X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KONFLIKT SEROLOGICZNY a II ciąża
Odpowiedz

KONFLIKT SEROLOGICZNY a II ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem szczęśliwą posiadaczką Rh ujemnego, w przeciwieństwie do mojego ślubnego, mającego Rh dodatnie. W pierwszej ciąży nic, immuno w tyłek po porodzie, ale teraz jest ciąża nr 2 i trochę zaczynam fazować ;)
    No właśnie...łączmy się UJEMNE :):):)

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też ujemnna :)

    czemu dostałaś zastrzyk w pierwszej ciąży dzidziuś miał dodatnie rh?
    ja dopiero w drugiej ciąży dostałam zastrzyk :)
    teraz jestem w 3 ciąży i jestem pełna optymizmu, że wszystko będzie ok

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2014, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też mam ujemne RH
    pierwszą ciąże poroniłam i po zabiegu dostałam zastrzyk, teraz też jestem w ciąży co jakiś czas robie badanie i narazie jest oki.
    Ale bardzo bym chciała mieć jeszcze jedno dziecko mam nadzieje ze lekarz powie ze bedzie oki, nie chciałabym ryzykowac zdrowia dzieciątka.

  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 3 marca 2014, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w obu ciazach mialam zastrzyk podczas ciazy (chyba okolice 28tc). Po porodzie w 34tc (martwy) dostalam, ale tez 2 dni przed urodzeniem (wtedy, kiedy sie okazalo, ze serduszko nie bije)
    Teraz w 28tc i po porodzie - z Malenstwem wszystko ok bylo/jest, ma dodatnia jak sie nie myle :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2014, 23:38

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 3 marca 2014, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja też mam ujemne Rh. Mój partner również. Póki co miałam dwa badania na obecność przeciwciał (jedno badanie na trymestr). Oba wyszły ujemnie, mam nadzieję, że tak już zostanie do końca.

    Ach, dopiero zobaczyłam, że chodzi Wam o II ciążę ;) Sorki, to moja pierwsza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2014, 23:49

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 4 marca 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas własnie ja mam ujemna i mój maż też. W I trymestrze wyszły przeciwciała niobecne a teraz robiłam i wyzszły dodatnie. I nie wiem czemu. Dziś mam wizyte.. Boje sie. Po 1 ciazy martwej w 10 tc dostałam zastrzyk, nastepnie miałam poronienie wczesne i po nim nie dostałam zastrzyku.

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 4 marca 2014, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcio wrote:
    ja też ujemnna :)

    czemu dostałaś zastrzyk w pierwszej ciąży dzidziuś miał dodatnie rh?
    ja dopiero w drugiej ciąży dostałam zastrzyk :)
    teraz jestem w 3 ciąży i jestem pełna optymizmu, że wszystko będzie ok


    W pierwszej ciąży dzidziak miał Rh dodatnie, zastrzyk dostałam tylko po porodzie, no, ale wiadomo, z pierwszym dzieckiem nie ma problemu, potem ponoć ryzyko wzrasta, ale widzę, że Ciebie to ominęło:)
    Jak przechodziłaś drugą ciążę, jeśli mogę zapytać? dostałam immuno w 28 tygodniu? jakie Rh miał dzidziak? naczytałam się straszliwych rzeczy i jeszcze dziewczyny straszą, już nie wiem co myśleć :)

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 4 marca 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Galanea wrote:
    Witam, ja też mam ujemne Rh. Mój partner również. Póki co miałam dwa badania na obecność przeciwciał (jedno badanie na trymestr). Oba wyszły ujemnie, mam nadzieję, że tak już zostanie do końca.

    Ach, dopiero zobaczyłam, że chodzi Wam o II ciążę ;) Sorki, to moja pierwsza.

    Ale jeśli oboje macie ujemne Rh to nie powinno być żadnego problemu, nawet w II ciąży :)

    Galanea lubi tę wiadomość

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 4 marca 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xcarolinex wrote:
    Ja w obu ciazach mialam zastrzyk podczas ciazy (chyba okolice 28tc). Po porodzie w 34tc (martwy) dostalam, ale tez 2 dni przed urodzeniem (wtedy, kiedy sie okazalo, ze serduszko nie bije)
    Teraz w 28tc i po porodzie - z Malenstwem wszystko ok bylo/jest, ma dodatnia jak sie nie myle :)


    W Polsce dostaje się tylko po porodzie zastrzyk, ja nie miałam nic koło 28 tygodnia.

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RewolucjaSięDzieje wrote:
    W pierwszej ciąży dzidziak miał Rh dodatnie, zastrzyk dostałam tylko po porodzie, no, ale wiadomo, z pierwszym dzieckiem nie ma problemu, potem ponoć ryzyko wzrasta, ale widzę, że Ciebie to ominęło:)
    Jak przechodziłaś drugą ciążę, jeśli mogę zapytać? dostałam immuno w 28 tygodniu? jakie Rh miał dzidziak? naczytałam się straszliwych rzeczy i jeszcze dziewczyny straszą, już nie wiem co myśleć :)

    poza małymi problemami na samym początku (plamienia i nakaz leżenia plackiem) to ciążę zniosłam super Kinga urodziła się prawie dwa tyg po terminie
    całą ciążę miała robione badania na przeciwciała i wszystko było ok więc nie dostawałam zastrzyku
    po porodzie zbadano krew Kingusi okazało się, że ma rh dodatnie i dostałam zastrzyk :)

    nic się nie stresuj póki co to jest tylko zestawienie konfliktowe czyli rh plus z minusem a nie konflikt ten się pojawia gdy w badaniach wychodzą złe przeciwciała i wtedy podaje się zastrzyki :)

  • marta83 Autorytet
    Postów: 344 165

    Wysłany: 4 marca 2014, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja tem mam ujemna maz ma dodatnia. w p[ierwszej ciazy bylo oki ale mowia ze w pierwszej ciazy zadko wystepuje dopiero przy drugiej trzeba uwazac robilam teraz badania i narazie ujemne zobaczymy co bedzie dalej, po pierwszym porodzie dostalam zastrzyk i dziecko tez i po poronieniu rowniez

    marta
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 4 marca 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulcio wrote:
    poza małymi problemami na samym początku (plamienia i nakaz leżenia plackiem) to ciążę zniosłam super Kinga urodziła się prawie dwa tyg po terminie
    całą ciążę miała robione badania na przeciwciała i wszystko było ok więc nie dostawałam zastrzyku
    po porodzie zbadano krew Kingusi okazało się, że ma rh dodatnie i dostałam zastrzyk :)

    nic się nie stresuj póki co to jest tylko zestawienie konfliktowe czyli rh plus z minusem a nie konflikt ten się pojawia gdy w badaniach wychodzą złe przeciwciała i wtedy podaje się zastrzyki :)


    Ulcio, uspokajasz moje skołatane na tym punkcie nerwy :)

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • Nata Autorytet
    Postów: 1747 2375

    Wysłany: 5 marca 2014, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka ja też ujemna jestem, po łyżeczkowaniu dostałam zastrzyk w pupę i tyle, moja pani doktor mówi że będzie ok i żeby się nie przejmować, tzn tak mówiła wtedy po zabiegu teraz jeszcze nie byłam:-) ale jestem dobrej myśli mam koleżankę, która ma 3 dzieci a ona ujemna mąż dodatni i wszystko jest ok:-) nie martwcie się na zapas <3

    RewolucjaSięDzieje, Krysti lubią tę wiadomość

    Nasz Aniołek [*] 8tc 12.08.13r.
    rfnnk6n.png
  • RewolucjaSięDzieje Autorytet
    Postów: 1826 1992

    Wysłany: 5 marca 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nata wrote:
    hejka ja też ujemna jestem, po łyżeczkowaniu dostałam zastrzyk w pupę i tyle, moja pani doktor mówi że będzie ok i żeby się nie przejmować, tzn tak mówiła wtedy po zabiegu teraz jeszcze nie byłam:-) ale jestem dobrej myśli mam koleżankę, która ma 3 dzieci a ona ujemna mąż dodatni i wszystko jest ok:-) nie martwcie się na zapas <3


    Tak do mnie mów ;) :):)

    oar8vkcbjvmdwxz8.png
    Chciałabym móc zanurzyć głowę w strumieniu twojej świadomości.
  • Karina1989 Autorytet
    Postów: 988 414

    Wysłany: 5 marca 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ja też jestem ujemna, a mój małż dodatni, po pierwszym porodzie dostałam zastrzyk w tyłeczek, bo mała urodziła się z plusem, w tej ciąży robię badania i jak na razie jest spoko :) A gdyby synuś też się dodatni okazał, to znów zastrzyk...lekarz nie kazał się tym martwić i staram się o tym zanadto nie myśleć...moi rodzice też mieli konflikt i mama urodziła szczęśliwie czwórkę dzieci, więc staram się myśleć pozytywnie :)

    RewolucjaSięDzieje lubi tę wiadomość

    f2wl3e5e2woqb9gd.png
    zem3krhmp272sip5.png
  • jovi81 Autorytet
    Postów: 546 643

    Wysłany: 12 marca 2014, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, mam podobnie ja ujemna, mąż dodatni, po poronieniach miałam zastrzyk, teraz lekarz kazał kontrolować poziom przeciwciał raz w każdym trymestrze. Mówi że w obecnych czasach medycyna radzi sobie w 100% z monitorowanym konfliktem więc nie mam się martwić na zapas czego i Wam życzę <3

    https://www.maluchy.pl/li-69787.png
    xvg47yr.png
  • OlaMnaola Debiutantka
    Postów: 14 10

    Wysłany: 18 marca 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Ja także mam konflikt serologiczny z mężem. ja mam ujemny, a mąż dodatni. Po urodzeniu pierwszego dziecka nie dostałam zastrzyku. Obecnie jestem w ciąży z drugim dzieckiem - 20tydz. Mówiłam lekarzowi, że mamy konflikt krwi i że nie dostałam zastrzyku na przeciwciała, ale lekarz twierdził, żę jest czas na sprawdzenie poziomu przeciwciał. Jednak w końcu nie wytrzymałam i poszłam na badanie krwi. Synkowi sprawdziłam grupę krwi oraz ja poddałam się badaniu na przeciwciała. Na szczęście okazało się, że synek ma moja grupę krwi, a u mnie przeciwciała nie wytworzyły się.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RewolucjaSięDzieje wrote:
    Jestem szczęśliwą posiadaczką Rh ujemnego, w przeciwieństwie do mojego ślubnego, mającego Rh dodatnie. W pierwszej ciąży nic, immuno w tyłek po porodzie, ale teraz jest ciąża nr 2 i trochę zaczynam fazować ;)
    No właśnie...łączmy się UJEMNE :):):)
    Ja mam to samo/)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez ujemna...po poronieniu dostalam zastrzyk i teraz po porodzie znow dostalam ten sam zastrzyk tylko wieksza dawke...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek bede mieć badane płytki krwi /: mówią ze w pierwszej ciazy nie grozi nic ale warto mieć pod kontrolą

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ