X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 15 października 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w szpitalu po CC miałam kroplowke z oksytocyną na obkurczanie.

  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 15 października 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona truckera
    Tak
    Dostalam oxy
    Jakoś od poczatku ta moja macica za pierwszym razem się kurczyla się slabiej
    Ale tylko za pierwszym
    Drugie cc lepiej niż pierwsze
    A trzecie mam wrazenie że jak bajka
    Specjalnie zaznaczylam że dzieci nie przystawiane (laktator również)bo przecież ssanie pobudza

    Żona_truckera lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 15 października 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuje łóżeczko z szufladą.

    Delilah, laktator mam z aliexpress, elektryczny na dwie piersi. Płaciłam ok 70 zł. Ssanie sprawdzałam na policzku i mam nadzieję że z piersiami sobie poradzi, zresztą ma pełno dobrych opinii na forach.

    Dziewczyny które będą miały cc, planujecie coś brać na rozbudzenie laktacji?

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 15 października 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja po poronieniu dostalam tabletki na obkurczanie macicy. Nigdy, przenigdy nie dam sobie podac nic, co by ten ptoces mialo w jakikolwiek sposob przyspieszyc.
    Szczerze to chyba z karmienia piersia to sie tego obkurczania boje najbardziej.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 15 października 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie muszę zapytać położnej co mogę zrobić żeby pobudzić laktacja bo w 1 ciąży pojechalam do szpitala na skurczach i dopiero było cc więc laktacja sama ruszyła choć i tak syna dokarmialam mm a teraz skoro cięcie na zimno to może być słabo a bardzo się nastawilam na karmienie piersią :)

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 15 października 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanes wrote:
    Ja właśnie muszę zapytać położnej co mogę zrobić żeby pobudzić laktacja bo w 1 ciąży pojechalam do szpitala na skurczach i dopiero było cc więc laktacja sama ruszyła choć i tak syna dokarmialam mm a teraz skoro cięcie na zimno to może być słabo a bardzo się nastawilam na karmienie piersią :)

    To miałaś to samo co ja a pierwszej ciąży, też miałam cc jak już miałam skurcze. Do tego w wypisie widziałam że podali mi oksytocyne a i tak pokarmu było jak na lekarstwo. Tym razem chciałabym tego uniknąć i zastanawiam się czy jest coś co by pomogło.

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • Kasik Autorytet
    Postów: 333 215

    Wysłany: 15 października 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2020, 09:04

    0d1yrjjg8bycqurj.png
    👧 12.2019
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 15 października 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mamy łóżeczko z szufladą, jest to nasza przechowywania na pampersy 😂 jakoś nie zyskała większego znaczenia 😀 ale trochę ze względu na umiejscowienie - nie przemysleliśmy tego do końca.

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Muki85 Autorytet
    Postów: 458 794

    Wysłany: 15 października 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My się witamy w 32+0
    Oficjalnie od dziś jestem na tzw okresie ochronnym, czyli koniec z pracą 😁😁🎉🎈🤰
    Czas na poważne zajęcie się wyprawką

    f81d2f25d281.jpg

    aganieszkam, juudi, kamciaelcia, Limonka, taka_mama, AnitaK, Maxi, Malgonia, anna23, pola89, pawojoszka lubią tę wiadomość

    wnidj48ag36qvarj.png
    4.04 beta 1210 😀
    16.12.19 Natalka ❤️👶🏻
  • Malineeczkaa Autorytet
    Postów: 441 402

    Wysłany: 15 października 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łóżeczko miałam bez szuflady, pod łóżeczkiem 3 pojemniki plastikowe. Potem zmieniłam na turystyczne. Teraz od razu turystyczne. A dla córki kupiłam z barierką i szufladą. Z braku miejsca w szafie były w tej szufladzie ręczniki 😆 Teraz córka sama będzie miała pokój, więc w praniu wyjdzie co tam będzie, bo na pewno nie pościel 😀
    Ja dziś wizyta na 18:15, tydzień temu miałam 31tc i +10,4kg. Mam nadzieję że skończę na max +15....

    Kocham Cię córeczko ❤️💞
    y7piw1z.png

    Kocham Cię syneczku 🥰💞
    d1orpno.png
  • juudi Autorytet
    Postów: 288 431

    Wysłany: 15 października 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muki85 piekny brzuszek :)
    Dziewczyny ktore z Was maja jeszcze maluchy glowa do gory? Albo w ktorym tygodniu najpozniej we wczesniejszej ciazy wasze bobasy przekrecily sie glowa w dol?

    Muki85 lubi tę wiadomość

    ma6nky9zewfu5ea1.png
    atdchdge5fgohmhe.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 15 października 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta u diabetologa zaliczona
    Masakra jak dluuuuugo
    Pani doktor i tak mnie po nazwisku wywolala by bylo szybciej
    Nastepna wizyta...W lutym 😁
    Doświadczenie mam
    Cukry dobre mam
    Więc widzimy się po połogu po zrobieniu krzywej
    Oczywiscie na piedestale temat wagi-oficjalnie u diabetologa dziś na zero
    Ale "spowiadalam się "Z wagi w kazdej ciąży
    Wniosek jeden-im wyzsza waga na początku tym wiecej spadło. Trzy ciążę zakonczone na podobnym wręcz poziomie
    Ale po ciąży waga mi zawsze rosla...po ostatniej troche się pilnowalam i nie przytylam. A więc tę ciążę zaczelam z najnizsza waga stad bilans na zero (A nie minus)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • marian_the_baby Autorytet
    Postów: 356 398

    Wysłany: 15 października 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muki, śliczny brzuszek :D

    Ja od jutra piorę i prasuję. W niedzielę zrobiliśmy sobie z mężem sesję brzuszkową w parku i nie mogę się doczekać zdjęć. Sama sesja była bardzo fajna, bo robiła ją nam moja przyjaciółka z dzieciństwa :)

    Ja kupiłam laktator dwufazowy z lovi. Położna ze szkoły rodzenia powiedziała, że najlepsze laktatory robi lansinoh. Ja mam wkładki laktacyjne i lanolinę z tej firmy.

    W tym tygodniu zamówimy łóżeczko i komodę dla małej i może w końcu przyjdzie wózek.

    Jeszcze niestety nie mamy imienia :O Jesteśmy w tym temacie zgodni, ale jakoś ciągle wychodzą minusy każdego imienia (mamy listę imion zawężoną do 5) :(
    Na pierwszym miejscu jest Maja-ale jak dla nas za bardzo popularne, potem na 2 jest Zuzia- opis w księdze imion mi popsuł to imię, Ula-też kwestia opisu, Róża-trochę poważne jak na pierwszą połowę życia i Nela, ale Nelcia chyba odpadnie. Ech...

    Muki85 lubi tę wiadomość

    Córcia 3 latka po 4 latach starań, 3 runda na Aromku i pierwsza po Pregnylu

    14.12 dwie kreseczki :) ciąża samoistna- my siami :D
  • marian_the_baby Autorytet
    Postów: 356 398

    Wysłany: 15 października 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze wrócę do kwestii rodziców po porodzie. Z teściami raczej nie będzie problemu, bo sami się nie narzucają, ale jak się ich poprosi to chętnie pomagają. Teściowa mnie troszkę irytuje, bo mamy zupełnie odmienne zdania, ale to nic wielkiego.

    Gorzej z moją mamą, bo tata zrobi to o co poproszę- to zadaniowiec, ale mama... Poprosiłam ją, żeby dali nam z odwiedzinami co najmniej 2 tygodnie, to nie dociera. Z każdym pytaniem o poród zapowiada, żebym się nie martwiła, bo ona przybywa... Ja jej mówię za każdym razem, że ja muszę sama rozkminić tą nową sytuację i żeby nie przyjeżdżała, a ona się obraża i mówi że jak to, przecież ona jest matką i MUSI tam być czy tego chcę czy nie, że ona nie wytrzyma :/ chciałam w ten weekend porozmawiać na poważnie już, sam na sam, ale nie było kiedy i może trochę stchórzyłam, że odbierze to jak jakąś karę... Wiem, że niektóre dziewczyny dałyby się posiekać, żeby mieć ze sobą swoją mamę, ale ja nie mogę mieć nikogo więcej przy sobie niż męża, bo głupieję i robie to czego oczekują ode mnie inni, tak bez emocji i na automacie, odcinam się i potem sama nic nie potrafię zrobić i się zaangażować. Nie chcę się odcinać od mojej córki, dlatego potrzebuję tego czasu sam na sam nią od początku...

    Córcia 3 latka po 4 latach starań, 3 runda na Aromku i pierwsza po Pregnylu

    14.12 dwie kreseczki :) ciąża samoistna- my siami :D
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 15 października 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam wczoraj laktator elektryczny na dwie piersi z lansinoh. Dużo pozytywnych opini o nim słyszałam. Miałam kupić na jedną pierś, ale że na dwie był o 30 zł tylko droższy to wziełam ten. Choć mam nadzieję że za bardzo potrzebny mi nie będzie 😊

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 15 października 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my o pierwszym dziecku powiedzielismy po cc ;)
    miało byc 4.grudnia, ale zrobili dzień wczesniej popołudniu :) dzieki temu nie było nawet glupich telefonów ;)
    gdybym chciala uniknac kogos np do porodu, nie dałabym znac ze rodze XD

    marian_the_baby lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • Muki85 Autorytet
    Postów: 458 794

    Wysłany: 15 października 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marian_the_baby wrote:

    Jeszcze niestety nie mamy imienia :O Jesteśmy w tym temacie zgodni, ale jakoś ciągle wychodzą minusy każdego imienia (mamy listę imion zawężoną do 5) :(
    Na pierwszym miejscu jest Maja-ale jak dla nas za bardzo popularne, potem na 2 jest Zuzia- opis w księdze imion mi popsuł to imię, Ula-też kwestia opisu, Róża-trochę poważne jak na pierwszą połowę życia i Nela, ale Nelcia chyba odpadnie. Ech...
    Nela piękne imię 🥰
    U nas padło na Natalie... Więc będzie Natka... Jak natka pietruszki 😂😂😂 ale jakoś to mi nie przeszkadza.

    marian_the_baby, Malamia lubią tę wiadomość

    wnidj48ag36qvarj.png
    4.04 beta 1210 😀
    16.12.19 Natalka ❤️👶🏻
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 15 października 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marian...
    A ja myślę że szósty strzal z imieniem będzie tym w dziesiątkę

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 15 października 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dziś spotkała mnie kolejna miła sytuacja w biedronce-jakas dziewczyna zaproponowala mi pomoc w rozpakowaniu zakupów na taśmę 😘

    marian_the_baby lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 15 października 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Marian_the_baby co do imienia to z tych Twoich podoba mi się Róża, którą można bardzo ładnie zdrobnić do Rózia a nawet Rozalka więc nie brzmi tak staro dla małej dziewczynki. Siostra mojej babci była co prawda Rozalią ale wszyscy wołali na nią Rózia i to była super babka taka przebojowa i ogarnięta jak na tamte czasy. Zmarła 30 lat temu ale do dziś ją wszyscy miło wspominają.
    My wybraliśmy imię Łucja które jest super dla dorosłej Kobiety a dla małej dziewczynki trochę zbyt poważne dlatego przeszukałam listę zrodobnień i od tamtej pory wszyscy do Brzucha mówimy Lusia lub Luśka. Do tego okazało się, że babcia męza miala na imię Ludwika i wszyacy do niej Lusia mówili więc taki sentyment w rodzinie jest do tego zdrobnienia.

    kGAop1.png
‹‹ 489 490 491 492 493 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ