X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 5 lipca, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Witajcie 😁
    Jestem po spotkaniu z genetykiem. Jednego jestem pewna, nie będę robić amniopunkcji.

    Pobrali mi na miejscu krew do zbadania wolnego dna płodu.


    Dziś cały dzień na nogach. W sklepie skusiłam się na Borka ze szpinakiem i loda. Cukier wywindował mi do 260 🫣😱 ale już powoli spada.

    Zastanawiam się czy u zdrowych metabolicznie ludzi też tak po słodkim.idzie cukier do góry.

    Dostarczyłaś organizmowi dużo węglowodanów i niekoniecznie w formie zbilansowanej stąd taki wyskok glukozy.
    Jakbyś zjadła lody po posiłku bogatym w warzywa i białko odczyt byłby na niższym poziomie. Mówię to z obserwacji jak reaguje organizm mojej mamy mającej cukrzycę I. Korzysta z freestyle libre, więc ma podgląd do odczytów w trybie bieżącym.

    A swoją drogą dziewczyny mające zdiagnozowaną cukrzycę ciążową, możecie skorzystać z refundacji sensora freestyle libre 2. Na 2 tygodnie to koszt ok. 70-80 zł i nie trzeba się kłuć do każdego pomiaru glukometrem.

    Atika lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1135 1200

    Wysłany: 5 lipca, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Dostarczyłaś organizmowi dużo węglowodanów i niekoniecznie w formie zbilansowanej stąd taki wyskok glukozy.
    Jakbyś zjadła lody po posiłku bogatym w warzywa i białko odczyt byłby na niższym poziomie. Mówię to z obserwacji jak reaguje organizm mojej mamy mającej cukrzycę I. Korzysta z freestyle libre, więc ma podgląd do odczytów w trybie bieżącym.

    A swoją drogą dziewczyny mające zdiagnozowaną cukrzycę ciążową, możecie skorzystać z refundacji sensora freestyle libre 2. Na 2 tygodnie to koszt ok. 70-80 zł i nie trzeba się kłuć do każdego pomiaru glukometrem.

    Dziękuję za ten komentarz. 😘
    Jeszcze się uczę.
    Ja mam założony czujnik i na razie jestem w szoku, jak jest bezlitosny.

    Niestety w pewnym momencie obniżył mi się potwornie cukier, ręce mi się trzęsły, ból głowy niemożliwy. Szybko zjadłam parę owoców, a po nich mięso i chleb ziarnisty. Cukier wyskoczył do 150, ale dość szybko wyregulował się.

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 6 lipca, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Dziękuję za ten komentarz. 😘
    Jeszcze się uczę.
    Ja mam założony czujnik i na razie jestem w szoku, jak jest bezlitosny.

    Niestety w pewnym momencie obniżył mi się potwornie cukier, ręce mi się trzęsły, ból głowy niemożliwy. Szybko zjadłam parę owoców, a po nich mięso i chleb ziarnisty. Cukier wyskoczył do 150, ale dość szybko wyregulował się.

    Jeśli cukier spada do bardzo niskiego poziomu mama ma zalecenia, żeby napić się czegoś słodkiego typu sok, cola.. to szybko podnosi poziom. Forma płynna szybciej się wchłania niż pokarm.

    Mami_35 lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malina1111 Autorytet
    Postów: 282 353

    Wysłany: 6 lipca, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Nie udzielam się ostatnio, bo jestem na wakacjach- pozdrowienia ze słonecznej Chorwacji!
    Jest cudownie.
    Internet jest słaby i czasu brak na przeglądanie forum, ale mam nadzieję, że u wszystkich tutaj obecnych mamuś jest dobrze a dzidziulki rosną i rozwijają się zdrowo. Przesyłam pozytywne wibracje wszystkim grudniowym bobaskom!

    Malinowa _Mamba, aambrozjaa93, Księgowa, MummyYummy, Skryta19, Dariaa29, Mandoriana, Kam.ila, spineczka, Elewina, Mag_len, Fania017, Amra, Nina_02, meowne, Aune, mar.1, Wikta06, Merida Waleczna lubią tę wiadomość

    🧬Pai-1, MTHFR
    08.23r 💔 19 tc, synek
    24.03.24r ⏸
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 6 lipca, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie to czego się obawiałam najbardziej czyli złapałam jakieś choróbsko 😔 wszytsko mnie boli, spuchnięte gardło i zatoki, narazie nie mam gorączki ale strasznie się boję o malucha 😞😞😞
    Dzięki za info o tym sensorze, ja się kłuję bardzo często bo cukier po godzinie mam ok a wywala mi po 2 h dopiero więc po posiłku nawet 2 razy mierzę cukier.
    Co do węglowodanów to jak już napisała Malinowa mały deserek po dobrze zbilansowanym obiedzie nie podnosi tak glukozy więc mogę sobie pozwolić na małe odstępstwo raz na jakiś czas.

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 6 lipca, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! U nas znów fala upałów.. dziś nawet jeszcze z domu nie wychodziłam bo na samą myśl mi gorąco, późnym popołudniem pewnie wybierzemy się ochłodzić nad jeziorem🙂

    Czytałam,że był temat twardniejące go brzucha, mi się często zdarza,szczególnie rano po przebudzeniu i wieczorami. Trochę się martwię bo w każdej ciąży skracała mi się szyjka. Teraz na ostatniej wizycie miała 4 cm więc super,zobaczymy cm będzie 15 lipca. Już zaczyna mi się dluzyc czas przed wizytą 🙈 3,5 tygodnia przerwy to za dużo😅 pocieszam się tym,że 15 wizyta a zaraz potem połówkowe🙂

    preg.png
  • Mala_Kasija Przyjaciółka
    Postów: 65 82

    Wysłany: 6 lipca, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi niestety też brzuch często twardnieje szczególnie w dni kiedy nie mam czasu w dzień poleżeć.
    Z tymi wizytami to ja dzisiaj miałam a kolejna dopiero 10.08 więc mówię lekarce, że to za długo, a ta że wcale, że nie bo miesiąc minie, więc normalnie.
    Na wizycie wszystko ok, szyjka 4 cm, maluch waży 250 g, więc w normie, gorzej z moimi wynikami, ale dostałam żelazo.
    Dziewczyny ja z innym zapytaniem, a mianowicie nadal pracuje, już wszyscy wiedzą o moim stanie i pytają się do kiedy zostaje, czy mówicie wprost o planowanej dacie? Jednak to zwolnienie chorobowe, więc tak dziwnie jest mówić, że pójdę na nie z dniem. Wstępnie mojej przełożonej po zapytaniu powiedziałam, że ile dam radę oraz do kiedy lekarz pozwoli, ale już teraz jestem zmęczona i niedospana. Chciałabym aby jeszcze dziewczyny z działu poszły na planowane urlopy wakacyjne, a ja jako kierownik je zastępuje, ale nie wiem czy wytrzymam do końca sierpnia. A i jeszcze jedno, większość mężczyzn z którymi pracuję mówi mi że powinno mnie już nie być w pracy, bo to nie warte.

    Mandoriana, Wanda_89 lubią tę wiadomość

    🙎‍♀️91+👨89+🐶
    Staraczka od 2022
    Niedoczynność tarczycy
    Udrożniony prawy jajowód 02.2024
    Termin 30.11.24 (03.12.24) 🩵
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 6 lipca, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1111 wrote:
    Hej!
    Nie udzielam się ostatnio, bo jestem na wakacjach- pozdrowienia ze słonecznej Chorwacji!
    Jest cudownie.
    Internet jest słaby i czasu brak na przeglądanie forum, ale mam nadzieję, że u wszystkich tutaj obecnych mamuś jest dobrze a dzidziulki rosną i rozwijają się zdrowo. Przesyłam pozytywne wibracje wszystkim grudniowym bobaskom!
    Bawcie się dobrze i odpoczywajcie ☀️♥️

    Malina1111 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Noheart93 Przyjaciółka
    Postów: 105 113

    Wysłany: 6 lipca, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Trochę się niepokoje.
    Złapał mnie dziś rano ból Pleców. Tu przy kości ogonowej.
    Teraz mam wrażenie że trochę na brzuch mi przeszło.
    Mam do tej pory bez problemowa ciążę.
    Czy któraś z was tak miała? Przejdzie?

    Syn z 3 cyklu. - 07.21 <3

    2021 rok:
    10.21- bezskuteczne Starania o rodzeństwo

    2022 rok:
    07.22 PCOS⛔-leczenie clo, ovitrelle - są piękne owulacje ✅

    2023 rok:
    02.23 koncentracja plemnikow 0.7mln 😭
    03.23 Drożność jajowodów, ok✅
    20.04.23 upragnione 2‼️ kreski - CUD naturalny!
    22.04 beta 160
    24.04 beta 327 (przyrost 104%)
    27.04 - koncentracja 1.4mln
    06.05 - 6t3d jest bicie ❤️
    24.06- 13+5tc prawdopodobnie dziewczynka 🩷
    25+5 wylądowałam w szpitalu ze względu na nadciśnienie. Strach i nadzieja, że jeszcze wytrzymamy....

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 6 lipca, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_Kasija wrote:
    Mi niestety też brzuch często twardnieje szczególnie w dni kiedy nie mam czasu w dzień poleżeć.
    Z tymi wizytami to ja dzisiaj miałam a kolejna dopiero 10.08 więc mówię lekarce, że to za długo, a ta że wcale, że nie bo miesiąc minie, więc normalnie.
    Na wizycie wszystko ok, szyjka 4 cm, maluch waży 250 g, więc w normie, gorzej z moimi wynikami, ale dostałam żelazo.
    Dziewczyny ja z innym zapytaniem, a mianowicie nadal pracuje, już wszyscy wiedzą o moim stanie i pytają się do kiedy zostaje, czy mówicie wprost o planowanej dacie? Jednak to zwolnienie chorobowe, więc tak dziwnie jest mówić, że pójdę na nie z dniem. Wstępnie mojej przełożonej po zapytaniu powiedziałam, że ile dam radę oraz do kiedy lekarz pozwoli, ale już teraz jestem zmęczona i niedospana. Chciałabym aby jeszcze dziewczyny z działu poszły na planowane urlopy wakacyjne, a ja jako kierownik je zastępuje, ale nie wiem czy wytrzymam do końca sierpnia. A i jeszcze jedno, większość mężczyzn z którymi pracuję mówi mi że powinno mnie już nie być w pracy, bo to nie warte.

    Jak powiedziałam szefowi o ciąży zapytał do kiedy planuję pracować. Wiedziałam, że jak wszystko będzie ok to chciałabym max.do końca sierpnia pracować a późnej już tylko skupić się na sobie, partnerze i dziecku. Ustaliliśmy, że jak się coś będzie miało zmieniać to będziemy na bieżąco to przegadywać.
    Z mojego punktu widzenia to było ok podejście wstępnie określając się ile czasu zamierzam pracować, a szef ma czas na to żeby poszukać kogoś na moje miejsce.
    U mnie była też kwestia tego, że mam umowę do końca października i po macierzyńskim nie miałaby pracy przez to. Szef miała też czas, żeby zrobić rozeznanie w firmie czy mam możliwość przedłużyć mi umowę na czas nieokreślony, bo taką dostałabym od listopada.
    Mężczyźni mają po części rację, z tego względu, że i tak późnej nikt nie docenia i nie pamięta ile pracowałaś w ciąży i ile Cię to kosztowało.
    Ja zdecydowałam się pracować do końca sierpnia ze względu na to, że względnie dobrze się czuję, w domu pewnie bym się wynudziła a i tak jak teraz odkladałabym pewne rzeczy na późnej. Dodatkowo od marca były podwyżki w firmie i każdy kolejny miesiąc to więcej do wypłaty na L4 czy macierzyńskim.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 6 lipca, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mimo leczenia antybiotykiem infekcji zatok byłam dziś na badaniach klz krwi i moczu.
    Informowałam o tym mojego lekarza rodzinnego i pytałam czy choroba może mieć wpływ na wyniki.
    I faktycznie w wynikach widać infekcję, ale też kolejny miesiąc wychodzi mi podwyższone MCV (zastanawiam się czy dawki B12 nie mam zbyt niskiej).
    W 13 tc odstawiłam glucophage (IO) miałam też skierowanie na krzywą glukozową.
    I tak się zastanawiam czy te wyniki są ok, bo znajduje różne normy. W ogóle nie wiem co jest, ale ze strony diagnostyki mogę pobrać jedynie pdf z wynikami morfologii i moczu a krzywą mam tylko w podglądzie, ale tym zajmę się w poniedziałek.

    Na czczo wynik 79 mg/dl
    Po 1h - 151,6 mg/dla
    Po 2h - 131, 3 mg/dla

    Czy oby po tych 2h wynik nie powinien być niższy?
    Dodam tylko, że mama ma cukrzycę typu I zdiagnozowaną 5 lat temu (jest to konsekwencja innych chorób m.in. choroby Addisona - nie pracują jej nadnercza) nikt inny z najbliższych nie ma zdiagnozowanej cukrzycy.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 342 473

    Wysłany: 6 lipca, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Dziewczyny mimo leczenia antybiotykiem infekcji zatok byłam dziś na badaniach klz krwi i moczu.
    Informowałam o tym mojego lekarza rodzinnego i pytałam czy choroba może mieć wpływ na wyniki.
    I faktycznie w wynikach widać infekcję, ale też kolejny miesiąc wychodzi mi podwyższone MCV (zastanawiam się czy dawki B12 nie mam zbyt niskiej).
    W 13 tc odstawiłam glucophage (IO) miałam też skierowanie na krzywą glukozową.
    I tak się zastanawiam czy te wyniki są ok, bo znajduje różne normy. W ogóle nie wiem co jest, ale ze strony diagnostyki mogę pobrać jedynie pdf z wynikami morfologii i moczu a krzywą mam tylko w podglądzie, ale tym zajmę się w poniedziałek.

    Na czczo wynik 79 mg/dl
    Po 1h - 151,6 mg/dla
    Po 2h - 131, 3 mg/dla

    Czy oby po tych 2h wynik nie powinien być niższy?
    Dodam tylko, że mama ma cukrzycę typu I zdiagnozowaną 5 lat temu (jest to konsekwencja innych chorób m.in. choroby Addisona - nie pracują jej nadnercza) nikt inny z najbliższych nie ma zdiagnozowanej cukrzycy.

    Podczas infekcji wyniki wychodzą gorsze.. ja też teraz robiłam morfologię podczas przeziębienia i też były średnie. Cukier trzeba pamiętać, że podczas infekcji szybciej wzraska i gorzej go zbić niestety. Ja po prostu powiedziałam lekarzowi, że wyniki robiłam podczas infekcji.😉

    preg.png
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 72 86

    Wysłany: 6 lipca, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Dziewczyny mimo leczenia antybiotykiem infekcji zatok byłam dziś na badaniach klz krwi i moczu.
    Informowałam o tym mojego lekarza rodzinnego i pytałam czy choroba może mieć wpływ na wyniki.
    I faktycznie w wynikach widać infekcję, ale też kolejny miesiąc wychodzi mi podwyższone MCV (zastanawiam się czy dawki B12 nie mam zbyt niskiej).
    W 13 tc odstawiłam glucophage (IO) miałam też skierowanie na krzywą glukozową.
    I tak się zastanawiam czy te wyniki są ok, bo znajduje różne normy. W ogóle nie wiem co jest, ale ze strony diagnostyki mogę pobrać jedynie pdf z wynikami morfologii i moczu a krzywą mam tylko w podglądzie, ale tym zajmę się w poniedziałek.

    Na czczo wynik 79 mg/dl
    Po 1h - 151,6 mg/dla
    Po 2h - 131, 3 mg/dla

    Czy oby po tych 2h wynik nie powinien być niższy?
    Dodam tylko, że mama ma cukrzycę typu I zdiagnozowaną 5 lat temu (jest to konsekwencja innych chorób m.in. choroby Addisona - nie pracują jej nadnercza) nikt inny z najbliższych nie ma zdiagnozowanej cukrzycy.


    Te wyniki krzywej sa ok, po godz powinno być max 180 a po 2 godzinach 153 :-)

    💗
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 6 lipca, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o zwolnienie to ja mówiłam wprost, że jak się będę dobrze czuła to do końca września pracuję. Wiadomo, jakbym się gorzej czuła to wcześniej idę na zwolnienie, to też mamy „ustalone”.
    A od poniedziałku przechodzę na 6h tryb pracy, z czego się cieszę, bo może będę miała więcej energii na jakiś ruch. Obecnie to pół dnia w robocie, potem jakiś obiad, zakupy czy sprzątanie, a wieczorami już padam na twarz 🤷‍♀️ jakoś nie mam takiego super przypływu energii w 2 trymestrze jak mówią.

    Noheart93: ja takich bólów akurat nie mam. Zdarzały się bóle brzucha, ale lekarz mi powiedział, że jeśli nie towarzyszy temu np. krwawienie, a sam ból nie jest bardzo intensywny, to nie ma się czym niepokoić.
    No i czytałam, że często kobiety mają bóle pleców w 2 trymestrze ;) także to pewnie normalne, ale jak masz wątpliwości to lepiej dopytaj na wizycie.

    preg.png
  • Tatka Koleżanka
    Postów: 63 17

    Wysłany: 7 lipca, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które pisały o bólach w brzuchu, moja lekarka o tym mówiła a ja już zaczęłam ich mieć. Nazywają się round ligament pain. Szczególnie jak odwracam się z boku na bok, albo coś robię, to rozciągają się więzadła, no i jak wytłumaczyła że dziecko nie siedzi spokojnie w macicy, tylko rusza się i odwraca i tam wszystko w środku pracuje więc taki krótkotrwały ból jest naturalny w naszym stanie ale zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

    Mandoriana, Mami_35 lubią tę wiadomość

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia

    NIPT - low risks 🫶🏻
  • Tatka Koleżanka
    Postów: 63 17

    Wysłany: 7 lipca, 05:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęliśmy rozglądać się za wózkiem i chciałam zapytać czy ktoś z was miał okazję sprawdzić Cybex Balios lux s2 na żywo? W mojej okolicy nigdzie nie ma w sklepach a nie chce zamawiać w ciemno..

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia

    NIPT - low risks 🫶🏻
  • Mala_Kasija Przyjaciółka
    Postów: 65 82

    Wysłany: 7 lipca, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skryta19 o 6h to dobre rozwiązanie, ja od sierpnia planuje zdalnie pracować i z raz w tygodniu pojechać do biura. Co do energi mam jej więcej, bo cały I trymestr oprócz pracy to przespałam, teraz jest już lepiej, da się coś zrobić, ale znowu mam problem ze spaniem, kręcę się i w sumie po 5h się budzę w czym raz idę w nocy do toalety, trochę nie za dużo tego snu, a nie chce faszerować się tabletkami wspomagającymi.

    Co do bólów pleców, pojawiają się po bardzo intensywnym dniu, ale po odpoczynku lub nocy przechodzą, często za to od siedzenia w pracy wchodzi mi ból w pośladek, miałam tak przed ciążą i korzystałam z masażu i ćwiczeń, teraz to odpuściłam i wróciło.

    🙎‍♀️91+👨89+🐶
    Staraczka od 2022
    Niedoczynność tarczycy
    Udrożniony prawy jajowód 02.2024
    Termin 30.11.24 (03.12.24) 🩵
  • Mons_S Koleżanka
    Postów: 32 55

    Wysłany: 7 lipca, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wczoraj wizytę z maluchem wszystko w porządku niestety płci nie poznałam bo dziecko nie chciało pokazać, lekarz powiedział że siusiaka nie widzi ale też nie widzi że na pewno go nie ma więc nie będzie wróżył. Dzidziuś waży 130g łożysko na tylnej ścianie szyjka długa. Następna wizyta 3 sierpnia.

    Bóle pleców miałam w każdej ciąży ale na późniejszym etapie jak brzuch był już większy teraz pewnie też pewnie będę miała.

    Merida Waleczna lubi tę wiadomość

  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 7 lipca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Kobietki 🌺

    U mnie jutro teściowa wyjeżdża a przez ten czas musiałam się z nią widywać, jeździć itd więc telefon poszedł w odstawkę i tylko pobieżnie czytałam. W każdym razie powiem Wam że mi też twardnieje brzuch, mało tego zaczyna rosnąć jak na drożdżach (Na plusie już 4kg) ale ja mam problemy z zatrzymywaniem wody, widzę, że puchnę-radzicie sobie jakoś z tym?

    Ja jeszcze nie dostałam skierowanie na krzywa pewnie bliżej połowy ciąży a idę równo w 20tc to podpytam mojego leniwego gina 😅

    Ja się rozglądałam za wózkami w necie i chyba a powiem Wam, że nie chce przepłacać a Lionelo w zestawie wygląda całkiem ok Mari Tour lub Amber
    Myślę, że starszy syn od grudnia kończąc 2 latka może nie będzie się wyrywać na spacerach, wiosna będzie jeszcze starszy a wiadomo że wiosna więcej będę wychodzić niż zimą. Także pomysł z kupnem podwójnego wózka odpada, a w praktyce najwyżej dokupię boczną dostawke/krzesełko jeśli będzie bunt i zmęczenie 😊

    Sny mam coraz bardziej pokręcone i długie a anas ranem pamiętam wszystko 🫣 np dzisiaj śniło mi się, że krwawiłam i na kontroli powiedzieli, że to dziewczynka i że wszystko ok 😅

    Miłej niedzieli🫶🌺

    Aune lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 342 473

    Wysłany: 7 lipca, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ księgowa mam pytanie .. czy podczas skracania się szyjki miałaś takie kłucia jakby Ci ktoś wbijał igły wiadomo gdzie ?😁 Bo dzisiaj od rana mam takie kłucia i się zastanawiam bo wcześniej nie miałam nic... Czy to nie od tego progesteronu w globulkach .. może to działa tak na szyjkę.. albo dalej się skraca i to objaw nie wiem..

    preg.png
‹‹ 225 226 227 228 229 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ