X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2053 1628

    Wysłany: 29 lipca, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika, ja osobiście polecam jako krótki i jasny komunikat "Jestem w ciąży, od dnia tego będę przybywała na zwolnieniu". Mam wrażenie że im więcej szczegółów i otwartych myśli dajemy pracodawcy, tym bardziej próbują coś ugrać, ale może to tylko doświadczenie :)
    Ja np. planowałam jeszcze pracować, tak też informowałam na rozmowie rocznej, a na wizycie w zeszłym tygodniu doktor powiedział, że muszę już być na zwolnieniu w związku z szyjką i oczywiście miałam wyrzuty sumienia, że nie dotrzymałam słowa. A prawda jest taka, że trzeba stawiać dobro swoje i dziecka na 1 miejscu w naszej sytuacji 🫶

    Aune, meowne, Skryta19, MummyYummy, Atika, aambrozjaa93, Paula9463 lubią tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 182 385

    Wysłany: 29 lipca, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    .

    W takim razie rozumiem, że nie muszę przedstawiać mu żadnego zaświadczenia, dopóki nie wrócę z urlopu?
    Wystarczy jak mu przekaże telefonicznie?
    Trochę boję się tej rozmowy. 🫣

    Nie bój się, jak porozmawiasz to będziesz mieć z głowy :) Myślę, że wystarczy poinformować, a potem jak dostaniesz L4 to i tak będzie na nim kod B czyli informacja o ciąży i że jest 100% płatne, nie ma obowiązku zaświadczenia, jak będzie pracodawca wymagał to możesz donieść po urlopie 🤔

    Też mnie czeka krzywa cukrowa przed kolejną wizytą, planuję zrobić za około 2 tygodnie, ale stresuję się czy dam radę 😅 Dostałam w aptece glukozę malinową, ale nie wiem czy lepsza będzie malinowa czy cytrynowa 🤔 (pytałam u mnie w laboratorium i może być smakowa, bo podobno nie wszędzie pozwalają 🤔)


    Atika lubi tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09
    🩺23.09

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 214 277

    Wysłany: 29 lipca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poinformowałam kierownika dość wcześnie o ciąży... jakoś ok.10tc z tego względu, że mieliśmy zaplanowane targi wyjazdowe i nie chciałam szukać pretekstu, że nie mogę czegoś zrobić, ale też żeby szef wiedział, że w każdej chwili mogę mu powiedzieli, że nie jadę na te targi.
    Ja wiedziałam, że jak będę się dobrze czuć to przez wakacje chcę jeszcze pracować i od września na zwolnienie.
    Poprosiłam szefa o to, żeby przyjechał do biura, bo chce z nim porozmawiać. Specjalnie dla mnie z drugiego biura na dosłownie 15 minutową rozmowę, ale u mnie sytuacja też była inna, bo mi zależy, żeby mieć gdzie wrócić a mam umowę do końca października. Trochę się to ciągnie z umową, ale szef zdecydował się zmienić mi umowę na taką na czas nieokreślony. Mam nadzieję, że w końcu w środę ją podpiszę.
    Chciałabym mieć już ten komfort psychiczny.

    Co do krzywej to ja ją robiłam ok. miesiąc temu i miałam cytrynową, w sumie niewielka różnica w smaku w porównaniu do zwykłej. I to słodkie i to słodkie.
    Kiedyś ginekolog mi powiedziała, że mogę sobie wcisnąć do glukozy pół cytryny, która nie wpływa na wyniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca, 11:23

    Aune, Skryta19 lubią tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 287 496

    Wysłany: 29 lipca, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    czy macie jakieś doświadczenie z silnym skurczowym bólem kręgosłupa?

    Dziś z rana miałam taki chwilowy bardzo silny ból. Był tak silny, że nie mogłam wstać i popłakałam się z bólu. Ból promieniował prawym bokiem trochę do brzucha, a może to miednica. Dziś w nocy bardzo krzywo spałam, a wczoraj miałam mało ruchu i mogło mieć to znaczenie. Tętno dziecka jest w porządku, tak samo czuje ruchy, ale zaniepokoiło mnie to mocno. Mieliśmy jechać do lekarza sprawdzić to, ale utrudnia fakt, że jesteśmy u rodziców i ciężko tutaj o sensowne miejsce. Teraz wszystko wydaje się być w porządku, ale momentami mam wrażenie, że ten bok jest jakiś wrażliwy. W środę mam wizytę u prowadzącego, ale to dopiero w środę, a dziś wracamy do siebie.

    Czy miałyście u siebie takie silne skurczowe bóle krzyżowe? Raczej uznałam to za coś niezbyt normalnego i trochę się waham czy nie jechać jednak do lekarza mimo, że aktualne wszystko jest w porządku i to był pojedynczy przypadek.

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 337 470

    Wysłany: 29 lipca, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meowne wrote:
    Hej dziewczyny,

    czy macie jakieś doświadczenie z silnym skurczowym bólem kręgosłupa?

    Dziś z rana miałam taki chwilowy bardzo silny ból. Był tak silny, że nie mogłam wstać i popłakałam się z bólu. Ból promieniował prawym bokiem trochę do brzucha, a może to miednica. Dziś w nocy bardzo krzywo spałam, a wczoraj miałam mało ruchu i mogło mieć to znaczenie. Tętno dziecka jest w porządku, tak samo czuje ruchy, ale zaniepokoiło mnie to mocno. Mieliśmy jechać do lekarza sprawdzić to, ale utrudnia fakt, że jesteśmy u rodziców i ciężko tutaj o sensowne miejsce. Teraz wszystko wydaje się być w porządku, ale momentami mam wrażenie, że ten bok jest jakiś wrażliwy. W środę mam wizytę u prowadzącego, ale to dopiero w środę, a dziś wracamy do siebie.

    Czy miałyście u siebie takie silne skurczowe bóle krzyżowe? Raczej uznałam to za coś niezbyt normalnego i trochę się waham czy nie jechać jednak do lekarza mimo, że aktualne wszystko jest w porządku i to był pojedynczy przypadek.

    Ja tak miałam wczoraj cały dzień, prawa strona pleców od łopatki aż do nogi promieniowała. Ciągło/ rwało tak też w pachwinie. Ale dziś już ok. Czytałam że pojawiają się takie silne bóle pleców.

    preg.png
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 170 353

    Wysłany: 29 lipca, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat nie miałam takich silnych bóli kręgosłupa, więc nie pomogę.. ale jak coś Cię niepokoi to zawsze warto spytać swojego lekarza prowadzącego. Może chociaż przez telefon? Masz możliwość kontaktu SMS/mail z nim?

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 106 132

    Wysłany: 29 lipca, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Co do kwestii kombinezonu dla noworodzia. Na co stawiacie?
    Kupujecie jeden grubszy i jeden cieńszy np do fotelika?
    Zastanawiam się nad kombinezonem wełny merino, ale myślę czy on będzie wystarczająco ciepły... Co myślicie ? :)

    Amra lubi tę wiadomość

  • Amra Ekspertka
    Postów: 241 452

    Wysłany: 29 lipca, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Hej dziewczyny
    Co do kwestii kombinezonu dla noworodzia. Na co stawiacie?
    Kupujecie jeden grubszy i jeden cieńszy np do fotelika?
    Zastanawiam się nad kombinezonem wełny merino, ale myślę czy on będzie wystarczająco ciepły... Co myślicie ? :)
    Ja kupiłam jeden taki pośredni właśnie do fotelika a drugi gruby zimowy do wózka 😉

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 214 277

    Wysłany: 29 lipca, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Hej dziewczyny
    Co do kwestii kombinezonu dla noworodzia. Na co stawiacie?
    Kupujecie jeden grubszy i jeden cieńszy np do fotelika?
    Zastanawiam się nad kombinezonem wełny merino, ale myślę czy on będzie wystarczająco ciepły... Co myślicie ? :)

    Planuję kupić jeden może cieńszy a drugi taki typowo zimowy na spacery w wózku

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 182 385

    Wysłany: 29 lipca, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kombinezonów to dotrwałam na vinted z wełny merino Mery Fairy i śpiworek Cottonmoose Montana (on się nadaje i do wózka i do fotelika-ma otwory na pasy, w samochodzie można rozpiąć zamek). Może kupię jakiś cieńszy otulacz do fotelika też, ale jak na razie mam taki zestaw, zobaczymy jaka pogoda w grudniu.

    Odnośnie bólu pleców to nie miałam tak mocnego, więc ciężko coś doradzić...do środy blisko, gdyby jeszcze coś się działo można szybciej spróbować szukać lekarza, najważniejsze, że tętno i ruchy ok.

    Rita 💋 lubi tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09
    🩺23.09

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2638 4478

    Wysłany: 29 lipca, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a te promieniujące bóle kręgosłupa mogły przypominać rwę kulszową? To dość częsta przypadłość w ciąży - mnie delikatnie złapało w zeszłym tygodniu. Najpierw zaczęły mnie boleć plecy, że chwilę jakby w okolicy nerek, a później promieniowało przez pachwinę i prawie do krocza, tylko czułam, że to nie jest szyjka ani nic u Małego.

    Jako, że mam w domu specjalistę od rwy kulszowej, który boryka się z tą przypadłością, dostałam jedno zalecenie - rozłożyć się jak żaba na liściu, totalnie rozluźnić mięśnie i czekać, czy przejdzie. U mnie przeszło.

    Oczywiście nie twierdzę, że u Was to na pewno rwa i jeśli Was to uspokoi, to skonsultujcie się ze swoim prowadzącym po prostu 😊

    meowne, Kam.ila lubią tę wiadomość

    20.03 - ⏸️ (10 dpo)

    21.03 - beta HCG: 64,280 mlU/ml, progesteron: 27,73 ng/ml

    23.03 - beta HCG: 157,700 mlU/ml, TSH: 1,040 μIU/ml

    10.04 - 4 mm człowieka z bijącym sercem ♥️
    08.05 - 4 cm człowieka, ♥️ 176/min
    28.05 - badania prenatalne, wszystko wskazuje na to, że to zdrowy chłopak 💙
    05.06 - 99 gramów; 8,72 cm 💙
    05.07 - 335 gramów, 14,9 cm 💙

    🗓️ Kalendarz wizyt

    31.07 wizyta u lekarza prowadzącego (18:30)
    27.09 - badania prenatalne: 30 tc (11:45)

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 287 496

    Wysłany: 29 lipca, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, na początku ciąży miałam takie bóle jakby rwa kulszowa. Teraz już dawno czegoś takiego nie miałam, ale faktycznie lokalizacja podobna z tym, że też promieniujący ból do przodu i tak jakby w stronę miednicy/pachwin.

    Ogólnie dzisiejszy ból to najsilniejszy jaki miałam chyba w życiu, wydawał się być skurczowym i może bliski porodowemu, wiec się totalnie wystraszyłam :/ Ogólnie trochę podobny do takiego menstruacyjnego tylko znacznie silniejszy. Na pewno skonsultuje z prowadzącym, ale narazie niestety nie mam numeru, bo to mój nowy lekarz. Kusi mnie jakieś dodatkowe badanie jutro, ale chyba poczekam. Ciagle badam tętno i kontroluję swoje odczucia. Narazie jest ok, wiec wyglada na to, że i takie silne rzeczy mogą się zdarzyć, jeśli się nie dba o pozycje.

    Dbajcie dziewczyny o dobrą pozycję leżenia, siedzenia, snu, bo czuję, że to się przełożyło. Mi akurat kot się tak położył w łóżku w nocy, że musiałam spać jakoś dziwnie wygięta i może coś tam przeciągnęłam, czy ucisnęłam.

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1121 1190

    Wysłany: 29 lipca, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny muszę się zebrać w sobie 🫣
    Mieliśmy przypadek w pracy, że jedna kobieta mająca umowę na dłuższy czas okeślony, nagle po usłyszeniu, że jest w ciąży, został jej skrócony tylko do dnia porodu.
    Nie wiem jak to zrobiła dyrekcja, ale znalazła jakiś kruczek. 🤬

    Co do bólu kręgosłupa w okolicach krzyży, to mnie tak dorwało w poprzedniej ciąży i od razu lekarz mi dał nospę, dużo magnezu i kazał leżeć.
    Wszystko dobrze się skończyło. 😊

    U siostry bóle w krzyżach okazały się odklejaniem łożyska. Dostała progesteron i nakaz leżenia. Wszystko po miesiącu się unormowało i też skończyło się dobrze. 😊

    Nadal czekam na ruchy dziecka, chociażby raz dziennie pod wieczór, ale za to dziś rano po sikaniu wyczułam wypukłość po lewej stronie.
    Lubi chyba siedzieć bardziej z lewej bo wydaje się, że tak częściej czuję twardy brzuch. 😍

    Mnie czasami dorwie ból i wiem, że to rwa kulszowa i coś naciska mi na nerwa. 😟
    Ale to inny ból co kiedyś.
    Wiele nie pamiętam, bo to lata temu było, ale pewnych bóli się nie zapomina.

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1132 861

    Wysłany: 29 lipca, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Hej dziewczyny
    Co do kwestii kombinezonu dla noworodzia. Na co stawiacie?
    Kupujecie jeden grubszy i jeden cieńszy np do fotelika?
    Zastanawiam się nad kombinezonem wełny merino, ale myślę czy on będzie wystarczająco ciepły... Co myślicie ? :)
    Ja mam z wełny merino ,cienki, po synku a do wózka do niego mam śpiworek zimowy.sprawdzilo mi się przy styczniowym dziecku.te takie typowo zimowe,po spacerze wystarczy rozpiąć śpiwór jeśli dziecko śpi dalej w domu🙂 te grube wydają mi się mało wygodne dla leżącego dziecka.🙂

    preg.png
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 29 lipca, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Czy macie w ciąży w morfologii podwyższone wskaźniki rdw? Moja endokrynolog chce wykluczyć u mnie anemię złośliwą, robię badania, hemoglobina wzrosła po nowym żelazie ale właśnie te wskaźniki rdw wywalilo poza normy konkretnie. Czekam na kolejne wyniki ale myślę czy nie umówić się poprostu do hematologa bo już mam dosyć. Jestem już mocno zmęczona pracą którą muszę jeszcze ciągnąć i najchętniej bym siedziała w domu i wiła gniazdo🙂‍↕️
    Mam też pytanie czy wasi partnerzy chodzą z wami na wizyty ? Mój mąż z racji pracy niestety nie był ani razu ale teraz w środę nareszcie ma okazję tylko się zastanawiam czy na tym etapie jeszcze chodzicie w razem?
    Podziwiam Was, że już wybieracie wózki, ja się w tym gubię tyle tego i każdy ładny 🙈 dzięki za wpis o tym jak ubrać malucha do fotelika, mocno się nad tym zastanawiałam i też zdecyduję na jakiś cieńszy przejściowy kombinezon i ewentualny śpiworek. Dużo łatwiej było rodzić w czerwcu jeśli chodzi o wyprawkę🫣

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 29 lipca, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Hej dziewczyny! Czy macie w ciąży w morfologii podwyższone wskaźniki rdw? Moja endokrynolog chce wykluczyć u mnie anemię złośliwą, robię badania, hemoglobina wzrosła po nowym żelazie ale właśnie te wskaźniki rdw wywalilo poza normy konkretnie. Czekam na kolejne wyniki ale myślę czy nie umówić się poprostu do hematologa bo już mam dosyć. Jestem już mocno zmęczona pracą którą muszę jeszcze ciągnąć i najchętniej bym siedziała w domu i wiła gniazdo🙂‍↕️
    Mam też pytanie czy wasi partnerzy chodzą z wami na wizyty ? Mój mąż z racji pracy niestety nie był ani razu ale teraz w środę nareszcie ma okazję tylko się zastanawiam czy na tym etapie jeszcze chodzicie w razem?
    Podziwiam Was, że już wybieracie wózki, ja się w tym gubię tyle tego i każdy ładny 🙈 dzięki za wpis o tym jak ubrać malucha do fotelika, mocno się nad tym zastanawiałam i też zdecyduję na jakiś cieńszy przejściowy kombinezon i ewentualny śpiworek. Dużo łatwiej było rodzić w czerwcu jeśli chodzi o wyprawkę🫣

    Co do wizyt to cały czas chodzimy razem z mężem, więc myślę, że fajnie jakby mógł też zobaczyć dzidziusia na usg jak będzie teraz taka możliwość😊 i zgadzam się, że dużo łatwiej było rodzić w czerwcu, bo teraz też mam dużo takich myśli co kupić i co lepsze i dalej się na nic nie zdecydowałam🫣

    Sisi1905 lubi tę wiadomość

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 210 412

    Wysłany: 29 lipca, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kombinezonów to dostaliśmy jeden typowo zimowy puchowy od znajomych po ich synku i myślę, że będzie w porządku do wózka, a do fotelika udało mi się kupić na stronie lidla, kombinezon lupilu z wełny merino za 209 zł. Polowałam najpierw na vinted, ale zabrakło mi cierpliwości 😀

    Odnośnie wizyt to mój mąż chodzi ze mną od początku na każdą wizytę. Jak się umawiam co 4 tyg to zawsze robimy tak żeby mógł tą wizytę zgrać z pracą.

    aambrozjaa93 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 287 496

    Wysłany: 29 lipca, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Hej dziewczyny! Czy macie w ciąży w morfologii podwyższone wskaźniki rdw? Moja endokrynolog chce wykluczyć u mnie anemię złośliwą, robię badania, hemoglobina wzrosła po nowym żelazie ale właśnie te wskaźniki rdw wywalilo poza normy konkretnie. Czekam na kolejne wyniki ale myślę czy nie umówić się poprostu do hematologa bo już mam dosyć. Jestem już mocno zmęczona pracą którą muszę jeszcze ciągnąć i najchętniej bym siedziała w domu i wiła gniazdo🙂‍↕️
    Mam też pytanie czy wasi partnerzy chodzą z wami na wizyty ? Mój mąż z racji pracy niestety nie był ani razu ale teraz w środę nareszcie ma okazję tylko się zastanawiam czy na tym etapie jeszcze chodzicie w razem?
    Podziwiam Was, że już wybieracie wózki, ja się w tym gubię tyle tego i każdy ładny 🙈 dzięki za wpis o tym jak ubrać malucha do fotelika, mocno się nad tym zastanawiałam i też zdecyduję na jakiś cieńszy przejściowy kombinezon i ewentualny śpiworek. Dużo łatwiej było rodzić w czerwcu jeśli chodzi o wyprawkę🫣



    Mój był ze mną tylko na pierwszym usg prenatalnym. Chciał być na każdym, ale wiem, że było to dla niego ciężkie, żeby się wyrwać. Zwykle nie ruszało mnie to, ale ostatnio w poczekalni były 3 pary i ja sama, wiec trochę zrobiło mi się przykro. Ogólnie tamto pierwsze usg prenatalne było najfajniejsze z tych dotychczasowych, wiec bilans nie jest zły. Myślę, że warto tym razem zabrać męża jeśli masz możliwość. Będzie miał doświadczenie i zobaczy ten świat od tej strony razem z Tobą ☺️ A chociażby zobaczy twarz Twojego lekarza.

    A co do kombinezonu to dzisiaj kupiliśmy na Vinted Engel z merino z czapeczką. Jednak udało mi się upolować fajny egzemplarz tego co chciałam ☺️ Planuję jeszcze kupić jakieś fajne body merino pod spód i jakiś śpiworek albo otulacz do fotelika. I chyba wtedy to już bedzie fajny zestaw do przemieszczania się na zewnątrz 😀

    Sandrix lubi tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 29 lipca, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja nic na vinted nie mogę ustrzelić😕 a te kombinezony z wełny merino nowe to bardzo drogie🫣

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 152 138

    Wysłany: 30 lipca, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny kilka dni temu dostałam dość silnej swędzącej pokrzywki na ramionach zwłaszcza w zgięciach oraz na piersiach mam ochotę to rozdrapywać ale się powstrzymuje bo to tylko zaostrza sprawę miała któraś coś takiego? Co z tym robić? Czymś smarować?

    preg.png
‹‹ 263 264 265 266 267 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ