X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 19 czerwca, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że zanim powiedzieliśmy teściom o imieniu to powiedziałam „poprosimy tylko dobre reakcje”, bo uważam, że skoro ktoś już wybrał takie imię to ono nie podlega złym reakcjom.

    rybka8, Sandrix, mar.1, MummyYummy, Aune, Mami_35, Paula9463 lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 19 czerwca, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo powiem wam, że te stuki puki w brzuchu mimo, że są leciutkie to naprawdę musi być to!! 😮 Wczoraj wieczorem czułam zdecydowanie po lewej nisko opierając rękę na kolcu biodrowym i dziś od rana tam szukałam, bo czuję jak przykładam rękę to wtedy od wewnątrz, ale lepiej się wczuć wtedy i od rana nic!!! A teraz siedzę i coś mnie zabolało w kroczu i znów ręką po lewej stronie nic, a spróbowałam po prawej i tym razem tam siedzi 😝☺️

    Sisi1905, mar.1, KarolinaAnastazja, MummyYummy, Wikta06, Skryta19, Aune, meowne, Paula9463 lubią tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 344 486

    Wysłany: 19 czerwca, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Ooo powiem wam, że te stuki puki w brzuchu mimo, że są leciutkie to naprawdę musi być to!! 😮 Wczoraj wieczorem czułam zdecydowanie po lewej nisko opierając rękę na kolcu biodrowym i dziś od rana tam szukałam, bo czuję jak przykładam rękę to wtedy od wewnątrz, ale lepiej się wczuć wtedy i od rana nic!!! A teraz siedzę i coś mnie zabolało w kroczu i znów ręką po lewej stronie nic, a spróbowałam po prawej i tym razem tam siedzi 😝☺️

    Super.. sama czekam miałam dwa dni co wydawało mi się,że to już to ale no pewności nie mam. Tłumaczę sobie, że nigdy szczupła nie byłam do tego pierwsza ciąża to mam czas 🤣 alee.. człowiek wiadomo czeka i obserwuje 😁

    Mag_len, mar.1, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • mar.1 Ekspertka
    Postów: 139 250

    Wysłany: 19 czerwca, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam żadnego psa czy zwierzaka o imieniu Samuel. Według mnie mało pieskie 😉
    Mój królik za to miał na imię Tosia. Jeśli kogoś to uraziło to chyba jego problem, a nie mój. Nie ma co być przewrażliwionym.
    Mi się imię Kaja właśnie podoba. Może będzie nawet brane pod uwagę. Każdy ma inne skojarzenia 🙂 Poza tym nie dogodzimy każdemu.

    meowne, Aune, Paula9463 lubią tę wiadomość

    06.04 ⏸️ 💕

    24.02.2022 17:50 53 cm 3020 g 👶T💙

    preg.png
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 19 czerwca, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Ooo powiem wam, że te stuki puki w brzuchu mimo, że są leciutkie to naprawdę musi być to!! 😮 Wczoraj wieczorem czułam zdecydowanie po lewej nisko opierając rękę na kolcu biodrowym i dziś od rana tam szukałam, bo czuję jak przykładam rękę to wtedy od wewnątrz, ale lepiej się wczuć wtedy i od rana nic!!! A teraz siedzę i coś mnie zabolało w kroczu i znów ręką po lewej stronie nic, a spróbowałam po prawej i tym razem tam siedzi 😝☺️
    Gratulacje! Ja też dziś pierwszy raz poczułam delikatne pukanie 🥹 i jakoś wszystko stało się prostsze i lepsze mimo że czekam ciągle w nerwach na wyniki sanco.
    Co do imienia to stale dziwię się co daje ludziom prawo do komentowania takich osobistych wyborów 🙄

    meowne, mar.1, Aune, Atika lubią tę wiadomość

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1136 867

    Wysłany: 19 czerwca, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar.1 wrote:
    Nie znam żadnego psa czy zwierzaka o imieniu Samuel. Według mnie mało pieskie 😉
    Mój królik za to miał na imię Tosia. Jeśli kogoś to uraziło to chyba jego problem, a nie mój. Nie ma co być przewrażliwionym.
    Mi się imię Kaja właśnie podoba. Może będzie nawet brane pod uwagę. Każdy ma inne skojarzenia 🙂 Poza tym nie dogodzimy każdemu.
    Dokładnie! Każdy ma inne skojarzenia dla jednej osoby imię jest idealne a komuś innemu może się źle kojarzyć.ale trzeba przy tym wszystkim zachować trochę taktu 🙂

    meowne, mar.1, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 227 427

    Wysłany: 19 czerwca, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Dobrze pamiętam,że Ty jesteś z Mielca? Bo mam pytanie o badania połówkowe w Głogowie 🙂
    Tak tak, melduje się:)

  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2896 4814

    Wysłany: 19 czerwca, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny najważniejsze, że to Wam i partnerowi się imię podoba bo to Wy będziecie się zwracać do dzieciątka najczęściej i z dumą wymawiać to imię ♡

    Mi koło 4 liter lata jak komuś się nie podoba kogoś imię. Ostatnio w rozmowie wyszła aferka bo kuzynka dala na imię córce róża i że "co to za moda kwiatkami dziecko nazywac" -babcia. Na co ja do babci, że okazję miała swoje dzieci nazwać i ich sprawa jak sobie nazywają. Z czasem ludzie się przyzwyczają do imienia i nie rozrabiają na części pierwsze 😊

    Fania017, Malinowa _Mamba, meowne, spineczka, Skryta19, mar.1, Aune, Dariaa29 lubią tę wiadomość

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    28.05-8.5cm Acrobaty🤸‍♂️
    25.06- 234g Szczęścia 💖
    23.07-500g Dinusia🦕
    28.08-1035g 🦁


    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 19 czerwca, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Megipta, u nas teraz synek, a działaliśmy bardzo sumiennie w tym szczęśliwym cyklu - co dwa dni, nawet codziennie 🤭
    Za to z dwiema córkami loteria - pierwsza poczrka się ze stosunku na kilka dni przed owulacją (później do owu nic nie było), drugą dokładnie w dniu owulacji 😉

    Z imieniem to uważam, że bardzo chamski komentarz, @Megipta, Twój synek ma piękne imię ♥️ W ogóle mi się nie skojarzyło z psem ani żadnym innym zwierzęciem.

    I ogólnie też doskonale rozumiem te z Was, które chcą powiedzieć dopiero po porodzie. U nas i przy jednej, i przy drugiej córce były komentarze oraz próby wpływu na zmianę 🙄 @Mag_len, propozycję także, tyle że od moich rodziców 😅 Tył razem obeszło się bez zbędnego gadania - albo przemyśleli sprawę, że to nie ma sensu, bo przy córkach nikt ich nie słuchał i obie mają takie imiona, jakie wybraliśmy, albo niedługo będzie gadanie 🙈

    W ogóle czy Was też rozwala ten fenomen, że dalsza rodzina niemal rości sobie prawo do Waszych dzieci? Ja uważam, że nawet dziadkowie nie powinni wtrącać się nieproszeni w żadne decyzje. Niesamowite, że ludziom tak łatwo przychodzi "dyrygowanie" innymi, ale staniesz w swojej obronie, to już jest obraza majestatu 😂

    meowne, Megipta, mar.1, Aune, Paula9463 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 19 czerwca, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    @Megipta, u nas teraz synek, a działaliśmy bardzo sumiennie w tym szczęśliwym cyklu - co dwa dni, nawet codziennie 🤭
    Za to z dwiema córkami loteria - pierwsza poczrka się ze stosunku na kilka dni przed owulacją (później do owu nic nie było), drugą dokładnie w dniu owulacji 😉

    Z imieniem to uważam, że bardzo chamski komentarz, @Megipta, Twój synek ma piękne imię ♥️ W ogóle mi się nie skojarzyło z psem ani żadnym innym zwierzęciem.

    I ogólnie też doskonale rozumiem te z Was, które chcą powiedzieć dopiero po porodzie. U nas i przy jednej, i przy drugiej córce były komentarze oraz próby wpływu na zmianę 🙄 @Mag_len, propozycję także, tyle że od moich rodziców 😅 Tył razem obeszło się bez zbędnego gadania - albo przemyśleli sprawę, że to nie ma sensu, bo przy córkach nikt ich nie słuchał i obie mają takie imiona, jakie wybraliśmy, albo niedługo będzie gadanie 🙈

    W ogóle czy Was też rozwala ten fenomen, że dalsza rodzina niemal rości sobie prawo do Waszych dzieci? Ja uważam, że nawet dziadkowie nie powinni wtrącać się nieproszeni w żadne decyzje. Niesamowite, że ludziom tak łatwo przychodzi "dyrygowanie" innymi, ale staniesz w swojej obronie, to już jest obraza majestatu 😂

    Tak, ta obraza to dla mnie największy mindfuck! To jest tak absurdalne. Mnie ta pierwsza ciąża pod względem dzielenia się informacjami już wiele nauczyła i wiem, że jeszcze wiele nauczy. Mi też totalnie wisi co inni uważają o imieniu, które wybraliśmy, ale jedynie ta reakcja szokuje. I to nawet nie jest wyszukane bardzo imię, a po prostu nie trafiło w klucz wymarzonych imion. To jest właśnie dowód na roszczenie sobie praw do decyzji w sprawie naszego dziecka.

    Edit:

    A jeszcze wracając do komentarza, że imię jak dla psa to jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. @Megipta piękne imię!

    Czasem mam wrażenie, że naukę tolerancji i akceptacji nasze społeczeństwo powinno zacząć od takich prostych spraw jak cudze imię. Wtedy może nikt nie czuł się odpowiedzialny za ochronę dziecka przed rodzicami, którzy chcą mu nadać złe imię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 16:37

    Megipta, Aune, Mami_35, MummyYummy lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Wanda_89 Przyjaciółka
    Postów: 87 128

    Wysłany: 19 czerwca, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja też słyszałam, że imię złe, że łóżeczka z drugiej ręki nie mogę kupić, że muszę mieć komodę z przewijakiem, glupia jestem że nie mówie na lewo i prawo o ciąży i mam nie być zła jak ktoś w końcu nie wytrzyma i poinformuje innych za mnie, o żłobku mam zapomnieć bo wszystkie żłobki są złe, robie krzywde dziecku bo lekarz za często robi mi USG, a z uważaniem na to co jem to już całkiem oszalałam kiedyś kobiety jadły wszystko i dzieci zdrowe były.

    No mogła bym tak jeszcze wymieniać i wymieniać.

    preg.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1193 1094

    Wysłany: 19 czerwca, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wanda_89 wrote:
    Tak ja też słyszałam, że imię złe, że łóżeczka z drugiej ręki nie mogę kupić, że muszę mieć komodę z przewijakiem, glupia jestem że nie mówie na lewo i prawo o ciąży i mam nie być zła jak ktoś w końcu nie wytrzyma i poinformuje innych za mnie, o żłobku mam zapomnieć bo wszystkie żłobki są złe, robie krzywde dziecku bo lekarz za często robi mi USG, a z uważaniem na to co jem to już całkiem oszalałam kiedyś kobiety jadły wszystko i dzieci zdrowe były.

    No mogła bym tak jeszcze wymieniać i wymieniać.
    Ja zostałam skrytykowama za to, że zapytałam czy Tiramisu ma masę z surowych żółtek czy jakaś podrabiana z mascarpone i śmietanki... bo przecież w ciąży to mogę jesc wszystko a dopiero po porodzie obowiązuje "dieta matki karmiącej" i już nic mi nie będzie wolno jeść 🙈 myślałam, że tym razem mi odpuszcza ten temat biorąc pod uwagę, że już mam synka, którego karmilam 14miesiecy i nawet przez jeden dzień nie trzymałam diety matki karmiącej a tu temat wraca jak bumerang...

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 19 czerwca, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po, wszystko prawidłowe. Na zwiększony opór w tt macicznej nic więcej nie poradzi jak heparyna I acard to max a jeśli znowu będę miała taki przypadek jak w pierwszej ciąży to ciężko było mu powiedzieć, powtarzał tylko, że nie muszę się zgadzać na wywołanie i nikt mnie nie zmusi 🤷🏼‍♀️ potem, że będziemy obserwować i wypytywał o przebieg porodu I w którym tc trafiłam z nadciśnieniem a w którym rodziłam. W ostatej chwili spytałam o skierowanie na prenatalne mówił że nic nie wie ale zawsze daje skierowanie i czemu nie chciałam w 1 prenatalnych...ja na to, że zrezygnowałam bo były dość sporo płatne a on, że dałby mi skierowanie i tak bo jestem po poronieniach i trombo. Także tego. Mam skierowanie na 2 prenatalne 🤷🏼‍♀️😂
    Spytał czy chce znać płeć ja że tak, a on czy nie mówili mi wcześniej na tych dokładnych...skłamałam, że nie aby zobaczyć co on widzi bez sugestii tamtego gina.
    Przez brzuch ciężko było bo dzidzia głową w dół I zrobił dopochwowo i że na 90% chłopak 🦋😜
    Wizja braci mnie cieszy, na początku chciałam dziewczynkę ale jednak dla nich tak fajniej. Mimo to po porodzie będę starać się o 3go synka 😅🦋

    aambrozjaa93, meowne, Sandrix, Wanda_89, Księgowa, Elewina, Elewina, Skryta19, mar.1, Rita 💋, Aune, Mami_35, MummyYummy, Dariaa29, Wikta06, Paula9463 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 19 czerwca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Jestem już po, wszystko prawidłowe. Na zwiększony opór w tt macicznej nic więcej nie poradzi jak heparyna I acard to max a jeśli znowu będę miała taki przypadek jak w pierwszej ciąży to ciężko było mu powiedzieć, powtarzał tylko, że nie muszę się zgadzać na wywołanie i nikt mnie nie zmusi 🤷🏼‍♀️ potem, że będziemy obserwować i wypytywał o przebieg porodu I w którym tc trafiłam z nadciśnieniem a w którym rodziłam. W ostatej chwili spytałam o skierowanie na prenatalne mówił że nic nie wie ale zawsze daje skierowanie i czemu nie chciałam w 1 prenatalnych...ja na to, że zrezygnowałam bo były dość sporo płatne a on, że dałby mi skierowanie i tak bo jestem po poronieniach i trombo. Także tego. Mam skierowanie na 2 prenatalne 🤷🏼‍♀️😂
    Spytał czy chce znać płeć ja że tak, a on czy nie mówili mi wcześniej na tych dokładnych...skłamałam, że nie aby zobaczyć co on widzi bez sugestii tamtego gina.
    Przez brzuch ciężko było bo dzidzia głową w dół I zrobił dopochwowo i że na 90% chłopak 🦋😜
    Wizja braci mnie cieszy, na początku chciałam dziewczynkę ale jednak dla nich tak fajniej. Mimo to po porodzie będę starać się o 3go synka 😅🦋

    To super, że wszystko dobrze❤️ i gratulacje🩵 bracia mogą być bardziej zżyci😊 mówię to z perspektywy siostry, która ma braci z małą różnicą wieku i nie jestem z nimi aż tak zżyta jak z siostrą, która jest 18 lat ode mnie młodsza😅
    Chociaż prawdę mówiąc trochę czekałam, że napiszesz, że jednak dziewczynka, bo jakoś tak pokrętnie sobie pomyślałam, że może u mnie wtedy też jest jeszcze szansa😅

    Megipta lubi tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Rita 💋 Przyjaciółka
    Postów: 72 199

    Wysłany: 19 czerwca, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też dobre rady i głosowania nad imieniem przy każdym możliwym spotkaniu, każdy ma swój typ. Uszy więdną! Jutro zaczynam urlop i bardzo chcieliśmy gdzieś wyjechać, dwóch różnych lekarzy powiedziało, że to wspaniały pomysł i jeżeli lot nie będzie trwał powyżej 4 godzin to nawet zalecają taki odpoczynek. Ale moja teściowa zaczęła mnie zniechęcać, bo przecież w Grecji są teraz pożary i w ogóle wszędzie jest za gorąco i, że tak bardzo się boi o Maluszka, żeby coś złego się nie stało. Powiedziałam o tym mojej mamie i okazało się, że trzymają ze sobą sztamę i moja mama też jest przeciwna lotom, bo zmiany ciśnienia, ryzyko turbulencji itd. Czuję się nastraszona i sama po tych komentarzach boję się już takiego wyjazdu. Mój mądry mąż wysłuchał i powiedział, że spędzimy miło czas tu w okolicy a na wyjazd pojedziemy z maluszkiem w kolejne lato. Też bardzo się martwimy, nikt oprócz was i naszego lekarza nie wie ile przeszlismy i jak dlugo czekaliśmy na dziecko. Szkoda, że przez taką przesadną troskę otoczenia jestem jeszcze bardziej przewrażliwiona i przejęta.

    A jeszcze w kwestii imion: mój typ to Mikołaj, ale mężowi nie podoba się zdrobnienie Miki, bo jest jak myszka Miki, jemu podoba się Jakub, a zdrobnienie jak Kubuś Puchatek już mu nie przeszkadza. Mi się z kolei nie podoba, tylko dlatego, że spotkałam mnóstwo Kubów w swoim życiu, bo w okolicy mojego rocznika to imię zrobiło się bardzo popularne, Mąż nie zna żadnego Kuby. I tu proszę Was otwarcie - które z tych imion bardziej Wam się podoba, a które nie? Proszę o rady, czasem tu czuję się bezpieczniej niż w swoim środowisku 😅

    meowne lubi tę wiadomość

    ♀️27 ♂️ 39
    💒razem 7 lat, 4 po Ślubie
    ❌ IUI 09/2023 ❌ IVF 02/2024

    II podejście IVF 03/2024: 🍀
    13.03 ET 4.1.1 + EmbryoGlue (transfer zarodka świeżego), 6 maluchów na zimowisku❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    10 dpt 23.03.2024 ⏸️ beta 246 🫣12 dpt beta 715 🥰 14 dpt beta 1781 😊 22 dpt beta 19903 😍 23 dpt 05.04.2024 mamy ❤️! (6t1d)
    13.05 5 cm 🐧 + NIFTY (niskie ryzyka, chłopiec!)
    21.05 USG prenatalne 🩵 7 cm Synka 👶🏻
    16.07 II prenatalne: 381 g, zdrowy maluszek
    29.07 555 g ruchliwego człowieczka ❤️
    12.08 752 g kawalera
    9.09 1170 g naszego chłopca

    preg.png
  • Rita 💋 Przyjaciółka
    Postów: 72 199

    Wysłany: 19 czerwca, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Ja nie zapomnę jak powiedziałam mamie mama pochwaliła się swojej mamie i siostrom i ich rodzinom i ktoś skomentował że imię jak dla psa...do tej pory nie wiem kto to bo mama nie chce powiedzieć, żeby zgrzytu nie było. Mam tylko przypuszczenia. Synek ma na imię Samuel...wgl mnie mało pieskie imię 🤦🏼‍♀️
    Ja bym naciskała by się dowiedzieć kto tak powiedział, tylko po to by imieniem tej osoby nazwać w przyszłości jakieś zwierzątko, bez awantur i obrazania sie. 😂

    A tak między nami to wybrałaś bardzo ladne imię, wyjątkowe. 🥰 I ja też, tak jak dziewczyny, nie znam żadnego zwierzaka o takim imieniu!

    Megipta, MummyYummy lubią tę wiadomość

    ♀️27 ♂️ 39
    💒razem 7 lat, 4 po Ślubie
    ❌ IUI 09/2023 ❌ IVF 02/2024

    II podejście IVF 03/2024: 🍀
    13.03 ET 4.1.1 + EmbryoGlue (transfer zarodka świeżego), 6 maluchów na zimowisku❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    10 dpt 23.03.2024 ⏸️ beta 246 🫣12 dpt beta 715 🥰 14 dpt beta 1781 😊 22 dpt beta 19903 😍 23 dpt 05.04.2024 mamy ❤️! (6t1d)
    13.05 5 cm 🐧 + NIFTY (niskie ryzyka, chłopiec!)
    21.05 USG prenatalne 🩵 7 cm Synka 👶🏻
    16.07 II prenatalne: 381 g, zdrowy maluszek
    29.07 555 g ruchliwego człowieczka ❤️
    12.08 752 g kawalera
    9.09 1170 g naszego chłopca

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 19 czerwca, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rita 💋 wrote:
    U nas też dobre rady i głosowania nad imieniem przy każdym możliwym spotkaniu, każdy ma swój typ. Uszy więdną! Jutro zaczynam urlop i bardzo chcieliśmy gdzieś wyjechać, dwóch różnych lekarzy powiedziało, że to wspaniały pomysł i jeżeli lot nie będzie trwał powyżej 4 godzin to nawet zalecają taki odpoczynek. Ale moja teściowa zaczęła mnie zniechęcać, bo przecież w Grecji są teraz pożary i w ogóle wszędzie jest za gorąco i, że tak bardzo się boi o Maluszka, żeby coś złego się nie stało. Powiedziałam o tym mojej mamie i okazało się, że trzymają ze sobą sztamę i moja mama też jest przeciwna lotom, bo zmiany ciśnienia, ryzyko turbulencji itd. Czuję się nastraszona i sama po tych komentarzach boję się już takiego wyjazdu. Mój mądry mąż wysłuchał i powiedział, że spędzimy miło czas tu w okolicy a na wyjazd pojedziemy z maluszkiem w kolejne lato. Też bardzo się martwimy, nikt oprócz was i naszego lekarza nie wie ile przeszlismy i jak dlugo czekaliśmy na dziecko. Szkoda, że przez taką przesadną troskę otoczenia jestem jeszcze bardziej przewrażliwiona i przejęta.

    A jeszcze w kwestii imion: mój typ to Mikołaj, ale mężowi nie podoba się zdrobnienie Miki, bo jest jak myszka Miki, jemu podoba się Jakub, a zdrobnienie jak Kubuś Puchatek już mu nie przeszkadza. Mi się z kolei nie podoba, tylko dlatego, że spotkałam mnóstwo Kubów w swoim życiu, bo w okolicy mojego rocznika to imię zrobiło się bardzo popularne, Mąż nie zna żadnego Kuby. I tu proszę Was otwarcie - które z tych imion bardziej Wam się podoba, a które nie? Proszę o rady, czasem tu czuję się bezpieczniej niż w swoim środowisku 😅

    Jak już pisałam tutaj jakiś czas temu to od młodzieńczych lat chciałam mieć synka Kubusia i dla mnie to imię nadal jest piękne🥰 ale nie wykorzystam go dla swojego ewentualnego synka, gdyż mąż nigdy nie był przekonany a razem już wybraliśmy inne imię. Oczywiście Mikołaj też mi się bardzo podoba, nawet mamy w rodzinie synka kuzyna o tym imieniu, ale akurat u mnie w takim wypadku zawsze wygra Kubuś😊

    Rita 💋 lubi tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1136 867

    Wysłany: 19 czerwca, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rita 💋 wrote:
    U nas też dobre rady i głosowania nad imieniem przy każdym możliwym spotkaniu, każdy ma swój typ. Uszy więdną! Jutro zaczynam urlop i bardzo chcieliśmy gdzieś wyjechać, dwóch różnych lekarzy powiedziało, że to wspaniały pomysł i jeżeli lot nie będzie trwał powyżej 4 godzin to nawet zalecają taki odpoczynek. Ale moja teściowa zaczęła mnie zniechęcać, bo przecież w Grecji są teraz pożary i w ogóle wszędzie jest za gorąco i, że tak bardzo się boi o Maluszka, żeby coś złego się nie stało. Powiedziałam o tym mojej mamie i okazało się, że trzymają ze sobą sztamę i moja mama też jest przeciwna lotom, bo zmiany ciśnienia, ryzyko turbulencji itd. Czuję się nastraszona i sama po tych komentarzach boję się już takiego wyjazdu. Mój mądry mąż wysłuchał i powiedział, że spędzimy miło czas tu w okolicy a na wyjazd pojedziemy z maluszkiem w kolejne lato. Też bardzo się martwimy, nikt oprócz was i naszego lekarza nie wie ile przeszlismy i jak dlugo czekaliśmy na dziecko. Szkoda, że przez taką przesadną troskę otoczenia jestem jeszcze bardziej przewrażliwiona i przejęta.

    A jeszcze w kwestii imion: mój typ to Mikołaj, ale mężowi nie podoba się zdrobnienie Miki, bo jest jak myszka Miki, jemu podoba się Jakub, a zdrobnienie jak Kubuś Puchatek już mu nie przeszkadza. Mi się z kolei nie podoba, tylko dlatego, że spotkałam mnóstwo Kubów w swoim życiu, bo w okolicy mojego rocznika to imię zrobiło się bardzo popularne, Mąż nie zna żadnego Kuby. I tu proszę Was otwarcie - które z tych imion bardziej Wam się podoba, a które nie? Proszę o rady, czasem tu czuję się bezpieczniej niż w swoim środowisku 😅
    Ja byłabym za Kubusiem jeśli miałabym sbbuerac z tych dwóch 😃

    Megipta,fajnie,że wszystko ok. Ja mam dwie pierwsze dziewczynki z różnica wieku 2 lata i super się ze sobą dogadują,bawią,mają wspólne tematy,zainteresowania🙂

    Rita 💋, Megipta lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 227 427

    Wysłany: 19 czerwca, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aambrozjaa93 wrote:
    Jak już pisałam tutaj jakiś czas temu to od młodzieńczych lat chciałam mieć synka Kubusia i dla mnie to imię nadal jest piękne🥰 ale nie wykorzystam go dla swojego ewentualnego synka, gdyż mąż nigdy nie był przekonany a razem już wybraliśmy inne imię. Oczywiście Mikołaj też mi się bardzo podoba, nawet mamy w rodzinie synka kuzyna o tym imieniu, ale akurat u mnie w takim wypadku zawsze wygra Kubuś😊


    Mikołaj - bo to też mój Typ od dziecinstwa, mąż chce Nikodema, nie możemy dojść do konsensusu, aż wczoraj znalazl Imię Nikolas mowi że idealne bo połączenie tych dwóch😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 18:02

    Rita 💋 lubi tę wiadomość

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1136 867

    Wysłany: 19 czerwca, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dania,wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek 🙂jeszcze nie wiem jak ale napiszę Ci wiadomość 😃
    Edit. Miało być Fania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 18:49

    preg.png
‹‹ 201 202 203 204 205 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ