X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Duphaston profilaktycznie - ile i jak długo?
Odpowiedz

Duphaston profilaktycznie - ile i jak długo?

Oceń ten wątek:
  • Kunita Ekspertka
    Postów: 165 103

    Wysłany: 21 lutego 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża raczej nie była mlodsza, bo robiłam testy owulacyjne w szczesliwym cyklu. Zreszta, ja zawsze cykle miałam raczej krotkie, takie 24-26-dniowe.
    Coz, tez nigdy sie nie dowiem, jak bylo naprawde i tez dziwi mnie fakt tej duzej roznicy w okresleniu wieku zarodka.

    Jesli chodzi o opieke lekarska w tej ciazy, to od jakiegos czasu lekarz kaze mi co tydzien przychodzic na usg. Niby nic powaznego sie nie dzieje, on po prostu ma taką politykę;)Przyznam, że dzieki temu jestem spokojniejsza.
    Ale i tak kazdy ból wprawia mnie w lekkie przerazenie. Na przyklad dzis - chwilami czuje taki ból przypominający ten miesiączkowy, ale zlokalizowany bardziej po bokach niz w dole.Mam nadzieje, ze to macica sie rozrasta.
    Wizyte mam zaplanowana na wtorek,ale i tak sie juz zaczynam zastanawiac, czy nie dzwonic/jechac do szpitala...


    Czarodziejka87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez milam taki ból ok 20 tyg miałam brać nospe i dużo leżeć dobrze ze masz tak często usg psychika wtedy odpoczywa o sie tak człowiek nie stresuje :)

  • Kunita Ekspertka
    Postów: 165 103

    Wysłany: 21 lutego 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, z tym lezeniem to przydaloby sie..ale caly czas chodze do pracy. Czasem chcialabym miec mozliwosc odpoczynku wtedy, kiedy tegopotrezbuje. No nic, zobaczymy,co lekarz powie.
    A Nospe i magnez oczywiscie juz dzis wzielam;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2014, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to od początku ciazy na L4 ale pracuje w Żłobku -przedszkolu wiec nie było nawet mowy o tym ze będę dalej pracować tymbardziej ze już raz poronilam i właśnie nie wiadomo czy przez prace czy co

  • Anitk Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 marca 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A m lekarz przepisal Duphostan (3 razy dziennie) do tego Luteine dopochwową w 5 tygodniu ciąży. Po przeczytaniu ulotki i zdobyciu informacji o innych lekach hormonalnych stosowanych u kobiet w ciąży poszłam do innego lekarza. Drugi lekarz tez wypisal mi duphaston. Zdziwilo mnie to, poniewaz wyniki hormonow przed ciaza (TSH, prolaktyna, progesteron, estradiol) miałam w normie. Przed pierwszą wizytą u lekarza bedac juz w ciąży zrobilam tez Beta HCG, było w normie. Ostatecznie zdecydowalam nie brac lekow i bardzo dobrze zrobilam. Obecnie jestem w 15 tygodniu, ciaza przebiego prawidłowo. Lekarze robią biznes zamiast utwierdzic mnie w przekonaniu ze wszystko jest OK. A przepisano mi az 8 opakowan tabletek przyadatnych w moim przypadku zupelnie do niczego, jedynie mogly zaszkodzic. Lekarzy nie obchodzi to, czy leki mi zaszkodza, czy beda jakies skutki uboczne. Czasami takie skutki sa do zbadania dopiero po 30 latach. Utrzymana ciąża potwierdza to ze byly zupelnie zbedne. Mysle ze warto jest sie zastanowic czy leki są naprawdę niezbędne, czy lekarz chce dostac kolejną wycieczkę za ich wypisanie.

  • Aggga Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 3 czerwca 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę dupka 3 razy na dobę - powiedzcie czy bardzo ważne jest oby brac go z 8-godzinnymi odstępami? tzn np godz. 6, 14 i 22? Czy pewien margines nie robi tu różnicy? - tzn zamiast wybudzać się o 6 rano lepiej wziąć go o 7, a potem w odstepach 7,5-godzinych: o 14:30 i 22. Wyjdzie w nocy przerwa 9godzinna, ale skoro cały metabolizm w nocy zwalnia, to może lepszy to pomysł niż budzenie się "na siłę" o 6 rano ?
    będę wdzięczna za sugestie i doświadczenia:)

    dodam że jestem w 8tc, z objawów mam wzmożone nudności

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2015, 11:15

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny a ten duphaston to lekarz przypisuje tak od ręki, gdy wie, że poprzednia ciąża była stracona czy najpierw wysyła na badanie progesteronu?
    poprzednią ciążę straciłam przez krwiaka. obecnie się udało i chciałam brać na własną rękę dupka, nie chcę czekać do wizyty u gina bo boję się poronienia.

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Tusiaa Autorytet
    Postów: 2163 1140

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam plamienia brążowe na pocztku ciąży i najpierw dostawałam w szpitalu przez tydzien luteine 2x2 a pozniej przez tydzien brałam duphaston ale go odstawiłam bez wiedzy lekarza i zamieniłam na luteine bo sie tragicznie czułam :/ no i w sumie dalej biore luteine 1 raz dziennie...

    Nie miałamm badanego progesteronu w ogóle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2015, 20:36

    Kubuś <3
    1usae6yd1m2ge70e.png
  • Tusiaa Autorytet
    Postów: 2163 1140

    Wysłany: 27 sierpnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga wrote:
    ja biorę dupka 3 razy na dobę - powiedzcie czy bardzo ważne jest oby brac go z 8-godzinnymi odstępami? tzn np godz. 6, 14 i 22? Czy pewien margines nie robi tu różnicy? - tzn zamiast wybudzać się o 6 rano lepiej wziąć go o 7, a potem w odstepach 7,5-godzinych: o 14:30 i 22. Wyjdzie w nocy przerwa 9godzinna, ale skoro cały metabolizm w nocy zwalnia, to może lepszy to pomysł niż budzenie się "na siłę" o 6 rano ?
    będę wdzięczna za sugestie i doświadczenia:)

    dodam że jestem w 8tc, z objawów mam wzmożone nudności

    Ja nie brałam o regularnych porach i nic nie było :) wydaje mi się żę jak zaczełam go brać to z dnia na dzień miałam coraz wieksze-silniejsze mdłości az zakończyło sie to wymiotowaniem wszystkim przez 2 dni i go odstawiłam i było o niebo lepiej. Nie wymiotowałam. Jedynie miałam mdłości ale dało sie wytrzymać :P Ja zwalam winę na niego ale może i bez dupka miałabym takie objawy :)

    Kubuś <3
    1usae6yd1m2ge70e.png
  • Czarodziejka87 Autorytet
    Postów: 801 1166

    Wysłany: 3 września 2015, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Proszę Was o radę,biorę duphaston 3x1 od 5 tyg z powodu krwiaka teraz jestem w 11+5 t.c. .Tydzień temu byłam na wizycie krwiak jeszcze był więc gin zapisał mi dalsze opakowania i obliczyłam,że zabraknie mi dosłownie trzech tabletek do następnej wizyty którą mam 17 września.Mam pytanie czy mogę wziąć dupka przez trzy dni 2x1 ??

    Filip 28.03.2016 <3
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 5 września 2015, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka87 wrote:
    Hej dziewczyny
    Proszę Was o radę,biorę duphaston 3x1 od 5 tyg z powodu krwiaka teraz jestem w 11+5 t.c. .Tydzień temu byłam na wizycie krwiak jeszcze był więc gin zapisał mi dalsze opakowania i obliczyłam,że zabraknie mi dosłownie trzech tabletek do następnej wizyty którą mam 17 września.Mam pytanie czy mogę wziąć dupka przez trzy dni 2x1 ??

    dawka 3x1 jest lecznicza a 2x1 jest profilaktyczna. lepiej szybciej załatw sobie receptę i wykup dupka. mi ginka mówiła, że organizm się przyzwyczaja do tabletek i dlatego trzeba kontynuować branie tabletek nawet do 16 tc. strach ma wielkie oczy i możesz spróbować jak chcesz, bo to tylko 3 tabsy, ale pewno będziesz się denerwować itp. ja miałam krwiaka i poroniłam :( brałam dupka, cyclonamine i no-spę 3x1 a krwiak zamiast się zmniejszyć to nawet powiększył :( 3maj się i dużo odpoczywaj... <3

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • Czarodziejka87 Autorytet
    Postów: 801 1166

    Wysłany: 8 września 2015, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadzwoniłam do gina i przełożyłam wizytę na 15 września dwa dni wcześniej.Może to tylko 3 tabletki ale faktycznie denerwowałabym się,że ich nie wzięłam.Jednak mam wielką nadzieję,że na wizycie okaże się że krwiak się wchłonął i nie będę musiała dalej brać dupka.
    Asioczek współczuje bardzo straty i trzymam kciuki za Twoją dzidzie w brzuszku,żeby wszystko było dobrze:*

    Filip 28.03.2016 <3
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 9 września 2015, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dawkę 2x2 i po 16 tc lekarz kazał mi odłożyć, powiedział, że mam się nie martwić, bo łożyska przejęły już funkcję podtrzymywania dzidzi, więc suplementacja progesteronu jest zbędna. Nie było żadnych objawów ubocznych po odstawieniu.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • Agnieszka0812 Autorytet
    Postów: 4434 5130

    Wysłany: 13 września 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poprzednią ciążę straciłam w 11 tc, pp miałam nieregularne cykle więc miałam przypisanego dupka 2x1, teraz zaszlam w kolejną ciążę i dupek mi się kończył, zadzwoniłam do gina, że test pozytywny i co dalej. Udało mi się kupić w aptece bez recepty, musiałam później ją donieść. Teraz w czwartek byłam na wizycie, okazało się że mam krwiaka, teraz mam dupka przypisanego 3x1 i dużo leżenia, żeby się wchlanial, ciągle o tym myślę. Następną wizytę mam 24 września

    Franio 2008 <3
    Wojtuś 2010 <3
    Ania 2016 <3
    Aniołek 11tc 10.04.15
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 13 września 2015, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 3x1 z powodu krwawień w 8-9 tygodniu i trochę plamień. Po 16 tygodniu kazal odlozyc i odstawiam teraz stopniowo, zeszłam już do 1,5 i na razie nic się na szczęście nie dzieje ;)

    a powiedział to samo dokładnie co eweli87 - ze teraz to już lozysko wszystko robi i żeby się nie martwic, nawet z dnia na dzień wg niego można odstawić, ale ja wole stopniowo nie wiem czemu

    Agnieszka0812 lubi tę wiadomość

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • Uszczesliwiona Autorytet
    Postów: 529 1387

    Wysłany: 17 września 2016, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szlak mnie trafi z tymi lekarzami. Jestem na etapie szukania lakarza (5tyg) i każdy mówi co innego i inne leki. Mi przepisał lekarz duphaston z informacją może sobie go pani brać a nie musi, pani decyzja, dodam że to moja pierwsza ciąża i nie wiem co myśleć w szczególności że czuję że jest wszystko w porządku. Jak sądzicie? Brać czy nie brać? Nie jestem przekonana do brania leków dla zasady :(

    Podobno należy być cierpliwym <3
    CÓRECZKA <3

    88c5yx8dba03o63f.png
  • Polinka_$ Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 września 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mi też lekarz zalecił branie Duphastonu 3x1 tabletka, ze względu na plamienia, bóle brzucha i poronienie poprzedniej ciąży w 15 tyg. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku miałam badany progesteron i wynik wyszedł w normie. Wyniki badań USG też są idealne. Tylko powód plamień nie jest znany.
    Wyczytałam w jednej z prezentacji naukowych, że ryzyko przedwczesnego pęknięcia błon płodowych (PROM-u) w przypadku brania 'progesteronu' jest o 1 % mniejsze. Niby to tak niewiele, ale wolę nie ryzykować.

  • Kaluu Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 11 maja 2017, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może któraś z Was ma do sprzedania duphaston?

    Kalu
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ