dół, żeby ją widział.
    Tak składa się wybór 3 żłobków. Wniosek zanosisz do jednego żłobka, pierwszego wyboru, dyrektor wklepuje do systemu i w systemie juz widzisz na którym miejscu jesteście w kolejce w tych 3 żłobkach.
    Noo my z łóżeczka mega zadowoleni ibtez mamy baby hug 😊
    Kurde to chyba zawaliłam z tym żłobkiem. Złożyłam do jednego tylko i zapisałam już wniosek do "podbicia" i tak widzę w systemie, że jestem w kolejce. A jak mam teraz ogarnąć te następne dwa żłobki? 🙈 tez wysłać deklaracje i jechać "podbic"

  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 12 lipca 2023, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz złożyć jeszcze raz. Tylko możesz wtedy spaść w kolejce jeszcze dalej, jeśli ktoś w tym czasie złożył dokumenty.

    Asik 123 lubi tę wiadomość

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 12 lipca 2023, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    Pamiętaj że przy pleśniawkach jeśli karmi się piersią trzeba koniecznie przeleczyc i mamę i dziecko, inaczej to będzie never ending story
    W ogóle byliśmy u pediatry i to jednak nie pleśniawki tylko fizjologiczne guzki Bohna i perły Epsteina 🙈

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 12 lipca 2023, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale szok przeżyłam w aplikacji jest teraz już i forum ciążowe jakie to ułatwienie :p
    U nas niestety to samo co u brata nietolerancja laktozy, a myślałam że z drugim nas nie będzie dotyczyć. No ale mieliśmy już takie wiginanie się po jedzeniu, płacz po dużo ulewania i pupa była w fatalnym stanie już były rany i nic nie działało a do tego wysypka na buzi i plecach😭 teraz dajemy mleko bezlaktozy i zobaczymy jak to będzie. Dziś dzień po szczepieniu jesteśmy trochę niespokojni ale dramy nie ma i oby tak zostało 🙏

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 12 lipca 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też mamy dostawke i baby hug i też się sprawdza 🙂

    Asik 123 lubi tę wiadomość

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • OvuFriend

    Wysłany: 12 lipca 2023, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!🙂

    Przychodzimy do Was z ważną informacją. Już od dzisiaj możecie korzystać z trybu ciążowego w aplikacji OvuFriend. Wystarczy zaznaczyć pozytywny test ciążowy, a aplikacja automatycznie przechodzi w tryb śledzenia ciąży. 🤰

    💥Ważne: w związku z ulepszeniami forum BellyBestFriend zostało przeniesione do OvuFriend. Wątki ciążowe znajdują się bezpośrednio pod wątkami staraniowymi. 💥

    Jest to pierwsza wersja trybu ciążowego, którą stale będziemy ulepszać, ale już teraz czekają na Was:
    💜Fascynujące statystyki, informacje i ważne wydarzenia o Twojej ciąży
    💜Odliczanie dni do porodu
    💜Ciekawe informacje o tym co dzieje się z Twoim ciałem w ciąży, jak rośnie maleństwo i ilustracja jak teraz wygląda
    💜Porada na każdy dzień ciąży
    💜Możliwość monitorowania aż 80+ objawów, nastrojów, aktywności etc.

    Wszystko tworzymy z myślą o Was, więc jeśli macie dla nas sugestie, co jeszcze może się znaleźć w aplikacji, to piszcie na: [email protected]
    Każda opinia jest dla nas bardzo ważna!

    Miłego korzystania! 🙂

  • Kapod Autorytet
    Postów: 259 136

    Wysłany: 13 lipca 2023, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które już były z dzidziusiami na szczepieniu. Dajcie znać o co warto zapytać pediatrę i jak Wasze maluchy przeszły szczepienie? Które szczepionki wybraliście?
    Ja idę w przyszłym tyg i jakoś przeżywam bardziej niż z synem.

    Kalolika lubi tę wiadomość

  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 13 lipca 2023, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapod wrote:
    Dziewczyny które już były z dzidziusiami na szczepieniu. Dajcie znać o co warto zapytać pediatrę i jak Wasze maluchy przeszły szczepienie? Które szczepionki wybraliście?
    Ja idę w przyszłym tyg i jakoś przeżywam bardziej niż z synem.
    My mamy w przyszły piątek szczepienie - szczepimy hexacimą i preveran 13 (muszę wykupić) plus na rota. Powiem szczerze, że też się tym stresuje, planuje Młodego przystawić do piersi w trakcie szczepienia, mam nadzieję, że pójdzie bez działań niepożądanych.

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 13 lipca 2023, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepilismy się we wtorekvplaczu dużo ale szybko spokój i sen spał chyba z 3 godziny po szczepieniu co nie zdarza mu się w dzień. Brałam w ten sam zestaw co sunday. I powiem wam że to zależy od dziecka pierwszy syn przechodził szczepienia bardzo dobrze zachowywał się tak samo jak przed szczepieniem, tutaj trochę słabiej brak gorączki ale mamy rozdrażnienie i gorsze noce więcej pobudek i wczoraj ogromną potrzeba bycia blisko. Warto spytać się o wszystkie objawy niepożądane na co zwrócić uwagę a co jest normalne. Co robić wrazie w.

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 14 lipca 2023, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zauważyłam niewielką ilość nitek krwi w kupie u córki .Czy to może być uczulenie na mleko modyfikowane ,w ciągu dnia dokarmiam dwa razy takim mlekiem ,czy to poprostu ja coś zjadłam?czytałam gdzieś że to uczulenie na nabiał może być?

  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 15 lipca 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mal86 wrote:
    Dziewczyny zauważyłam niewielką ilość nitek krwi w kupie u córki .Czy to może być uczulenie na mleko modyfikowane ,w ciągu dnia dokarmiam dwa razy takim mlekiem ,czy to poprostu ja coś zjadłam?czytałam gdzieś że to uczulenie na nabiał może być?
    U mojej starszej córki to była przejściowa nietolerancja na białko mleka krowiego. Ale tego się nie stwierdza po jednorazowym incydencie. Jeśli będzie się powtarzać to najlepiej do dobrego alergologa iść. Pediatra raczej nie ogarnia takich tematów. Tzn można iść oczywiście, mi polecała różne badania z krwi i USG brzucha ale jak wszystko zostało wykluczone to miała rady typu ograniczenie nabiału i inne cuda a to nic nie pomoże. Czy poza tym dokarmianiem maluch jest tylko na piersi czy na stałe dokarmiacie?

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 15 lipca 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś pytał o pleśniawki ale widzę sytuacja opanowana. Ja nie ogarniam ostatnio 🤦 jeszcze na Facebooka wchodzę ale nie pamiętam kiedy ostatni raz komputer włączyłam, tutaj też widzę się pozmieniało na forum. Dzieci mnie absorbują 🤦

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Mal86 Ekspertka
    Postów: 173 100

    Wysłany: 15 lipca 2023, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zazu wrote:
    U mojej starszej córki to była przejściowa nietolerancja na białko mleka krowiego. Ale tego się nie stwierdza po jednorazowym incydencie. Jeśli będzie się powtarzać to najlepiej do dobrego alergologa iść. Pediatra raczej nie ogarnia takich tematów. Tzn można iść oczywiście, mi polecała różne badania z krwi i USG brzucha ale jak wszystko zostało wykluczone to miała rady typu ograniczenie nabiału i inne cuda a to nic nie pomoże. Czy poza tym dokarmianiem maluch jest tylko na piersi czy na stałe dokarmiacie?
    Cały czas na piersi dokarmiam tylko dwa razy rano i wieczorem po 50 ml lub raz czasami wogole

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2023, 20:23

  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 16 sierpnia 2023, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) czy ktoś tu jeszcze zagląda ?:)

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
‹‹ 224 225 226 227 228
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ