X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KWIECIEŃ 2023
Odpowiedz

KWIECIEŃ 2023

Oceń ten wątek:
  • Parole Autorytet
    Postów: 251 585

    Wysłany: 21 maja 2023, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Solemio wrote:
    U nas też przy kąpieli dramat, zanoszenie się płaczem. U starszego z wiekiem minęło, teraz też pewnie tak będzie.

    A z innej beczki, jak wygląda u Waszych dzieci czas aktywności? Kiedy nie śpią ani nie jedzą? Poleżą sobie spokojnie same? Albo jesteście w stanie je czymś zająć? U nas żadna pozycja nie jest satysfakcjonująca,ani na plecach, ani na brzuchu, tylko rączki mamusi 🤷‍♀️ inaczej płacz. No nie wiem jak ona ma ćwiczyć jakiekolwiek umiejętności jak tak to wygląda... Już nie pamiętam jak to było u starszaka.
    Kacperkowi ostatnio powiesiłam na kołysce swoją bluzkę w czarno białe paski no to było z pół godziny ciszy. Bo on sobie patrzył i próbował rączkami i nóżkami złapać. Ale prawie nie istniej u niego taki czas żeby poleżał spokojnie sam te 15 minut.
    W kuchni czasami się udaje jak sobie leży w kołysce, w ja coś robię. Tylko wtedy gadać muszę do niego

    VI. 2016 zaczynamy starania
    VIII. 2018 pierwsza nieudana inseminacja 😔
    IX. 2018 druga nieudana inseminacja 😔
    V. 2020 zmiana kliniki
    VII. 2020 wizyta u immunologa (min. Kiry AA😔)
    IX. 2020 decyzja o in vitro i rozpoczęcie długiego protokołu
    27.X.2020 punkcja

    Mamy 6 zapłodnionych komórek. 🥰
    2 przebadane PGS zdrowe🥰


    1.XII.2020 udany transfer 5 dniowego mrozaczka
    VIII. 2021 jest nasz Synek 😍
    VI. 2022 wracamy po rodzeństwo 🙏
  • Parole Autorytet
    Postów: 251 585

    Wysłany: 21 maja 2023, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunity trzymam mocno kciuki, żeby się wszytko pomyślnie wyjaśniło z maluszkiem

    VI. 2016 zaczynamy starania
    VIII. 2018 pierwsza nieudana inseminacja 😔
    IX. 2018 druga nieudana inseminacja 😔
    V. 2020 zmiana kliniki
    VII. 2020 wizyta u immunologa (min. Kiry AA😔)
    IX. 2020 decyzja o in vitro i rozpoczęcie długiego protokołu
    27.X.2020 punkcja

    Mamy 6 zapłodnionych komórek. 🥰
    2 przebadane PGS zdrowe🥰


    1.XII.2020 udany transfer 5 dniowego mrozaczka
    VIII. 2021 jest nasz Synek 😍
    VI. 2022 wracamy po rodzeństwo 🙏
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 21 maja 2023, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parole wrote:
    Kacperkowi ostatnio powiesiłam na kołysce swoją bluzkę w czarno białe paski no to było z pół godziny ciszy. Bo on sobie patrzył i próbował rączkami i nóżkami złapać. Ale prawie nie istniej u niego taki czas żeby poleżał spokojnie sam te 15 minut.
    W kuchni czasami się udaje jak sobie leży w kołysce, w ja coś robię. Tylko wtedy gadać muszę do niego

    My mamy kosz Mojżesza z wyprawki warszawiaka i tam są takie czarne syrenki naa białym tle. No i Natalka nawet w nim siedzi i patrzy się na boki.

    2020 :)
    2023 :)
  • Solemio Ekspertka
    Postów: 221 277

    Wysłany: 21 maja 2023, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parole, Ajka, ja daję w łóżeczku karty kontrastowe lub jakieś zabawki, ale ona jest zainteresowana tylko jak ja je prezentuje przy niej. I to też świeżo, bo od dwóch dni jestem ją w stanie tak zająć. Wcześniej tylko rączki były ciekawe i zwiedzanie świata 🙈 może czas przyniesie nam poprawę. A jak nie to wjedzie leżaczek, trudno 😅

    age.png
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 21 maja 2023, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Solemio wrote:
    Parole, Ajka, ja daję w łóżeczku karty kontrastowe lub jakieś zabawki, ale ona jest zainteresowana tylko jak ja je prezentuje przy niej. I to też świeżo, bo od dwóch dni jestem ją w stanie tak zająć. Wcześniej tylko rączki były ciekawe i zwiedzanie świata 🙈 może czas przyniesie nam poprawę. A jak nie to wjedzie leżaczek, trudno 😅

    moja wlasnie lubi zwiedzac dom kìlka razy w dzien . Dzis zaczela rozmawiac do lamp😂 zabawki ma powieszone w luzeczku ale ona do gory lubi sie patrzec .



  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 21 maja 2023, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez tylko na raczkach byla ..nadal czesciowo jest ale udaje mi sie juz ja odkladac i zapatrzy sie na cos tam z kilka razy dziennie .Wczesniej odkladalam na minute i wrzask i bralam i tak w kolo macieja bo juz mialam dosc ze ona non stop na rekach nawet do toalety wyjsc nie mozna bylo🙈 jest lepiej ale nadal ma chwile niespokojne .

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 22 maja 2023, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunity?

    age.png
  • Immunity Przyjaciółka
    Postów: 119 126

    Wysłany: 22 maja 2023, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po EEG, czekamy na wyniki które powinny być jutro. Dodatkowo mamy zlecenie na rezonans który będzie albo w środę albo w piątek . Atak się nie powtórzył ale cały czas obserwujemy. Stres chyba już zawsze zostanie. Dziś miał zbadane wszytskie odruchy metoda vojty i pani doktor mówiła że jest bardzo ładnie. Małemu wyszedł niedobór b12 co jest dziwne bo ja wcale nie mam tej witaminy tak mało a on pobiera ja tylko odemnie. Mamy nadzieję że to okaże się jakaś "pierdoła" a nie czymś poważnym 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 maja 2023, 20:08

    Nati6, lipa, MaggieMay, Solemio, Nieśmiała, Jaszczureczka lubią tę wiadomość

    13.04.2023 12:42 Wojtuś 💙
    🙎‍♀️28

    🧔29
    Starania od 2019 roku.
    Niedoczynność tarczycy, pcos.
    Stymulacja owulacji.
    Przygotowanie do IUI
    27.07 badanie sono HSG
    13.08 ll kreski 😲🥰
    14.08 beta 109,1
    16.08 beta 254,4
    23.08 beta 5238
    01.09 jest serduszko ❤️
    14.10 65mm człowieka

  • Mamamani Autorytet
    Postów: 533 394

    Wysłany: 23 maja 2023, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś położna znowu była i synek ma 5560g więc na dwa miesiące podwoi wagę urodzeniową jak tak dalej pójdzie bo cały czas przybiera pow 60g dziennie. Był dziś też na usg główki i są dalej minimalne odchylenia od normy,jutro mam skonsultować wyniki z pediatrą bo szczepienie mamy 1 czerwca a niestety neurolog dopiero 7 czerwca. Trochę się obawiam tego szczepienia na rotawirusy, córka nie miała i nie chorowała na nie, a mamy znajomego rowniesnika to mimo szczepienia często łapie jelitowki i był nawet kilka razy w szpitalu na nawadnianiu, do tego jakieś krwi w kupce miał. No co zrobić jak jest obowiązkowe to nie ma tym razem wyboru

    event.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 23 maja 2023, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani ja szczepilam dwójkę starszych i raczej mam wrażenie że przechodzili jelitówka dość łagodnie, zwłaszcza w porównaniu do mnie i starego jak z nimi lapalismy 😅

    age.png
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 23 maja 2023, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    U nas dziś położna znowu była i synek ma 5560g więc na dwa miesiące podwoi wagę urodzeniową jak tak dalej pójdzie bo cały czas przybiera pow 60g dziennie. Był dziś też na usg główki i są dalej minimalne odchylenia od normy,jutro mam skonsultować wyniki z pediatrą bo szczepienie mamy 1 czerwca a niestety neurolog dopiero 7 czerwca. Trochę się obawiam tego szczepienia na rotawirusy, córka nie miała i nie chorowała na nie, a mamy znajomego rowniesnika to mimo szczepienia często łapie jelitowki i był nawet kilka razy w szpitalu na nawadnianiu, do tego jakieś krwi w kupce miał. No co zrobić jak jest obowiązkowe to nie ma tym razem wyboru


    A nie mozesz przełozyc szczepienia ? Ja teraz nie bende szczepic na to ,moj syn po tym ciagle cos mial
    .Ale my mozemy odmowic nawet wszystkich jak chcemy .Ale robimy tylko podstawowe rozyczka ospa ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2023, 23:53

  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 287 204

    Wysłany: 23 maja 2023, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie daje juz rady z napieciem miesniowym u mojej córci. Ona sie tak strasznie prezy i wygina do tyłu, ze ledwo jestem w stanie ja utrzymać. Fizjo kaze ja trzymac tak czy siak, jakies ćwiczenia, ale sie nie da, bo musiala bym ja w pol złamać. I placze przy tym bardzo. W ogole nerwowa jest. Nie wiem juz co robić, pediatra nic nie doradza mądrego...

    age.png

    preg.png
  • Parole Autorytet
    Postów: 251 585

    Wysłany: 23 maja 2023, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Solemio wrote:
    Parole, Ajka, ja daję w łóżeczku karty kontrastowe lub jakieś zabawki, ale ona jest zainteresowana tylko jak ja je prezentuje przy niej. I to też świeżo, bo od dwóch dni jestem ją w stanie tak zająć. Wcześniej tylko rączki były ciekawe i zwiedzanie świata 🙈 może czas przyniesie nam poprawę. A jak nie to wjedzie leżaczek, trudno 😅
    U nas starszak zabiera zabawki kontrastowe. Ale moja bluzka go nie ciekawi jeszcze

    VI. 2016 zaczynamy starania
    VIII. 2018 pierwsza nieudana inseminacja 😔
    IX. 2018 druga nieudana inseminacja 😔
    V. 2020 zmiana kliniki
    VII. 2020 wizyta u immunologa (min. Kiry AA😔)
    IX. 2020 decyzja o in vitro i rozpoczęcie długiego protokołu
    27.X.2020 punkcja

    Mamy 6 zapłodnionych komórek. 🥰
    2 przebadane PGS zdrowe🥰


    1.XII.2020 udany transfer 5 dniowego mrozaczka
    VIII. 2021 jest nasz Synek 😍
    VI. 2022 wracamy po rodzeństwo 🙏
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 287 204

    Wysłany: 23 maja 2023, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szczepień, czy u Was tez robia po 4 jednego dnia czy dzielą to np na dwa razy? Bo slysze, ze roznie to bywa. A gdybym chciala dodatkowo pneumokoki to juz bedzie 5... Pediatra namawia mnie w ogole na ta szczepionke 6w1 ale nie chcę, uwazam, ze to za duzo na raz dla organizmu.

    Nati6 lubi tę wiadomość

    age.png

    preg.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 533 394

    Wysłany: 23 maja 2023, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak odmówię to potem nie dostanie się do państwowego żłobka ani przedszkola,bo za szczepienie jest bodajże 50 pkt. Ja biorę raczej 6 w 1, Prenevar 13 no i musialabym te rotawirusy których bardzo nie chcę. Różnica polega na ilości wkłuć bo albo dadzą 3 wklucia albo jedno przy 6 w 1, a zaszczepić i tak muszą na to samo.

    event.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 533 394

    Wysłany: 23 maja 2023, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka się wyginała w rogala, miała obniżone napięcie. Niestety długo się z tym męczyliśmy,potem tak samo do spacerówki nie szło jej wsadzić bo sie wyginała

    event.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 23 maja 2023, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam dla dzieci i tym razem też wezmę 6w1, żeby nie kłuć biedactw po kilka razy. Natomiast na upartego nie pozwalałam szczepić na wszytko na raz, wolałam przyjść po 2 tygodniach po kolejne szczepienie.

    age.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 23 maja 2023, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    Moja córka się wyginała w rogala, miała obniżone napięcie. Niestety długo się z tym męczyliśmy,potem tak samo do spacerówki nie szło jej wsadzić bo sie wyginała
    Moja dokładnie tak samo.
    Zdiagnozowałam ja prywatnie, a potem wzięłam od pediatry skierowanie na rehabilitację na NFZ. Pomogło.

    age.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 23 maja 2023, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    Moja córka się wyginała w rogala, miała obniżone napięcie. Niestety długo się z tym męczyliśmy,potem tak samo do spacerówki nie szło jej wsadzić bo sie wyginała

    ONM z pewnością nadal ma...to cecha danego człowieka i jest na zawsze...tylko im dxiecko silniejsze tym mniej widać mniej przeszkadza. Moja starsza córka też onm.
    Generalnie rehabilitacja jest żeby wzmocnić i wprowadzić poprawne wzorce ruchu nic więcej zrobić się nie da.

    2020 :)
    2023 :)
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 23 maja 2023, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia35 wrote:
    Co do szczepień, czy u Was tez robia po 4 jednego dnia czy dzielą to np na dwa razy? Bo slysze, ze roznie to bywa. A gdybym chciala dodatkowo pneumokoki to juz bedzie 5... Pediatra namawia mnie w ogole na ta szczepionke 6w1 ale nie chcę, uwazam, ze to za duzo na raz dla organizmu.


    u nas tylko 6 w jednym 😪 i tez sie boje wlasnie tago

‹‹ 214 215 216 217 218 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ