X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 8 lipca, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula9463 wrote:
    Dobry wieczór💐

    Nie miałam jak nadrobić...
    Za dużo się dzieje.
    W tamtym tygodniu umarł mój ojczym którego traktowałam jak tatę (mój nie żyje od 28lat, więc ten był jedynym jakiego znalam). W ten sam dzień dowiedziałam się o złych wynikach prenatalnych. Spędziłam cały tydzień w szpitalu I wyszłam w dniu pogrzebu, ale mąż tak się bał że nie poszłam na niego. Pójdę kiedy indziej. A ojca widziałam w dzień jak krwawienia dostałam. Na wychodne ze szpitala nie zrobili po raz kolejny usg... w nosie mają...
    ,
    Bardzo mi przykro 😢 Z jednej strony dobrze, że nie poszłaś na pogrzeb. To dodatkowy stres dla Ciebie i dzidziusia.
    Co do badań prenatalnych, wyszło Ci wysokie ryzyko? Będziesz się decydowała na amniopunkcję czy może badania z krwi?

    Paula9463 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 8 lipca, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 🌸☀️
    U nas dziś wizyta, więc zobaczymy co słychać u naszej Księżniczki 😍 Mam nadzieję, że wszystko jest w porządku 🙏🏼

    Życzę Wam miłego dnia ! 💋

    Nina_02, Megipta, Kam.ila, Aune, KarolinaAnastazja, Dariaa29, Skryta19, Mag_len, Księgowa, spineczka, Wanda_89, Merida Waleczna, mar.1, Wikta06 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1135 1200

    Wysłany: 8 lipca, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, urlop czas zacząć 😁

    Rodzice już wiedzą, wczoraj przekazaliśmy informacje. Jedna strona powiedziała, że to wspaniale, odmłodzi nas, a druga strona ciut sceptycznie, że dlaczego tak późno..... 🧐

    Ale ogólnie cieszyli się i gratulowali. Ulżyło nam trochę. Reszta pewnie dowie się jak już będzie widać . 😉


    Miłego dnia 🍀

    Amra lubi tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 8 lipca, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już martwiłam się, że tylko ja mam takie bóle... :(
    Ja mam je codziennie wieczorem gdy chcę zmienić stronę, a co zabawne lepiej śpi mi się na prawym boku 🧐
    Kilka razy też miałam aż taki przeszywający ból w podbrzuszu co bardzo mnie stresuje, a do wizyty jeszcze ponad tydzień...

    Podbijam pytanie jednej z Was o Cybexa Balios, bo widzę, że nie ma odpowiedzi - ma któraś z Was lub się przymierzałyście?

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 8 lipca, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny znacie kogoś kto miał covid w ciąży i wszystko było ok ? Zrobiłam sobie test z apteki i wyszedł mi pozytywny 😭 już napisałam do ginekologa ale jestem przerażona że coś się może stać dziecku 😭

    rybka8 lubi tę wiadomość

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 8 lipca, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Dziewczyny znacie kogoś kto miał covid w ciąży i wszystko było ok ? Zrobiłam sobie test z apteki i wyszedł mi pozytywny 😭 już napisałam do ginekologa ale jestem przerażona że coś się może stać dziecku 😭
    Ojej... Nie znam osobiście takiego przypadku więc nie pomogę. A Ty jak się czujesz?

    preg.png
  • Wanda_89 Przyjaciółka
    Postów: 87 128

    Wysłany: 8 lipca, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Dziewczyny znacie kogoś kto miał covid w ciąży i wszystko było ok ? Zrobiłam sobie test z apteki i wyszedł mi pozytywny 😭 już napisałam do ginekologa ale jestem przerażona że coś się może stać dziecku 😭

    Mam koleżanke, która miała covid w ciąży, ale juz w zaawansowanym etapie jakoś po 30 tygodniu, nie miało tp wpływu na dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 14:52

    Sisi1905 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 8 lipca, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Dziewczyny znacie kogoś kto miał covid w ciąży i wszystko było ok ? Zrobiłam sobie test z apteki i wyszedł mi pozytywny 😭 już napisałam do ginekologa ale jestem przerażona że coś się może stać dziecku 😭

    Moja bratowa miała pod sam koniec, zdrowy synek prawie 3 latka 😁

    Sisi1905 lubi tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 8 lipca, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Ojej... Nie znam osobiście takiego przypadku więc nie pomogę. A Ty jak się czujesz?
    Ogólnie nie jest źle, jak przeziębienie i bez gorączki. Katar, gardło, suchy kaszel ale też nie jakiś męczący. Lekarz powiedział że to przeziębienie bo osłuchowo czysto ale podkusiło mnie zrobić ten test poczwórny z apteki i proszę. Myślę że złapałam od jakiejś klientki bo miałam ostatnio wysyp takich „niewyraźnych” które Uparcie twierdziły że są zdrowe 😔

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2894 4812

    Wysłany: 8 lipca, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Dziewczyny znacie kogoś kto miał covid w ciąży i wszystko było ok ? Zrobiłam sobie test z apteki i wyszedł mi pozytywny 😭 już napisałam do ginekologa ale jestem przerażona że coś się może stać dziecku 😭

    Szwagierka się zaszczepiła e.ciazy na covid po czym wylapala covida, dziecko całe i zdrowe się urodziło;)

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    28.05-8.5cm Acrobaty🤸‍♂️
    25.06- 234g Szczęścia 💖
    23.07-500g Dinusia🦕
    28.08-1035g 🦁


    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 8 lipca, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Dziewczyny znacie kogoś kto miał covid w ciąży i wszystko było ok ? Zrobiłam sobie test z apteki i wyszedł mi pozytywny 😭 już napisałam do ginekologa ale jestem przerażona że coś się może stać dziecku 😭

    Moja koleżanka miała, ale jak się nie mylę w 3 trymestrze.
    Ginekolog kazał jej zbijać gorączkę (miała 39) idużo pić

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 8 lipca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Ogólnie nie jest źle, jak przeziębienie i bez gorączki. Katar, gardło, suchy kaszel ale też nie jakiś męczący. Lekarz powiedział że to przeziębienie bo osłuchowo czysto ale podkusiło mnie zrobić ten test poczwórny z apteki i proszę. Myślę że złapałam od jakiejś klientki bo miałam ostatnio wysyp takich „niewyraźnych” które Uparcie twierdziły że są zdrowe 😔
    Myślę,że jeśli masz objawy typowo przeziębienia to raczej nie powinno to mieć wpływu. Ja zresztą jestem sceptycznie nastawiona do covida,testów itp.

    Mandoriana, Skryta19 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 342 473

    Wysłany: 8 lipca, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki..
    Dzisiaj chciałam napisać tak ogólnie.. poruszyć kilka tematów 😉
    Po pierwsze do @Sisi będzie dobrze 💪 covid to jak przeziębienie.. pij dużo wody i odpoczywaj ✊

    Drugie co chciałam napisać to przeczytałam u którejś z Was teraz nie pamiętam której.. o komentarzu, że mogli się wcześniej zabrać za dziecko 🤣 nie mogę z tego typu tekstów nigdy się nie dogodzi za wcześnie, za późno itp. mi to już truli dawno.. albo słyszałam, że mam wąchać patrzeć i się brać jak byłam świeżo po poronieniu 😉. A teraz już usłyszałam że to jak teraz dziewczynka to potem od razu robić chłopca 🤣 najlepsze, że ten komentarz od osoby co ma dzieci z różnica wieku 20 lat 🤣.
    Tak mi się zebrało na historyjki 🤣

    Atika, rybka8 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 8 lipca, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po wizycie.
    Z małą wszystko w porządku 😍 zdrowa i śliczna dziewczynka 😍
    Niestety mam łożysko na przedniej ścianie. Jeżeli nie zechce się przesunąć to czeka mnie cesarka 🙈
    Na razie się tym nie przejmuje.
    Najważniejsze, że córcia zdrowa ♥️♥️
    Rybka nie martw się, te bóle to najprawdopodobniej rozciągające się więzadła i powiększająca macica. Ja też się nimi przejmowałam, a dziś na wizycie wszystko wzorowo. Szyjka długa i pięknie trzyma, córeczka zdrowa 😉 U Ciebie też tak na pewno jest 😉

    Kam.ila, MummyYummy, Atika, Dariaa29, Nina_02, Megipta, Wikta06, spineczka, rybka8, Merida Waleczna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 8 lipca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Dziewczyny znacie kogoś kto miał covid w ciąży i wszystko było ok ? Zrobiłam sobie test z apteki i wyszedł mi pozytywny 😭 już napisałam do ginekologa ale jestem przerażona że coś się może stać dziecku 😭

    Ja mialam. 😊 Corcia jest zdrowa, fajna dziewczynka. 😊
    Lekow żadnych nie bralam. Lezalam w łóżku i czekalam az minie 🤷‍♀️

    Amra, lozysko na przedniej ścianie czy przodujące?

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Nina_02 Autorytet
    Postów: 564 817

    Wysłany: 8 lipca, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Ja juz po wizycie.
    Z małą wszystko w porządku 😍 zdrowa i śliczna dziewczynka 😍
    Niestety mam łożysko na przedniej ścianie. Jeżeli nie zechce się przesunąć to czeka mnie cesarka 🙈
    Na razie się tym nie przejmuje.
    Najważniejsze, że córcia zdrowa ♥️♥️
    Rybka nie martw się, te bóle to najprawdopodobniej rozciągające się więzadła i powiększająca macica. Ja też się nimi przejmowałam, a dziś na wizycie wszystko wzorowo. Szyjka długa i pięknie trzyma, córeczka zdrowa 😉 U Ciebie też tak na pewno jest 😉

    Łożysko na przedniej ścianie chyba nie jest wskazaniem do cesarki? Czy masz na myśli łożysko przodujące bo to chyba dwie różne sprawy ;p

    Paula9463 lubi tę wiadomość

    👩33l ❤️🧑34l
    Starania od 2020
    03.2024 3️⃣ iui 🙏
    26.03.2024 ⏸️
    27.03.2024 beta 62 😍
    25.05.2024 nifty- niskie ryzyka 💙

    Czekamy na Ciebie Synku 🥰

    preg.png
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 8 lipca, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny pocieszyłyście mnie🩷 mam nadzieję że będzie dobrze, wypoczywam i jestem dobrej myśli ✊🩷

    Aune lubi tę wiadomość

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 186 387

    Wysłany: 8 lipca, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905, wracaj do zdrówka i nic się nie martw! W pandemii było dużo przypadków covida w ciąży i nawet porody z covidem. Teraz to już jak zwykła infekcja. Odpoczywaj i się regeneruj 😊

    Co do tego twardnienia brzucha to czasem wieczorem mi się zdarzało, że był jakby bardziej wzdęty, ale nie miałam aż tak twardego, raczej też nie bolą mnie plecy ani brzuch, drugi trymestr faktycznie jest łaskawszy niż pierwszy, mam więcej energii i ogarniam już trochę pokój, który ma być przeznaczony dla synka 😊 Mąż musi jeszcze go potem przemalować 😅

    Bardzo polecam ogólnie wizyty u dobrego fizjoterapeuty, ale jeśli chodzi o przygotowanie krocza do porodu to głównie 3 trymestr, miesiąc przed porodem można zacząć pić napar z liści malin, brać olej z wiesiołka i masować krocze, wcześniej lepiej nie, bo można coś niepotrzebnie przyspieszyć. Mam to szczęście, że mam fizjo w domu, więc jestem ustawiona 😂 nie specjalizuje się w urogin, ale i tak wybawienie, chociaż jak na razie nie musiałam za dużo korzystać.

    Odnośnie Cybexa Bailos to widziałam w sklepie gondolę i widziałam u sąsiadów już w wersji spacerowej i średnio mi się podoba, ale ciężko mi powiedzieć jaki w użytkowaniu na co dzień i nie pytałam ich jak się korzystało z gondoli 🤔
    Po wizycie w sklepie jestem już raczej zdecydowana na Roan Ivi 2.0, dobrze się prowadzi i ma fajnie zabudowaną gondolę na zimę i spoko wentylację na lato, ale raczej w sierpniu/wrześniu będę zamawiać.

    edit:
    jest kilka grup na FB odnośnie wózków, można poczytać opinie, odnośnie Cybexa też na pewno jest dużo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 22:08

    Mandoriana, Sisi1905 lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 9 lipca, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Melduję się po wczorajszej wizycie. Szyja długa na 5 cm, to zdecydowanie mój rekord 🙈😅 Z Dziewczynami miałam 4 i wydawało mi się, że to i tak dużo. Lekarz przepisał mi jeszcze luteinę z uwagi na te bóle/twardnienia i mam się oszczędzać. Dodatkowo magnez i NoSpa. Wizyta za trzy tygodnie właśnie z uwagi na takie odczucia, a za tydzień mam prenatalne, także zapowiada się spokojny lipiec z regularnym podglądem maluszka 🥰

    Ogólnie wczoraj badanie było dla mnie mega stresujące - spędziłam w gabinecie ponad godzinę, z czego 40 minut trwało USG. Maluszek bardzo się pieklił (nie dziwię mu się, bo o takiej porze to już raczej "zmieniał bok" do spania 😁), a lekarz chciał dokładnie sprawdzić serduszko, na które cień rzucał kręgosłup. W końcu się udało i wygląda na to, że jest w porządku. Narządy było ciężko znaleźć z uwagi na słabszą widoczność (ostatecznie się udało i też wygląda ok), za to stópkami wypychał się tak, że można było liczyć paluszki 🤭

    Zastanawia mnie jednak jedna rzecz - na USG prenatalnym mam napisane, że łożysko jest na ścianie tylnej, nisko schodzące. Wczoraj na wizycie mój lekarz stwierdził, że ono jest na przedniej ścianie i nie miał żadnych wątpliwości, nawet tłumaczył mi każdą warstwę od głowicy i dokładnie to pokazał. Tylko wychodzi na to, że ktoś się jednak musiał pomylić, bo tak sobie łożysko że ściany na ścianę się nie przenosi...

    Ma któraś z Was pomysł, o co właściwie chodzi? Oczywiście już próbuję przeanalizować poprzednie USG, żeby zobaczyć, czy po prostu nie ma błędu w opisie z badań prenatalnych, ale znam się na tym dość średnio 😎

    Aune, Rita 💋 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 9 lipca, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Dziewczyny znacie kogoś kto miał covid w ciąży i wszystko było ok ? Zrobiłam sobie test z apteki i wyszedł mi pozytywny 😭 już napisałam do ginekologa ale jestem przerażona że coś się może stać dziecku 😭

    Myślę, że na spokojnie 😘 Każda infekcja to jest jakiś stres, ale mnóstwo kobiet w ciąży coś kapie, w tym covid i jest ok 😊

    Rozumiem, że się martwisz, rozmawiałaś że swoim ginem? Może on Cię trochę uspokoi?

    Sisi1905 lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 227 228 229 230 231 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ