X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 30 lipca, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Cześć dziewczyny 🌸

    U mnie w sumie bez zmian, u lekarza nie byłam już miesiąc (mam 5 tygodni między wizytami ze względu na urlop lekarki), trochę fisiowałam w międzyczasie bo nie czuję nadal ruchów no ale to jeszcze chyba normalne. Trochę mi brzuch rośnie, przestałam być w stanie zasypiać na brzuchu parę dni temu (do tej pory to była jedyna pozycja w której potrafiłam zasnąć 🙈). Fizycznie jest naprawdę ok teraz, gorzej psychicznie - łapie czasami takie lękowe jazdy że np. co jak dziecko urodzi się niepełnosprawne 😵‍💫 nie mam ku temu żadnych przesłanek ale głowa robi swoje. Zawsze miałam skłonności do takich zaburzeń depresyjno-lękowych ale już dawno miałam to ogarnięte, leki odstawione, terapia skończona kilka lat temu. Teraz ciąża generuje nową pulę atrakcji 🫠
    Co do wyprawki to na razie mam dosłownie trochę ciuszków i kombinezon merino Engel. Czekam co dostaniemy od przyjaciół w spadku po ich dzieciach. Zrobiliśmy też w zeszlym tygodniu excela i rozpisaliśmy wszystko co trzeba kupić i ogarnąć (łącznie z takimi rzeczami jak suszarka bębnowa, zabudowa w łazience, ogarnięcie pokoju, rolety, wyprawka apteczna itp itp - jest tego ogrom 🙈) myślę, że zaczniemy już zamawiać powoli to, czego na pewno nie dostaniemy żeby jakoś rozłożyć ten koszt.
    Mój K wyjechał teraz na 10 dni robić prawo jazdy w Łomży w trybie przyspieszonym więc zostałam sama w domu, trochę przykro, nigdy jeszcze się na tyle nie rozstawaliśmy. No i właśnie temat samochodu wciąż na topie - zastanawiamy się, czy trzeba będzie kupić. Żadne z nas nie jest przekonane, mieszkamy w miescie blisko Warszawy i wydaje się, że wszystko jest pod ręką ale boję się, że utknę w domu z dzieckiem bez auta. Na razie ja jeżdżę pankami jak trzeba czy wynajmujemy ale no z dzieckiem, wózkiem, fotelikiem 🫣 chyba w zębach bym to nosiła wszystko. Więc duże decyzje przed nami.

    @Megi też właśnie planowałam żebyśmy poszli rejestrować ojcostwo jakoś niedługo, poszło bez problemu? Btw też chciałam imię Gerard ale było veto od mojego K 🥲

    Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam tyle spraw do ogarnięcia 😅 odnośnie mebli, auta itd. Dobry pomysł na rozpisanie tego, właśnie też tak planuje żeby krok po kroku realizować plan, bo jak myślę o wszystkim naraz to czuję się przytłoczona.
    Odnośnie stresów i lęków to ja od dawna chodzę na terapie do psychologa raz w miesiącu (pomogło mi to w paru trudnych życiowych sytuacjach), a teraz mam wrażenie podobnie jak Ty, że ciąża budzi nowe sytuacje, które muszę przepracować - co ciekawe co miesiąc jest to inny zestaw problemów 😅 no ale to chyba norma, skoro hormony szaleją. Grunt to też w tym wszystkim nie zapomnieć o sobie i się sobą zaopiekować ☺️

    Aune, Sandrix lubią tę wiadomość

    preg.png
  • TęczowaJa Ekspertka
    Postów: 246 669

    Wysłany: 30 lipca, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo mam tasiemca w brzuchu albo młody wreszcie zaczął kopać 🥹🥹🥹

    Skryta19, businesscare, aambrozjaa93, Wanda_89, Atika, Aune, Mandoriana, Dariaa29, Malinowa _Mamba, Amra, Zagadka919, Nina_02, Silenka, Merida Waleczna, meowne, rybka8, Megipta, Kam.ila, villemo_gbm, KarolinaAnastazja, MummyYummy, mar.1, Paula9463 lubią tę wiadomość

    84'👩‍❤️‍💋‍👨 77' 🐶🐶+🐱🐱
    Starania od '20.
    Teratozoospermia, oligospermia ciężka, morfologia 1%
    Kariotypy ✅
    HSG✅
    TSH 0,99
    AMH 05.23 -1,83, 11.23-3,39
    I IVF 💉start X'23
    16 🥚, 12 oocytów, IMSI
    3 zarodki: 5.1.2, 5.2.1, 3.3.3,

    1 transfer 8.11.23 - ET,
    5.1.2- 💔8 tydzień, 21.12.23👼♀️
    2 transfer 14.03.24 - FET,
    5.2.1, cykl naturalny
    9 dpt - 289,9
    11 dpt - 574,5
    13 dpt - 1453,0
    14 dpt - 2261,25
    20 dpt - 9760
    21 dpt - GS 1,16 cm
    27 dpt CRL 0,44 cm💞 FHR(+)
    7+2 - CRL 0,94cm-170
    8+4 - CRL 1,67cm-177
    10+2- CRL 3,46 cm
    11+6 - CRL 5,65 cm
    Nifty- ok 🩵
    17+3-200 g 🍫🍫
    30.07-pierwsze ruchy
    23+3-720 g
    27+3 -1400g
    ❄️ 3.3.3

    Nadzieja umiera ostatnia
    "I już się spadać nie boję
    Chociaż może mnie znów zaboleć
    I wiem, że jestem bezpieczna
    Miękka, ciepła, lekka."

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 31 lipca, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny🙂 mało się udzielam bo mam jakiś zjazd formy... Tak jak i Wy ciągle sikam,mam wrażenie,że ze trzy razy na godzinę minimum,do tego słabo śpię w nocy a w dzień chce mi się spać...

    Koku witaj🙂

    Przeczytałam co tam u Was ale nie wiem czy wszystko zapamiętałam😄
    Aune śliczny synuś 🥰
    Ktoś chyba pisał o pokrzywce, ponoć w ciąży może się zdarzyć ale zbiegiem okoliczności mój najmłodszy wczoraj nagle dostał takiej reakcji alergicznej,zaraz po śniadaniu gdzie nie jadł nic nowego. Całe ręce i nogi,trochę twarz,aż go te nogi piekły. Na szczęście dostał leki antyalergiczne i przeszło.

    Co do.porodu,ja po 3SN nastawiam się teraz też na taki ale powiem Wam,że z każdym kolejnym mam więcej strachu. Chyba dlatego,że wiem jakie mogą być powikłania... Choć bardziej boję się cesarki bo napatrzyłam się pracując jak skomplikowany może to być zabieg i ile może być powikłań. A z drugiej strony byłam też,przy cesarkach nagłych gdzie dzięki tej operacji było ratowane życie dziecka. Więc zostawiam sobie w głowie miejsce na taką ewentualność.
    Wydaje mi się,że przed pierwszym porodem bałam się najmniej,chyba dlatego,że nie wiedziałam tak dużo🙈 aleee w pierwszej ciąży miałam koszmary,że jadę na wózku na blok na cięcie cesarskie i budziłam się dosłownie zapłakana bo tak się bałam 🙈

    Co do wyprawki,ja mam część rzeczy po dzieciach,trochę dostanę ubranek od siostry, mam upatrzone używane te łóżeczka chico a braki będę ogarniać początkiem roku szkolnego jak będę sama w domu🙂

    Aune, Amra lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1131 1199

    Wysłany: 31 lipca, 02:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że nie tylko ja nie mogę spać. 🤪

    Ogłaszam wszem, że zaczęłam czuć ruchy. 😍

    Po całodziennym chodzeniu, zwiedzaniu, kładę się, a tu coś rusza się o nie daje spać.
    Normalnie czuję ruch nawet pod palcami dłoni. 😍😊
    Moje maleństwo. Jestem bardzo szczęśliwa. 🥰

    Aune, Mandoriana, Dariaa29, Malinowa _Mamba, Amra, Sandrix, Skryta19, Zagadka919, Mag_len, Wanda_89, Elewina, businesscare, Merida Waleczna, meowne, rybka8, Megipta, Fania017, Kam.ila, aambrozjaa93, KarolinaAnastazja, TęczowaJa, Sisi1905, MummyYummy, mar.1, Paula9463 lubią tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Aune Ekspertka
    Postów: 185 387

    Wysłany: 31 lipca, 04:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1111 wrote:
    Bardzo wspolczuje dolegliwości! Ja latam do toalety 40x dziennie, bez przerwy mam parcie na pęcherz, ledwo idzie wyjść na dłużej z domu. Ciąża to nie jest błogosławiony stan a raczej umordowany, i choć warto, to jest to męczarnia. Przynajmniej dla mnie. U mnie 22 tydzień a mecze się chodzeniem po schodach, ciekawe co będzie dalej haha😅 ja się czuje jakby to jakiś 32 tydzień był a nie 22

    Dziewczyny, też 40 razy na dobę do toalety 😅 właśnie się obudziłam niedawno ma nocne siku i teraz oczywiście ciężko zasnąć 😉 Zauważyłam też, że ostatnio tak samo - szybciej się męczę już.

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 229 285

    Wysłany: 31 lipca, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aune wrote:
    Dziewczyny, też 40 razy na dobę do toalety 😅 właśnie się obudziłam niedawno ma nocne siku i teraz oczywiście ciężko zasnąć 😉 Zauważyłam też, że ostatnio tak samo - szybciej się męczę już.

    W dzień też zauważyła, że chodzę więcej do toalety, nawet jak nie mam pełnego pęcherza. W nocy wstaję tylko raz, ale wiem, że nie mogę zapalać światła, o wtedy nie usnę. Na szczęście łazienka blisko sypialni, więc nawet z zamkniętymi oczami bez problemu się przemieszczam.
    Po tym naszym krótkim urlopie nie mogę przestawić się że spaniem (ciągle się budzę) i jedzeniem na właściwe tory.
    Dziś wstałam ze strasznie zmęczonymi nogami, w udach czuję jakbym niewiadomo ile przeszła.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 229 285

    Wysłany: 31 lipca, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa i zapomniałabym... Z dobrych wieści to szef specjalnie na chwilę przyjedzie (mimo, że ma urlop) do biura z nową umową do podpisania. Chociaż komfort psychiczny będę miała, że jednak mam umowę na czas nieokreślony😀

    Skryta19, Wanda_89, Koku, Elewina, Merida Waleczna, meowne, Aune, Fania017, Kam.ila, aambrozjaa93, MummyYummy, mar.1, TęczowaJa, Paula9463 lubią tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2061 1633

    Wysłany: 31 lipca, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika, TęczowaJa gratulacje 🥰 Ja też od niedawna czuję i to niesamowite uczucie 🥹🥹

    Też często się budzę w nocy i sikam milion razy dziennie 🙈

    Koku, Kam.ila, TęczowaJa lubią tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Silenka Autorytet
    Postów: 786 1006

    Wysłany: 31 lipca, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siemka dziewczyny ! Kurde ja z tym sikaniem totalnie nie, normalnie jak dotychczas, jak raz w nocy wstane to swieto 😜 a wypijam w ciągu dnia 2 litry wody 🥲 a drugi Dziabąg mnie od 3 dni kopie właśnie w pęcherz 🫣
    Dzisiaj mam prenatalne na 17.30, cały dzień czekania 😵😵

    Koku, Amra, Wanda_89, Aune, Megipta, Kam.ila, Mag_len, Malinowa _Mamba, aambrozjaa93, KarolinaAnastazja, MummyYummy, mar.1, Paula9463 lubią tę wiadomość

    🩷💙

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 31 lipca, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez powinnam skorzystać z usług psychologa w tej ciąży żeby pomógł mi poukładać pewne rzeczy w głowie ale jakoś zebrać się nie mogę.
    Również non stop chodzę do toalety sikać. Mam parcie na pęcherz czasem parę kropel poleci a czasem normalnie. Bielizna też ciągle mokra przez wydzielinę wodną. Ale pamiętam że w tej donoszonej ciąży też na tym etapie tak miałam.
    W nocy też spać nie mogę budzę się co kilka godzin bo albo siku albo bolą plecy albo boki i tak ciągle coś...
    Dla mnie także ciąża to jeden wielki strach a nie stan błogosławiony.

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 224 386

    Wysłany: 31 lipca, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uspokoilyscie mnie, też mam ciągle mokrą bieliznę, aż zaczęłam myśleć czy to na pewno śluz skoro to tak wodniste.
    Moja płaczliwość bardzo się nasiliła, każda pierdoła = minutka płaczu, już jestem tym zmęczona🥵 ale na szczęście czuje, że to tylko hormony a nie depresja, już kiedyś się z tym mierzyłam i nie czuje tego co wtedy. Po prostu bardzo duża wrażliwość na bodźce, emocje, słowa, cokolwiek🙈

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Elewina Autorytet
    Postów: 660 1875

    Wysłany: 31 lipca, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    TeczowaJa, Atika super, że już czujecie ruchy, to jest niesamowite jak na dzień dobry i dobranoc każdego dnia dostaje się kopniaki 🩷 ja już nawet w ciągu dnia jak coś robię to jestem kopana 😍 mojemu jeszcze się nie udało poczuć, ale pewnie jeszcze chwila

    Ja też siusiam częściej, na szczęście mam noce że udaje się bez wstawania, ale czasem jak mała skopie pecherz to mam wrażenie że nie uda mi się dojść 🤣🙈

    Któraś pytała jak ćwiczę - przedewszystkim joga dla początkujących w ciąży, ćwiczenie kota z grzbietem do góry i na dół, ruchy miednicy okrężne ale bardzo spokojne, rozkładanie nóg jak żaba w pozycji siedzącej (ciężko to opisać)

    Zaczęliśmy przemeblowanie na dole w sypialni (ja nic nie mogę robić po szpitalu) mamy taki bałagan, że dziś zamiast coś robić jedziemy nad jeziorko 😜 zdrowie psychiczne najważniejsze 😃

    Aune, Zagadka919, businesscare, TęczowaJa lubią tę wiadomość

    ona 37 on 47 + piesek

    Invimed - Wrocław
    02.2020 - 6 jajec, 5 zaplod.
    Transfery:
    2020 - 03,06
    2021 - 03,07,10

    Gynecentrum - Katowice
    02.2023 - 20 jaj, 4 zaplod., w 6 dobie zdegenerowały
    05.2023 - 14 jaj, 7 zaplod., po PGT-a 4

    VI- 31.07.2023 - transfer 💔

    Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy!!!

    VII - 12.03.2024 - transfer - 5AA
    23 dpt - 0,23 mm FHR 99
    28 dpt -(6+2) 0,54 FHR 149
    mocne krwawienie
    (7+3) 1,28 cm
    (8+2) 1,77 cm
    (10+3) 4,06 cm
    11/05- NIFTY - ryzyka niskie, księżniczka
    20/05- prenatalne (12+3) Malutka 6,79 cm i FHR 162
    (13+3) FHR 153 ok
    (15+5) jest ok
    (17+4) usg 18+2, FHR146, 240g
    17/07 - (20+4) pierwsze ruchy
    18/07 -(20+6) II prenatalne -445g
    krwotok z nosa - szpital
    26/07 - (22+1) 496g
    13/08 - (24+4) 800g
    09/09 - (28+3) 1340g
    17/09 - (29+4) III prenatalne 1774g ok!

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 31 lipca, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj chyba jakieś przesilenie, bo pare dni temu pisałam Wam, że nie wiem czy to trzepotanie to jelita czy mała, a dziś w nocy tak jak pare z Was poczuło, już zdecydowanie miałam kopniaczki <3

    Businesscare ja też nie mogę przywyknąć do tego śluzu, a w głowie ciągle niepokój, że może tym razem to krew się sączy...

    Macie może czasem taką wystającą kulkę u dołu brzucha?
    Nie za bardzo wiem czy to coś nie w porządku czy może to gdzieś tam dzidzia się przelewa między organami (wczoraj jak przycisnęłam lekko to miałam wrażenie, że uciekła, jakbym połaskotała np stópkę), a wizyta dopiero w piątek :(

    Paula9463 lubi tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Merida Waleczna Przyjaciółka
    Postów: 78 118

    Wysłany: 31 lipca, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dawno się nie udzielałam ale napisze kilka słów:)
    Gratuluję dobrych wieści na polowkowych. Ja mam dopiero 21 sierpnia to będzie 22 tc. No to tak w międzyczasie z gorszych informacji to powstała u mnie przepuklina kresy białej. Narazie nie kaza nic z tym robic i w sumie nie daje mi boleści ale gdyby coś to sor. No i z marszu cesarka u mnie bo przu parciu przepuklina moze peknac. W sumie ciesze sie ze cc ale martwie co to będzie.
    A z dobrych informacji to też czuje ruchy dzidziutka 🥰
    Niestety u nas na nfz zmienił się lekarz i raczej napewno będę zmuszona isc prywatnie ponieważ ten lekarz ani nie ma podejścia, ani dziecka za bardzo badac nie chce. Za tydzień mam wizytę i chyba skończy się skargą i awaryjnie już mam umowiona wizytę prywatnie gdyby coś. Ten prywatnie też wykonuje operacke z użyciem robota i ogólnie fajny facet więc może moze uda mi się ugrać zeny podczas cc też zrobili mi tą przepukline.. żeby 2 razy nie mieć operacji bo i musi być i tak..

    No a tą wysokością dziecka to się niw sugerujcie znam parę wysoka a dziecko 52 cm a tez lekarze sugerowali tylko ubranka 62.

    U nas wyprawka to
    6 kompletów spodenki plus body na długi rekaw 56
    Narazke 4 pajace 56 - głównie do szpitala
    3 podkoszulki 55
    Kombinezony mam 2. Jeden pluszowy 62 i jeden bawełniany 56 i raczej nie będę kupować takiego typowo zimowego bo będę mieć apoworek w wózku. Kupię taki spiworek z la millou który i do fotelika i do wózka może być. Ogólnie kocham la millou i poluje na używki. Miałam.przy 1 dziecku.i się zakochalam

    I tak samo po 62 :)

    rybka8 lubi tę wiadomość

    + hetero A1298c mthfr, + hetero pai-1

    05.2018 - 6/8 tc 💔
    07.2019 - córcia 🩷
    2024 diagnoza niepłodność wtórna, niskie AMH 0.76-->1.13

    Nasza druga córcia w brzuszku🩷

    🙏Cudzie trwaj🙏

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 31 lipca, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    Połówkowe niestety mam dopiero 20 sierpnia. Mam nadzieję że szybko zleci i w spokoju przede wszystkim. Bo tak jak niektóre z was wszystkim się martwię jak oszalała...
    Aune piękny zdrowy synuś:)

    Szybko zleci do 20. Trzymam kciuki ✊ i łącze się się z Tobą też mam założony szew 😉

    Koku lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 31 lipca, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1111 wrote:
    Bardzo wspolczuje dolegliwości! Ja latam do toalety 40x dziennie, bez przerwy mam parcie na pęcherz, ledwo idzie wyjść na dłużej z domu. Ciąża to nie jest błogosławiony stan a raczej umordowany, i choć warto, to jest to męczarnia. Przynajmniej dla mnie. U mnie 22 tydzień a mecze się chodzeniem po schodach, ciekawe co będzie dalej haha😅 ja się czuje jakby to jakiś 32 tydzień był a nie 22

    Jakbym siebie czytała 🤣 zadycha na każdym kroku 🤣 dobrze, że końcówkę będziemy mieć jesienno zimową przynajmniej będzie chłodniej 🤣

    rybka8, Zagadka919, Malina1111, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 31 lipca, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was miała takie jakby kłucie przy wejściu do pochwy? Czasami miałam tak w trakcie miesiączki

    Już drugi raz w ciągu tygodnia w trakcie chodzenia (raczej po dłuższym siedzeniu) mam uczucie jakbym przy wyjściu z pochwy miała coś i co chciałoby mi wypaść.. po krótkim czasie mija.
    11.06 moja szyjka miała 3.9 cm czy to może być to, że tak szybko się skróciła? Wizytę u gin mam w czwartek

    Mi lekarz mówił, że kłucia w pochwie to najczęściej rozciąganie więzadeł. 😉 Też miałam minęło jak na razie i wszystko jest ok. 💪

    preg.png
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 31 lipca, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:

    @Megi też właśnie planowałam żebyśmy poszli rejestrować ojcostwo jakoś niedługo, poszło bez problemu? Btw też chciałam imię Gerard ale było veto od mojego K 🥲

    Tak bez problemu, to normalna procedura, wypełnia się wnioski dla mamy i taty i szybko zleci ☺️

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 31 lipca, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariaa29 wrote:
    Ja też biorę utrogestan i też od kilku dni mam takie wodniste upławy, szczególnie rano… raz nie wzielam utrogestanu i nie miałam takich upławów więc zastanawiam się czy to jednak on tego nie powoduje 🤔 wizytę mam dopiero w przyszły czwartek, daj znać co Tobie powie lekarz na te objawy 😀

    O widzisz.. to już jakiś trop😜 bo ja wcześniej brałam sam utrogestan przed zabiegiem to tylko z moczem mi reszta tej otoczki wypadała. A teraz jeszcze probiotyk i tak się zastanawiam czy to właśnie one nie powodują tych upławów. Dam znać po wizycie 😜

    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 86 73

    Wysłany: 31 lipca, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak Kami.ila normalnie funkcjonujesz ze szwem? Masz jakieś szczególnie zalecenia? Czy może reżim łóżkowy? Ja bardzo się oszczędzam, dużo leżę i odpoczywam. Czasem pochodzę po ogrodzie wokol domu. Strach w głowie nie pozwala mi na więcej. 🙁
    Również czuję ruchy, nie są jeszcze systematyczne ale kilka w ciągu dnia jestem w stanie wyłapać. 😊

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
‹‹ 267 268 269 270 271 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ