X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 15 października 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dziś Pan w kolejce do lekarza przepuścil bo czekałam długo z synem i się zlitowal 😉 widziałam się dziś z położna ale zapomniałam pytać o to karmienie😂 dużo gadalabysmy na temat on vitro i uciekło mi to całkowicie. Dostałam tak zwane niebiesko pudełko super sprawa z tym można coś wypróbować i zaraz do szpitala te małe próbki kremów w 1 ciąży nie dostałam nic także miło 😉

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 6118 5039

    Wysłany: 15 października 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj nad ranem miałam takie jakby skurcze i sama nie wiem czy to skurcze przepowiadające, czy nic nie znaczący ból :( jutro wizyta kontrolna co z szyjką, ale obawiam się najgorszego... Ból zaczyna się jak ból przed miesiączka: ból krzyża a potem promieniuje na podbrzusze i pachwiny. Już drugi raz mi się to zdarzyło i te "skurcze" trwają 1h-1,5h potem przechodzi. Często po takim godzinnych bólach bezboleśnie twardnieje mi brzuch... Już nie wiem od czego to może być 🤷

    06.2024- wracamy po ostatnią ❄️🍀

    Krzyś 26.07.2021 (36+4tc) 💙
    age.png

    Madzia 13.12.2019 (40+1tc) 💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia, mamy ♥️😍
    6dpt pozytywny test, beta-46,8; 8dpt beta-132,3; 10dpt beta-393,7 🍀
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA (została 1❄️)
    11.2020 - wracamy po ❄️

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt- 47,16, 8dpt-140,50, 10dpt-361,70, 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 15 października 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marian rozumiem też sytuację z mamą, bo sama choć chcę żby mi syna przypilnowała jak będę w szpitalu to potem wolałabym, żeby wyjechała zanim ja wrócę.
    Wrednie to brzmi, ale po prostu najpierw my się musimy z dzieckiem poznać i oswoić, tzn ja, mąż i starszy brat. Potem mogą nas wszyscy odwiedzać ale te pierwsze chwile sa takie jedyne w swoim rodzaju, że nie chcę ich stracić na głupie gadki z moją mamą która jest straszną gadułą i będzie mi tu nad uchem truć o tym jak tam u kogoś ktoś tam umarł albo urodził się. Do tego moja mama pali papierosy co prawda nie w domu ale jednak ubranie i włosy śmierdzą fajkami i nie chcę, żeby to się po domu unosiło zamiast cudnych zapachów noworodka.
    Przy synu mieliśmy ten komfort, że byliśmy sami ur. się 04.12 a pierwsze odwiedziny mieliśmy w Boże Narodzenie i to tylko na 2 h.

    Ja chyba spróbuję pogadać, żeby teść przyjechał popilnować Piotrka, bo on od razu się ewakuuje z domu. A mamie wytłumaczę, że chcielibyśmy pobyć chwilę sami a jak chce mi pomóc to niech przyjedzie przed świetami i mi w przygotowaniu do świąt pomoże i zostanie z nami na święta. Poza tym w okolicach świąt mój mąż ma delegację więc tym bardziej jej pomoc się przyda wtedy.

    Poza tym Marian wytłumacz sowjej mamie, że czasy się zmieniły i teraz ojcowie są w domu po urodzniu dziecka i bardzo angażują się w wychowywanie więc kolejna osoba to już tłok. Dawniej zaiteresowanie ojców ograniczało się zwykle od wypicia pępkowego z kolegami a resztę załatwiały kobiety ( matki babki siostry). Teraz jest inaczej.



    marian_the_baby lubi tę wiadomość

    kGAop1.png
  • marian_the_baby Autorytet
    Postów: 356 398

    Wysłany: 15 października 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michaga, dobra rada ;) Tym bardziej, że wiem że jak moja mama będzie, to nie tylko ja się wycofam, ale mąż też...

    Córcia 3 latka po 4 latach starań, 3 runda na Aromku i pierwsza po Pregnylu

    14.12 dwie kreseczki :) ciąża samoistna- my siami :D
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 15 października 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łóżeczko dla corki miałam bez szuflady. Na SzR powiedziela polozna ze to gromadzenie kurzu szuflady i baldachimy wiec na mnie to wpłynęło przekonujaco. Ale nawet gdybym miala szufladę to tak jak teraz mam uklad to by wogole się nie sprawdzilo bo bym jej nie otworzyla. A tak to mam pod lozkiem aktualnie pudlo klockow i rowerek biegowy 😁 myślę o pojemniku na kółkach jednym to ulatwi to też kwestie przechowywania czegos i wyciagania do sprzatania.
    Materac mam zwykly piankowy, naczytalam sie o grykach i kokosach ze lubia miec robaki😒 zresztą sama mialam materac z kokosem i plesniał jak oszalały a kosztował 700 pln i nigdy wiecej! Jeszcze nie cchcieli mi przyjac reklamacji 😠

    Laktator elek. Canpol miałam przy pierwszym dziecku jest ok. Reczny zwykly z apteki chce tez kupic dla mnie przydatna rzecz za 9 pln

    Nie robudzam laktacji przed cc myślę ze u mnie nie bedzie problemu z laktacja tylko sutkami jak przy pierwszym dziecku.
    Teraz sobie poradzę wezme ten laktator ręczny najzywklejszy ktory bexzie wyciagal mi sutki 😁 a dziecko juz powinno poruszyć resztę.

    Z imieniem i ja mam problem. Piszę i ja bo nie ja i mąż 😠 nagle zachciał Mikołaja nie wiem co mu z tym mikolajem to było przed tym jak zaszlam w ciążę wiec nie jest to zwiazane z grudniem, jego marzenie. I powiedzial to rodzinie ze chce aby syn mial na imię Mikolaj. Cala rodzina ochy i achy jaki ekstra wybór. Kazdy mowi do mojego brzucha mikolaj. Ja chcialam Nikodem choc oznacza to samo ale w ramach ustepstwa znaczenia imienia. Ale kkazdy Nikodem to fe a Mikołaj to wow.
    Mikolaj to dla mnie Swiety co nosi prezenty a nie moj syn😒 i nie wiem co robić... Ja w ciazy ja urodzic a juz nawet nie mam co do gadania w zwiazku z imieniem. Do brzucha mówię Bobo. Zabijemy się o te imię do porodu. Nie ma mowy o innym. Mi tez juz nie chce się szukać. Najgorzej ze czuję sie przymuszona. 😒😠

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 15 października 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi, my też mieliśmy boje o imię. Ja chciałam Tomka, ewentualnie Szymona ale mojemu mężowi nie podobało się nic. Kilkukrotnie przeglądał listy imion i stwierdził że jemu się podoba Dawid. Do mnie w ogóle to imię nie przemawiało. Więc siedzieliśmy i nie wiem ile razy przejrzeliśmy cała listę. Zawęziliśmy do Marcin, Michał i Szymon. Wtedy mąż stwierdził że najbardziej mu się podoba Szymon i tak już zostanie. Chociaż większość rodziny nadal mówi Stefan 😁 (to było nasze robocze imię). Nie wyobrażam sobie żeby mi ktoś narzucił imię dla dziecka, nawet mąż, o rodzinie nie wspominam. Dziecko jest Mamy i Taty i imię powinno być wybrane razem, a nie ma zasadzie tylko to i się dostosuj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 15:02

    Maxi lubi tę wiadomość

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • Limonka Autorytet
    Postów: 811 331

    Wysłany: 15 października 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aganieszkam wrote:
    Dzisiaj nad ranem miałam takie jakby skurcze i sama nie wiem czy to skurcze przepowiadające, czy nic nie znaczący ból :( jutro wizyta kontrolna co z szyjką, ale obawiam się najgorszego... Ból zaczyna się jak ból przed miesiączka: ból krzyża a potem promieniuje na podbrzusze i pachwiny. Już drugi raz mi się to zdarzyło i te "skurcze" trwają 1h-1,5h potem przechodzi. Często po takim godzinnych bólach bezboleśnie twardnieje mi brzuch... Już nie wiem od czego to może być 🤷

    Agnieszkam, co do bolu, to nie znam sie. Natomiast gin radzila wziac magnez + nospe przy mocniejszych twardnieniach brzucha i po zazyciu powinno przejsc. Na poczatek mozna chyba sprobowac magnez, moze pomoze.

    Coreczka 11.2019 <3
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 6118 5039

    Wysłany: 15 października 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limonka wrote:
    Agnieszkam, co do bolu, to nie znam sie. Natomiast gin radzila wziac magnez + nospe przy mocniejszych twardnieniach brzucha i po zazyciu powinno przejsc. Na poczatek mozna chyba sprobowac magnez, moze pomoze.

    Biorę dużo magnezu i od tygodnia luteinę. Mam nadzieję, że tylko mnie postraszyło.

    06.2024- wracamy po ostatnią ❄️🍀

    Krzyś 26.07.2021 (36+4tc) 💙
    age.png

    Madzia 13.12.2019 (40+1tc) 💓
    age.png

    21dpt USG- 2,5mm szczęścia, mamy ♥️😍
    6dpt pozytywny test, beta-46,8; 8dpt beta-132,3; 10dpt beta-393,7 🍀
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA (została 1❄️)
    11.2020 - wracamy po ❄️

    23dpt jest ♥️
    Beta: 6dpt- 47,16, 8dpt-140,50, 10dpt-361,70, 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    01.2019r. Laparoskopia - niedrożne jajowody
    Starania od 10.2016r.
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 15 października 2019, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maxi, powiedz mężowi że po nim Mały już ma nazwisko (tak zakładam) więc imię wybierasz Ty 😊

    Gdyby mnie rodzinka do czegos przymuszała to na 100% zrobiłabym dokładnie odwrotnie 🙃

    Maxi lubi tę wiadomość

  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 15 października 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka Mama dokladnie wybor mamy i taty! Jeszcze gdyby moj mąż poprosil mnie o imię mikolaj to latwiej by było mi to zaakceptować ale wymuszenie szczegolnie mojej matki dziala na mnie jak plachta na byka. 😠 Juz jej powiedzialam ze moje dziecko moj wybor ty juz swoje wybrałaś. Ale rozmowa z nią nawet taka ugodowa to z nią jak wytoczyc wojnę. 😠
    Wczesniej w propozycjach mojego męża tez było imię David. Ale ja nie chcialam, znalam pewnego Davida ktory byl wyzywany od zydow za imię, popełnił pewnego dnia samobójstwo, samo imie tu nie bylo przyczyną. Natomiadt był naprawdę madry, przystojny chlopak, ale ta historia wplynela na mnie negatywnie i z obawą...

    Michaga tak ja też po porodzie chociaz parę dni do swiat chcę byc w 4. Moja mama u siostry byla pod sala porodowa u mnie ja nie chcialam takich rzeczy, to takie ponaglanie pospieszanie i wtrancanie się powoduje okropny dyskomfort. Ma mi tylko córkę przypilnowac, pozniej i tak wyjedzie bo zajmie się świętami, a ja zajdę na swieta i tyle dam radę.

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 15 października 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co mi wiadomo-bo słyszałam rozmowe, maz rozmawiał ze stsrsza siostra na głosniku-to tylko szwagierka smiała skomentowac imie ;)
    "jest tyle pieknych imion"

    hahah

    ona nie wiedziała ze wszystko słysze-bo to był jej cały monolog, ze Gośka brzydko, ze inne ładne, ba! podała jakie ładne (ona ma córke Laure-i tego imienia w rodzinie tez jej nie tolerowali)
    dodałam na głos-"bedzie Małgosia i już"
    ja zatkało, niby juz nawet tematu z męzem nie poruszyła
    a mnie to utwierdza w przekonaniu, ze teraz Małgośka musi być!

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 15 października 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas też problem z imieniem, na początku mówiłam że będzie Mikołaj, zawsze chciałam dzieci Maja i Mikołaj ale mąż z kolei o Mikołaju nie chce słyszeć, no to wymyśliłam Tadzik po dziadkach, też mu nie pasuje, mówiłam jeszcze o Gustawie albo Wiktorze ale mąż też nie bo- poniemieckie... no szlag mnie trafia, nic mu nie pasuje. Sam coś mówił o Mieczyslawie albo Tomku ale też tak bez przekonania.
    Co do imienia Maja to moja córka jest Maja i każdy mowil że takie popularne a prawda jest taka że ja znam oprócz mojej Mai córkę koleżanki starsza 5 lat, a w przedszkolu oprócz mojej jest w grupie zerowkowej. Także to takie gadanie że popularne że wszędzie są Maje. No i druga sprawa uważam że rodzice powinni decydować a nie słuchać się rodziny. Mojej teściowej pasuje tylko Michał i Marcel a nie ma opcji żebym tak nazwała głównie z tego powodu że jej się podoba:D nawet byłabym skłonna nazwać syna Donald- Donek ale wtedy ona padlaby na zawał. aż tak wredna nie będę.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • delilah11 Autorytet
    Postów: 779 392

    Wysłany: 15 października 2019, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale powiem Wam że dobrze wiedzieć że nie tylko my mamy problem z imieniem. Jakoś wydaje mi się że dla dziewczynek jest więcej ładnych imion, z męskimi za to słabo 😔

  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 15 października 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deliah ja dla dziewczynki miałam z mężem ustalone że Kaja i kropka a teraz problem heh z kolei Kajetan, jakoś mam mieszane uczucia, za dużo psów Kajtkow znam heheh

    delilah11 lubi tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 15 października 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o Mikolaju myslałam za pierwszym razem(pierwsza ciąza, poczatki)
    i tak sie pochwaliłam kolezance z pracy...a ona zadała tylko jedno pytanie-jak bedziesz wołać ? no i załączyło się Mikuś haha sama sobie uświadomiłam, ze ile jest Mikusiów (piesków) na swiecie)
    a tak podobało mi sie imię
    dla dziewczynki było własnie Małgosia lub Weronika
    jakoś wyszło, że Emilka

    z chłopcami było dużo gorzej :) ale doszliśmy do wniosku że Piotrus jest naj naj najlepszym kompromisem-wspólnym wyborem
    dla dziewczynki świtało Milena Anna (normalnie dajemy jedno imię)

    Patryk wyszedł tak z nienacka XD ale starszy zasugerował swoim PePe XD XD XD

    no i teraz byłby Krzys lub dziewczynka-i tu pojawiło sie wiele pomysłow...chyba z byt wiele ;) i wróciło pierwotne (droga eliminacji posród Anna, Joanna, Eliza)
    pierwszy raz łatwiej byłoby z chłopakiem :D
    teraz dochodzi poczucie ze to nasz ostatni raz

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 15 października 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardzo chciałam Tomka i zawsze mówiłam że jak będę miała syna to będzie Tomek. No ale skoro mężowi się nie podoba to trzeba było iść na kompromis.

    Z córką jakoś było prościej, od razu po przejrzeniu listy wybraliśmy Izabela. Nie wszystkim się podobało, nawet moja mama marudziła. Ale powiedzieliśmy że tak wybraliśmy i tak będzie. Więcej uwag nie było. Musiałam tylko spacyfikować teściową która zaczęła na nią mowic Belunia co mnie doprowadzało do szału.

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • Kasik Autorytet
    Postów: 333 215

    Wysłany: 15 października 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2020, 09:04

    0d1yrjjg8bycqurj.png
    👧 12.2019
  • Malamia Autorytet
    Postów: 723 1089

    Wysłany: 15 października 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas nie było problemu, a myślałam, że o imię będzie najtrudniej. Mój wymyślił na początku, że jak będzie dziewczynka to ja daję imię, jak chłopiec to on i od razu zaproponował Michała. Szczerze mówiąc źle mi się kojarzyło. Mój kuzyn ma tak na imię i jakoś za nim nie przepadam. Ale jak już płeć się potwierdziła to tak został ten Michaś. Miałam się zastanowić nad jakimś innym, ale też mi się wydaje że dla dziewczynki jakoś łatwiej wybrać imię i zostałam przy Michaszku. Teraz mi się wydaje że wszędzie same Michały. Będę miała w domku Michała i Tomka. Dwa tak samo często spotykane imiona. Ale już się jakoś nie mogłabym odzwyczaic od Michasia,tak się do niego zwracamy i tak zostanie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 16:56

    13 cykl starań o drugą dzidzię
    ________________________
    Starania od 07.2018.
    01.2019 ciąża biochemiczna💔
    7 cykl starań szczęśliwy🍀
    5.04.2019. ⏸️
    25.04.19. - 3,6 mm szczęścia i ♥️
    26.11.2019. Nasz chłopczyk 🩵 3390g i 52 cm
    👩🏻’97 🧔🏻‍♂️’93
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 15 października 2019, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jeśli chodzi o imię obeszło się na szczęście bez problemów ☺️ oboje zgodnie wybraliśmy Hanię, zresztą już dawno mieliśmy taki typ. Co do rodzin to po prostu oznajmilismy że będzie Hania i nawet nie pytaliśmy nikogo o zdanie :) wiem też że jeśli zamiast dziewczynki byłby chłopiec to problem byłby sporo bo każde z nas miało zupełnie inne typy, mi się marzył Mikołaj a mój mąż totalnie nie i wiecie co wymyślił.... Piękne staropolskie imię Spycimir.... Do dziś nie wiem czy on tak na serio. Na szczęście będzie Hania.
    Dziś grupowalam ubranka do prania, powiem tak trochę mnie poniósł szał zakupów😂😂😂😂

    marian_the_baby lubi tę wiadomość

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 15 października 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam lsktator medela. Nie kupowalam go, fostalam od bratowej. Jak jyz bede blidko porodu i nie bede sie bala ze go wywolam to tylko sprawdze czy dziala i generalnie dprobuje sie go nauczyc, bo wiadomo, ze jak przyjdzie co do czego to bedzie panika.

    Wlasnie sie dowiedzialam, ze branid heparyny jest przeciwskazaniem do zzo. Padl na mnie blady strach :/ nie eyovrazam sobie rodzic bez znieczulenia. Czy Wy macie jakies doswiadczenia z innymi srodkami przeciwbolowymi? Na co mozna liczyc?

    A co do imion to u nas z chlopcem byloby duuuuzo latwiej. Sama znalazlabym ze 20, ktore mi sie podobaja, choc najbardziej marzylam o Tomku. Ale juz przy puerwszej ciazy wybrany byl Adam i gdyby byl chlopiec to bysmy die nie zastanawiali.. za to z dziewczynek podobala mi sue tylko Dorota, maz zawetowal i dlugo trwalo nim na Alicji stanelo. Teraz czesto daja Ala na imie, ale trudno, ciesze sie ze juz jakos sie nazywa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 17:22


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
‹‹ 490 491 492 493 494 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ