X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Amra Ekspertka
    Postów: 248 474

    Wysłany: 30 lipca, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Kochane 🌸

    My po wczorajszej wizycie. Wszystko w porządku, mała leżała na brzuszku z ręką na głowie i wypięta pupą, więc nie była zbyt gościnna 😅 szyjka super, łożysko nisko po prawej stronie szyjki, ale lekarz twierdzi, że raczej się podniesie i nie będzie przodujące 😊
    Pytałam o te moje bóle krocza i ciągnięcia. Obejrzał mnie dokładnie, zbadal, wypytal o dokładne miejsce bólu i twiedzi, że to rozciągające się więzadła. Cieszę się, że to nie spojenie bo tego się trochę obawiałam.
    Kolejna wizyta za 3 tygodnie i wtedy już mamy USG połówkowe 🙈 Ale ten czas leci 😳

    Wzięłam się powoli za wyprawkę dla siebie i małej. Ubranka na 56 i 62 mamy już wszystkie. Teraz reszta rzeczy. Chciałabym mieć to wszystko wcześniej ogarnięte bo wiem jak to jest na końcówce ciąży kiedy nie ma się siły i energii na nic 😉 Później zostanie już tylko leżeć i czekać 😂

    A jak u Was kwestie wyprawkowe ? Ile już macie ?

    Wanda_89, Elewina, meowne, Sisi1905, businesscare, aambrozjaa93, Merida Waleczna, Malina1111, mar.1, Paula9463 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 110 140

    Wysłany: 30 lipca, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Amra, a co kupowałaś z ubranek 56 i 62 i ile około sztuk? :)
    Jestem na etapie kompletowania ubranek i martwię się że coś mogę pominąć i przyda mi się mała rada 😅

  • Amra Ekspertka
    Postów: 248 474

    Wysłany: 30 lipca, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    @Amra, a co kupowałaś z ubranek 56 i 62 i ile około sztuk? :)
    Jestem na etapie kompletowania ubranek i martwię się że coś mogę pominąć i przyda mi się mała rada 😅
    Ja tutaj chyba nie jestem dobrym doradcą ile czego bo zdaje sobie sprawę, że przesadziłam i mam tego za dużo, ale kupowałam:
    Body długi rękaw kopertowe bądź rozpinane
    Body krótki rękaw kopertowe bądź rozpinane
    Śpiochy na suwak
    Polspiochy / leginsy mam kilka sztuk
    Skarpetki
    Dwie czapeczki bawełniane tylko do szpitala
    Mam 3 komplety sweterkowe spodenki plus bluzeczka
    Śpiworek zimowy
    Śpiworek pośredni
    Czapka zimowa ciepła
    I nieszczęsne niedrapki jedna para bo niestety wymagają w szpitalu ale nie wiem czy użyje

    A jeżeli chodzi o ilość to mam tego stanowczo za dużo 😂😂

    aambrozjaa93 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Wanda_89 Przyjaciółka
    Postów: 87 128

    Wysłany: 30 lipca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Właśnie jestem w polskich górach na wakacjach i przyczyn może byc wiele bo i jedliśmy w restauracjach (nic egzotycznego zwykle polskie jadło ale tak jak mówisz coś mnie nagle uczulilo może) i slonce i kąpiel w solance w termach i może hormonalne pojęcia nie mam ale chciałabym sobie jakoś ulżyć doraźnie bo za kilka dni dopiero będę w mieście rodzinnym i wtedy będę mogła iść na spokojnie do lekarza obadac sprawę. Myślałam żeby kupić na teraz sudocrem i wapno do picia zazwyczaj mi pomagalo wapno jak miałam sporadycznie jakiś odczyn kiedyś bo od lat zero problemów tego typu a tu nagle w ciąży takie coś i to jeszcze na wakacjach🙈🙄


    A nie bierzesz żadnych specjalistycznych leków?
    Ja miałam taka reakcje na leki na przeciwciała ANA w połączeniu ze sloncwm. Poprostu odkad je biore zakaz przesiadywania na sloncu.

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 110 140

    Wysłany: 30 lipca, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra, a napiszesz na jaki śpiworek zimowy i pośredni się zdecydowałaś?

    Malinowa _Mamba lubi tę wiadomość

  • Amra Ekspertka
    Postów: 248 474

    Wysłany: 30 lipca, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia199825 wrote:
    Amra, a napiszesz na jaki śpiworek zimowy i pośredni się zdecydowałaś?
    Jejku, przepraszam wprowadziłam Cię w błąd 🙈 Nie śpiworek tylko kombinezon 🤦🏻‍♀️
    Jeden zimowy do wózka mam z HM
    A drugi taki lżejszy do fotelika ze Smyka
    Jeżeli chodzi o śpiworek to będę kupowała tylko taki do spania. Do wózka tylko kombinezon plus ewentualnie mam taki gruby kocyk. W wózku mam jeszcze ta osłonkę na gondolę, więc myślę że na spokojnie wystarczy.

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2058 1630

    Wysłany: 30 lipca, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaAnastazja wrote:
    Zus
    Mam chodzące L4
    A no to jeśli ZUS to właśnie częściej kontrolują niż jak za pośrednictwem pracodawcy są wypłacane zasiłki.
    Ale na spokojnie, możesz chodzić, spacer, podstawowe zakupy. Ja ostatnio brałam kąpiel a się okazało że mąż nie wziął kluczy i dobijał się do drzwi bezskutecznie, woda leciała i nie słyszałam. Więc odpisz coś na spokojnie i powinno być dobrze :)

    KarolinaAnastazja lubi tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1130 1198

    Wysłany: 30 lipca, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny 😁
    Ukrop, siedzę w pokoju przy klimie, nie wychodzę do wieczora.

    Czy też macie problem z miednicą po wyjściu z auta?
    Mnie tak ciągnie i twardnieje maviva, że muszę przyjść kilkanaście metrów, by dojść do normalności. 😉


    KarolinaAnastazja wrote:
    Dziołchy, miałam kontrolę z Zusu 😅
    Nie było mnie w domu.
    A wiecie dlaczego? Bo dzien przed pomyliłam daty wyjazdu na badaniamprenatalne 😂
    To co mam im tak napisać? 😂😂😂


    Śmieje się, bo co m izostało 😂😂😂😂

    Może żesz powiedzieć prawdę, jeśli byłaś na zakupach, to możesz pokazać kwit. Możesz również poprosić rejestratorke, by dała ci takiego pisemnko, że się zglosilaś, myląc datę wizyty.
    Mogłaś być równie dobrze na spacerze.


    Sisi1905 wrote:
    Może spróbuj bepanthen sensiderm on jest na egzemy itp a można stosować u dzieci więc nie powinien teraz zaszkodzić. W tym roku jest dużo uczuleń też od słońca, może jakaś alergia krzyżowa się pojawiła…

    Ja kiedyś dostałam alergii na jaja, nie mam pojęcia dlaczego, jem mnóstwo jaj, ale wtedy musiałam coś zjeść, co wywołało reakcje krzyżową. 😟
    Poleciłabym maść sterydową, ale w ciąży nie jest wskazana. Udałabym się do lekarza, wolałabym nie eksperymentować.

    Amra wrote:
    Cześć Kochane 🌸

    My po wczorajszej wizycie. Wszystko w porządku, mała leżała na brzuszku z ręką na głowie i wypięta pupą, więc nie była zbyt gościnna 😅 szyjka super, łożysko nisko po prawej stronie szyjki, ale lekarz twierdzi, że raczej się podniesie i nie będzie przodujące 😊
    Pytałam o te moje bóle krocza i ciągnięcia. Obejrzał mnie dokładnie, zbadal, wypytal o dokładne miejsce bólu i twiedzi, że to rozciągające się więzadła. Cieszę się, że to nie spojenie bo tego się trochę obawiałam.
    Kolejna wizyta za 3 tygodnie i wtedy już mamy USG połówkowe 🙈 Ale ten czas leci 😳

    Wzięłam się powoli za wyprawkę dla siebie i małej. Ubranka na 56 i 62 mamy już wszystkie. Teraz reszta rzeczy. Chciałabym mieć to wszystko wcześniej ogarnięte bo wiem jak to jest na końcówce ciąży kiedy nie ma się siły i energii na nic 😉 Później zostanie już tylko leżeć i czekać 😂

    A jak u Was kwestie wyprawkowe ? Ile już macie ?

    Ja to w ciąży najlepiej pamiętam końcówkę, byłam pełna energii. Instynkt wicią gniazda był tak wielki, że góry bym przenosiła. Jeszcze w dniu terminu biegałam po sklepach. 😉

    Widok USG musiał rozczulić. 😍



    Kompletując wyprawkę pamiętajcie, że dziecko bardzo szybko wyrasta z rozmiaru 56.
    Moje dziecię miało 57 cm, i nawet nie pocieszaliśmy się tymi ubrankami, miało na sobie może z dwa tygodnie. 😉


    Amra, KarolinaAnastazja lubią tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2058 1630

    Wysłany: 30 lipca, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    A jak u Was kwestie wyprawkowe ? Ile już macie ?
    Ja się jeszcze nie zabrałam za temat wyprawki. Ale przymierzam się pomału do zrobienia listy 🙈

    Amra, Skryta19 lubią tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 30 lipca, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wyprawki to mi położna która pracuje na noworodkowym poleciła żeby same pajacyki dać do szpitala bo to zdrowiej dla gojenia pępuszka jak najmniej tam rzeczy uciska i jest przewiew więc tak zrobię i raczej większość 62 bo faktycznie niektóre 56 były już za małe na starcie.

    Amra, meowne lubią tę wiadomość

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • Elewina Autorytet
    Postów: 660 1875

    Wysłany: 30 lipca, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Dziewczyny, wiem, że jeszcze daleko do rozwiązania, ale chciałam Was zapytać o Wasze nastawienie do porodu.

    W ostatnim czasie bardzo męczy mnie ten temat - jednego dnia jestem pozytywnie nastawiona na poród SN, nawet śmieję się, że mogłabym urodzić w samochodzie, byle szczęśliwie i szybko, innego drżę na samą myśl i marzę o CC. Z pewnością takie wahania są w jakimś stopniu normalne, ale ten temat spędza mi sen z powiek na tyle, że albo właśnie nie śpię, albo śpię, ale śnią mi się porodówki, szpitale, porody w domu itp. 🥴

    Myślałam, że już przepracowałam drugi poród, ale teraz te lęki wracają z podwójną mocą. Czy to jest ten etap, na którym rozmawiacie już ze swoim lekarzem? Na ten moment mój prowadzący jest otwarty na obie opcje, tyle że na CC bardziej, jeśli pojawią się jakieś wskazania - ułożenie czy waga dziecka itp.

    Dla mnie to będzie pierwszy poród. Nim byłam w ciąży zawsze mówiłam CC do tego stopnia, że wprost wszystkim mówiłam, że zapłacę ile trzeba i komu trzeba. Teraz jakoś mi się zmieniło, mocno się nastawiam na SN (oczywiście zostawiając sobie przestrzen na CC jeśli coś) ale czytam, mam zamiar iść do urofizjoferapeutki, ćwiczę od początku wg wskazań położnej.
    Ale u mnie wszyscy do około ciągle mi mówią o tym, że powinnam mieć CC. Że tyle lat starań, że lepiej itd. A znajome, koleżanki, kuzynki, które są po CC to wogole jak mówię o SN to pukają się w głowę... trochę mnie to irytuje i o temacie nie rozmawiam i sama jakoś w głowie go odłożyłam na za trochę.

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    ona 37 on 47 + piesek

    Invimed - Wrocław
    02.2020 - 6 jajec, 5 zaplod.
    Transfery:
    2020 - 03,06
    2021 - 03,07,10

    Gynecentrum - Katowice
    02.2023 - 20 jaj, 4 zaplod., w 6 dobie zdegenerowały
    05.2023 - 14 jaj, 7 zaplod., po PGT-a 4

    VI- 31.07.2023 - transfer 💔

    Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy!!!

    VII - 12.03.2024 - transfer - 5AA
    23 dpt - 0,23 mm FHR 99
    28 dpt -(6+2) 0,54 FHR 149
    mocne krwawienie
    (7+3) 1,28 cm
    (8+2) 1,77 cm
    (10+3) 4,06 cm
    11/05- NIFTY - ryzyka niskie, księżniczka
    20/05- prenatalne (12+3) Malutka 6,79 cm i FHR 162
    (13+3) FHR 153 ok
    (15+5) jest ok
    (17+4) usg 18+2, FHR146, 240g
    17/07 - (20+4) pierwsze ruchy
    18/07 -(20+6) II prenatalne -445g
    krwotok z nosa - szpital
    26/07 - (22+1) 496g
    13/08 - (24+4) 800g
    09/09 - (28+3) 1340g
    17/09 - (29+4) III prenatalne 1774g ok!

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2058 1630

    Wysłany: 30 lipca, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elewina ja mam bardzo podobnie, dokładnie przez te wszystkie lata też mówiłam, że tylko CC. A odkąd jestem w ciąży to jakoś tak nastawiam się na SN a CC tylko jeśli będą wskazania. Mi się wydaje, że długa droga po dziecko trochę pozbawia wiary w swoje ciało, a jak już jest ta wymarzona ciąża to tę wiarę się odzyskuje :) Tak to widzę. A jakie masz ćwiczenia od położnej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca, 14:10

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Fania017 Ekspertka
    Postów: 222 401

    Wysłany: 30 lipca, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi proszę o wpisanie wizyty u lekarza 20.08😊

    Co do porodu, ja mam pierwszy SN za sobą, jednak był bardzo ciężkimi traumatyczny, wspominam bardzo źle. Teraz na myśl o porodzie SN dostaje palpitacji serca, z drugiej strony wmawiam sobie że drugi tak przeciez nie będzie, a mimo to chciałabym teraz CC. Wiem jednak że mój lekarz jest strasznie zafiksowany na porody SN i wiem że nic z nim nie ugram.....

    Megipta lubi tę wiadomość

  • meowne Autorytet
    Postów: 291 498

    Wysłany: 30 lipca, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chciałabym SN, ale to głównie dlatego, że przeraża mnie operacja. Jestem bardzo wrażliwa na takie rzeczy i na myśl mi słabo. Taka fizjologia porodu naturalnego jakoś bardziej mi leży i chciałabym to przetrwać jak najlepiej. Przez moment zaczarowałam się porodem w domu narodzin, ale zdecydowanie już wiem, że to dla mnie zbyt hardcorowe i raczej będę robić co się da, zeby sobie ulżyć. Może kiedyś. Poza tym staram się cwiczyc oddech i mięśnie. Staram się mimo to dowiedzieć jak najwiecej o CC. Ostatnio słyszałam o jakimś żelu, który się kupuje osobiście i podaje lekarzom przy CC. Oni potem stosują ten żel gdzieś w okolicy blizny przed zaszyciem, dzięki czemu ma się wszystko dobrze goić bez zrostów.

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 185 387

    Wysłany: 30 lipca, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten żel na zrosty (chyba u nas są dostępne dwa rodzaje za około 450zl) jest polecany szczególnie przy endometriozie (mam zdiagnozowaną od 10 lat), planuję rodzić SN, ale w razie wskazań do CC też będę myśleć o zastosowaniu tego żelu.

    Dzisiaj czekam na prenatalne, dopiero na 19tą, lekki stresik, ale z drugiej strony od rana miałam głowę zajętą czym innym, siedziałam z moim biednym kotkiem u weterynarza, musieli jej pobrać krew i podać leki i kroplówkę. Mam nadzieję, że jej wyniki i moje badanie dzisiaj będą ok.

    meowne, businesscare, MummyYummy lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09
    🩺23.09

    preg.png
  • Tatka Koleżanka
    Postów: 63 17

    Wysłany: 30 lipca, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jaki rozmiar odzieży kupujecie dla maluchów w HM? Wzięłam rozmiar NB ale nie wiem czy nie będą za małe? 🤔

    Malinowa _Mamba lubi tę wiadomość

    starania o pierwszego maluszka od 01/ 2023

    👩🏻 32
    AMH 2,53 ng/ml
    FSH 5,9
    Prolactin 10,4
    TSH 3,62
    ESTRADIOL 36
    10/2023 sonohysterogram wyniki ok

    👨🏻33
    Volume 3 ml
    Concentration 13 mln
    Motility 53%
    Progressive motility score 3
    Motile sperm total count 20,67
    Morphology 2% - Subfertile
    oligoteratoospermia

    NIPT - low risks 🫶🏻
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 228 285

    Wysłany: 30 lipca, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisi1905 wrote:
    Hej dziewczyny! Czy macie w ciąży w morfologii podwyższone wskaźniki rdw? Moja endokrynolog chce wykluczyć u mnie anemię złośliwą, robię badania, hemoglobina wzrosła po nowym żelazie ale właśnie te wskaźniki rdw wywalilo poza normy konkretnie. Czekam na kolejne wyniki ale myślę czy nie umówić się poprostu do hematologa bo już mam dosyć. Jestem już mocno zmęczona pracą którą muszę jeszcze ciągnąć i najchętniej bym siedziała w domu i wiła gniazdo🙂‍↕️
    Mam też pytanie czy wasi partnerzy chodzą z wami na wizyty ? Mój mąż z racji pracy niestety nie był ani razu ale teraz w środę nareszcie ma okazję tylko się zastanawiam czy na tym etapie jeszcze chodzicie w razem?
    Podziwiam Was, że już wybieracie wózki, ja się w tym gubię tyle tego i każdy ładny 🙈 dzięki za wpis o tym jak ubrać malucha do fotelika, mocno się nad tym zastanawiałam i też zdecyduję na jakiś cieńszy przejściowy kombinezon i ewentualny śpiworek. Dużo łatwiej było rodzić w czerwcu jeśli chodzi o wyprawkę🫣

    Sisi właśnie odebrałam swoje wyniki morfologii.. poza podwyższonymi leukocytami (ok.3 tygodnie temu brałam antybiotyk na zapalenie zatok) zastanawiam się czy tu alergia też się już nie uaktywnia, bo zaczęła pylić bylica na którą mam uczulenie. Mam właśnie podwyższone RDW-SD, MCV i neutrofile.
    Jak dobrze pamiętam to w ostatnich badaniach to RDW i MCV też miałam podwyższone. Ani mój ginekolog ani endokrynolog nic na ten temat nie mówili. Ostatnio miałam badaną też ferrytyne i miałam 116 przy normie do 140.
    Mój P. chodzi ze mną na każdą wizytę, ale dopiero na prenatalnych wszedł do gabinetu, bo stwierdził, że USG dopochwowe jest zbyt intymne..po prenatalnych za każdym razem wchodzi do gabinetu, żeby pooglądać Młodego. Jak widzę jego radość w oczach jak się przygląda na monitor to mnie aż wzrusza🥹🥹

    Teraz w czwartek mamy wizytę u gin prowadzącej a za tydzień prenatalne. Po prenatalnych mamy zajrzeć do Bobowózki, bo będziemy mieć blisko, żeby się trochę zorientować i zasięgnąć informacji. Nie planujemy w tej chwili zakupu wózka, zresztą bez ogólnego przeznaczenia będąc w sklepie 1h (bo tyle będzie jeszcze otwarty sklep) to będzie szaleństwo.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 228 285

    Wysłany: 30 lipca, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o poród to na tą chwilę nastawiam się psychicznie na SN.
    Mój P. waha się czy chce w nim uczestniczyć..z jednej strony chce a z drugiej nie, ale na zastanowienie się ma jeszcze trochę czasu.

    Co do ubranek że względu, że oboje jesteśmy wysocy z długimi nogami, nasi rodzice też z tych wysokich, będę bardziej skupiać się na rozmiarze 62. Dostaliśmy od sąsiadki kilka sztuk ubranek na 50 i 56. Obstawiam, że jak wszystko będzie ok to tego 50 nawet nie założymy.

    Jeszcze miesiąc planuję pracować późnej uciekam na L4. Muszę też w końcu przysiąść do listy wyprawkowej.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 248 474

    Wysłany: 30 lipca, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tatka wrote:
    Dziewczyny, jaki rozmiar odzieży kupujecie dla maluchów w HM? Wzięłam rozmiar NB ale nie wiem czy nie będą za małe? 🤔
    Ja mam większość ubranek z HM i na sam początek mam 56 ale kupiłam już też zestaw na 62 żeby być przygotowana gdyby córcia szybko rosła 😅

    Tatka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2882 4733

    Wysłany: 30 lipca, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Ja mam większość ubranek z HM i na sam początek mam 56 ale kupiłam już też zestaw na 62 żeby być przygotowana gdyby córcia szybko rosła 😅

    Ja również biorę 56 bo wypadają na większe 😁

    Tatka, Amra lubią tę wiadomość

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    28.05-8.5cm Acrobaty🤸‍♂️
    25.06- 234g Szczęścia 💖
    23.07-500g Dinusia🦕
    28.08-1035g 🦁


    preg.png
‹‹ 265 266 267 268 269 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ