X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Śnieżka87 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 21 maja, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, na początku gratuluję Wam pomyślnych przebiegów Waszych ciąż. Obserwuję Wasz grudniowy wątek od jakiegoś czasu ale ciągle jakoś brak mi odwagi, żeby do Was przystąpić, zwłaszcza, że u mnie z badania na badanie wychodzi ze Dzidziorek zamiast urodzić się w grudniu urodzi się chyba w listopadzie. W związku z tym mam do Was pytanie, mam taki problem z moją panią doktor- ona pracuje w szpitalu i jeszcze chyba w trzech miejscach prywatnie (wydaje mi się że pracuje non stop). Po ostatniej wizycie nawet mój mąż stwierdził że ona wygląda na masakrycznie zmęczoną. Nasza wizyta miała odbyć się o 19, ale opóźniła się o blisko 1,5 godziny. Po wizycie miałam mieszane uczucia co do jej przebiegu bo odniosłam wrażenie że była taka, byleby szybko skończyć. Doktor zmierzyła Dziecko i wyszło że jest prawie o tydzień starsze niż to wynika z OM. Powiedziałam lekarce, że ja bardzo długo się starałam więc obserwowałam swój organizm, wiem też kiedy w danym cyklu się staraliśmy, kiedy wyszly pozytywne testy owulacyjne,kiedy spadła mi temp jak na owulację i kiedy był ostatni dzień śluzu. I tak się składa, że na podstawie pomiaru z USG wychodzi na to że dziecko poczęło się przed pozytywnym testem owulacyjnym, przed owulacja i przed podjęciem przez nas starań o dziecko w danym cyklu. Doktor zignorowała całkiem co mówię i wpisała w kartę ciąży datę porodu na podstawie badania usg i powiedziała że nie będzie jej już zmieniać. To badanie było przeprowadzone w 10+3 tc. Wcześniejsze pomiary dziecka w 8+3 tc pokrywały się z przewidywaną datą owulacji/zaplodnienia. Przyznam szczerze że bardzo negatywnie zaskoczyło mnie to że doktor nie słucha pacjentki a tylko opiera się na urządzeniu do usg. Teraz czekam na badania prenatalne, nie wiem czego się spodziewać. Boję się że skoro dziecko rośnie za szybko to może coś być nie tak. Boję się też że jeśli na prenatalnych dr będzie brała pod uwagę tylko wiek ciąży z urządzenia do usg to te wszystkie pappy i hcg wyjdą mi po przeliczeniu na MoMy nieprawidłowo i będzie jeszcze większy stres.
    Czy Wy na moim miejscu poszlybyscie do innego lekarza, żeby to wszystko jeszcze zweryfikować? Czy orientujecie się czy gdybym poszła do innego lekarza to on mi wpisze w karcie ciąży jakieś swoje adnotacje? Nie chcę, żeby moja dr wiedziala że ją sprawdzam czy tracę do niej zaufanie-ona jest naprawdę dobrym lekarzem, tylko chyba za dużo tych miejsc obsługuje gdzie przyjmuje pacjentów i to wpływa na jej zmęczenie. Nie wiem naprawdę co robić

  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 161 177

    Wysłany: 21 maja, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka87 wrote:
    Hej Dziewczyny, na początku gratuluję Wam pomyślnych przebiegów Waszych ciąż. Obserwuję Wasz grudniowy wątek od jakiegoś czasu ale ciągle jakoś brak mi odwagi, żeby do Was przystąpić, zwłaszcza, że u mnie z badania na badanie wychodzi ze Dzidziorek zamiast urodzić się w grudniu urodzi się chyba w listopadzie. W związku z tym mam do Was pytanie, mam taki problem z moją panią doktor- ona pracuje w szpitalu i jeszcze chyba w trzech miejscach prywatnie (wydaje mi się że pracuje non stop). Po ostatniej wizycie nawet mój mąż stwierdził że ona wygląda na masakrycznie zmęczoną. Nasza wizyta miała odbyć się o 19, ale opóźniła się o blisko 1,5 godziny. Po wizycie miałam mieszane uczucia co do jej przebiegu bo odniosłam wrażenie że była taka, byleby szybko skończyć. Doktor zmierzyła Dziecko i wyszło że jest prawie o tydzień starsze niż to wynika z OM. Powiedziałam lekarce, że ja bardzo długo się starałam więc obserwowałam swój organizm, wiem też kiedy w danym cyklu się staraliśmy, kiedy wyszly pozytywne testy owulacyjne,kiedy spadła mi temp jak na owulację i kiedy był ostatni dzień śluzu. I tak się składa, że na podstawie pomiaru z USG wychodzi na to że dziecko poczęło się przed pozytywnym testem owulacyjnym, przed owulacja i przed podjęciem przez nas starań o dziecko w danym cyklu. Doktor zignorowała całkiem co mówię i wpisała w kartę ciąży datę porodu na podstawie badania usg i powiedziała że nie będzie jej już zmieniać. To badanie było przeprowadzone w 10+3 tc. Wcześniejsze pomiary dziecka w 8+3 tc pokrywały się z przewidywaną datą owulacji/zaplodnienia. Przyznam szczerze że bardzo negatywnie zaskoczyło mnie to że doktor nie słucha pacjentki a tylko opiera się na urządzeniu do usg. Teraz czekam na badania prenatalne, nie wiem czego się spodziewać. Boję się że skoro dziecko rośnie za szybko to może coś być nie tak. Boję się też że jeśli na prenatalnych dr będzie brała pod uwagę tylko wiek ciąży z urządzenia do usg to te wszystkie pappy i hcg wyjdą mi po przeliczeniu na MoMy nieprawidłowo i będzie jeszcze większy stres.
    Czy Wy na moim miejscu poszlybyscie do innego lekarza, żeby to wszystko jeszcze zweryfikować? Czy orientujecie się czy gdybym poszła do innego lekarza to on mi wpisze w karcie ciąży jakieś swoje adnotacje? Nie chcę, żeby moja dr wiedziala że ją sprawdzam czy tracę do niej zaufanie-ona jest naprawdę dobrym lekarzem, tylko chyba za dużo tych miejsc obsługuje gdzie przyjmuje pacjentów i to wpływa na jej zmęczenie. Nie wiem naprawdę co robić


    Mam identyczny problem ze swoim lekarzem prowadzącym... :(
    Na wizytę można śmiało przyjść godzinę później, ale potem Panie z późniejszych godzin nie chcą przepuścić w kolejce :(
    A problem z wiekiem ciąży mam odwrotny - za każdym razem bobas młodszy i też mnie to martwi. Data porodu z 18.12 przesunęła się już do 23.12/24.12.

    Zastanawia mnie czy po prostu mogła opóźnić się owulacja czy coś jest nie tak. Wiem, że owulacje żyją trochę swoim życiem i nigdy nie będą idealne, ale mimo to trochę niepewności to przynosi.

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 219 433

    Wysłany: 21 maja, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meowne wrote:
    O nie, ja liczyłam, że dostanę wyniki do końca tygodnia :( Pewnie nie ma zasady, ale w takim razie nie będę się nastawiać na ten tydzień 🫣
    Tak, ja się nastawiałam najpierw na piątek, później na poniedziałek, a tu już wtorek i nadal nie ma 🙄
    Napisałam do firmy przez, która wykupiłam test to odpisali mi, że moja próbka jest analizowana, do 10 dni roboczych od dotarcia próbki do laboratorium dostanę swój wynik i że czas oczekiwania na wynik nie ma żadnego znaczenia pod względem czy wszystko jest w porządku czy nie.

    meowne, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 295 503

    Wysłany: 21 maja, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie musimy uzbroić się w cierpliwość 🙈
    Miałam nadzieję, że to będzie taki pierwszy, trochę intymny prezent na dzień matki. Jeszcze nie mam odwagi oczywiście świętować tego dnia, ale to byłby taki wyjątkowy akcent ☺️

    Dariaa29, Aune, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 349 497

    Wysłany: 21 maja, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka87 wrote:
    Hej Dziewczyny, na początku gratuluję Wam pomyślnych przebiegów Waszych ciąż. Obserwuję Wasz grudniowy wątek od jakiegoś czasu ale ciągle jakoś brak mi odwagi, żeby do Was przystąpić, zwłaszcza, że u mnie z badania na badanie wychodzi ze Dzidziorek zamiast urodzić się w grudniu urodzi się chyba w listopadzie. W związku z tym mam do Was pytanie, mam taki problem z moją panią doktor- ona pracuje w szpitalu i jeszcze chyba w trzech miejscach prywatnie (wydaje mi się że pracuje non stop). Po ostatniej wizycie nawet mój mąż stwierdził że ona wygląda na masakrycznie zmęczoną. Nasza wizyta miała odbyć się o 19, ale opóźniła się o blisko 1,5 godziny. Po wizycie miałam mieszane uczucia co do jej przebiegu bo odniosłam wrażenie że była taka, byleby szybko skończyć. Doktor zmierzyła Dziecko i wyszło że jest prawie o tydzień starsze niż to wynika z OM. Powiedziałam lekarce, że ja bardzo długo się starałam więc obserwowałam swój organizm, wiem też kiedy w danym cyklu się staraliśmy, kiedy wyszly pozytywne testy owulacyjne,kiedy spadła mi temp jak na owulację i kiedy był ostatni dzień śluzu. I tak się składa, że na podstawie pomiaru z USG wychodzi na to że dziecko poczęło się przed pozytywnym testem owulacyjnym, przed owulacja i przed podjęciem przez nas starań o dziecko w danym cyklu. Doktor zignorowała całkiem co mówię i wpisała w kartę ciąży datę porodu na podstawie badania usg i powiedziała że nie będzie jej już zmieniać. To badanie było przeprowadzone w 10+3 tc. Wcześniejsze pomiary dziecka w 8+3 tc pokrywały się z przewidywaną datą owulacji/zaplodnienia. Przyznam szczerze że bardzo negatywnie zaskoczyło mnie to że doktor nie słucha pacjentki a tylko opiera się na urządzeniu do usg. Teraz czekam na badania prenatalne, nie wiem czego się spodziewać. Boję się że skoro dziecko rośnie za szybko to może coś być nie tak. Boję się też że jeśli na prenatalnych dr będzie brała pod uwagę tylko wiek ciąży z urządzenia do usg to te wszystkie pappy i hcg wyjdą mi po przeliczeniu na MoMy nieprawidłowo i będzie jeszcze większy stres.
    Czy Wy na moim miejscu poszlybyscie do innego lekarza, żeby to wszystko jeszcze zweryfikować? Czy orientujecie się czy gdybym poszła do innego lekarza to on mi wpisze w karcie ciąży jakieś swoje adnotacje? Nie chcę, żeby moja dr wiedziala że ją sprawdzam czy tracę do niej zaufanie-ona jest naprawdę dobrym lekarzem, tylko chyba za dużo tych miejsc obsługuje gdzie przyjmuje pacjentów i to wpływa na jej zmęczenie. Nie wiem naprawdę co robić

    Ja bym się nie stresowała. U mnie zmieniał co byłam o tydzień 6 TC trwał u mnie 3 tygodnie 🤣. Na spokojnie mi lekarz mówił, że to wszystko jest orientacyjne w 1 trymestrze. Dopiero po badaniach prenatalnych podchodzą do terminu porodu tak już bardziej szczegółowo. Także nie stresuj się 💪

    rybka8, Aune, Skryta19 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Śnieżka87 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 21 maja, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rybka8 wrote:
    Mam identyczny problem ze swoim lekarzem prowadzącym... :(
    Na wizytę można śmiało przyjść godzinę później, ale potem Panie z późniejszych godzin nie chcą przepuścić w kolejce :(
    A problem z wiekiem ciąży mam odwrotny - za każdym razem bobas młodszy i też mnie to martwi. Data porodu z 18.12 przesunęła się już do 23.12/24.12.

    Zastanawia mnie czy po prostu mogła opóźnić się owulacja czy coś jest nie tak. Wiem, że owulacje żyją trochę swoim życiem i nigdy nie będą idealne, ale mimo to trochę niepewności to przynosi.

    Współczuję tej niepewności-nie ma chyba nic gorszego niż nabijać sobie głowę takimi myślami i wątpliwościami, których nikt nie chce rozwiać.
    Ja akurat jestem pewna, że u nas dziecko nie mogło począć się wcześniej, po prostu nawet gdyby owulacja była wcześniej, to ja bym najzwyczajniej w świecie nie zaszła w ciaze, bo w tych dniach sie nie staraliśmy... no chyba że natura wyposażyła mnie w jakąś extra komórkę jajową która była w stanie sobie oczekiwać na plemniki 6 dni.
    Mnie nurtuje właśnie to czy gdybym poszła do innego lekarza to czy w karcie byłby ślad. Naprawdę chciałabym to wszystko zweryfikować. Taki mam stres przed prenatalnymi... przecież jak te ryzyka będą szacowane na podstawie wieku ciąży z badania usg to wyjdzie mi że dziecko jest o tydzień starsze a pappa i hcg za wysokie jak na dany tydzień ciąży i kolejny stres.

    rybka8 lubi tę wiadomość

  • Śnieżka87 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 21 maja, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Ja bym się nie stresowała. U mnie zmieniał co byłam o tydzień 6 TC trwał u mnie 3 tygodnie 🤣. Na spokojnie mi lekarz mówił, że to wszystko jest orientacyjne w 1 trymestrze. Dopiero po badaniach prenatalnych podchodzą do terminu porodu tak już bardziej szczegółowo. Także nie stresuj się 💪

    Podziwiam, że przetrwałaś ten trwający 3 tygodnie 6 tc- ja bym z pewnością oszalała😵‍💫. U mnie jest taki problem, że skoro z lekarką kontakt jest utrudniony, to ja posiłkuję się wiadomościami z internetu, a tam wyczytałam, że do któregoś tam tygodnia, wszystkie dzieci rosną tak samo i można na podstawie usg oszacować ich wiek. I u mnie tak było do 8+3 zgadzało się co do dnia... a w tym 10+3 (wg OM) doszło do jakiegoś szaleństwa i dziecko okazało się o tydzień starsze... Doktor jak już pisałam, olała to co mówię, więc zostało mi zadręczanie się myślami, że pewnie to wróży coś niedobrego. W internecie znalazłam tylko, że taka sytuacja może świadczyć o nieprecyzyjnie wykonanym pomiarze podczas badania - co mógłby się zgadzać, bo przecież było już wszystko na szybko bo opóźnienie, ale wiadomo czarnowidztwo ma zawsze przewagę😟

  • Aune Ekspertka
    Postów: 189 390

    Wysłany: 21 maja, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bialeekk, Rita💋 - gratulacje!!! piękne zdjęcia bobasów, coraz większe maluchy 😊 Pięknie rosną 😊

    Czekam z utęsknieniem już na to USG prenatalne 3 czerwca i planuje robić Nifty jeśli będzie coś nie tak, ale jakoś mnie jednak kusi czy szybciej nie zrobić 😅 już bym coś wiedziała i byłaby pewność co do płci..ech, pewnie i tak się wstrzymam, ale jak piszecie, że już czekacie na wyniki po pobraniu to ciągle wraca mi ta myśl :)

    Śnieżka87 - jak pójdziesz do innego ginekologa to możesz poprosić żeby nie wpisywał nic w kartę ciąży, a tylko w Twoją kartę pacjenta u niego w gabinecie :)

    Czasem maluchy trochę szybciej rosną - ja na jednej wizycie miałam CRL o kilka dobrych dni do przodu, ostatnio miałam 10+2 idealnie do wieku ciąży w odniesieniu do owulacji 🤔

    meowne, Rita 💋, Bialeekk, Paula9463 lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 💙🐻1471 g
    🩺23.09 szyjka 4.1cm
    🩺 14.10

    preg.png
  • TęczowaJa Ekspertka
    Postów: 248 680

    Wysłany: 21 maja, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meowne wrote:
    W takim razie musimy uzbroić się w cierpliwość 🙈
    Miałam nadzieję, że to będzie taki pierwszy, trochę intymny prezent na dzień matki. Jeszcze nie mam odwagi oczywiście świętować tego dnia, ale to byłby taki wyjątkowy akcent ☺️
    Ja też czekam na wyniki nifty i tak samo miałam nadzieję na Dzień Mamy mieć już wynik oczywiście taki jakiego sobie wszystkie życzymy😅 robiłam badanie 17.05, 20.05 przyszła wiadomość , że krew dotarła do labo i że do 4.06 do godzin popołudniowych będzie wynik🤦 także czekamy nic innego nam nie zostało 🤷

    Dariaa29, Rita 💋, meowne, Aune, Paula9463, Elewina lubią tę wiadomość

    84'👩‍❤️‍💋‍👨 77' 🐶🐶+🐱🐱
    Starania od '20.
    Teratozoospermia, oligospermia ciężka, morfologia 1%
    Kariotypy ✅
    HSG✅
    TSH 0,99
    AMH 05.23 -1,83, 11.23-3,39
    I IVF 💉start X'23
    16 🥚, 12 oocytów, IMSI
    3 zarodki: 5.1.2, 5.2.1, 3.3.3,

    1 transfer 8.11.23 - ET,
    5.1.2- 💔8 tydzień, 21.12.23👼♀️
    2 transfer 14.03.24 - FET,
    5.2.1, cykl naturalny
    9 dpt - 289,9
    11 dpt - 574,5
    13 dpt - 1453,0
    14 dpt - 2261,25
    20 dpt - 9760
    21 dpt - GS 1,16 cm
    27 dpt CRL 0,44 cm💞 FHR(+)
    7+2 - CRL 0,94cm-170
    8+4 - CRL 1,67cm-177
    10+2- CRL 3,46 cm
    11+6 - CRL 5,65 cm
    Nifty- ok 🩵
    17+3 200 g 🍫🍫
    30.07 pierwsze ruchy
    23+3 720 g
    27+3 1400g
    30+2 1700g
    ❄️ 3.3.3

    "I już się spadać nie boję
    Chociaż może mnie znów zaboleć
    I wiem, że jestem bezpieczna
    Miękka, ciepła, lekka."

    preg.png
  • Bialeekk Autorytet
    Postów: 2598 5661

    Wysłany: 21 maja, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta kochana😁 28.06 haha 😂❤️

    👩🏽 +👱🏽‍♂️+🐈=❤️

    19 cykl siania 🍍

    🍼 27.03- MAMY TO!⏸️🍍
    🍼 02.04- 843 🥹 prog: 12.1❗️
    🍼 04.04- 2611☀️prog: 9.8❗️
    🍼 05.04- pęcherzyk ciążowy🍍
    🍼 12.04- piękniusi zarodek 🪺
    🍼 03.05- 2cm smerfa👶🏼❤️
    🍼 21.05- mały wielki człowiek🤰🏽
    NIFTY: Zdrowy Chłopczyk🩵💙
    🍼 28.06- obrażony Niko😂
    🍼24.07-431g szczęścia🐻 📍🇵🇱
    🍼12.08- wizyta 🥰


    preg.png
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 21 maja, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bialeekk wrote:
    Megipta kochana😁 28.06 haha 😂❤️
    🤪 ah, ten babybrain ...

    Bialeekk lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 349 497

    Wysłany: 21 maja, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka87 wrote:
    Podziwiam, że przetrwałaś ten trwający 3 tygodnie 6 tc- ja bym z pewnością oszalała😵‍💫. U mnie jest taki problem, że skoro z lekarką kontakt jest utrudniony, to ja posiłkuję się wiadomościami z internetu, a tam wyczytałam, że do któregoś tam tygodnia, wszystkie dzieci rosną tak samo i można na podstawie usg oszacować ich wiek. I u mnie tak było do 8+3 zgadzało się co do dnia... a w tym 10+3 (wg OM) doszło do jakiegoś szaleństwa i dziecko okazało się o tydzień starsze... Doktor jak już pisałam, olała to co mówię, więc zostało mi zadręczanie się myślami, że pewnie to wróży coś niedobrego. W internecie znalazłam tylko, że taka sytuacja może świadczyć o nieprecyzyjnie wykonanym pomiarze podczas badania - co mógłby się zgadzać, bo przecież było już wszystko na szybko bo opóźnienie, ale wiadomo czarnowidztwo ma zawsze przewagę😟

    Nie denerwuj się takimi tematami.. na prawdę jeszcze się wszystkie nasluchamy a to za małe a to za duże a to coś innego te sprzęty i ich pomiary są nie równe a później dzieci rodzą się zdrowe. Weź na spokojnie ten temat 💪

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 219 433

    Wysłany: 21 maja, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka87 wrote:
    Podziwiam, że przetrwałaś ten trwający 3 tygodnie 6 tc- ja bym z pewnością oszalała😵‍💫. U mnie jest taki problem, że skoro z lekarką kontakt jest utrudniony, to ja posiłkuję się wiadomościami z internetu, a tam wyczytałam, że do któregoś tam tygodnia, wszystkie dzieci rosną tak samo i można na podstawie usg oszacować ich wiek. I u mnie tak było do 8+3 zgadzało się co do dnia... a w tym 10+3 (wg OM) doszło do jakiegoś szaleństwa i dziecko okazało się o tydzień starsze... Doktor jak już pisałam, olała to co mówię, więc zostało mi zadręczanie się myślami, że pewnie to wróży coś niedobrego. W internecie znalazłam tylko, że taka sytuacja może świadczyć o nieprecyzyjnie wykonanym pomiarze podczas badania - co mógłby się zgadzać, bo przecież było już wszystko na szybko bo opóźnienie, ale wiadomo czarnowidztwo ma zawsze przewagę😟
    Nie denerwuj się, u mnie na początku ciąży dziecko było mniejsze niż powinno o 2-3 dni, a aktualnie jest o 3 dni większe, a wiem dokładnie kiedy była owulacja i zapłodnienie, bo miałam inseminację i lekarz mówi, że wszystko bardzo dobrze wygląda i nie ma co się przejmować takimi różnicami 😊

    rybka8 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 219 433

    Wysłany: 21 maja, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest już mój wynik nifty, wszystkie ryzyka niskie! 🥳🥳🥳

    Na ostatniej wizycie lekarz wspominał, że on raczej widzi na usg dziewczynkę, a z nifty wynika, że jednak będzie chłopiec 🙈💙 ale to nie ma znaczenia, najważniejsze, że wyniki są dobre i w końcu można odetchnąć 😊

    Evelle28, meowne, KoKos, Megipta, Rudylisek, KarolinaAnastazja, Merida Waleczna, Aune, Nina_02, Mala_Kasija, MummyYummy, aambrozjaa93, mar.1, Paula9463, Malina1111, Elewina, Rita 💋, Skryta19, Likela, TęczowaJa lubią tę wiadomość

    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 21 maja, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bialeekk, Rita, Dariaa29 gratuluję cudownych wieści 🥰☺️ niech dzidzie dalej tylko zdrowo rosną!

    Dariaa29, Bialeekk, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 3047 3979

    Wysłany: 21 maja, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś ten rok obwituje w chłopców 🩵
    Gratuluje wizyt i wyników nifty 🎉
    Ja mam w sobotę wizytę u swojej lekarz , po wizycie wykupie nifty :)

    Dariaa29, Aune, mar.1 lubią tę wiadomość

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- mamy ♥️ i 2 mm dzidziusia 🥹
    24.05- 2,9 cm dzidziusia , 164/min ♥️
    29.05-4,2 cm dzidziusia , 176/min ♥️
    03.06-NIFTY - NISKIE RYZYKA
    12.06-PRENATALNE-6,5 cm zdrowego dzidziusia ♥️
    20.06- 91 g szczęścia pod sercem ♥️
    14.07- GENDER REAVEL PARTY 🩷🩵🎉
    18.07 - VII USG ⏳
    06.08 - POŁÓWKOWE

    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 21 maja, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już też się nie mogę doczekać prenatalnych w czwartek 🤪🙃 i jestem ciekawa czy lekarz coś wgl wspomni o płci 😊 naciskać nie będę, bo wiem, że z USG na tym etapie to trochę loteria

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • Rudylisek Przyjaciółka
    Postów: 104 268

    Wysłany: 21 maja, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa, gratuluję synka 🩵 chyba coraz większą przewaga chłopaków u nas 😅

    Dariaa29, Skryta19 lubią tę wiadomość

    Mama Aniołka 👼 (01.24) 💔

    30.03 ⏸ beta 1096, prog 25,8 (31dc)
    02.04 beta 3504, prog 35,5
    04.04 beta 6922, prog 34,3
    08.04 beta 22092
    09.04 pęcherzyk ciążowy 14,9 mm, pęcherzyk żółtkowy 3,7 mm, CRL 2,5 mm ❤️ 120/min (5t6d)
    23.04 CRL 1,25 cm, HR 170/min
    07.05 CRL 3,7 cm, HR 165/min
    17.05 Nifty - niskie ryzyka, synuś 🩵
    20.05 USG prenatalne + PAPP-A - 6,2 cm zdrowego chłopaka 🩵 (12t4d)
    21.05 wizyta u lekarza prowadzącego 🥼

    💉 Luteina, Duphaston, Acard, Clexane

    Rośnij kruszynko 🍀

    preg.png
  • Silenka Autorytet
    Postów: 793 1009

    Wysłany: 21 maja, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja marzę o parce 🥰🥰🥰

    🩷💙

    preg.png
  • Śnieżka87 Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 21 maja, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję Wam za słowa otuchy 😘 jakoś tak od razu lżej na sercu jak się przeczyta takie pocieszające słowa. I dziękuję za tę radę, żeby poprosić lekarza żeby nie wpisywał mi nic w kartę ciąży. Teraz już na spokojnie mogę szukać lekarza, do którego pójdę sprawdzić czy wszystko ok, jeśli na prenatalnych znów będzie tak nerwowo. Jeszcze raz Wam dziękuję i życzę spokojnego przebiegu ciąż oraz samych pozytywnych wiadomości 🙂

    Aune lubi tę wiadomość

‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ