X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 22 czerwca, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Tak, zakupowe szaleństwo to będzie coś 😍 No ja się nie spodziewam niespodzianek 🤪 Ale kto wie!

    I mam trochę dylemat, co robić z ubraniami po Dziewczynach. Na początku się dobrałam, bo miałam sprzedawać. Teraz, jak widzę stan tych ubranek, to jest mi trochę szkoda 🤭 W workach próżniowych teoretycznie nie zajmują dużo miejsca... No i też nie jestem pewna, czy zamykamy fabrykę 🤪

    To ja mam nieco latwiej, bo ja zdecydowanie więcej nie planuje 😅 dwie koleżanki w ciazy, więc mozna oddac 🙈 bo na sprzedawanie to ja nie mam ani sily, ani cierpliwości 😂

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 22 czerwca, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    To ja mam nieco latwiej, bo ja zdecydowanie więcej nie planuje 😅 dwie koleżanki w ciazy, więc mozna oddac 🙈 bo na sprzedawanie to ja nie mam ani sily, ani cierpliwości 😂

    No my mamy wątpliwości 🤭 Zapytajcie mnie pod koniec ciąży, pewnie będę innego zdania 😂 Ale to mija, a jednak tym razem nie będę miała jakoś bardzo dużo czasu ja decyzję 😉

    No właśnie w moim otoczeniu nie mam nikogo, kto.spodzieea się dziecka, ale jest parę osób, które planują. Ja słabo umiem w Vinted, ale jeszcze się łudzę 😅

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1136 867

    Wysłany: 22 czerwca, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh a ja mam ubranka i dla chłopca i dla dziewczynki... Co prawda te dziewczęce są u mojej siostry,która urodziła w maju ale już mi odkłada i te moje i swoje😅 z na pewno kupię jakiś śliczny rożek bo po dziewczyna h już zużyte a po Mieszku kolory nie te😅 ale na razie o zakupach jeszcze nie myślę,może dlatego że większość rzeczy mamy.

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 22 czerwca, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o zakupach powoli zaczynam myśleć, ale dopiero jak się upewnię kto tam mieszka w brzuszku to pewnie się powoli zacznie albo większy albo mniejszy szał🫣😅

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1136 1201

    Wysłany: 22 czerwca, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 😊
    Jestem na wątku styczniowym, ale bardziej mi do grudnia, termin miałam na 30 grudnia, a teraz zmienił się na 28 grudnia.

    Jesteście już daleko za mną? Widzę już wysokie ciąże.

    Czy w 13 tygodniu miałyście już widoczny brzuszek?
    Kiedy się uwidocznił?


    To kolejna ciąża, ale poprzednia była kilkanaście lat temu, więc nie wiem czy nie powinnam ją traktować prawie jak pierwszej. 😉

    Na razie mój brzuch jest wzdęciowy, duże podbrzusze i duży żołądek. 🤣 I wątpię by to był ciążowy brzuszek.

    Przytyłam ok 3 kg i wszystko poszło na brzuch i piersi



    Amra lubi tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • spineczka Autorytet
    Postów: 385 630

    Wysłany: 23 czerwca, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Witajcie 😊
    Jestem na wątku styczniowym, ale bardziej mi do grudnia, termin miałam na 30 grudnia, a teraz zmienił się na 28 grudnia.

    Jesteście już daleko za mną? Widzę już wysokie ciąże.

    Czy w 13 tygodniu miałyście już widoczny brzuszek?
    Kiedy się uwidocznił?


    To kolejna ciąża, ale poprzednia była kilkanaście lat temu, więc nie wiem czy nie powinnam ją traktować prawie jak pierwszej. 😉

    Na razie mój brzuch jest wzdęciowy, duże podbrzusze i duży żołądek. 🤣 I wątpię by to był ciążowy brzuszek.

    Przytyłam ok 3 kg i wszystko poszło na brzuch i piersi
    Atika, idziemy podobnie.

    U mnie termin z om na 29/12, po prenatalnych poprawiony na 27/12.
    Jestem szczupła i zaczyna mi widać brzuszek, najbardziej popołudniu i wieczorami. Wieczorami robię zastrzyk to nie mogę się nadziwić jaki balonik...

    Kupiłam sobie dwie fajne sukienki takie luźniejsze (jedna w kik, a druga na vinted z reserved) więc w nich nie widać. Ale w piątek do praacy ubrałem moja stara sukienkę z zeszłego roku, i bardzo zle się czułam...jakas taka mala 😊 brzuch troche wystawał. Ja nie przytulam jeszcze bo bardzo ciężko zniosła maj, jadłam na siłę coś Żeby przetrwać.

    Cyce też u mnie duże, napięte, smaruje wieczorem olejkiem żeby nie pękły 😃

    Pięknego dnia wszystkim!

    Atika lubi tę wiadomość

    2018: 1 IVF IMSI MSOME : punkcja 8.12
    transfer 11.12 2x3dniowe
    01.2019 poronienie zatrzymane [*] 8 tydz 😥
    19.04.19 crio 2x3dniowe beta 0
    2019: II IVF IMSI MSOME : Punkcja 13.06: 6 komorek =>2 zarodki
    crio 1 beta 0
    31.01.22 crio zarodek 3 dniowy (8A)
    22.02 pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym. Wieczorem poczatek krwawienia...[*] tydz 6 😥

    07.2023 AMH 0,87 III IVF IMSI MSOME: 2 zarodki nieprawidłowe po pgta. Nie ma transferu.

    04.2024 IV IVF 1 blastocysta

    preg.png[/url]
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 23 czerwca, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Witajcie 😊
    Jestem na wątku styczniowym, ale bardziej mi do grudnia, termin miałam na 30 grudnia, a teraz zmienił się na 28 grudnia.

    Jesteście już daleko za mną? Widzę już wysokie ciąże.

    Czy w 13 tygodniu miałyście już widoczny brzuszek?
    Kiedy się uwidocznił?


    To kolejna ciąża, ale poprzednia była kilkanaście lat temu, więc nie wiem czy nie powinnam ją traktować prawie jak pierwszej. 😉

    Na razie mój brzuch jest wzdęciowy, duże podbrzusze i duży żołądek. 🤣 I wątpię by to był ciążowy brzuszek.

    Przytyłam ok 3 kg i wszystko poszło na brzuch i piersi
    Ja jestem teraz w 14 tc i z tym brzuszkiem to jest tak, że czasami go widać a czasami nie 🙈🫢 w zależności od tego jaką sukienkę mam na sobie (chodzę tylko w sukienkach). Po południami brzuszek jest już raczej widoczny. W piątek spotkałam koleżankę w sklepie, której dawno nie widziałam i od razu mi pogratulowała 😅
    To też moja druga ciąża, ale pierwsza była 11 lat temu, więc tą traktuję jako ,,pierwszą” 😊
    Co do wagi to też różnie. Wizyty u lekarza mam zawsze po południu i waga jest zupełnie inna jak rano w domu. Według mojej domowej wagi mam na plusie 0,20 a według lekarza 0,80 , ale prawda jest taka, że to wszystko zależy od tego co jem i ile pije.
    Co do wagi to muszę się bardzo pilnować bo mam sporą nadwagę i nie mogę za wiele przytyć a słodycze teraz wjeżdżają jak złoto 🙈🫢🤣


    Dziś piękna pogoda, nie jest za gorąco , więc my wybieramy się na małą wycieczkę. Pospacerujemy, zjemy jakiś dobry obiad.
    Nie chce zapeszać, ale z początkiem drugiego trymestru zaczęłam się dobrze czuć. Energia wróciła , od dwóch dni nie mam odruchów wymiotnych, wymioty też ucichły… jak ja bym chciała żeby już tak zostało 🙏🏼

    Życzę Wam kochane pięknego dnia 🫶🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca, 07:58

    spineczka, Atika lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 23 czerwca, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ❤️

    Miałam intensywny czas ostatnio, stąd trochę mnie tutaj nie było. Nadrobiłam 😎

    Co do brzucha, mi się zaczął zaokrąglać jakoś w 12/13 tygodniu, obecnie rano już też widać delikatnie zaokrąglenie, a wieczorem to taka konkretna ciąża 🤭 otoczenie też już zauważa.

    Co do imion, my na razie nie mamy żadnego wybranego, bo żadne nam się nie podoba obojgu na 100% 🤭 jutro mam wizytę i po cichu liczę, że się dowiemy kto mieszka w brzuchu ❤️

    Co mnie cieszy, to powoli zaczynam mieć takie matczyne instynkty - ostatnio byłam u przyjaciółki, która ma 5 miesięcznego synka - w pewnym momencie mnie zlapal za rękę i poczułam taki wręcz „prąd”, no po prostu przypływ czułości na myśl również o swoim dzieciątku, że aż się wzruszyłam.

    Dla Was to pewnie nic niezwykłego, bo większość z Was czekała z niecierpliwością na 2 kreski - u mnie od decyzji że się staramy do informacji, że jestem w ciąży minęło jakoś 1,5 tygodnia, więc ciągle się z tym oswajam 😊 także cieszy mnie taki odruch ❤️

    Syndromu wicia gniazda jeszcze nie mam, póki co szukamy auta, bo mamy za małe na małego bobaska, wózek i inne akcesoria.. macie jakiś sprawdzony samochód, który możecie polecić? 🤔 czym jeździcie?

    Spokojnej niedzieli wszystkim!

    Atika, spineczka, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 23 czerwca, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Witajcie 😊
    Jestem na wątku styczniowym, ale bardziej mi do grudnia, termin miałam na 30 grudnia, a teraz zmienił się na 28 grudnia.

    Jesteście już daleko za mną? Widzę już wysokie ciąże.

    Czy w 13 tygodniu miałyście już widoczny brzuszek?
    Kiedy się uwidocznił?


    To kolejna ciąża, ale poprzednia była kilkanaście lat temu, więc nie wiem czy nie powinnam ją traktować prawie jak pierwszej. 😉

    Na razie mój brzuch jest wzdęciowy, duże podbrzusze i duży żołądek. 🤣 I wątpię by to był ciążowy brzuszek.

    Przytyłam ok 3 kg i wszystko poszło na brzuch i piersi

    Hej hej. 😊
    Ja mam termin z prenatalnych na 26.12, takze nie jesteś sama z koncowka grudnia.

    U mnie waga na minus, nie wiedziec czemu, ale chwilowo to olewam.

    Co do brzucha w kolejnych ciążach - u mnie ta teoria w drugiej się nie sprawdziła, podobnie zaczęło byc widac jakoś w 5 miesiącu. A teraz.. Ciezko mi powiedzieć, bo ja chyba jeszcze dobrze nie wróciłam do siebie po drugiej ciąży 😂

    Atika lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 23 czerwca, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊

    Ja na mazurach znowu od wczoraj bo auto potrzebuje generalnego liftingu a, że jedynego zaufanego mechanika mam na mazurach to warto było się bujnąć tyle km 😅 zostaje na tydzień, mam nadzieję, że się wyrobi w tym czasie a ja tutaj mam okropny zasieg więc nie będę na bieżąco ale przy lepszej pogodzie postaram się sprawdzać z grubsza co słychać 😉

    Wszystkie aktualizacje na pierwszej stronie zrobię pod koniec przyszłego tygodnia 😘🌷 Miłego dnia 🦋

    Aune lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 23 czerwca, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem w stanie powiedzieć kiedy mój brzuch zaczął się mocniej zaokrąglać, bo mam wrażenie, że od dawna momentami był większy i mniejszy, ale teraz już permanentnie jest zauważalny i np. wczoraj po południu uznałam, że jest ogromny i największy jaki byl. Ciężko to określić bez zdjęcia, ale to byl taki brzuch jak właśnie w 5 miesiącu mogłabym sobie wyobrazić 😄 Noszę tylko luźne ubrania, raczej go nie eksponuje, ale już go widać i w tych luźniejszych ubraniach 🤭

    spineczka, Atika lubią tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 23 czerwca, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    @Atika, witaj 🙂 Tutaj mamy naprawdę różne terminy i niektóre z nas mogą zostać jeszcze listopadowymi mamami, a niektóre już styczniowymi, także rozgość się 🥰

    U mnie brzuszek jest już mocno widoczny, mam jeszcze jedną bluzkę, w której nie widać, ale ona ma wiązania z przodu i przez to mogę ją poluzować 😉 Mój Mąż, jak dotyka brzucha, to mówi, że to ewidentnie nie jest od jedzenia 😅

    Atika, meowne lubią tę wiadomość

    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 23 czerwca, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej @Atika ;) u mnie zaczęło być widać jakoś 12 tydzień, ale to ja widziałam, teraz już w praktycznie 17 tygodniu nie da się ukryć brzucha, widzi go każdy 😅 a to moja pierwsza ciąża, także też jestem zdziwiona! Ale mam brzuch po dwóch operacjach przepukliny i nigdy nad nim nie pracowałam, więc mięśnie słabe, myślę że to ma znaczenie.

    Atika lubi tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 1193 1094

    Wysłany: 23 czerwca, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ten brzuszek pojawia się i znika 🙈 w 7-8tc był ciągle zaokrąglony, później zrobił się płaski a teraz prawie w 14tc., zaokrągla się szczególnie wieczorami 😀
    W pierwszej ciąży pojawił się dopiero po 20tc. A teraz stosunkowo krotki odstęp między ciążami bo synek ma prawie 16miesiecy wiec ten brzuszek pewnie będzie szybciej widoczny i ogólnie większe. A co do piersi to miesięcy temu zakończyłam karmienie piersią i narazie zrobiły się flaki... nawet ciąża nie pomoga by się zaokrągliły 😏

    Atika lubi tę wiadomość

    2019 - starania czas start 🥰
    Wiek 26lat👦👩
    03.2022 - IVF - PGT-A ❄️
    05.2022 - beta 7dpt. 0
    06.2022 - IVF - PGT-A ❄️❄️
    07.2022 - beta 7dpt. 38, 8dpt. - 60, 11dpt. - 346 🩵
    03.2023 - synek 🩵 - CC 35tc., preklamsja, małopłytkowość, zatrzymanie wzrostu płodu = hipotrofia, rozwijający się zespół Hellp
    04.2024 - naturalny cud 🩷 - ryzyko hipotrofii 1:18, ryzyko preklamsji 1:16
    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 186 387

    Wysłany: 23 czerwca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skryta19 wrote:
    Cześć dziewczyny ❤️

    Miałam intensywny czas ostatnio, stąd trochę mnie tutaj nie było. Nadrobiłam 😎

    Co do brzucha, mi się zaczął zaokrąglać jakoś w 12/13 tygodniu, obecnie rano już też widać delikatnie zaokrąglenie, a wieczorem to taka konkretna ciąża 🤭 otoczenie też już zauważa.

    Co do imion, my na razie nie mamy żadnego wybranego, bo żadne nam się nie podoba obojgu na 100% 🤭 jutro mam wizytę i po cichu liczę, że się dowiemy kto mieszka w brzuchu ❤️

    Co mnie cieszy, to powoli zaczynam mieć takie matczyne instynkty - ostatnio byłam u przyjaciółki, która ma 5 miesięcznego synka - w pewnym momencie mnie zlapal za rękę i poczułam taki wręcz „prąd”, no po prostu przypływ czułości na myśl również o swoim dzieciątku, że aż się wzruszyłam.

    Dla Was to pewnie nic niezwykłego, bo większość z Was czekała z niecierpliwością na 2 kreski - u mnie od decyzji że się staramy do informacji, że jestem w ciąży minęło jakoś 1,5 tygodnia, więc ciągle się z tym oswajam 😊 także cieszy mnie taki odruch ❤️

    Syndromu wicia gniazda jeszcze nie mam, póki co szukamy auta, bo mamy za małe na małego bobaska, wózek i inne akcesoria.. macie jakiś sprawdzony samochód, który możecie polecić? 🤔 czym jeździcie?

    Spokojnej niedzieli wszystkim!


    Trzymam kciuki za jutro 🤞🍀 ja też jutro wizytuję i liczę, że też się dowiem kto tam u mnie mieszka 😊

    My podjęliśmy decyzję szybciej, ale od początku faktycznych starań do dwóch kresek minęły niecałe 3 miesiące, a i tak mam wrażenie, że to wszystko jakoś szybko się zadziało. Mam czasem takie zrywy, że porządkuję szafy, ale przez większość czasu, robię w domu tylko tyle ile trzeba i pozwalam sobie odpocząć. Robię rozeznanie w kwestii wózków, łóżeczek itd., ale na zakupy jeszcze przyjdzie czas.
    Niestety nie mam maluszków w najbliższym otoczeniu, ale widzę po sobie, że jak oglądam czasem jakiś film to dużo szybciej się wzruszam, szczególnie jak są wątki relacji rodziców z dziećmi, pewnie hormony działają ;)

    My właśnie wymieniliśmy samochód w zeszłym tygodniu, ale po długich poszukiwaniach, nie jest łatwo znaleźć używany, który by we wszystkim odpowiadał, ale udało się :D
    żeby było miejsce na wózek i wszystko to pewnie najlepiej kombi, my dopiero nasz samochód faktycznie sprawdzimy jak dzidzia będzie już na świecie, więc jeszcze nie mogę polecić 🤔

    Cześć @Atika, u mnie też już tak od 11-12 tygodnia widać brzuszek, teraz jestem według ostatniej miesiączki 15tc+3 dni (według om mam termin 12 grudnia, według USG 8 grudnia) i już mocno mi wystaje brzuch, spodziewałam się tego, bo moja mama też mówiła, że w każdej ciąży miała szybko duży brzuszek ;) A u niektórych kobiet nawet pod koniec ciąży mało widać brzuch, pewnie zależy od różnych rzeczy, anatomia, geny, itd. itp. ;)

    Miłej niedzieli wszystkim! 😊

    Atika, Skryta19 lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 162 145

    Wysłany: 23 czerwca, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny u mnie brzuch delikatnie zaokrąglony mój partner mówi że wogole nic nie widać ale ja widze już delikatna różnice bo jestem ogółem osoba szczupła, ćwicząca a brzuch zazwyczaj mam plasciutki z lekko zarysowanymi mi mięśniami. Teraz wyglądam jakbym się objadla strasznie. Ale z kolei byliśmy na spotkaniu towarzyskim w dość dużym towarzystwie i miałam wcale nie luźna sukieneczkę na sobie i nikt się nie pokapowal (nie chcieliśmy jeszcze mówić osobom spoza rodziny), myślę że dopiero za kilka tygodni będzie to widoczne dla postronnych co by mi pasowało bo w pracy o ciąży będę mówiła po naszym miesięcznym urlopie który zaczynamy za ponad 3 tygodnie🤭

    Atika lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1136 867

    Wysłany: 23 czerwca, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie brzuch już widoczny,noszę tylko ciążowe koszulki bo zwykle są już za krótkiej i luźne sukienki.🙂 Fakt,że to czwarta ciąża na pewno ma tu znaczenie.

    Atika lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1136 1201

    Wysłany: 23 czerwca, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję wam za wasze odpowiedzi 😘

    Jeszcze trzy tygodnie pracy muszę wytzymzc i urlop. Mam nadzieję, że nikt nie zauważy mojej ciąży.
    Szef jeszcze nie wie. Zastanawiam się kiedy powiedzieć. 🫣

    Nie chcę teraz mówić, bo obawiam się czy nie będzie robić problemów z urlopem.
    Na zwolnienie nie chce iść, bo mamy już zaplanowany urlop i nie chce z niego rezygnować.

    Po urlopie wracam do pracy na tydzień i....kończy mi się umowa. 😟

    I tu mój dylemat. Zadzwonić z urlopu i powiedzieć o ciąży, czy dopiero po powrocie iść do lekarza , na L4 i wtedy oznajmić, że jestem w ciąży?

    Szef promuje mi podpisanie nowej umowy od 1 września, ale już tylko na pół etatu.
    Normalnie należałaby ma się teraz umowa na czas nieokreślony, ale będzie to nowe stanowisko pracy, więc pewnie da na czas określony.

    Tak więc chyba nie może mniej e zwolnić, mimo, że wcześniej informował, że nie przedłuży mi umowy na obecnych warunkach?

    Ta umowa was mimo wszystko musi być przedłużona?

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Silenka Autorytet
    Postów: 788 1007

    Wysłany: 23 czerwca, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Dziękuję wam za wasze odpowiedzi 😘

    Jeszcze trzy tygodnie pracy muszę wytzymzc i urlop. Mam nadzieję, że nikt nie zauważy mojej ciąży.
    Szef jeszcze nie wie. Zastanawiam się kiedy powiedzieć. 🫣

    Nie chcę teraz mówić, bo obawiam się czy nie będzie robić problemów z urlopem.
    Na zwolnienie nie chce iść, bo mamy już zaplanowany urlop i nie chce z niego rezygnować.

    Po urlopie wracam do pracy na tydzień i....kończy mi się umowa. 😟

    I tu mój dylemat. Zadzwonić z urlopu i powiedzieć o ciąży, czy dopiero po powrocie iść do lekarza , na L4 i wtedy oznajmić, że jestem w ciąży?

    Szef promuje mi podpisanie nowej umowy od 1 września, ale już tylko na pół etatu.
    Normalnie należałaby ma się teraz umowa na czas nieokreślony, ale będzie to nowe stanowisko pracy, więc pewnie da na czas określony.

    Tak więc chyba nie może mniej e zwolnić, mimo, że wcześniej informował, że nie przedłuży mi umowy na obecnych warunkach?

    Ta umowa was mimo wszystko musi być przedłużona?
    Umowę musi ci przedłużyć do dnia porodu

    Atika, Paula9463 lubią tę wiadomość

    🩷💙

    preg.png
  • Elewina Autorytet
    Postów: 661 1879

    Wysłany: 23 czerwca, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Umowę musi ci przedłużyć do dnia porodu

    Potwierdzam, umowa musi zostać przedłużona do dnia porodu, potem macierzyńskie z zus

    ona 37 on 47 + piesek

    Invimed - Wrocław
    02.2020 - 6 jajec, 5 zaplod.
    Transfery:
    2020 - 03,06
    2021 - 03,07,10

    Gynecentrum - Katowice
    02.2023 - 20 jaj, 4 zaplod., w 6 dobie zdegenerowały
    05.2023 - 14 jaj, 7 zaplod., po PGT-a 4

    VI- 31.07.2023 - transfer 💔

    Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy!!!

    VII - 12.03.2024 - transfer - 5AA
    23 dpt - 0,23 mm FHR 99
    28 dpt -(6+2) 0,54 FHR 149
    mocne krwawienie
    (7+3) 1,28 cm
    (8+2) 1,77 cm
    (10+3) 4,06 cm
    11/05- NIFTY - ryzyka niskie, księżniczka
    20/05- prenatalne (12+3) Malutka 6,79 cm i FHR 162
    (13+3) FHR 153 ok
    (15+5) jest ok
    (17+4) usg 18+2, FHR146, 240g
    17/07 - (20+4) pierwsze ruchy
    18/07 -(20+6) II prenatalne -445g
    krwotok z nosa - szpital
    26/07 - (22+1) 496g
    13/08 - (24+4) 800g
    09/09 - (28+3) 1340g
    17/09 - (29+4) III prenatalne 1774g ok!

    preg.png
‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ