X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Aune Ekspertka
    Postów: 186 387

    Wysłany: 24 czerwca, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja już ok wizycie, wszystko ok, krwiaka nie ma, łożysko nisko, ale nie jakby miało być przodujące, więc jest w normie.
    Przed wejściem do lekarza położna mi sprawdziła tętno dzidzi detektorem i od razu się ucieszyłam jak usłyszałam to bicie serduszka 😁❤️

    No i wiem już kto u mnie mieszka...będzie chłopak 💙 marzyła się nam dziewczynka, ale już od jakiegoś czasu czułam, że jednak 💙 Teraz musimy imię wybrać, na razie mamy 3 typy :D

    Mag_len, miłego urlopu! 😊

    Dariaa29, Księgowa, Wanda_89, spineczka, Skryta19, businesscare, KarolinaAnastazja, meowne, mar.1, Kam.ila, aambrozjaa93, Merida Waleczna, Nina_02, Rita 💋, Wikta06, Elewina, Mag_len, Paula9463, Likela, Atika lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 24 czerwca, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aune wrote:
    Dziewczyny, ja już ok wizycie, wszystko ok, krwiaka nie ma, łożysko nisko, ale nie jakby miało być przodujące, więc jest w normie.
    Przed wejściem do lekarza położna mi sprawdziła tętno dzidzi detektorem i od razu się ucieszyłam jak usłyszałam to bicie serduszka 😁❤️

    No i wiem już kto u mnie mieszka...będzie chłopak 💙 marzyła się nam dziewczynka, ale już od jakiegoś czasu czułam, że jednak 💙 Teraz musimy imię wybrać, na razie mamy 3 typy :D

    Mag_len, miłego urlopu! 😊

    Super, że wszystko ok ♥️ Witamy w gronie chłopców 💙 Fajnie, że macie już typy imion, to może szybko pójdzie ✊

    Aune, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 24 czerwca, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama jest niskocisnieniowcem i właśnie zawsze mi powtarzała o tym pomidorze. Co jak co, ale na mnie dziala 😅

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1193 1094

    Wysłany: 24 czerwca, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Hej!

    Dziewczyny po CC, a jak nastawiacie się na kolejny poród? Widzę, że u części z Was minęło już sporo czasu, widzę tez, że niektóre z Was są już po kilku CC, także mamy inne doświadczenia i jestem ciekawa Waszego zdania 🙂

    PS. Oczywiście nie chcę w ten sposób rozpętać żadnej burzy, po prostu chętnie przygarnę do serca Wasze opinie i nie zamierzam niczego w żaden sposób komentować - to jest indywidualna decyzja każdej nas.

    Życzę wszystkim dobrego tygodnia 🥰
    U mnie krotki odstęp między ciążami ale nastawiam się całym sercem na poród SN. Specjalnie wybrałam lekarza, do prowadzenia ciąży który bardzo wspiera takie porody. Ale póki co to nie chce ze mną rozmawiać na ten temat mówiąc, że mamy czas na takie decyzje ale to będzie trudne w moim przypadku 🫣

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 24 czerwca, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziuba1339 wrote:
    U mnie krotki odstęp między ciążami ale nastawiam się całym sercem na poród SN. Specjalnie wybrałam lekarza, do prowadzenia ciąży który bardzo wspiera takie porody. Ale póki co to nie chce ze mną rozmawiać na ten temat mówiąc, że mamy czas na takie decyzje ale to będzie trudne w moim przypadku 🫣

    Mój ginekolog też mówi, że jeszcze mamy czas, a ja jestem człowiekiem-planem i wolałabym wiedzieć już, teraz, natychmiast 🤭 Ale wiadomo, że takich rzeczy nie da się w 100% zaplanować. Na ten moment według niego jestem idealną kandydatką do SN, choć to będzie ostatecznie zależało od wagi i ułożenia dziecka, tego, co będzie działo się a blizną itp.

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1193 1094

    Wysłany: 24 czerwca, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Mój ginekolog też mówi, że jeszcze mamy czas, a ja jestem człowiekiem-planem i wolałabym wiedzieć już, teraz, natychmiast 🤭 Ale wiadomo, że takich rzeczy nie da się w 100% zaplanować. Na ten moment według niego jestem idealną kandydatką do SN, choć to będzie ostatecznie zależało od wagi i ułożenia dziecka, tego, co będzie działo się a blizną itp.
    Właśnie u mnie widzę, że raczej jest na nie ale nie usłyszałam tego jeszcze wprost.
    Wysokie ryzyka preklamsji, poród CC przedwczesny na koncie dziecka z hipotrofia, krotki odstęp między ciążami, problem z blizna (miałam jakieś wewnętrzne krwiaki na bliznie przez kilka miesięcy po porodzie, wchłonęły sie ale dlugo to kontrolowałam).
    Najważniejsze żeby dzidza byla zdrowa ❤️ w pierwszej ciąży byłam nastawiona tylko na poród SN i nagle CC wywołało we mnie straszne rozżalenie i jakieś dziwne emocje z którym sobie nie umiałem poradzić. Takze teraz staram się myśleć, że różnie może być.

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 24 czerwca, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziuba1339 wrote:
    Właśnie u mnie widzę, że raczej jest na nie ale nie usłyszałam tego jeszcze wprost.
    Wysokie ryzyka preklamsji, poród CC przedwczesny na koncie dziecka z hipotrofia, krotki odstęp między ciążami, problem z blizna (miałam jakieś wewnętrzne krwiaki na bliznie przez kilka miesięcy po porodzie, wchłonęły sie ale dlugo to kontrolowałam).
    Najważniejsze żeby dzidza byla zdrowa ❤️ w pierwszej ciąży byłam nastawiona tylko na poród SN i nagle CC wywołało we mnie straszne rozżalenie i jakieś dziwne emocje z którym sobie nie umiałem poradzić. Takze teraz staram się myśleć, że różnie może być.

    O właśnie, a co Twój lekarz mówi o wysokim ryzyku preeklampsji w kontekście porodu? Ja jeszcze nie miałam okazji a tak zagłębiać się ze swoim w ten temat, bo wyniki omawialiśmy telefonicznie i wtedy dostałam zalecenia, co mam teraz robić, a wizyta dopiero 10 lipca.

    Pewnie, że najważniejsze jest zdrowie maluszka i mamy ♥️ Rozumiem Twoje rozczarowanie... U mnie było odwrotnie - lekarz nastawiał mnie na CC z uwagi na przebytą operację, a kiedy wielokrotnie mówiłam mu, że to nie jest wskazanie bezwzględne, to mówił, że na pewno będzie cięcie, on jest tam zastępcą ordynatora i nikt nie podważy jego decyzji. A później sam ją podważył na porodówce 🥴 Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo staram się tego nie rozdrapywać, ale to był dla mnie szok, mimo tego, że gdzieś z tyłu głowy miałam taki scenariusz. Koniec końców i tak skończyło się nagłym CC.

    Teraz planuję iść z prądem i dostosować się do sytuacji, ale na pewno nie chcę zgadzać się na wywoływanie czy podawanie oksytocyny, leżący poród też jest dla mnie nie do przeskoczenia na ten moment.

    preg.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1193 1094

    Wysłany: 24 czerwca, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    O właśnie, a co Twój lekarz mówi o wysokim ryzyku preeklampsji w kontekście porodu? Ja jeszcze nie miałam okazji a tak zagłębiać się ze swoim w ten temat, bo wyniki omawialiśmy telefonicznie i wtedy dostałam zalecenia, co mam teraz robić, a wizyta dopiero 10 lipca.

    Pewnie, że najważniejsze jest zdrowie maluszka i mamy ♥️ Rozumiem Twoje rozczarowanie... U mnie było odwrotnie - lekarz nastawiał mnie na CC z uwagi na przebytą operację, a kiedy wielokrotnie mówiłam mu, że to nie jest wskazanie bezwzględne, to mówił, że na pewno będzie cięcie, on jest tam zastępcą ordynatora i nikt nie podważy jego decyzji. A później sam ją podważył na porodówce 🥴 Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo staram się tego nie rozdrapywać, ale to był dla mnie szok, mimo tego, że gdzieś z tyłu głowy miałam taki scenariusz. Koniec końców i tak skończyło się nagłym CC.

    Teraz planuję iść z prądem i dostosować się do sytuacji, ale na pewno nie chcę zgadzać się na wywoływanie czy podawanie oksytocyny, leżący poród też jest dla mnie nie do przeskoczenia na ten moment.
    Samo wysokie ryzyko czy nawet nadciśnienie nie jest jeszcze bezpośrednim wskazaniem do CC. Ale wystąpienie już stanu przedrzucawkowego jest wskazaniem do natychmiastowego rozwiązania ciąży przez CC. Chociaż wiem z doświadczenia, że tu raczej każdy przypadek lekarze rozpatrują inwidalnie.
    Mi za to lekarz odrazu powiedział, że u mnie nie bierze pod uwagę wywoływanie porodu. Jeżeli akcja nie rozpocznie się samostnie to tylko CC bo w jego ocenie to zbyt szybko i moja macica nie jest na to gotowa.

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1694 1705

    Wysłany: 24 czerwca, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja dalej do Was zaglądam. Ciekawy wątek sn po cc. Ja jestem po 2 cc i mimo sporego odstępu od ostatniej cc (5 lat), lekarz nie daje mi nadziei na sn ze względu na ryzyko rozejścia się blizny i porób planuje około tygodnia przed terminem. No i dlatego też Was podczytuję ;) Dziś miałam USG prenatalne i termin z USG mam na 30.12, więc pewnie cc 23.12.Także raczej będę grudniówką ;)

    Chciałabym Was podpytać jak długo czekałyście na wyniki testu pappa? Dziś miałam pobranie. Otrzymałam info, że na opracowanie wyników mają 10 dni. Jak było u Was? Stresuje mnie wynik tego testu, ponieważ z racji wieku (37) mam podwyższone ryzyko ZD u dziecka, mimo bdb pomiarów z usg.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 24 czerwca, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Cześć dziewczyny, ja dalej do Was zaglądam. Ciekawy wątek sn po cc. Ja jestem po 2 cc i mimo sporego odstępu od ostatniej cc (5 lat), lekarz nie daje mi nadziei na sn ze względu na ryzyko rozejścia się blizny i porób planuje około tygodnia przed terminem. No i dlatego też Was podczytuję ;) Dziś miałam USG prenatalne i termin z USG mam na 30.12, więc pewnie cc 23.12.Także raczej będę grudniówką ;)

    Chciałabym Was podpytać jak długo czekałyście na wyniki testu pappa? Dziś miałam pobranie. Otrzymałam info, że na opracowanie wyników mają 10 dni. Jak było u Was? Stresuje mnie wynik tego testu, ponieważ z racji wieku (37) mam podwyższone ryzyko ZD u dziecka, mimo bdb pomiarów z usg.

    Ja mialam pobranie w czwartek, wyniki w piątek. Lekarz opracował je we wtorek, ale to dlatego, ze w poniedziałek nie pracują.

    Holibka lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1694 1705

    Wysłany: 24 czerwca, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Ja mialam pobranie w czwartek, wyniki w piątek. Lekarz opracował je we wtorek, ale to dlatego, ze w poniedziałek nie pracują.

    Czyli po 6 dniach, tak? :)
    Dzięki za odp.!
    Ty czasem piszesz na styczniówkach, a ja na grudniówkach :)

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 24 czerwca, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Czyli po 6 dniach, tak? :)
    Dzięki za odp.!
    Ty czasem piszesz na styczniówkach, a ja na grudniówkach :)

    Kalendarzowych wychodzi, że tak. 😊

    aaa ja to wszędzie pisze, bo ostatnio sie jakieś cuda dzieja i znajome twarze doczekają sie upragnionwgo potomstwa 😉 nie umiem przejść obojętnie.

    Holibka lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 24 czerwca, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    A nie mogłas odebrać przez portal? Ja dostałam numer zlecenia.
    Kiedy robiłaś badanie?
    Krew wysłali 18.06, na koncie diagnostyki jest to zlecenie ale status „w realizacji „ i brak plików do pobrania. Dziwne bo np kariotyp był normalnie.
    Ja też team niskociśnieniowcy, 90/50 to standard i póki c o pomagają tylko drzemki 👍
    Pierwsze miałam CC z racji tego że łożysko już słabo działało i wody były nieciekawe. Co do drugiego porodu boję się rodzic SN bo to jednak nieznane, ale raczej czeka mnie wywoływanie bo mam cukrzycę ciążową i położna mówiła że w takim wypadku jest indukcja porodu 2 tyg przed terminem a poprzednia cesarka nie jest wskazaniem do kolejnej 😌 moja blizna narazie wygląda ok więc będę czekać na to co zdecyduje lekarz chociaż znając realia lokalnych porodówek i tak tam zrobią co będzie im pasowało więc nie da się tego zaplanować.

    Księgowa lubi tę wiadomość

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 24 czerwca, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Ogólnie wszystko ok, ale muszę zrobić posiew moczu przez nawracjące problemy z pęcherzem. Do tego nie wzięłam wyników badań prenatalnych na wizytę🤦🏼‍♀️
    Dzidziuś był niekorzystnie ułożony, więc co do płci to powiedziała, że na tyle co widzi to na 70% chłopczyk, ale to jest jeszcze do potwierdzenia i żeby się nie przywiązywać do tego. Chociaż ja myślę, że jak już drugi raz taka sugestia to będzie synek. Jeszcze rozumiem odwrotnie jakby się miało zmienić, bo nie do końca widać, ale w tę stronę to nie sądzę, że coś się już zmieni😅🙃🫣 kolejna wizyta na 22.07. A drugie prenatalne na 5.08.

    Natomiast co do porodu tak jak już tu pisałam jakiś czas temu chciałabym bardzo spróbować SN szczególnie, że CC było już 6 lat temu. Jak na razie blizny nie czuję w ogóle. Bardzo bym chciała żeby się udało tym razem, bo już poprzednio byłam nastawiona na poród naturalny i nagła decyzja o CC mnie wtedy dobiła chociaż oczywiście synek był najważniejszy. I też źle wspominam dochodzenie do siebie po CC. Chociaż oczywiście teraz też tego nie wykluczam i na pewno nie nastawiam się, że musi być SN, bo już wiem, że to będzie zależne od wielu rzeczy a niepotrzebnie będę odchorowywać znowu jak się nie uda.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca, 16:43

    businesscare, Megipta, Rita 💋, Wanda_89 lubią tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Tatka Koleżanka
    Postów: 63 17

    Wysłany: 24 czerwca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    businesscare wrote:
    Hejka! U nas od wczoraj prądy od środka brzucha do pochwy. Dziwne uczucie, jutro zapytam lekarza co to.
    Czy któraś z Was też zmaga się z niskim ciśnieniem i migrena z tego tytułu? Wczoraj 100/50, nie szło podbić do góry :( apap też na to nie pomaga
    Ja mam ciśnienie w granicach normy ale ostatnie paru tygodnie mam ból głowy i migrenę prawie codziennie.. paracetamol często nie pomaga na to, czasami muszę brać nawet 2-4 dni na tydzień ale przecież nie jest to zdrowe takie częste branie tych tabletek.. nie wiem już co mam zrobić ze sobą, jeszcze mam tyle projektów w pracy ((

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia

    NIPT - low risks 🫶🏻
  • Tyśka36 Przyjaciółka
    Postów: 111 69

    Wysłany: 24 czerwca, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziuba1339 wrote:
    U mnie krotki odstęp między ciążami ale nastawiam się całym sercem na poród SN. Specjalnie wybrałam lekarza, do prowadzenia ciąży który bardzo wspiera takie porody. Ale póki co to nie chce ze mną rozmawiać na ten temat mówiąc, że mamy czas na takie decyzje ale to będzie trudne w moim przypadku 🫣
    U mnie będzie 4 CC 🫣zobaczymy po 3 czułam się najlepiej i najszybciej doszłam do siebie

  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 24 czerwca, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Jestem po badaniu, wszystko z dzidzia dobrze ❤️ waży 106 g ❤️ i najprawdopodobniej będzie to dziewczynka 🩷🩷🩷
    Teraz przed nami wybór imienia 🤔

    Księgowa, Nina_02, Holibka, Dariaa29, Rita 💋, MummyYummy, Aune, businesscare, aambrozjaa93, Elewina, Wanda_89, Merida Waleczna, Paula9463, Evelle28, meowne, Likela, Atika, Wikta06, mar.1 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 24 czerwca, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Krew wysłali 18.06, na koncie diagnostyki jest to zlecenie ale status „w realizacji „ i brak plików do pobrania. Dziwne bo np kariotyp był normalnie.
    Ja też team niskociśnieniowcy, 90/50 to standard i póki c o pomagają tylko drzemki 👍
    Pierwsze miałam CC z racji tego że łożysko już słabo działało i wody były nieciekawe. Co do drugiego porodu boję się rodzic SN bo to jednak nieznane, ale raczej czeka mnie wywoływanie bo mam cukrzycę ciążową i położna mówiła że w takim wypadku jest indukcja porodu 2 tyg przed terminem a poprzednia cesarka nie jest wskazaniem do kolejnej 😌 moja blizna narazie wygląda ok więc będę czekać na to co zdecyduje lekarz chociaż znając realia lokalnych porodówek i tak tam zrobią co będzie im pasowało więc nie da się tego zaplanować.

    Eh. To jest szansa, ze ja jutro dostanę 🥺 a miałam taka ogromną nadzieję, granicząca z cudem, ze beda dzis.
    Jestem wykończona..

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 162 145

    Wysłany: 24 czerwca, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Hej!

    @Ksiegowa, dzięki za polecajkę z pomidorem! Ja też raczej miewam niskie ciśnienie (pocieszam się, że może już nie skończy po 20 tc 🤪), ale czuję się dobrze, tylko nie mogę dłużej stać bez ruchu 🤭

    U mnie od CC minęło 4,5 roku, blizna mnie nie ciągnie, za to mam takie odczucie, którego nie miałam w poprzednich ciążach - szczególnie przy przekręcaniu się z boku na bok czasem złapie mnie taki ból w boku, właśnie na wysokości macicy, jakby skurcz, ale taki podobny do skurczu łydek. Nie zdarza się to każdej nocy, ale jest to nieznane dotąd uczucie.

    Dziewczyny po CC, a jak nastawiacie się na kolejny poród? Widzę, że u części z Was minęło już sporo czasu, widzę tez, że niektóre z Was są już po kilku CC, także mamy inne doświadczenia i jestem ciekawa Waszego zdania 🙂

    PS. Oczywiście nie chcę w ten sposób rozpętać żadnej burzy, po prostu chętnie przygarnę do serca Wasze opinie i nie zamierzam niczego w żaden sposób komentować - to jest indywidualna decyzja każdej nas.

    Życzę wszystkim dobrego tygodnia 🥰
    Hej ja miałam CC z powodu tego że miałam infekcje nerki, gorączkę i trafiłam do szpitala w 32 tyg ciąży okazało się że dziecko ma nierówny puls co było podstawa do natychmiastowej operacji.
    Teraz 15 lat później mam wielką nadzieję że wszystko będzie ok bo bardzo chce SN ze względu że jest to najlepsza opcja dla dziecka, chce by miał najlepszy możliwy start (taki poród ubogaca florę bakteryjną własną dziecka przy wychodzeniu drogami rodnymi, wzmacnia odporność).
    Jeśli chodzi o pęknięcie blizny to po już 2 latach jest mały procent szans na to ale dla spokoju ducha będę rodzić w szpitalu w Rotterdamie w skrzydle gdzie są tylko prywatne apartamenty dla rodzących z basenami.
    Będzie przy mnie tylko partner a od czasu do czasu zajrzy położna. Gdyby coś się działo (będę miała założone ktg) to zaraz mnie wezmą do drugiego skrzydła gdzie w razie czego zrobią mi cesarkę. Ogólnie w Holandii jest nacisk na SN i to że ktoś miał CC nie jest absolutnie powodem żeby była drugi raz ale liczą sie z tym że może się coś wydarzyć.
    Ja tam myślę pozytywnie i podchodzę do tego na luzie przygotowuje się od strony fizycznej i mentalnej i przede wszystkim wierzę w siebie że dam radę☺️

    preg.png
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 24 czerwca, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś tu wyżej pytał o czas oczekiwania na pappę. Ja miałam pobieraną krew w środę, a wyniki w kolejny czwartek, czyli 6 dni roboczych :)

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 208 209 210 211 212 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ