X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 31 lipca, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    Tez powinnam skorzystać z usług psychologa w tej ciąży żeby pomógł mi poukładać pewne rzeczy w głowie ale jakoś zebrać się nie mogę.
    Również non stop chodzę do toalety sikać. Mam parcie na pęcherz czasem parę kropel poleci a czasem normalnie. Bielizna też ciągle mokra przez wydzielinę wodną. Ale pamiętam że w tej donoszonej ciąży też na tym etapie tak miałam.
    W nocy też spać nie mogę budzę się co kilka godzin bo albo siku albo bolą plecy albo boki i tak ciągle coś...
    Dla mnie także ciąża to jeden wielki strach a nie stan błogosławiony.

    Nawet nie wiesz jak mi poprawiają humor wpisy, że nie jestem sama i, że to wszystko normalne 🤣.

    Koku lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 99 230

    Wysłany: 31 lipca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a patrzyłyście już może na materace do łóżeczek? Ja wczoraj zaczęłam robić risercz i trochę zbladłam, że materac prawie tyle co łóżeczko :D no ale dobra to nie jest rzecz, na której się powinno oszczędzać raczej.
    Kilka mi wyszło na prowadzenie:
    1. https://sennamaterace.pl/glowna/33-4445-hilding-safety-smyk?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnqK1BhBvEiwAi7o0X1UKg_xDMWVfg91nt41POeQtZ9VKL90dG7qXx7rZDDUtFNq6i5_lmBoCbDcQAvD_BwE#/9-rozmiar-60x120/88-pokrowiec-lotus
    2. https://hilding.pl/produkt/materace-dzieciece/hilding-kolysanka/
    3. https://manufakturamateracy.pl/projector.php?product=21&NON_OWN_URL_REDIRECT=true

    Jakieś opinie, doświadczenia, rady?

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    19.09 kolejna wizyta

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 31 lipca, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    I jak Kami.ila normalnie funkcjonujesz ze szwem? Masz jakieś szczególnie zalecenia? Czy może reżim łóżkowy? Ja bardzo się oszczędzam, dużo leżę i odpoczywam. Czasem pochodzę po ogrodzie wokol domu. Strach w głowie nie pozwala mi na więcej. 🙁
    Również czuję ruchy, nie są jeszcze systematyczne ale kilka w ciągu dnia jestem w stanie wyłapać. 😊

    Mi lekarz zalecił taki tryb senatoryjny. Mogę chodzić byle nie długie spacery i żeby nie dźwigać.
    Osobiście w domu ogarniam kuchnie, sprzątanie z blatów, obiad , zmywarka. I wstawiam i wywieszam pranie. To są moje zadania domowe resztą zajmuje się mąż. Wychodzę do rodziców czy w koło domu. Do sklepu też jadę ale nie noszę zakupów zawsze jadę z kimś. A tak przez większość dnia też leżę. Nie mogłam ciągle leżeć bo kręgosłup mi wysiadał do tego jelita nie pracowały ciągle mi było nie dobrze a tak chociaż czuję, że żyje 😁.

    preg.png
  • Merida Waleczna Przyjaciółka
    Postów: 78 118

    Wysłany: 31 lipca, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Materac mamy hevea baby max piankowo lateksowy

    + hetero A1298c mthfr, + hetero pai-1

    05.2018 - 6/8 tc 💔
    07.2019 - córcia 🩷
    2024 diagnoza niepłodność wtórna, niskie AMH 0.76-->1.13

    Nasza druga córcia w brzuszku🩷

    🙏Cudzie trwaj🙏

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 31 lipca, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    businesscare wrote:
    Uspokoilyscie mnie, też mam ciągle mokrą bieliznę, aż zaczęłam myśleć czy to na pewno śluz skoro to tak wodniste.
    Moja płaczliwość bardzo się nasiliła, każda pierdoła = minutka płaczu, już jestem tym zmęczona🥵 ale na szczęście czuje, że to tylko hormony a nie depresja, już kiedyś się z tym mierzyłam i nie czuje tego co wtedy. Po prostu bardzo duża wrażliwość na bodźce, emocje, słowa, cokolwiek🙈
    Jej mam tak samo z placzliwoscia! Byle co i łzy w oczach...

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 225 392

    Wysłany: 31 lipca, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Jej mam tak samo z placzliwoscia! Byle co i łzy w oczach...
    Mąż się śmieje czasem że już wie, kiedy wleci "tryb beczułka" 🙈😄 jego humor w tym wszystkim bardzo pomaga nie zwariować😄

    Mag_len lubi tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 31 lipca, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rybka8 wrote:
    Dzisiaj chyba jakieś przesilenie, bo pare dni temu pisałam Wam, że nie wiem czy to trzepotanie to jelita czy mała, a dziś w nocy tak jak pare z Was poczuło, już zdecydowanie miałam kopniaczki <3

    Businesscare ja też nie mogę przywyknąć do tego śluzu, a w głowie ciągle niepokój, że może tym razem to krew się sączy...

    Macie może czasem taką wystającą kulkę u dołu brzucha?
    Nie za bardzo wiem czy to coś nie w porządku czy może to gdzieś tam dzidzia się przelewa między organami (wczoraj jak przycisnęłam lekko to miałam wrażenie, że uciekła, jakbym połaskotała np stópkę), a wizyta dopiero w piątek :(

    Ja mam czasem taką jakby górkę wystającą lub tak jakby cały maluch próbował mi wypchnąć dół brzucha..
    Zawsze jak delikatnie pogłaszcze w tym miejscu brzuch to kulka się chowa. A jak cały Maluch (tak mi się wydaje) się pojawia to mam uczucie jakbym mi miał brzuch chęć wypchnąć.. wtedy mój P. kładzie swoją rękę i często mówi jakby się Młody się chował i przemieszczał. Jutro mam zamiar podpytać o to moją gin.

    rybka8 lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 31 lipca, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Ja mam czasem taką jakby górkę wystającą lub tak jakby cały maluch próbował mi wypchnąć dół brzucha..
    Zawsze jak delikatnie pogłaszcze w tym miejscu brzuch to kulka się chowa. A jak cały Maluch (tak mi się wydaje) się pojawia to mam uczucie jakbym mi miał brzuch chęć wypchnąć.. wtedy mój P. kładzie swoją rękę i często mówi jakby się Młody się chował i przemieszczał. Jutro mam zamiar podpytać o to moją gin.

    O to czekam na jej odpowiedź! Bo mam identyczne uczucie.
    Miejmy nadzieję, że to po prostu maluch się świetnie bawi 🙈

    Wczoraj powiedziałam mężowi by szybko położył mi dłoń na brzuchu, a mała jak w memie z szopem, który nagle staje w bezruchu 🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca, 11:37

    Zagadka919, MummyYummy lubią tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 664 863

    Wysłany: 31 lipca, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj też miałam sytuację, że malutka się ruszała wieczorem aż brzuch podskakiwał, więc zawołałam naszego synka, żeby poczuł jak siostrzyczka kopie to oczywiście od razu przestała😂🫣 więc z synkiem się jeszcze nie udało, ale mąż już wiele razy czuł kopniaczki😊

    Co do częstych wizyt w toalecie to u mnie jest różnie. Jak wracją problemy z pęcherzem to wtedy wiadomo więcej a jak nie to w ciągu dnia raczej więcej niż przed ciążą, ale w nocy mnie omija jakoś.

    Chociaż ostatnio przez dwie noce nie mogłam w ogóle spać. Raz usnęłam około 6.30 i spałam około 3h bo to był weekend a przedwczoraj do 5 nie spałam i tylko 2.5h spałam bo do pracy musiałam wstać. Maskara jakaś jak to się będzie często powtarzać😕

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca, 17:44

    30.03.24 ⏸️ 5cs
    02.04💉beta 261🥳/04.04💉beta 539💪🏻
    18.04🩺 2,8mm🥰
    29.04🩺 jest ❤️
    13.05🩺 3,22cm😍
    28.05🩺 1.prenatalne - pomiary prawidłowe🥹 termin porodu z OM-10.12/z badania 13.12.😊
    06.06💉wynik testu podwójnego PAPP-A i czynnika PLGF - niskie ryzyka🎉
    24.06🩺chłopczyk(70%)🩵
    22.07🩺 jednak dziewczynka🩷
    05.08🩺 2.prenatalne-pomiary prawidłowe, na 100% chłopczyk🩵
    26.08🩺 już ponad 800g Henia😃
    23.09🩺
    30.09🩺 3.prenatalne

    preg.png
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 31 lipca, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do płaczliwości to ja wczoraj przy składaniu urodzinowych życzeń mężowi się popłakałam 😂. Możemy sobie przybić piątkę 🤭

    Silenka też mam dzisiaj prenatalne - na 18:00, także łączę się w tym czekaniu z Tobą 🤷‍♀️ chyba jednak następne wizyty będę umawiać na rano :D

    businesscare, Wanda_89, aambrozjaa93, mar.1, Merida Waleczna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Dariaa29 Ekspertka
    Postów: 215 424

    Wysłany: 31 lipca, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem płaczliwa, nawet reklamy w tv potrafią mnie wzruszyć 🙈🙈

    I też ostatnio składałam mężowi życzenia z okazji 30stki i się popłakałam 🤣

    businesscare, Skryta19 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aleksia199825 Przyjaciółka
    Postów: 116 140

    Wysłany: 31 lipca, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Dziś zaczęłam 20 tc. I kilka razy w ciągu dnia po lewej stronie podbrzusza, tak jakby w lewym jajniku czuję takie pulsacyjne kłucie (dość mocne, raz aż mnie zgięło z bólu). Bolało max pół minuty i przestawało i tak kilka razy w ciągu popołudnia.
    Czy wiecie czym to może być spowodowane?

  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 31 lipca, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja tak samo płaczka jestem niesamowita teraz. Wszystko mnie na zmianę dołuje i wzrusza 🥲
    Trzymam kciuki za wizyty🙂

    businesscare lubi tę wiadomość

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Sisi1905 Ekspertka
    Postów: 194 207

    Wysłany: 31 lipca, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny życzę powodzenia na dzisiejszych prenatalnych 🩷
    Ja po wizycie rannej, ogólnie jest ok mała waży 400g czyli idealnie w termin, cieszę się bo jednak przy tej cukrzycy ciążowej dzieciaczki mogą wyrastać ponad normę. Niestety pielektazje nerek ciut się powiększyły co mnie zmartwiło i nadal obserwujemy sytuację , dlatego wizyta szybciej 21.08 @megipta bardzo proszę o zapisanie.
    Emocje w ciąży są nieprzewidywalne , pamiętam w pierwszej zrobiłam sobie takie piękne kanapeczki na wypasie z pierwszymi warzywkami i moja bratowa przechodząc ukradła mi jedną…rozryczałam się jak głupia a mina mojego męża jak podałam powód bezcenna 😂 ta moja biedna bratowa skruszona zrobiła odrazu nową i przyniosła a ja czułam się jak kompletna wariatka 😅 w tej jestem już spokojniejsza chociaż łapie mnie czasem taki płacz bez powodu.
    Co do CC miałam w pierwszej ciąży i dzieje się to tak szybko że nawet człowiek się nie zorientuje, co do rekonwalescencji to jest to bardzo indywidualne ale normalnie się dawało funkcjonować. W tej mam mieć przez cukrzycę wywoływany poród szybciej i nie nastawiam się na nic, boję się tego czy dam radę ale będzie co ma być nie przeskoczę urodzić trzeba 😅

    businesscare, Amra, Skryta19, Atika, MummyYummy lubią tę wiadomość

    👩🏼36,PCOS ,Hashimoto, mthfr c677t homo
    2012 synek💙
    Marzec2023💔listopad2023💔
    Marzec2024⏸️
    29.03 beta 43, prog31
    02.04 beta 275
    04.04 beta 579 prog29
    15.04 0,29cm❤️
    29.04 1,61cm❤️
    13.05 3.5cm ❤️10tc
    12.06 9,7cm❤️

    preg.png
  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7702 9971

    Wysłany: 31 lipca, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila, rob wszystko, co robisz, ale blagam, odpuść wywieszanie prania 🙏 nam sie wydaje, ze to nic takiego, a angażuje sporo miesni niesienie kosza z praniem i schylanie sie/wstawanie.
    Z własnego doświadczenia z szyjka to pisze.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie, arytmia.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    _______________________________________________
    Nasz aniołeczek 👼
    20.07.2024 💔 (18+1)
  • WikiToria Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 31 lipca, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)

    Nie udzielałam się wcześniej ale forum czytam od początku. Dzisiaj przychodzę z własnym problemem i pytaniem do Was, tak jak już kilka z Was tutaj pisało ja również mam kłujące bóle, od początku ciąży kłuje mnie tylko jedna strona w okolicach lewego jajnika. Te kłucia były większe, mniejsze ale zawsze ustępowały, natomiast od paru dni bol jest nieprzerwany, boli jak zmieniam pozycję, jak chodzę. Dzisiaj na wizycie lekarz zauważył, że na lewym jajniku mam cyste, dodatkowo synek ma w tych okolicach swoją główkę co może uciskac i stąd ten ból. Czy któraś z Was miała do czynienia z torbielą w ciąży? Nie martwić się i czekać aż bol minie? Parę lat temu pękła mi cysta właśnie na lewym jajniku i wtedy to był bardzo silny i nagły ból, udało się uporać z tym farmakologicznie bez żadnego zabiegu, tym razem martwie się o dziecko, czy to mu nie zagraża i czy mój lekarz nie zbagatelizował sytuacji (choć ufam, że wie co robi).

    Z góry dzięki za informację, jeśli któraś ma jakieś doświadczenia w tym temacie :)

  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 31 lipca, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam dziś na USG 2 trymestru w Luxmed, oficjalnie prenatalne mam 9.08. Ale fajnie było podejrzeć maleństwo, wszystko wygląda prawidłowo 🩷 Iga nadal nic się nie zmieniło 🤭

    Amra, businesscare, Dariaa29, aambrozjaa93, Skryta19, mar.1, Wanda_89, Atika, Aune, KarolinaAnastazja, Merida Waleczna, TęczowaJa, rybka8, MummyYummy lubią tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 31 lipca, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WikiToria wrote:
    Hej Dziewczyny :)

    Nie udzielałam się wcześniej ale forum czytam od początku. Dzisiaj przychodzę z własnym problemem i pytaniem do Was, tak jak już kilka z Was tutaj pisało ja również mam kłujące bóle, od początku ciąży kłuje mnie tylko jedna strona w okolicach lewego jajnika. Te kłucia były większe, mniejsze ale zawsze ustępowały, natomiast od paru dni bol jest nieprzerwany, boli jak zmieniam pozycję, jak chodzę. Dzisiaj na wizycie lekarz zauważył, że na lewym jajniku mam cyste, dodatkowo synek ma w tych okolicach swoją główkę co może uciskac i stąd ten ból. Czy któraś z Was miała do czynienia z torbielą w ciąży? Nie martwić się i czekać aż bol minie? Parę lat temu pękła mi cysta właśnie na lewym jajniku i wtedy to był bardzo silny i nagły ból, udało się uporać z tym farmakologicznie bez żadnego zabiegu, tym razem martwie się o dziecko, czy to mu nie zagraża i czy mój lekarz nie zbagatelizował sytuacji (choć ufam, że wie co robi).

    Z góry dzięki za informację, jeśli któraś ma jakieś doświadczenia w tym temacie :)

    Na początku ciąży (na pierwszy USG) miałam torbiel. Nie pamiętam już jaki jest graniczny wymiar, ale u mnie na każdej wizycie była kontrolowana czy maleje

    WikiToria lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 31 lipca, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Księgowa wrote:
    Kamila, rob wszystko, co robisz, ale blagam, odpuść wywieszanie prania 🙏 nam sie wydaje, ze to nic takiego, a angażuje sporo miesni niesienie kosza z praniem i schylanie sie/wstawanie.
    Z własnego doświadczenia z szyjka to pisze.

    Tylko że ja nie noszę kosza.. wywalam z pralki na blat i wieszam na stojaku. Nie mam linek wyżej czy coś tylko na wysokości bioder gdzieś. A wszystkie ciężkie tematy typu koce robi mąż 😁. W dodatku jak siedzę w domu to teraz jest aż jedna pralka na tydzień 🤣

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 31 lipca, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Tylko że ja nie noszę kosza.. wywalam z pralki na blat i wieszam na stojaku. Nie mam linek wyżej czy coś tylko na wysokości bioder gdzieś. A wszystkie ciężkie tematy typu koce robi mąż 😁. W dodatku jak siedzę w domu to teraz jest aż jedna pralka na tydzień 🤣
    Ale dziękuję za radę ♥️ może faktycznie włącze a mąż będzie wywieszał 🤔 tylko jak ja widzę jak on to robi 😜🫣 włosy stają dęba 🤣

    preg.png
‹‹ 268 269 270 271 272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ