X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 👶 Czerwiec 2023 👶
Odpowiedz

👶 Czerwiec 2023 👶

Oceń ten wątek:
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapod wrote:
    Dziewczyny, czy Wy też spicie w dzień?
    Ja miałam taki okres w pierwszym trymestrze że spałam ze dwa tygodnie. Pot.przeszlo a teraz wróciło ze zdwojoną siła...
    Zastanawiam się czy to norma czy przejmować się że to jakaś cukrzyca ciążowa lub coś tego typu?
    Ja mam względnie sporo energii. Wiadomo,raz lepiej też gorzej. Ja bym jeszcze na Twoim miejscu sprawdziła Wit. D.

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
  • Namisa Autorytet
    Postów: 3452 6986

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapod wrote:
    Dziewczyny, czy Wy też spicie w dzień?
    Ja miałam taki okres w pierwszym trymestrze że spałam ze dwa tygodnie. Pot.przeszlo a teraz wróciło ze zdwojoną siła...
    Zastanawiam się czy to norma czy przejmować się że to jakaś cukrzyca ciążowa lub coś tego typu?

    Ja nie śpię w dzień. Miewam gorsze dni gdzie siły tyle co kot napłakał, ale raczej rzadko - miewam też takie z turbo energia, ale też chyba stosunkowo rzadko 😅 Najczęściej czuje się po prostu normalnie.
    Każdy organizm adaptuje się inaczej, jeden lepiej odnajduje się w ciążowych zmianach adaptacyjnych, drugi gorzej. Jeśli cię to niepokoi to zgłoś to lekarzowi na kolejnej wizycie, niech się przygladnie dokładniej morfologii czy tam nie ma jakichś znaczących odchyleń od normy i ewentualnie wcześniej zleci krzywa albo sama glukozę na czczo. Ale sądzę że to czysta fizjologia - organizm pracuje na najwyższych obrotach i domaga się odpowiedniej dla siebie ilości regeneracji.

    15.06.2022 - 40+0, 3490 g, 56 cm Gabriel 🩵
    age.png
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapod wrote:
    Dziewczyny, czy Wy też spicie w dzień?
    Ja miałam taki okres w pierwszym trymestrze że spałam ze dwa tygodnie. Pot.przeszlo a teraz wróciło ze zdwojoną siła...
    Zastanawiam się czy to norma czy przejmować się że to jakaś cukrzyca ciążowa lub coś tego typu?
    Ja raczej tak nie mam na tym etapie, w dzień nie robię żadnych drzemek. Chociaż aktualna pogoda nie dodaje mi energii.

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • Kapod Autorytet
    Postów: 259 136

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny, w piątek mam wizytę to ppodpytam lekarki. Obawiam się że to może być kwestia żelaza albo cukrzycy. Ehh...

  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię w dzień i też wróciło, w poprzedniej ciąży też spałam a nie miałam problemów z cukrzycą ale z żelazem już tak. Witaminę D3 mam ciągle braki mimo dużej dawki. W tej ciąży nie miałam problenow z żelazem na krzywą idę w 14 lutego i liczę że będzie dobrze bo 16 tłusty czwartek i dzień wizty😂

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj spałam w dzień 2 godziny ale to raczej odreagowanie stresu u mnie. Tak to już nie śpię, w pierwszym trymestrze mogłabym z łóżka nie wstawać. Teraz minęło.

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lubię uciąć sobie drzemkę w tej ciąży, ale wstaję wcześnie z synkiem 5.00-6.00 rano i ok. 16.00 mam kryzys.
    Zrobiłam dziś deal życia, kupiłam leżaczek baby hug 4w1 z dwoma materacykiem w stanie niemal idealnym za 300zł. W Poznaniu na olx są po 500-600zł używane, więc naprawdę się trafiło. W mniejszej miejscowości mojej rodzinnej widziałam ludzie sprzedają taniej.

    Anulka87, Namisa, Nadulka lubią tę wiadomość

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Martyna175 Przyjaciółka
    Postów: 102 86

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapod wrote:
    Dziewczyny, czy Wy też spicie w dzień?
    Ja miałam taki okres w pierwszym trymestrze że spałam ze dwa tygodnie. Pot.przeszlo a teraz wróciło ze zdwojoną siła...
    Zastanawiam się czy to norma czy przejmować się że to jakaś cukrzyca ciążowa lub coś tego typu?


    W poprzedniej ciąży spałam, wcześnie poszłam na l4, miałam dużo czasu więc leżałam i od leżenia brało mnie spanie 😅
    Teraz gdy mam energicznego prawie dwulatka, który praktycznie w dzień nie spi, tych drzemek nie mam wcale. Mam znacznie dużo więcej energi, jestem w ciągłym ruchu.

    preg.png
  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po połówkowych mam piękne nagranie z całych badań, zdjęcie nóżek i zasłoniętej rączkami buzi. Mega wzrusz, cały czas miałam mokre oczy. Mąż był pierwszy raz ze mną. Lekarz bardzo dokładny, wszystko nam omawiał, jestem bardzo zadowolona. I tanio, 250zl w Poznaniu to cena szokująco mała. 470g zdrowej dziewczynki. I imię lekarz klepnął, nie ma już dyskusji, musi zostać Kornelka.

    Sunday_92, Anulka87, Namisa, Kalolika, Kapod, aeiouy, edka85, Ulcia9112, Nadulka, Martyna175 lubią tę wiadomość

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • aeiouy Autorytet
    Postów: 826 1736

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy wszystkie czujecie juz ruchy? U mnie ok 18+3 i nie wiem, moze czulam pare razy, moze to byly jelita. Nie mam pewnosvi juz jak tak glebiej to analizuje... to druga tak zaawansowana ciąża, wiec wydaje mi sie, ze powinny byc te ruchy bardziej odcxuwalne. Poczekam jeszcze z tydz max 2. Akurat bede miala polowkowe za te 2 tyg.

    Co do szyjki, to u mnie tez nie jest dluga. Pod koniec grudnia miala ok 2.8cm. Jak bylam ostatnio na wizycie, to nie zmierxyl mi jej na usg moj prowadzacy, tylko xbadal na fotelu i pwoedzial: dluga to ona nie jest, ale jest twarda. Caly czas biore luteine. Staram sie nie dzwigac mlodego i lezec najwiecej jak sie da, ale wiadomo - to trudne przy prawie dwulatku...

    Starania o pierwsze dziecię od 12.2017
    5 poronien: 03.2018 & 12.2018 & 06.2019 & 03.2020 & 08.2020
    12.2018 - pierwsza wizyta w klinice
    04.2019 - HSG: prawy jajowód niedrożny
    Od 08.2019 - Pacjentka Prof. M.
    10-11.2019 szczepienia limfocytami męża ->allo mlr 23.3%
    01.2020 - 06.2020 - szczepienia pullowane -> allo mlr 22%
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5365 6242

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aejouy, u mnie czwarte dziecko i nie specjalnie czuję ruchy. Przy trzecim tak konkretnie czułam dopiero w okolicach 21 tc. Tak więc na spokojnie - wszystko jeszcze przed tobą :)

    aeiouy lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Sunday_92 Autorytet
    Postów: 684 449

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję ruchy dopiero od jakiegoś tygodnia i to ani nieintensywnie ani nieregularnie - młody mega fikal w piątek na USG, a ja nie czułam, więc staram się tym nie martwić.

    aeiouy lubi tę wiadomość

    age.png
    Gustaw - 07.06.2023❤️❤️❤️
    39+3, 3690g/56cm

    06.10.22 ⏸️❤️🙏

    08.22 histeroskopia - stan zapalny endo (cd138; cd56) - doxycyclina + metronidazol
    IUI 08.22 odwołane
    IUI 07.22 👎
    IUI 05.22 odwołane
    IUI 04.22👎
  • zazu Autorytet
    Postów: 1065 1311

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aeiouy wrote:
    Dziewczyny, czy wszystkie czujecie juz ruchy? U mnie ok 18+3 i nie wiem, moze czulam pare razy, moze to byly jelita. Nie mam pewnosvi juz jak tak glebiej to analizuje... to druga tak zaawansowana ciąża, wiec wydaje mi sie, ze powinny byc te ruchy bardziej odcxuwalne. Poczekam jeszcze z tydz max 2. Akurat bede miala polowkowe za te 2 tyg.

    Co do szyjki, to u mnie tez nie jest dluga. Pod koniec grudnia miala ok 2.8cm. Jak bylam ostatnio na wizycie, to nie zmierxyl mi jej na usg moj prowadzacy, tylko xbadal na fotelu i pwoedzial: dluga to ona nie jest, ale jest twarda. Caly czas biore luteine. Staram sie nie dzwigac mlodego i lezec najwiecej jak sie da, ale wiadomo - to trudne przy prawie dwulatku...
    Ja czuję od kilku dni ale takie niezbyt mocne, zupełnie inaczej niż w poprzednich ciążach, teraz są takie przytłumione.
    Długość masz w porządku mieści się w widełkach, jeśli się będzie taka utrzymywać to ok 😉 z dźwiganiem i leżeniem też u mnie ciężko... Młodsza córka ma 2,5 roku samo włożenie do wanny czy do samochodu do fotelika to już trzeba dźwignąć. Mam też psa który ma 50 kg ale tutaj już ze spacerów zrezygnowałam, mąż z nim wychodzi bo to młodziak szalony i czasem coś mu odstrzeli w głowie i szarpnie. Także no leżeć można jak się ma pierwsze dziecko i warunki, a w życiu to wiadomo jak jest 🤦

    aeiouy lubi tę wiadomość

    ❤️Synek 2017
    💔 5/6 hbd 2019
    ❤️Córeczka 26 lipca 2020
    ♥️ Córeczka 12 czerwca 2023
    👩🏻 32 👦🏼 31 👩‍❤️‍👨 2010 👰🏻‍♀️🤵🏼‍♂️ 2014
  • Ulcia9112 Autorytet
    Postów: 271 118

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    korallik wrote:
    Ja lubię uciąć sobie drzemkę w tej ciąży, ale wstaję wcześnie z synkiem 5.00-6.00 rano i ok. 16.00 mam kryzys.
    Zrobiłam dziś deal życia, kupiłam leżaczek baby hug 4w1 z dwoma materacykiem w stanie niemal idealnym za 300zł. W Poznaniu na olx są po 500-600zł używane, więc naprawdę się trafiło. W mniejszej miejscowości mojej rodzinnej widziałam ludzie sprzedają taniej.

    Co do baby hug daj znać. Czytałam opinie i dużo ludzi marudziło na to, że szybko zaczęły piszczeć kółka i że materac był słaby, tj miękki.

    🩷 Julka 25.05.2023
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieliśmy ale sprzedałam go szybko. Lepiej już wózkiem jeździć po domu. Kolka faktycznie zaraz piszczą. Gdzieś nawet mam filmik. Sporo kasy wydałam i cieszę się ze szybko go sprzedałam.

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • korallik Autorytet
    Postów: 326 356

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest uzywany, chodzi bardzo dobrze, w sklepie kiedyś oglądałam to faktycznie był fatalny. Przy synku nie potrzebowałam, ewentualnie w wózku trzymałam a tak to na kanapie, ale teraz ten biegający i skaczący to strach zostawić maleństwo samo na kanapie czy podłodze, a na wózek nie mam miejsca, a ten baby hug do spania też się przyda na początek. Dostałam gratis dwa materace, jeszcze na nie nie patrzyłam, ale można zawsze dokupić taki lepszy.

    Córa - 06.2023 ❤
    Syn - 04.2021 ❤
    age.png
  • Kalolika Autorytet
    Postów: 745 685

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnej też się zastanawiam nad kupnem baby hug ale tę opinie o kołach mnie zniechęcają. Tylko własnej co innego przy żywym 3 latku.
    Ja po drugielm połówkowych trwało ponad 30 minut więc napatrzyłam się na Henia jestem też spokojna i cieszę się że podjęłam taka decyzję 💙 wszystko dobrze tylko szyjka tydzień temu miała prawie 4 cm dziś ma 2,8 cm i albo się skróciła albo różnica sprzętów lekarzy itd. Narazie się nie martwię lekarz mówił że wygląda porządnie tylko jest po prostu krótka z synem też była. Po prostu co wiztę będę prosić o pomiar:)

    Sunday_92, dracaena, edka85 lubią tę wiadomość

    Henio 29.05.2023♥️
    Staś 23.12.2019♥️
    [event.png
  • Loki Ekspertka
    Postów: 146 64

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawiazalam kontakt z polozna. Oferuje taki jakby kurs online w ramach NFZ, uda mi sie dolaczyc jeszcze w tym tygodniu :) To moja pierwsza ciaza, wiec bede miala okazje sie troche doksztalcic.

    W tym tygodniu koncze 20 tydzien. Nie jestem pewna, czy to co czuje to ruchy dziecka, ale coraz bardziej mi sie tak wydaje. Sa bardzo delikatne, takie jakby laskotanie, babelki, plywajaca rybka itp.. trudno opisac. Mysle, ze za 2-3 tygodnie bede juz pewna, ze to Maluszek szaleje :)

    Starania od 01.2020
    2021 /2022 Przewlekle zapalenie endometrium, usuniety polip
    3 histeroskopie, biopsja, 2 antybiotykoterapie
    Pazdziernik 2022 planowane IUI, zamiast tego niespodzianka i 2 kreski
    Termin: czerwiec 2023, bedzie coreczka!
  • Nadulka Autorytet
    Postów: 1022 972

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My również dzisiaj po połówkowych szczęśliwi
    Misio wszystkie parametry idealne ❤️ w 3D niestety się nie pokazał bo przytulał fo łożyska 🤭 Ale na samym początku badania pokazał buzie w 2d i mam zdjęcie usteczek i noska jakby od dołu No przesłodki widok Kocham tego szkraba mojego
    Szyjka podobno super 3,8cm
    Łożysko na ścianie przedniej wysoko :))

    Co do ruchów to zaczęłam je czuć od kilku dni i jak czasem cos poczuje to ugniatam delikatnie brzuszek i mi mały odpowiada jakimś przewrotem 😂 urocze to bardzo

    Wyprawkę jak zaczęłam tak zaraz chyba wszystko będzie istne szaleństwo jak wciągnęło ale co tam będzie z głowy także pewnie w marcu zamiast zaczynać kompletować to juz będę mogła torbę spakować 🫣😂

    Tak jak z poprzednich usg termin nadal wychodzi na 13 czerwca :))

    Trzymam kciuki za kolejne połówkowe badania buziaki

    aeiouy, edka85, Namisa lubią tę wiadomość

    01.12.2015👸
    02.06.2023 🤴
  • Anulka87 Autorytet
    Postów: 808 381

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się,że wizyty udane ❤️ a ja z tego wszystkiego zapomniałam,że jutro mam takie genetyczne w lux medzie 🙊 ale jaja,dopiero SMS mi przypomniał i co? I już mega stres...

    Małż pojechał teraz na chwilę do znajomych,którym w listopadzie urodził się Synek po jakieś rzeczy (mają małe mieszkanie i wręcz na gwałt chcą się pozbywać na bieżąco rzeczy). Ciekawe co tam dostaniemy. No i szykujemy się do remontu naszego wielkiego kibelka 1m na 84 cm,który ma trwać,bagatela 2.tygodnie.... ja załamka oczywiście. Małż zdarł już ze ścian takie badziewie,które było,żeby coś przyspieszyć,więc już się syfek zaczyna 🤬 a ja oczywiście tylko czarne myśli,że nie zdążymy,że bałagan,że masakra... mówiłam kilka dni temu do Synka,że za pół roku Dzidzia będzie z nami,a dziś zreflektował się ,że za niecałe 5.miesiecy 😱😱😱

    Btw,czy jest tutaj też ktoś ,kto wiecznie nakręca się z czarnymi myślami? Ja się kiedyś wykończe 🙊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2023, 19:35

    💒Love💒. 10 08 2013
    👼. 07 2016
    ❤️Synek ❤️ 17 10 2017
    Czekamy na Rodzeństwo...🥰
    preg.png
‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ