X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 30 lipca, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny..
    Powiem Wam ,że ten co mówił, że ciąża to stan błogosławiony to powinien zawisnąć na wiadomo czym..
    Ciągle się człowiek stresuje..
    Teraz jak nie szew to mam jakiej upławy wodniste dwie trzy wkładki na dzień. Od utrogestanu to nie jest bo wcześniej brałam i wiem że resztki globulki wylatują ale nie ma takiej wody. Teraz biorę też probiotyk dopochwowy i zastanawiam się czy to od tego. W dodatku ciągle.cisnie mnie na pęcherz więc już się zastanawiam czy nie popuszczam 🤣 pojutrze wizyta może jakoś dotrwam...

    preg.png
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 30 lipca, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, odnośnie porodu to nie myślałam nawet o innym niż SN. To mój pierwszy poród więc staram się dobrze na to nastawiać, oczywiście jeśli sytuacja tego będzie wymagała to też się zgodzę na cesarkę - grunt żeby dziecko było zdrowe, a ja sobie poradzę :)
    Nie wyobrażam sobie porodu bez męża, także będzie przy mnie.
    Co do wyprawki nie mam jeszcze nic - zamierzam kompletować dopiero w październiku. Najważniejsze rzeczy typu wózek, fotelik, przewijak, wanienka itd mam dostać od siostry po jej synku :) Ale mam w planach w najbliższym czasie zrobić listę w excelu z planem co kupić/załatwić i kiedy ;).
    Jutro mam prenatalne (19+5). Czy któraś z Was też miała tak „wcześnie”? Bo na forum jak czytam to widzę, że najczęściej macie prenatalne w 22 lub nawet 23 tygodniu 🧐.
    A ja mam jutro z medicover i w poniedziałek u lekarza prowadzącego, więc 20 i 21 tc.

    Zagadka919 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 30 lipca, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skryta19 wrote:
    Hej dziewczyny, odnośnie porodu to nie myślałam nawet o innym niż SN. To mój pierwszy poród więc staram się dobrze na to nastawiać, oczywiście jeśli sytuacja tego będzie wymagała to też się zgodzę na cesarkę - grunt żeby dziecko było zdrowe, a ja sobie poradzę :)
    Nie wyobrażam sobie porodu bez męża, także będzie przy mnie.
    Co do wyprawki nie mam jeszcze nic - zamierzam kompletować dopiero w październiku. Najważniejsze rzeczy typu wózek, fotelik, przewijak, wanienka itd mam dostać od siostry po jej synku :) Ale mam w planach w najbliższym czasie zrobić listę w excelu z planem co kupić/załatwić i kiedy ;).
    Jutro mam prenatalne (19+5). Czy któraś z Was też miała tak „wcześnie”? Bo na forum jak czytam to widzę, że najczęściej macie prenatalne w 22 lub nawet 23 tygodniu 🧐.
    A ja mam jutro z medicover i w poniedziałek u lekarza prowadzącego, więc 20 i 21 tc.
    Hej ja miałam prenatalne w 20+ 1 więc myślę, że jak najbardziej w dobrym czasie idziesz 😁

    Skryta19 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 30 lipca, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skryta19 wrote:
    Jutro mam prenatalne (19+5). Czy któraś z Was też miała tak „wcześnie”?.
    Mi lekarz w Luxmed mówił, że najlepiej w 19 tc, a mój prowadzący jest za tym, żeby jak najpóźniej żeby dziecko było wystarczająco duże. Myślę, że jeśli będzie za wcześnie to Ci powiedzą, ale bądź dobrej myśli :)
    Mam podobnie z wyprawka, że stawiam na zrobienie porządnej listy w excelu, a zamawiać będę później. Jedynie niebawem zacznę polować na te większe rzeczy, które chcemy używane kupić 🙂

    Skryta19 lubi tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 158 142

    Wysłany: 30 lipca, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wanda_89 wrote:
    A nie bierzesz żadnych specjalistycznych leków?
    Ja miałam taka reakcje na leki na przeciwciała ANA w połączeniu ze sloncwm. Poprostu odkad je biore zakaz przesiadywania na sloncu.
    Wiesz co nic nie biorę z leków tylko suplementy ciążowe. Kupiłam już wapno zwykle z apteki pani powiedziała że to zwykły odczyn uczuleniowy na słońce i na solanke w której się kąpałam kilka dni temu i żebym piła to wapno i uzbroiła się w cierpliwość i zejdzie a gdybym się zaczęła źle czuć czy gorączkę mieć to do lekarza.

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 30 lipca, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Jestem tutaj nowa, szperałam w internecie ponieważ chciałam uzyskać trochę wiedzy odnośnie ciąży na tym etapie i znalazłam to forum. Mam 35 lat tj moja 5 ciąża w tym 3 straty...aktualnie 19+3. Termin na 20 lub 22 grudnia. Od dwóch tygodni progilaktycznie mam założony szew okrezny na szyjkę macicy. To już drugi raz w życiu ponieważ mam niewydolność szyjki macicy. Za pierwszym razem donosiłam szczęśliwie córkę do 38 tc. Również mam zalecone kapsułki utrogestan oraz clexane.
    Jeśli chodzi wyprawkę na tą chwilę nie mam nic w domu. Jeśli wszystko będzie dobrze to dopiero po prenatalnych planuje zacząć kompletować wyprawkę.
    Pozdrawiam i życzę spokojnego wieczoru

    Aune, Amra, Skryta19, KarolinaAnastazja, Rita 💋, Wanda_89, Megipta, Kam.ila, MummyYummy, mar.1, Paula9463 lubią tę wiadomość

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Aune Ekspertka
    Postów: 185 387

    Wysłany: 30 lipca, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam pokrzywki, ale w ciąży takie uczuleniowe mogą się zdarzać, jak nie przejdzie albo coś by się działo to faktycznie warto skonsultować z lekarzem, bo w razie czego w ciąży można też brać niektóre leki na alergię. Trzymam kciuki żeby przeszło.

    Witaj Koku :) Na kiedy masz termin prenatalnych? Tobie też miłego wieczoru!


    My już po połówkowym, mamy prawie pół kilograma zdrowego chłopca 😊 Ogólnie wszystko wygląda dobrze, jedynie obwód brzuszka wychodzi trochę większy, ale lekarz już mi zapowiedział, że będzie duże dziecko raczej i że sprawdzimy też jak ta krzywa cukrowa wyjdzie, bo może to być spowodowane cukrzycą ciążową. Nie udało się zobaczyć jedynie dokładnie aorty (serduszko ok) i dłoni (wyglądały ok, ale młody zaciskał piąstki i bawił się pępowiną), za 2 tygodnie idę jeszcze obejrzeć te dwa parametry, ale to już w cenie dzisiejszego badania, tylko żeby uzupełnić.

    Buźkę też trochę zasłaniał, ale udało się coś tam uchwycić i już na tych zdjęciach 3D widzę, że będzie podobny do tatusia ;) Jak wysłałam mojej mamie to też od razu to zauważyła 😅

    aa219e21decce.jpghttps://zapodaj.net/plik-bDaTjlzViG

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca, 21:06

    Zagadka919, Koku, Księgowa, meowne, Sandrix, Amra, Skryta19, Dariaa29, Mandoriana, Rita 💋, businesscare, aambrozjaa93, Wanda_89, rybka8, Merida Waleczna, Megipta, Kam.ila, villemo_gbm, MummyYummy, mar.1, Paula9463 lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 30 lipca, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Połówkowe niestety mam dopiero 20 sierpnia. Mam nadzieję że szybko zleci i w spokoju przede wszystkim. Bo tak jak niektóre z was wszystkim się martwię jak oszalała...
    Aune piękny zdrowy synuś:)

    Aune lubi tę wiadomość

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Aune Ekspertka
    Postów: 185 387

    Wysłany: 30 lipca, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję 😊

    ech znam to, ja się zawsze też wszystkim martwię, chociaż sobie tłumaczę, że to w niczym nie pomaga, ale jednak już tak mam. Trzymam kciuki żeby szybko zleciało do 20ego, będzie dobrze! 🍀🙂

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 229 285

    Wysłany: 30 lipca, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skryta19 wrote:
    Hej dziewczyny, odnośnie porodu to nie myślałam nawet o innym niż SN. To mój pierwszy poród więc staram się dobrze na to nastawiać, oczywiście jeśli sytuacja tego będzie wymagała to też się zgodzę na cesarkę - grunt żeby dziecko było zdrowe, a ja sobie poradzę :)
    Nie wyobrażam sobie porodu bez męża, także będzie przy mnie.
    Co do wyprawki nie mam jeszcze nic - zamierzam kompletować dopiero w październiku. Najważniejsze rzeczy typu wózek, fotelik, przewijak, wanienka itd mam dostać od siostry po jej synku :) Ale mam w planach w najbliższym czasie zrobić listę w excelu z planem co kupić/załatwić i kiedy ;).
    Jutro mam prenatalne (19+5). Czy któraś z Was też miała tak „wcześnie”? Bo na forum jak czytam to widzę, że najczęściej macie prenatalne w 22 lub nawet 23 tygodniu 🧐.
    A ja mam jutro z medicover i w poniedziałek u lekarza prowadzącego, więc 20 i 21 tc.

    Prenatalne robione są od 18tc, więc to jak najbardziej dobry termin.
    Ja idę w 21+4, w sumie tak pasował mi termin i miałam zalecenia z poprzednich prenatalnych, żeby zgłosić się między 20 a 23 TC.

    Aune, Skryta19 lubią tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 229 285

    Wysłany: 30 lipca, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was miała takie jakby kłucie przy wejściu do pochwy? Czasami miałam tak w trakcie miesiączki

    Już drugi raz w ciągu tygodnia w trakcie chodzenia (raczej po dłuższym siedzeniu) mam uczucie jakbym przy wyjściu z pochwy miała coś i co chciałoby mi wypaść.. po krótkim czasie mija.
    11.06 moja szyjka miała 3.9 cm czy to może być to, że tak szybko się skróciła? Wizytę u gin mam w czwartek

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 501

    Wysłany: 30 lipca, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam różne dermatologiczne zmiany. Pojawiają się i znikają. Na przykład dziś zauważyłam u siebie dermografizm - to chyba też ma alergiczne podłoże. Wcześniej miałam lekką swędzącą wysypke w okolicach piersi. Poza tym różne małe zmiany skórne na całym ciele, jakieś nowe plamki, mini włókniaki. Różne rzeczy - aż sama jestem w szoku, że to aż tak 😃

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 479

    Wysłany: 30 lipca, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was miała takie jakby kłucie przy wejściu do pochwy? Czasami miałam tak w trakcie miesiączki

    Już drugi raz w ciągu tygodnia w trakcie chodzenia (raczej po dłuższym siedzeniu) mam uczucie jakbym przy wyjściu z pochwy miała coś i co chciałoby mi wypaść.. po krótkim czasie mija.
    11.06 moja szyjka miała 3.9 cm czy to może być to, że tak szybko się skróciła? Wizytę u gin mam w czwartek
    Ja mam coś podobnego od czasu do czasu. Też po dłuższym siedzeniu lub leżeniu, jak rozchodzę jest ok. Tak jak pisałam kilka postów wstecz, wczoraj mówiłam o tym mojemu lekarzowi. Bardzo dokładnie mnie wypytał o wszystko, szczególnie miejsce tego bólu, zbadał i brzydko mówiąc ,,wymacał” nawet węzły chłonne w pachwinie i powiedział, że to nic innego jak rozciągające się więzadła i powiększająca macica 😊 a objawy mam dokładnie takie jak opisujesz.

    Kam.ila lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 479

    Wysłany: 30 lipca, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aune wrote:
    Nie miałam pokrzywki, ale w ciąży takie uczuleniowe mogą się zdarzać, jak nie przejdzie albo coś by się działo to faktycznie warto skonsultować z lekarzem, bo w razie czego w ciąży można też brać niektóre leki na alergię. Trzymam kciuki żeby przeszło.

    Witaj Koku :) Na kiedy masz termin prenatalnych? Tobie też miłego wieczoru!


    My już po połówkowym, mamy prawie pół kilograma zdrowego chłopca 😊 Ogólnie wszystko wygląda dobrze, jedynie obwód brzuszka wychodzi trochę większy, ale lekarz już mi zapowiedział, że będzie duże dziecko raczej i że sprawdzimy też jak ta krzywa cukrowa wyjdzie, bo może to być spowodowane cukrzycą ciążową. Nie udało się zobaczyć jedynie dokładnie aorty (serduszko ok) i dłoni (wyglądały ok, ale młody zaciskał piąstki i bawił się pępowiną), za 2 tygodnie idę jeszcze obejrzeć te dwa parametry, ale to już w cenie dzisiejszego badania, tylko żeby uzupełnić.

    Buźkę też trochę zasłaniał, ale udało się coś tam uchwycić i już na tych zdjęciach 3D widzę, że będzie podobny do tatusia ;) Jak wysłałam mojej mamie to też od razu to zauważyła 😅

    aa219e21decce.jpghttps://zapodaj.net/plik-bDaTjlzViG
    Jaki śliczny synuś 🩷🩷🩷

    Aune lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 479

    Wysłany: 30 lipca, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    Witajcie,
    Jestem tutaj nowa, szperałam w internecie ponieważ chciałam uzyskać trochę wiedzy odnośnie ciąży na tym etapie i znalazłam to forum. Mam 35 lat tj moja 5 ciąża w tym 3 straty...aktualnie 19+3. Termin na 20 lub 22 grudnia. Od dwóch tygodni progilaktycznie mam założony szew okrezny na szyjkę macicy. To już drugi raz w życiu ponieważ mam niewydolność szyjki macicy. Za pierwszym razem donosiłam szczęśliwie córkę do 38 tc. Również mam zalecone kapsułki utrogestan oraz clexane.
    Jeśli chodzi wyprawkę na tą chwilę nie mam nic w domu. Jeśli wszystko będzie dobrze to dopiero po prenatalnych planuje zacząć kompletować wyprawkę.
    Pozdrawiam i życzę spokojnego wieczoru
    Witamy Cię serdecznie 🌸

    preg.png
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 30 lipca, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)

    Aune cudowny synek! Piękne zdjęcie 🥹

    Koku witamy! Rozgość się :)

    Ja akurat nie mam kłucia w okolicach pochwy, bardziej mnie bolą typowo więzadła przy macicy (taki ból, który pojawia się i znika, skośny w górę brzucha), ale podejrzewam, że to po prostu rozciąganie się tego wszystkiego ;)

    Ja dzisiaj słuchajcie mam powrót do 1 trymestru jeśli chodzi o samopoczucie :( jest mi niedobrze, nie mam apetytu, jakaś taka osłabiona się czuję 😒
    A jutro na 18sta prenatalne.. zaczęłam się właśnie stresować 😟

    Malinowa _Mamba, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Malina1111 Autorytet
    Postów: 282 353

    Wysłany: 30 lipca, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Hej dziewczyny..
    Powiem Wam ,że ten co mówił, że ciąża to stan błogosławiony to powinien zawisnąć na wiadomo czym..
    Ciągle się człowiek stresuje..
    Teraz jak nie szew to mam jakiej upławy wodniste dwie trzy wkładki na dzień. Od utrogestanu to nie jest bo wcześniej brałam i wiem że resztki globulki wylatują ale nie ma takiej wody. Teraz biorę też probiotyk dopochwowy i zastanawiam się czy to od tego. W dodatku ciągle.cisnie mnie na pęcherz więc już się zastanawiam czy nie popuszczam 🤣 pojutrze wizyta może jakoś dotrwam...
    Bardzo wspolczuje dolegliwości! Ja latam do toalety 40x dziennie, bez przerwy mam parcie na pęcherz, ledwo idzie wyjść na dłużej z domu. Ciąża to nie jest błogosławiony stan a raczej umordowany, i choć warto, to jest to męczarnia. Przynajmniej dla mnie. U mnie 22 tydzień a mecze się chodzeniem po schodach, ciekawe co będzie dalej haha😅 ja się czuje jakby to jakiś 32 tydzień był a nie 22

    Mandoriana, Aune lubią tę wiadomość

    🧬Pai-1, MTHFR
    08.23r 💔 19 tc, synek
    24.03.24r ⏸
  • Malina1111 Autorytet
    Postów: 282 353

    Wysłany: 30 lipca, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MummyYummy wrote:
    Dziewczyny, wiem, że jeszcze daleko do rozwiązania, ale chciałam Was zapytać o Wasze nastawienie do porodu.

    W ostatnim czasie bardzo męczy mnie ten temat - jednego dnia jestem pozytywnie nastawiona na poród SN, nawet śmieję się, że mogłabym urodzić w samochodzie, byle szczęśliwie i szybko, innego drżę na samą myśl i marzę o CC. Z pewnością takie wahania są w jakimś stopniu normalne, ale ten temat spędza mi sen z powiek na tyle, że albo właśnie nie śpię, albo śpię, ale śnią mi się porodówki, szpitale, porody w domu itp. 🥴

    Myślałam, że już przepracowałam drugi poród, ale teraz te lęki wracają z podwójną mocą. Czy to jest ten etap, na którym rozmawiacie już ze swoim lekarzem? Na ten moment mój prowadzący jest otwarty na obie opcje, tyle że na CC bardziej, jeśli pojawią się jakieś wskazania - ułożenie czy waga dziecka itp.
    Ja już wspominałam, u mnie będzie Cc. Pierwszy synek był rodzony sn z vacum, drugi Cc, potem poród wywołany z powodu poronienia- bolało jak przy SN, trwało 5 godzin, teraz zdecydowanie będę chciała Cc No i w prywatnej szpitalu. Lęk przed porodem naturalnym może powodować paraliż, ścisk mięśni, zablokowanie postępu porodu:(

    🧬Pai-1, MTHFR
    08.23r 💔 19 tc, synek
    24.03.24r ⏸
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 212 416

    Wysłany: 30 lipca, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Hej dziewczyny..
    Powiem Wam ,że ten co mówił, że ciąża to stan błogosławiony to powinien zawisnąć na wiadomo czym..
    Ciągle się człowiek stresuje..
    Teraz jak nie szew to mam jakiej upławy wodniste dwie trzy wkładki na dzień. Od utrogestanu to nie jest bo wcześniej brałam i wiem że resztki globulki wylatują ale nie ma takiej wody. Teraz biorę też probiotyk dopochwowy i zastanawiam się czy to od tego. W dodatku ciągle.cisnie mnie na pęcherz więc już się zastanawiam czy nie popuszczam 🤣 pojutrze wizyta może jakoś dotrwam...
    Ja też biorę utrogestan i też od kilku dni mam takie wodniste upławy, szczególnie rano… raz nie wzielam utrogestanu i nie miałam takich upławów więc zastanawiam się czy to jednak on tego nie powoduje 🤔 wizytę mam dopiero w przyszły czwartek, daj znać co Tobie powie lekarz na te objawy 😀

    preg.png
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 99 228

    Wysłany: 30 lipca, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🌸

    U mnie w sumie bez zmian, u lekarza nie byłam już miesiąc (mam 5 tygodni między wizytami ze względu na urlop lekarki), trochę fisiowałam w międzyczasie bo nie czuję nadal ruchów no ale to jeszcze chyba normalne. Trochę mi brzuch rośnie, przestałam być w stanie zasypiać na brzuchu parę dni temu (do tej pory to była jedyna pozycja w której potrafiłam zasnąć 🙈). Fizycznie jest naprawdę ok teraz, gorzej psychicznie - łapie czasami takie lękowe jazdy że np. co jak dziecko urodzi się niepełnosprawne 😵‍💫 nie mam ku temu żadnych przesłanek ale głowa robi swoje. Zawsze miałam skłonności do takich zaburzeń depresyjno-lękowych ale już dawno miałam to ogarnięte, leki odstawione, terapia skończona kilka lat temu. Teraz ciąża generuje nową pulę atrakcji 🫠
    Co do wyprawki to na razie mam dosłownie trochę ciuszków i kombinezon merino Engel. Czekam co dostaniemy od przyjaciół w spadku po ich dzieciach. Zrobiliśmy też w zeszlym tygodniu excela i rozpisaliśmy wszystko co trzeba kupić i ogarnąć (łącznie z takimi rzeczami jak suszarka bębnowa, zabudowa w łazience, ogarnięcie pokoju, rolety, wyprawka apteczna itp itp - jest tego ogrom 🙈) myślę, że zaczniemy już zamawiać powoli to, czego na pewno nie dostaniemy żeby jakoś rozłożyć ten koszt.
    Mój K wyjechał teraz na 10 dni robić prawo jazdy w Łomży w trybie przyspieszonym więc zostałam sama w domu, trochę przykro, nigdy jeszcze się na tyle nie rozstawaliśmy. No i właśnie temat samochodu wciąż na topie - zastanawiamy się, czy trzeba będzie kupić. Żadne z nas nie jest przekonane, mieszkamy w miescie blisko Warszawy i wydaje się, że wszystko jest pod ręką ale boję się, że utknę w domu z dzieckiem bez auta. Na razie ja jeżdżę pankami jak trzeba czy wynajmujemy ale no z dzieckiem, wózkiem, fotelikiem 🫣 chyba w zębach bym to nosiła wszystko. Więc duże decyzje przed nami.

    @Megi też właśnie planowałam żebyśmy poszli rejestrować ojcostwo jakoś niedługo, poszło bez problemu? Btw też chciałam imię Gerard ale było veto od mojego K 🥲

    Amra, Megipta lubią tę wiadomość

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    19.09 kolejna wizyta

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
‹‹ 266 267 268 269 270 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ