X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 16 lipca, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tatka wrote:
    Dziewczyny, czy kupujecie używane rzeczy typu łóżeczko, leżaczek, przenośne łóżeczka typu maxi Cosi? Czy są jakieś ograniczenia albo coś o czym trzeba pamiętać, na przykład jak z krzesełkiem ze nie może być powypadkowe i trzeba sprawdzać terminy przydatności?
    Kiedyś słyszałam ze materac musi być nowy dla każdego następnego dziecka ale nie pamiętam z czym to związane

    Tak, materac musi być nowy - nieważne, z jakiego jest towarzywa, każde dopasowuje się do dziecka. To trochę tak, jak buty - też najlepiej mieć swoje 😊

    Jeśli chodzi o dostawkę, to tak też jest materecyk, więc w przypadku używanej dobrze byłoby go wymienić.

    Z fotelikami tej jak piszesz - data produkcji, ważne też jest przechowywanie. My kupiliśmy nowy fotelik, bo u mnie ciężko z zaufaniem - jak ktoś napisze, że bezwypadkowy, to nie wiem, na ile to prawda 🙃

    Ja za to jestem ciekawa monitorów oddechu - ostatnio właśnie mignęła mi informacja, że dla każdego dziecka powinien być nowy, a ja, wariatka, zostawiłam po córce 🤭

    Mami_35 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 16 lipca, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Zdecydowanie lepszy niż koc jest otulacz do fotelika,nie zsuwa sie. A co do rozmiarów to wszystko zależy od firmy bo czasem 56 potrafi by duże a czasem malutkie. Ja mam pierwszy 56.moje dzieci rodziły się z dlugoscia 56-57 i przy ostatnim starczył nam do wiosny a dziecię urodzone w styczniu.

    Właśnie miałam na myśli taki typowo do fotelika, z wycięciem na pasy, może źle się wyraziłam 🙂 Tylko nie wiem, jaki materiał wybrać na zimę. Masz do polecenia jakiś konkretny model?

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 16 lipca, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Właśnie miałam na myśli taki typowo do fotelika, z wycięciem na pasy, może źle się wyraziłam 🙂 Tylko nie wiem, jaki materiał wybrać na zimę. Masz do polecenia jakiś konkretny model?
    To ja mam taki konkretnie https://www.vinted.pl/items/4571504354-otulacz-do-fotelika-maxi-cosi
    Niby firma maxi Cosi ale nam pasował do avionauta. Do tego mieliśmy cienki wełniany pajac/kombinezon.

    Co do używanych rzeczy to ja kupuję ale tak jak pisze MummyYummy materac wymieniamy przy każdym dziecku,co prawda nasze dzieci niewiele spia w łóżeczkach ale wymieniamy.
    Na foteliki też warto zwrócić uwagę czy jest bezwypadkowy,najlepiej ze sprawdzonego źródła gdzie wiesz,że nikt Cię nie okłamał,że jest nieuszkodzony.
    Maję ubrania tak do rozmiaru 68- szybko dzieci z nich wyrastają i używane zazwyczaj są w super stanie bo dziecko założy kilka razy i już za małe więc też warto szukać używanych.

    MummyYummy, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 16 lipca, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Wczoraj mówiła dentystka że mam a dzisiaj chirurg że niespecjalnie 🫠 także bądź tu mądry. Na razie nie boli a brałam Apap o 8 rano więc może ma się ku lepszemu.
    Też właśnie mi tę płukankę kazał kupić 😊

    Też czekam na burzę bo się nie da żyć!! 🥵
    To mam nadzieję,że szybko Ci przejdzie i dotrwasz z tą ósemka do końca ciąży😉

    Sandrix lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 215 427

    Wysłany: 16 lipca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tatka wrote:
    Dziewczyny, czy kupujecie używane rzeczy typu łóżeczko, leżaczek, przenośne łóżeczka typu maxi Cosi? Czy są jakieś ograniczenia albo coś o czym trzeba pamiętać, na przykład jak z krzesełkiem ze nie może być powypadkowe i trzeba sprawdzać terminy przydatności?
    Kiedyś słyszałam ze materac musi być nowy dla każdego następnego dziecka ale nie pamiętam z czym to związane
    Ja poluje na używany leżaczek babybjorn oraz myślimy nad takim przenośnym łóżeczkiem typu chicco baby hug żeby mieć je w ciągu dnia w salonie. Mamy pieska, który skacze po kanapie i bałabym się zastawić synka chociaż na chwilę bez mojej opieki. Fotelik kupimy nowy, bałabym się ze ktoś mnie oszuka, że to bezwypadkowy

    KoKos, Mami_35 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 16 lipca, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo Karolina, a widzisz mi oferowali zupełnie za darmo, ale też odebrałam osobiście w końcu, ale złożył w domu mąż 😅

    Ja będę miała używaną dostawkę z funkcją kołyski do salonu jako dodatkowe miejsce żeby odłożyć dziecko i nie wymieniam w tym materaca, bo na początku nie wiem jak pies będzie reagował, wolałabym nie zostawiać na razie śpiącego samopas bobasa nawet na chwilę tak żeby pies miał dostęp, później to już się zobaczy. Używane mamy też fotelik/nosidło, ale to dlatego, że nie mamy auta i jest potrzebne tylko doraźnie. Kamerkę mamy dostać. Wanienkę i leżaczek do kąpieli też używane raczej. Jakiś tam Bujaczek jeszcze 🤷‍♀️ podgrzewacz do butelek też dostaliśmy, bo ja planuję KPI to się przyda. Ubranka część nowych, część używanych ☺️ a cała reszta też nowa wiadomo

    Mami_35, Dariaa29 lubią tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 16 lipca, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Dziewczyny celujcie w kombinezony wełniane,na vinted jest tego sporo a na prawdę super grzeją 🙂 o coś takiego np. https://www.vinted.pl/items/4696485885-welniany-kombinezon-reflex-56-100-wool

    Mam, odgrzebałam! Jednak Maglen pisała o tym kombinezonie 🤭 Teraz właśnie szukałam, bo przypadku nie do gustu, tylko jednak szukam takiego z łapkami i wykonanie, ale tej jest uroczy ♥️

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 16 lipca, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Ooo Karolina, a widzisz mi oferowali zupełnie za darmo, ale też odebrałam osobiście w końcu, ale złożył w domu mąż 😅

    Ja będę miała używaną dostawkę z funkcją kołyski do salonu jako dodatkowe miejsce żeby odłożyć dziecko i nie wymieniam w tym materaca, bo na początku nie wiem jak pies będzie reagował, wolałabym nie zostawiać na razie śpiącego samopas bobasa nawet na chwilę tak żeby pies miał dostęp, później to już się zobaczy. Używane mamy też fotelik/nosidło, ale to dlatego, że nie mamy auta i jest potrzebne tylko doraźnie. Kamerkę mamy dostać. Wanienkę i leżaczek do kąpieli też używane raczej. Jakiś tam Bujaczek jeszcze 🤷‍♀️ podgrzewacz do butelek też dostaliśmy, bo ja planuję KPI to się przyda. Ubranka część nowych, część używanych ☺️ a cała reszta też nowa wiadomo

    Kokosku, masz już wybrany laktator do KPI?

    Ja tak karmiłam drugą córkę, długi czas jechałam na Esperanzie, którą zamówiłam jeszcze w ciąży na wszelki wielki, a okazała się moja przyjaciółką 😅 Później przerzuciłam się na podwójny, oczywiście na początku zaliczyłam spadki, ale to normalne, tylko jednak komfort ściągania miałam większy jest pojedynczym 🤔

    Teraz celuję w Neno, ale nadal nie wiem, czy w pojedynczy, czy w podwójny.

    KoKos lubi tę wiadomość

    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 16 lipca, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mummy ja jeszcze nie zamówiłam laktatora, ale już mam do niego muszle jako drugi zestaw roboczy tzn zobaczymy co się bardziej sprawdzi muszle czy klasycznie butle 😅 celuje w Neno Camino podwójny+właśnie do niego zamówiłam dedykowane muszle ostatnio od nich ze stronki, bo się pojawiły. Jeżeli jesteś obeznana w temacie KPI to na pewno będę miała kilka pytań do Ciebie może trochę bliżej końcówki, jeśli pozwolisz ☺️ bo to moja pierwsza ciąża, ale już sporo się dowiedziałam na temat KPI i sprzętu, zasad itd, ale teoria jedno, a praktyka to wiadomo. Natomiast taki rodzaj karmienia wybrałam świadomie i postaram się w tym wytrwać jak najdłużej, oczywiście dopuszczam myśl, że być może będę musiała się wspomagać przy tym mlekiem modyfikowanym, ale zobaczymy, nie fiksuje się, ale wiem, że piersią raczej karmić nie będę, dlatego do KPI chcę podejść od razu na poważnie żeby rozkręcić tą laktację i później utrzymać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 21:52

    MummyYummy lubi tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 16 lipca, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Mummy ja jeszcze nie zamówiłam laktatora, ale już mam do niego muszle jako drugi zestaw roboczy tzn zobaczymy co się bardziej sprawdzi muszle czy klasycznie butle 😅 celuje w Neno Camino podwójny+właśnie do niego zamówiłam dedykowane muszle ostatnio od nich ze stronki, bo się pojawiły. Jeżeli jesteś obeznana w temacie KPI to na pewno będę miała kilka pytań do Ciebie może trochę bliżej końcówki, jeśli pozwolisz ☺️ bo to moja pierwsza ciąża, ale już sporo się dowiedziałam na temat KPI i sprzętu, zasad itd, ale teoria jedno, a praktyka to wiadomo. Natomiast taki rodzaj karmienia wybrałam świadomie i postaram się w tym wytrwać jak najdłużej, oczywiście dopuszczam myśl, że być może będę musiała się wspomagać przy tym mlekiem modyfikowanym, ale zobaczymy, nie fiksuje się, ale wiem, że piersią raczej karmić nie będę, dlatego do KPI chcę podejść od razu na poważnie żeby rozkręcić tą laktację i później utrzymać

    Nie ma sprawy, pytaj śmiało, pomogę, jeśli będę umiała 🙂 Na FB jest też grupa Karmienie Piersią Inaczej - skoro tam przydatnej wiedzy.

    I masz bardzo dobre podejście z tym że idziesz z prądem w kwestii karmienia ♥️ To jest ważne, bo często jak nie rodzina, to kobiety same wywierają na sobie presję, a tak naprawdę liczy się to, że dziecko jest najedzone i mama szczęśliwa 🙂

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 16 lipca, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka ma materac po Zuzi, ale jak kupowaliśmy używane lozko dla Zuzy to kupiliśmy nowy materac. Ale tu wiem, co sie z nim dzialo itd.
    To samo z fotelikami.

    Ale zaznaczam, Zuza miala wszystko nowe.

    aambrozjaa93 lubi tę wiadomość

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 16 lipca, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziewczyny 3x kp i podziwiam mamy kpi. To na prawdę duże poświęcenie.💪Pamiętam jak musiałam ściągać mleko na wyjścia to było męczące,a co dopiero na każde karmienie.

    Mami_35, MummyYummy, Paula9463 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 215 427

    Wysłany: 16 lipca, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Kokosku, masz już wybrany laktator do KPI?

    Ja tak karmiłam drugą córkę, długi czas jechałam na Esperanzie, którą zamówiłam jeszcze w ciąży na wszelki wielki, a okazała się moja przyjaciółką 😅 Później przerzuciłam się na podwójny, oczywiście na początku zaliczyłam spadki, ale to normalne, tylko jednak komfort ściągania miałam większy jest pojedynczym 🤔

    Teraz celuję w Neno, ale nadal nie wiem, czy w pojedynczy, czy w podwójny.
    Moja przyjaciółka korzysta teraz z laktarora neno bella twin, tak jej doradziła położna, która jest CDL i jest zadowolona :)

    Fania017, KoKos, MummyYummy, aambrozjaa93, Merida Waleczna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 223 402

    Wysłany: 16 lipca, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Kokosku, masz już wybrany laktator do KPI?

    Ja tak karmiłam drugą córkę, długi czas jechałam na Esperanzie, którą zamówiłam jeszcze w ciąży na wszelki wielki, a okazała się moja przyjaciółką 😅 Później przerzuciłam się na podwójny, oczywiście na początku zaliczyłam spadki, ale to normalne, tylko jednak komfort ściągania miałam większy jest pojedynczym 🤔

    Teraz celuję w Neno, ale nadal nie wiem, czy w pojedynczy, czy w podwójny.

    Ja z faktu że córka odrzuciła pierś po 3 miesiącach przeszłam na kpi i tak dociągnęłam do 10 miesiąca. Wcześniej miałam laktator pojedynczy, teraz się właśnie zastanawiam czy nie byloby to sprawniej na podwójnym bo tak myślę, jak ma mi moje dzieciątko znowu dostawać wścieklizny i nabierać purpurowych barw przy karmieniu piersią to wiem że od razu przejdę na KPI. Ja sama też wtedypoczułam ulgę, a nie wspomnę o dzieciątku. Chyba że synek będzie oaza spokoju. A jak podwójny to czytałam na zaufaj położnej że niby polecane są Neno Camino i Bena Bella Twin.. póki co jeszcze nic nie wybrałam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca, 22:45

    MummyYummy lubi tę wiadomość

  • Tatka Koleżanka
    Postów: 63 17

    Wysłany: 16 lipca, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi w temacie używanych rzeczy.

    Fotelik na pewno bierzemy nowy (już w tym tygodniu ma przyjechać do nas), bo kupując na Marketplace nigdy nie wiesz co była za historia a jednak jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa.

    Sprawdziłam na szybko ceny materaców do łóżeczek i dostawek, mała ekonomia wychodzi, prawie zerowa 😅 więc muszę się zastanowić czy nie lepiej kupić nowe i nie zawracać głowy.

    Poczytam także wasze komentarze o KPI, myślę że na mnie to czeka, bo mam krótki macierzyński i mam wracać po 4 miesiącach

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia

    NIPT - low risks 🫶🏻
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 16 lipca, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też planuję kupować używane rzeczy. Mam już używaną dostawkę babybay - materac dokupimy oczywiście nowy. Chciałabym co się da kupić używane i mam tu na myśli głównie mebelki i te większe akcesoria. Fotelik oczywiście nowy. Wózek chyba też - wpadł mi w oko Joolz Hub+ i Bugaboo dragonfly, bo chciałabym coś kompaktowego. Też poluje na kombinezon merino, ale co raz bardziej mam ochotę kupić nowy, bo tutaj stan bywa rożny, a dodatkowo trzeba uważnie sprawdzać, czy nie jest skurczony/sfilcowany i za każdym razem, gdy prawie klikam kup teraz na vinted to coś mnie blokuje 😅 Na pewno da się kupić super egzemplarz, ale dla mnie chyba to znak. Swoją drogą już kupiłam komplecik dzianinowy „w stanie idealnym”, który dotarł nie taki idealny wcale, więc nabrałam obaw.

    Co do ubranek to staram się skupiać na rozmiarze 62 i minimalnie 56. Założyłam sobie kupić więcej małych rozmiarów na samym końcu, żeby mieć ewentualnie opcje zwrotu tego co nie będzie użyte 😀 W ogóle staram sie jakoś tak rozsądnie do tego podejść, ale boję się mieć za mało i pewnie i tak skończę z nadmiarem 😀

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 71 86

    Wysłany: 16 lipca, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Aleksia, Ja mam po córce trochę uniwersalnych body i pajacyków. Tak powiedzmy że po ok 6 sztuk.
    Raczej nie będę kupować więcej, chyba że trafi się mały ulewacz:-) ale i tak uważam że łatwiej ubrać dziecko w ubranko za duże o rozniar niż takie na styk.

    Jeśli masz suszarkę bębnową albo duże kaloryfery to raczej nie będziesz potrzebować ich dużo :-)

    💗
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 71 86

    Wysłany: 16 lipca, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Tak, materac musi być nowy - nieważne, z jakiego jest towarzywa, każde dopasowuje się do dziecka. To trochę tak, jak buty - też najlepiej mieć swoje 😊

    Jeśli chodzi o dostawkę, to tak też jest materecyk, więc w przypadku używanej dobrze byłoby go wymienić.

    Z fotelikami tej jak piszesz - data produkcji, ważne też jest przechowywanie. My kupiliśmy nowy fotelik, bo u mnie ciężko z zaufaniem - jak ktoś napisze, że bezwypadkowy, to nie wiem, na ile to prawda 🙃

    Ja za to jestem ciekawa monitorów oddechu - ostatnio właśnie mignęła mi informacja, że dla każdego dziecka powinien być nowy, a ja, wariatka, zostawiłam po córce 🤭

    O proszę, ja też miałam monitor używany... ale działał jak wyjmowałam córkę z łóżeczka i zapomniałam wyłączyć, albo jak się czujniki poprzesuwały.
    Na grupie wcześniakowej też dużo dziewczyn kupuje używane ;-)

    MummyYummy lubi tę wiadomość

    💗
  • Mami_35 Przyjaciółka
    Postów: 71 86

    Wysłany: 17 lipca, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, ja nie wspominam KPI jakoś szczególnie miło... Ale wiadomo, że u każdego będzie inaczej.

    Miałam laktator medeli podwójny i nawet sprawnie to szło. Dobrze od razu kupić sterylizator z suszeniem i najlepiej dodatkowy zestaw zaworków i butelek. Zawsze to w nocy mniej do robienia:-)

    Dla mnie kłopotliwe było to, że jak wychodziłam z domu na dłużej niż 3 godz to musiałam wozić ze sobą ten cały sprzęt. No i jednak za wczasu myśleć o tym czy będę miała gdzie to zrobić. Wszystkie wyjścia, spacery tak ustawione, żeby wrócić na odciąganie.


    MummyYummy, Fania017 lubią tę wiadomość

    💗
  • Atika Autorytet
    Postów: 1133 1199

    Wysłany: 17 lipca, 02:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Ja dziewczyny 3x kp i podziwiam mamy kpi. To na prawdę duże poświęcenie.💪Pamiętam jak musiałam ściągać mleko na wyjścia to było męczące,a co dopiero na każde karmienie.

    Ja swoje dziecko karmiłam piersią i uważam, że oprócz pierwszych dni, kiedy piersi cierpią i hartują się, jest to cudne ułatwienie dla kobiety.

    Nie trzeba wstawać, podgrzewać, bez problemu można wyjść z dzieckiem na cały dzień, nie martwiąc się, gdzie zrobię mieszankę itp.
    Dla innych poświęcenie, dla mnie ułatwienie. 🥰

    Dariaa29, Mami_35, Paula9463 lubią tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
‹‹ 241 242 243 244 245 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 naturalne sposoby na mdłości w ciąży

Mdłości i nudności to jedna z najczęstszych i najbardziej typowych dolegliwości w pierwszych tygodniach ciąży. Czym są one spowodowane i jak sobie pomóc? Poznaj sprawdzone i skuteczne sposoby, jak zmniejszyć mdłości w ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ