X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Nina_02 Autorytet
    Postów: 557 810

    Wysłany: 6 września, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila ja na początek kupuję pojedyńczy laktator plus kolektor, jeszcze się nie zdecydowałam na konkretny, ale nie czuję potrzeby żeby odrazu kupować podwójny. Laktator potrzebny mi będzie do rozkręcenia laktacji plus ewentualne odciągniecia na wyjścia.
    Jeżeli wyjdzie tak że będę jednak KPI to wtedy dokupię sobie taki podwójny 😊

    Aaa no i butelki też mam od avent, przecież mleko możesz podawać w innej butelce niż od laktatora tylko trochę więcej do umycia potem :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września, 12:42

    👩33l ❤️🧑34l
    Starania od 2020
    03.2024 3️⃣ iui 🙏
    26.03.2024 ⏸️
    27.03.2024 beta 62 😍
    25.05.2024 nifty- niskie ryzyka 💙

    Czekamy na Ciebie Synku 🥰

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1133 862

    Wysłany: 6 września, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Cześć dziewczyny !
    Spokojnego, bezproblemowego weekendu Wam życzę !

    U mnie będzie ciotka z wujem.. przylatują dziś z Hiszpanii.. więc trochę mi czas zleci przynajmniej bo nie ukrywam, że chciałabym już być powyżej tego 30 TC byłabym spokojniejsza.

    Co do badań laboratoryjnych to zawsze wydawało mi się się to takie precyzyjne.. a teraz już wiem, że można się spodziewać wszystkiego. Pomylenia próbek , czy zbyt późno wykonanego zlecenia. Czy tak jak w moim przypadku raz jest bakteria raz nie 🤣 .

    Pytanie bo widziałam, że wiele z Was kupiło laktator neno camino. Rozważała któraś z Was neno ale jakiś pojedynczy np. Angelo albo momcozy podwójny ? Pytam bo sama się waham.. chciałam z neno ale wolałabym butelki aventa i niby pasują ale nie wiem czy może nie lepiej faktycznie jakiś podwójny.. sieczka z mózgu po prostu 🤣
    Ja miałam Neno Angelo przy poprzednim dziecku i mi się sprawdził bo korzystałem z niego sporadycznie plus kolektor. Jeśli nie planujesz kpi lub częstych wyjść to jest wystarczający 🙂

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1130 1198

    Wysłany: 6 września, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie 😄
    Cudowne uczucie widzieć, jak skora na brzuchu podnosi się przy kopniakach. Silny ten mój królewicz, a tak się martwiłam nie czując wcześniej ruchów. 🥰


    aambrozjaa93 wrote:
    I lekarka kazała powtórzyć jednak krzywą😔 nie wiem jak to zniosę po raz drugi tak szybko, bo już teraz było mi mega niedobrze i ledwo nie zwymiotowałam...😣

    Co to za konował każe powtarzać krzywą?
    Z moją obecną wiedzą w życiu bym się nie zgodziła wypić w ciąży glukozy,nie wspominając o kolejnym razie. Przecież to bardzo obciąża organizm i źle wplywa nie tylko na matkę, ale i na dziecko.
    poproś oskierowanie do diabetologa i pamiętaj, masz prawo nie zgodzić się na wszystkie badania.

    Przepraszam, że tak ostro, ale ten doktor powinien się douczyć i poczytać o najnowszych doniesieniach ze świata medycyny. Ech...



    businesscare wrote:
    Lekarz ma nieaktualną wiedzę - ja dostałam sensor a nie mam insuliny.
    Jednak 1 wczoraj założyłam, wadliwy. Przyjęto reklaamcje. Drugi założyłam i mimo upływu 24 h dalej zaniża mi wyniki o 25-35 jednostek.

    skąd wiesz, że zaniża?
    Czasem czujni potrzebuje dwoch dni, by zacząć prawidłowo pracować.

    meowne, Mandoriana lubią tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 291 498

    Wysłany: 6 września, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku dostałam laktator od siostry - jakiś philips avent. Nie wiem jak wiele będę korzystac z laktatora i jakie będą moje potrzeby, dlatego jeśli będę potrzebować czegoś wydajniejszego na dwie piersi, albo muszlowego to kupie sobie po porodzie, gdy wszystko stanie się jasne i będę wiedziała czego potrzebuje. Na mojej liście od bebe concept była polecajka podwójnego laktatora z medeli jako wybór położnych. To te laktatory, które są tez w szpitalach, wiec jeśli któraś z Was nie zna to informuje dodatkowo 😉

    Holibka lubi tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 223 381

    Wysłany: 6 września, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    witajcie 😄
    Cudowne uczucie widzieć, jak skora na brzuchu podnosi się przy kopniakach. Silny ten mój królewicz, a tak się martwiłam nie czując wcześniej ruchów. 🥰





    skąd wiesz, że zaniża?
    Czasem czujni potrzebuje dwoch dni, by zacząć prawidłowo pracować.

    Bo dziś było jeszcze gorzej. Po śniadaniu glukometr 146, sensor zakres 58-67. Nic się nie zmieniło mimo upływu 40 godzin. Cały dzień poniżej 60-70 pokazywał, w nocy niby poniżej 50 schodził. Reklamacja uznana, właśnie założyłam trzeci i mam nadzieję że ten będzie już okej. Pokladałam w librze duże nadzieje a póki co czuje tylko frustrację.

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 228 285

    Wysłany: 6 września, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    businesscare wrote:
    Bo dziś było jeszcze gorzej. Po śniadaniu glukometr 146, sensor zakres 58-67. Nic się nie zmieniło mimo upływu 40 godzin. Cały dzień poniżej 60-70 pokazywał, w nocy niby poniżej 50 schodził. Reklamacja uznana, właśnie założyłam trzeci i mam nadzieję że ten będzie już okej. Pokladałam w librze duże nadzieje a póki co czuje tylko frustrację.

    Różnica jest faktycznie sporą, ale czy między odczytem sensora a glukometrem zachowujesz odstęp 15 min?

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 223 381

    Wysłany: 6 września, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Różnica jest faktycznie sporą, ale czy między odczytem sensora a glukometrem zachowujesz odstęp 15 min?
    Tak tak, 10-15 min po glukometrze robiłam screeny z apkikacji i na tej podstawie na infolinii uznano reklamacje. Teraz założyłam trzeci sensor i 2h po obiadku pokazuje stabilnie 102-105 więc chyba tym razem będzie już w porządku🙏🙏🙏

    Atika lubi tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Amra Ekspertka
    Postów: 248 474

    Wysłany: 6 września, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja mam pytanie odnośnie obciążenia glukoza. Dlaczego niektóre z Was się na to badanie nie godzą? Możecie coś więcej powiedzieć na ten temat? Przyznam szczerze , że jestem zielona w tym temacie a zaciekawił mnie. Ja mam za tydzień pobranie i chętnie poczytam wiecej 😉

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 156 141

    Wysłany: 6 września, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Dziewczyny, a ja mam pytanie odnośnie obciążenia glukoza. Dlaczego niektóre z Was się na to badanie nie godzą? Możecie coś więcej powiedzieć na ten temat? Przyznam szczerze , że jestem zielona w tym temacie a zaciekawił mnie. Ja mam za tydzień pobranie i chętnie poczytam wiecej 😉
    Ja się nie zgadzam poniewaz odżywiam się w stylu niskoweglowodanowyn od wielu lat i gdybym przyjęła taka ilość glukozy to mój nie przyzwyczajony organizm miał by duzy skok i mogłaby zostać fałszywie stwierdzona cukrzyca ciążowa. Pozatym uważam to badanie za daremne poziom insuliny powinien być sprawdzany jaki się ma w ciągu dnia przy swoim zwykłym odżywianiu a nie przy takiej dawce glukozy. Dlatego zażądałam badania bez glukozy i bez problemu takie będę miała robione koło 27 tygodnia bo tak ustaliłam z położna ☺️

    Amra lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mons_S Koleżanka
    Postów: 32 55

    Wysłany: 6 września, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety mam dość duże wyniki krzywej i zobaczymy co na to lekarz ale powtarzać nie zamierzam. Tym bardziej że to moja trzecia ciąża z cukrzycą tylko w pierwszej nie miałam.

  • Atika Autorytet
    Postów: 1130 1198

    Wysłany: 6 września, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Dziewczyny, a ja mam pytanie odnośnie obciążenia glukoza. Dlaczego niektóre z Was się na to badanie nie godzą? Możecie coś więcej powiedzieć na ten temat? Przyznam szczerze , że jestem zielona w tym temacie a zaciekawił mnie. Ja mam za tydzień pobranie i chętnie poczytam wiecej 😉

    Tak jak Mandoriana długo byłam na stylu niskowęglowodanowym, myslę, że dzięki
    temu w końcu sie udało zajść, ale ciaza nie pozwoliła mi byc nadal stosowac diety i okienka zywieniowego, zaczęłam jeść częściej. Mimo to w żaden sposób nie namawiono mnie na wypicie glukozy. Temat zamknięto. Nie mają prawa nam nic narzucać.


    businesscare wrote:
    Bo dziś było jeszcze gorzej. Po śniadaniu glukometr 146, sensor zakres 58-67. Nic się nie zmieniło mimo upływu 40 godzin. Cały dzień poniżej 60-70 pokazywał, w nocy niby poniżej 50 schodził. Reklamacja uznana, właśnie założyłam trzeci i mam nadzieję że ten będzie już okej. Pokladałam w librze duże nadzieje a póki co czuje tylko frustrację.

    To spora różnica, a jaki glukometr używasz? Ja zauważyłam, ze Amra bardzo zawyża.. Robiłam nawet test dwoch glukometrów i czujnika Libry.
    Dajesz go tak jak w zaleceniach z tyłu ręki?
    I oczywiście trzeba zachować odstep nawet 20 minutowy.
    Może trafiłaś na wadliwą serię.

    Mandoriana, Amra lubią tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 156 141

    Wysłany: 6 września, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    To spora różnica, a jaki glukometr używasz? Ja zauważyłam, ze Amra bardzo zawyża.. Robiłam nawet test dwoch glukometrów i czujnika Libry.
    Dajesz go tak jak w zaleceniach z tyłu ręki?
    I oczywiście trzeba zachować odstep nawet 20 minutowy.
    Może trafiłaś na wadliwą serię.
    Hej super że też się zywilas nisko węglowodanowo ! Też uważam że takie żywienie pomogło nam zajść bo latami nie mogliśmy aż namówiłam partnera żeby też zaczął się tak żywić i po pół roku bęc jestesmy w ciąży a miał badania robione kiedyś na płodność i tak słabe wyniki że lekarz powiedział że ojcem nie będzie a on dieta bardzo sobie zdrowie poprawił (miał trochę problemów) i nagle jakby nigdy nic się udało po tylu latach hehe.
    Nie ma co się przejmować że teraz nie trzymasz diety skoro czujesz że Twój organizm chce inaczej to trzeba za tym iść :) ja w miarę się trzymam bo ogólnie nie miałam jakichś zachcianek i jeść też tak często od początku mi się nie chciało no każdy jest inny ważne żeby się dobrze czuć i żeby tylko maleństwo było zdrowe 🤗

    Atika lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 248 474

    Wysłany: 6 września, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi Dziewczyny 🌸

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 223 381

    Wysłany: 6 września, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    To spora różnica, a jaki glukometr używasz? Ja zauważyłam, ze Amra bardzo zawyża.. Robiłam nawet test dwoch glukometrów i czujnika Libry.
    Dajesz go tak jak w zaleceniach z tyłu ręki?
    I oczywiście trzeba zachować odstep nawet 20 minutowy.
    Może trafiłaś na wadliwą serię.
    Też myślałam ze to glukometr. Z poradni dostałam goldcare i przeczytałam że to shit. Kupiłam dziś contour plus i wyniki różnicy się między sobą o 2 jednostki więc jendka glukometr nie mógł mnie kłamać - trzeci sensor od kilku godzin w końcu pokazuje realne wartości, uff!
    Pech trafić na dzień dobry 2 wadliwe ale ważne że problem się rozwiązał😁

    Atika lubi tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Atika Autorytet
    Postów: 1130 1198

    Wysłany: 6 września, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    businesscare wrote:
    Też myślałam ze to glukometr. Z poradni dostałam goldcare i przeczytałam że to shit. Kupiłam dziś contour plus i wyniki różnicy się między sobą o 2 jednostki więc jendka glukometr nie mógł mnie kłamać - trzeci sensor od kilku godzin w końcu pokazuje realne wartości, uff!
    Pech trafić na dzień dobry 2 wadliwe ale ważne że problem się rozwiązał😁

    Dobrze, ze juz działa, to musiało być bardzo frustrujące.

    Mój odkleja się, ale nie od skóry, a czujnik od kleju. To juz drugi wadliwy. Z innymi tego problemu nie miałam. Kupułam taśmę kinetyczną w Action, wycięłam koło i wygląda jak ta lala, za grosze. 😉

    businesscare lubi tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
  • businesscare Ekspertka
    Postów: 223 381

    Wysłany: 6 września, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Dobrze, ze juz działa, to musiało być bardzo frustrujące.

    Mój odkleja się, ale nie od skóry, a czujnik od kleju. To juz drugi wadliwy. Z innymi tego problemu nie miałam. Kupułam taśmę kinetyczną w Action, wycięłam koło i wygląda jak ta lala, za grosze. 😉
    Super pomysł! Że też na niego nie wpadłam a mam w domu te taśmę! A ja zamówiłam "specjalne" naklejki na to... No ale cóż, już zużyjemy :)

    Atika lubi tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Silenka Autorytet
    Postów: 782 1005

    Wysłany: 7 września, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy trzeba zmieniać reke do sensora po tych 14 dniach??? Bo nauczyłam się ładnie spac na lewym boku z poduszka i nie wyobrażam sobie ugniatania tego sensora 🫠

    🩷💙

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1133 862

    Wysłany: 7 września, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,mój weekend zapowiada się słabo,ledwo wyszłam z jednego przeziębienia a teraz dopadlv mnie zatoki... Ból i stan podgorączkowy😢

    preg.png
  • Nina_02 Autorytet
    Postów: 557 810

    Wysłany: 7 września, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag_len wrote:
    Hej dziewczyny,mój weekend zapowiada się słabo,ledwo wyszłam z jednego przeziębienia a teraz dopadlv mnie zatoki... Ból i stan podgorączkowy😢
    Współczuję infekcji ☹️ polecam gałganek aliny, nie wiem jak, ale to działa 😮

    Zdrówka 😘


    I udanej soboty Dziewczyny 😊
    My łapiemy ostatnie promienie słońca 😊 ja trochę wolę ciepło bo nie wiem w co ja się będę ubierać jak będzie chłodniej 😅

    KarolinaAnastazja lubi tę wiadomość

    👩33l ❤️🧑34l
    Starania od 2020
    03.2024 3️⃣ iui 🙏
    26.03.2024 ⏸️
    27.03.2024 beta 62 😍
    25.05.2024 nifty- niskie ryzyka 💙

    Czekamy na Ciebie Synku 🥰

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 228 285

    Wysłany: 7 września, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silenka wrote:
    Dziewczyny a czy trzeba zmieniać reke do sensora po tych 14 dniach??? Bo nauczyłam się ładnie spac na lewym boku z poduszka i nie wyobrażam sobie ugniatania tego sensora 🫠

    Diabetolog mojej mamy doradzał, żeby zakładała na zmianę, żeby nie kuć cały czas jednej ręki.
    Z tego co pamiętam w instrukcji do sensora jest tylko info, żeby następujące po sobie sensory nie były w tym samym miejscu tylko trochę przesunięte.

    Silenka lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
‹‹ 326 327 328 329 330 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak od strony psychicznej przygotować się do porodu?

Poród to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej kobiety. Większość jednak skupia się na przygotowaniach od strony fizycznej... A co z psychiką? Czy do porodu można się przygotować od strony mentalnej? Jak zadbać o odpowiednie nastawienie? Jakie są techniki przygotowania do porodu? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ