X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KONFLIKT SEROLOGICZNY a II ciąża
Odpowiedz

KONFLIKT SEROLOGICZNY a II ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Jagódkaaa Ekspertka
    Postów: 174 171

    Wysłany: 11 września 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tak jak i większość ujemna, po każdym poronieniu dostałam imunoglobulinę. a teraz pewnie po 20 tygodniu dostanę dawkę profilaktyczną, ale to jeszcze daleko

    Czekamy na Stasia :)

    f2w3dqk3v8mz5zsy.png
    Mama 3 Aniołków (*)
    maj 2010 (9tc) marzec 2013 (4tc) marzec 2014 (8tc)
  • kafabi Autorytet
    Postów: 1045 584

    Wysłany: 13 października 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my również mamy konflikt . W pierwszej ciązy nie dostałam immunoglobuliny z racjii tego , że synuś po mamusi odziedziczył minusik :) w tej ciąży zobaczymy jak to będzie

    ug37df9h1fm5w9re.png
    relgru1dwth53ixq.png
  • maniaq Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, czytam tam te wszystkie wasze wypowiedzi i stresuję się trochę, że mogę mieć konflikt serologiczny z moim dzidziusiem. Mąż ma RH+ ja – i wiadomo, że różnie to bywa.

    alexania lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma czym sie stresowac. Wystarczy raz na trymestr robic bezposredni odczyn Coombsa i jesli bedzie ok to czekac do porodu...ja juz dwa razy dostalam immuno teraz jestem znow w ciazy. Poki co przeciwcial nie mam i sie nie martwie ze mam ujemna grupe...

  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przynajmnie jesteś świadoma tego, że jest tego typu zagrożenie. Znam tak beztroskie matki, że nie wiedzą nawet, jaką mają grupę krwi i nie mają pojęcia, że istnieje w ogóle coś takiego jak konflikt serologiczny…

  • maniaq Debiutantka
    Postów: 7 3

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No coś Ty, nie chce mi się wierzyć. Taka niewiedza to jednak świadome zagrażanie dziecku. Ja sprawdzam wszystko bardzo dokładnie, jestem chyba nawet aż za bardzo nadgorliwa ;)

    alexania lubi tę wiadomość

  • kupiszka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maniaq, jedyne co mogę Ci doradzić to to, żebyś na bieżąco badała krew i ilość przeciwciał. Jak będziesz miała wszystko pod kontrolą, będziesz też spokojniejsza. Jeżeli Twój maluszek rzeczywiście odziedziczy grupę krwi po tacie, to zawsze możesz poprosić lekarza o przepisanie immunoglobuliny w szczepionce około 28 tygodnia ciąży. Dzięki tego możesz skutecznie zapobiec konfliktowi.

    alexania, MISqA lubią tę wiadomość

  • Asia_08 Autorytet
    Postów: 385 477

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z mężem mamy konflikt serologiczny. To nasza pierwsza ciąża. Nie plamilam ani nie krwawiłam. Ok 8 tygodnia nie miałam przeciwciał. Wczoraj odebrałam wyniki i jest napisane "podejrzenie wystąpienia przeciwciał".
    Gin dał mi skierowanie do poradni hematologicznej. Boje sie. Możliwe zeby przeciwciala wytworzyly sie w pierwszej ciazy?
    Ktoś miał taki przypadek ?

    uwo93e3kacedpezy.png
  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 18 kwietnia 2016, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kupiszka wrote:
    maniaq, jedyne co mogę Ci doradzić to to, żebyś na bieżąco badała krew i ilość przeciwciał. Jak będziesz miała wszystko pod kontrolą, będziesz też spokojniejsza. Jeżeli Twój maluszek rzeczywiście odziedziczy grupę krwi po tacie, to zawsze możesz poprosić lekarza o przepisanie immunoglobuliny w szczepionce około 28 tygodnia ciąży. Dzięki tego możesz skutecznie zapobiec konfliktowi.

    właśnie też o czymś takim słyszałam, ale nie wiedziałam, że można to robić też w Polsce, bo wiadomo jak to u nas jest. Taką szczepionkę podaje się też chyba jakoś tuż po porodzie. Podpytaj lekarza co i jak.

  • kasiaiic Ekspertka
    Postów: 245 92

    Wysłany: 25 kwietnia 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_08 wrote:
    Z mężem mamy konflikt serologiczny. To nasza pierwsza ciąża. Nie plamilam ani nie krwawiłam. Ok 8 tygodnia nie miałam przeciwciał. Wczoraj odebrałam wyniki i jest napisane "podejrzenie wystąpienia przeciwciał".
    Gin dał mi skierowanie do poradni hematologicznej. Boje sie. Możliwe zeby przeciwciala wytworzyly sie w pierwszej ciazy?
    Ktoś miał taki przypadek ?
    Ja miałam tak w pierwszej ciąży ale miałam za sobą też poronienie. I dostałam 2 razy imunoglobulinę po poronieniu i po porodzie.


    Klara 28.12.2014
    Matylda 02.02.2017
  • ss Autorytet
    Postów: 1419 1100

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy przy konflikcie serologicznym trudniej zajść w drugą ciążę czy nie ma to zupełnie znaczenia?

    f2wl3e5evgpro1oz.png

    nzjd9jcg6dvkhdf7.png
  • kupiszka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 3 lutego 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest zupełnie bez znaczenia. Bardzo chodzi o to czy drugie dziecko jest chronione. Jeżeli dostałaś immunoglobulinę po pierwszym porodzie a najlepiej jeszcze w trakcie ciąży to nie powinno dość do żadnych powikłań

  • Tysiak Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 6 lutego 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w trakcie ciąży? Podaje się albo po porodzie albo w trakcie ciąży czy jak?

  • kupiszka Debiutantka
    Postów: 12 6

    Wysłany: 13 lutego 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunoglobulina po porodzie to jest taki standard i jest refundowana ale można jeszcze poprosić o zastrzyk w 28 tc tylko wtedy trzeba sobie samemu zapłacić za szczepionkę. Ktoś już chyba tutaj o tym pisał

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ