X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kosmetyki:)
Odpowiedz

Kosmetyki:)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 14 kwietnia 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakich kosmetyków/kremów i innych preparatów do pielęgnacji ciała używacie w ciąży ? :)
    Możecie coś polecić by zapobiec w jakimś stopniu pojawieniu się rozstępów?
    Stosujecie w ciąży kremy na cellulit ? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2018, 21:24

    M.Ż.
  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyżby żadna z was niczego nie używała, nie wierze ;) pisać laseczki :)

    M.Ż.
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 15 kwietnia 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam zamiast balsamów masła shea (chyba firmy Mohani). Kosmetyków na cellulit nie używam (i nigdy nie używałam), stosuję masaż odpowiednią gąbką do tego dużo ruchu i odpowiednia dieta bogata we wszystko co potrzeba maluszkowi i mnie (dużo warzyw i owoców)

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a to masło jest do nawilżenia ciała czy jakie ma zastosowanie?:)
    Póki co stosowałam zwykły balsam nawilżający ale powoli szukam czegośjuż na rozstępy (po poprzedniej ciąży mi jeszcze zostaly) więc wolę teraz zapobiegać :)

    M.Ż.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie używam, nawet zwykłego balsamu (bo mi się nie chce), myje się zwykłym żelem pod prysznic, przytyłam 18 kg i nie mam ani jednego rozstępu, mimo że mam gigantyczny brzuch. Moja kuzynka smaruje się kremem za 300 PLN marki luksusowej, przytyła póki co 8 kg, ma niewielki brzuch, a mimo to cały jest zasypany rozstępami - ma paski niczym zebra. Teraz już wiem, że rozstępy to kwestia indywidualnych predyspozycji.

    M.Ż. lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • lena86 Autorytet
    Postów: 317 164

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.Ż. wrote:
    a to masło jest do nawilżenia ciała czy jakie ma zastosowanie?:)
    Póki co stosowałam zwykły balsam nawilżający ale powoli szukam czegośjuż na rozstępy (po poprzedniej ciąży mi jeszcze zostaly) więc wolę teraz zapobiegać :)

    https://www.makehappyday.com/naturalny-kosmetyk-nieidealny-maslo-shea-wlasciwosci-zastosowanie/

    dużo informacji znajdziesz na jego temat w internecie. Dużo kosmetyków na rozstępy ma właśnie masło shea w swoim składzie.
    Ale tak jak pisze Leira rozstępy to kwestia w dużej mierze indywidualnych predyspozycji, genów, kondycji skóry itd.

    Jak dla mnie masło shea jest fajne do nawilżania skóry, trochę jest kłopot z jego nakładaniem (jest w postaci stałej, takiej grudkowatej), ale szybko roztapia się pod wpływem ciepła rąk. Tak więc do smarowania brzuszka jak dla mnie ok.

    A w cudowne kosmetyki z apteki za koszmarne pieniądze na rozstępy nie wierzę, trzeba czytać skład i wiedzieć jakie substancje potrzebne są skórze na etapie ciąży. Czasami te drogie kosmetyki wcale nie mają cudownych składników.

    w4sq43r85k8egy8f.png
  • M.Ż. Przyjaciółka
    Postów: 98 62

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Nic nie używam, nawet zwykłego balsamu (bo mi się nie chce), myje się zwykłym żelem pod prysznic, przytyłam 18 kg i nie mam ani jednego rozstępu, mimo że mam gigantyczny brzuch. Moja kuzynka smaruje się kremem za 300 PLN marki luksusowej, przytyła póki co 8 kg, ma niewielki brzuch, a mimo to cały jest zasypany rozstępami - ma paski niczym zebra. Teraz już wiem, że rozstępy to kwestia indywidualnych predyspozycji.


    Zazdroszczę braku rozstępów, po porodzie nie będzie śladu ciąży :)
    Mi niektórzy polecają zwykłą oliwkę bambino, podobno jest bezpieczna dla dziecka.

    M.Ż.
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M.Ż. wrote:
    Zazdroszczę braku rozstępów, po porodzie nie będzie śladu ciąży :)
    Mi niektórzy polecają zwykłą oliwkę bambino, podobno jest bezpieczna dla dziecka.

    Generalnie większość kosmetyków można normalnie używać, tyle, że zaleca się stosować je od 2 trymestru. Naprawdę nie wiem co musiałoby być w składzie, żeby zaszkodzić dziecku - zwłaszcza, że skóra sama w sobie jest doskonałą barierą :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie zgadze sie ze wszystkie kosmetyki sa bezpieczne w ciazy. Warto sobie przejrzec blog sroka o i jej analizy kosmetykow na rozstepy..polowa kosmetykow aptecznych ma substancje niepolecane w ciazy. Oczywiscie one sa wszedzie..w kolorowce juz wyjatkowo. Staram sie je unikac ale naprawde mozna wpasc w paranoje wiec podchodze do tego juz na spokojnie..uwierzcie mi ze kazda z nas zawiera konserwanty phenoxyethanol pohodne formaldehydu filtry przenikacje i inne go...niewskazane w naszym stanie

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • Kasia.ke1 Autorytet
    Postów: 400 229

    Wysłany: 4 maja 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://allegro.pl/ziaja-mamma-mia-krem-przeciw-rozstepom-i-lanomasc-i7325644089.html

    mam na sprzedaż nowe kosmetyki dla przyszłych mam, zapraszam, może komuś się przyda :)

    06.01.2010 - syn Artur
    08.2013 - [*] 8t
    08.2016 - [*] 9t
    06.03.2018 - syn Marek
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 4 maja 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem, że mogę mieć rozstępy bo już od 12 r.ż. mam na pośladkach i udach... i pomagał mi krem pharmacerisa z serii m zmniejszający rozstępy, teraz mam też go i taki zapobiegający rozstępom :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • agniechaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 czerwca 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co myślicie o produktach firmy avon lub fm? Ja dotychczas miałam z tej avon kosmetyki oraz perfumy, a od fm w sumie tylko perfumy. Ale jedna i druga firma mnie zadowoliła. Ostatnio czytałam tutaj https://dukrk.pl/slyszales-juz-o-sklepie-z-kosmetykami-avon-i-fm-w-jednym-miejscu/ , że nawiązali oni spółkę i, że można kupować ich produkty chyba w jednym sklepie czy coś. Może wiecie co to za sklep?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2021, 12:08

  • sanda Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 31 maja, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę nad tym, co opisali tutaj - https://beautyblogs.pl
    Czy warto stosować samodzielnie tworzone kosmetyki?
    Czy można im zaufać? Wiem, z czego powstają, ale jak z efektami ich stosowania?
    One cokolwiek dają?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 maja, 12:54

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak wybrać fotelik samochodowy?

Kompletując wyprawkę dla noworodka, wielu rodziców staje przed wyborem fotelika samochodowego. Wybór jest ogromny, przez co decyzja o wyborze właściwego fotelika jest często bardzo trudna. Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając fotelik? Czy fotelik powinien być dopasowany do konkretnego modelu samochodu? Dlaczego warto zdecydować się na fotelik z systemem mocowania ISOFIX?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ