X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syska2202 wrote:
    A na stronie diagnostyki pisało że jest do 160 i wynik wywalono po 2 h na czerwono bo mam 161 .. no to nie rozumiem

    każde labo może wpisać co chce ale normy są takie jak napisałam :) także spokojnie... w sumie przy stwierdzonej cukrzycy po 1h powinno być do 140 więc lepiej skonsultuj wyniki ze swoim ginem

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od dzis leżę... Mam cytuję "zarosnac brudem" jak trzeba będzie. Duphastan i nospa 3x dziennie.
    Za dużo na siebie wzięłam, chciałam być chojraczka i mam skutki. Ale grunt że trzyma się szyjka i mały ok. Zobaczymy za 3 tyg wizyta.

    Wiewióreczka, Kiwona lubią tę wiadomość

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Ja od dzis leżę... Mam cytuję "zarosnac brudem" jak trzeba będzie. Duphastan i nospa 3x dziennie.
    Za dużo na siebie wzięłam, chciałam być chojraczka i mam skutki. Ale grunt że trzyma się szyjka i mały ok. Zobaczymy za 3 tyg wizyta.

    oj a to zalecenia męża czy lekarza? co się dzieje?

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Ja od dzis leżę... Mam cytuję "zarosnac brudem" jak trzeba będzie. Duphastan i nospa 3x dziennie.
    Za dużo na siebie wzięłam, chciałam być chojraczka i mam skutki. Ale grunt że trzyma się szyjka i mały ok. Zobaczymy za 3 tyg wizyta.
    A co się dzieje że cię lekarz położył do łóżka?? A jak mały? Ile wazy ?

  • Syska2202 Autorytet
    Postów: 642 852

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale bezsens mam nadzieję że zostanie na tym że cukrzycy nie mam ...

    qdkke6yd1ouxxkf6.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Ja od dzis leżę... Mam cytuję "zarosnac brudem" jak trzeba będzie. Duphastan i nospa 3x dziennie.
    Za dużo na siebie wzięłam, chciałam być chojraczka i mam skutki. Ale grunt że trzyma się szyjka i mały ok. Zobaczymy za 3 tyg wizyta.

    O to samo chciałam zapytać co Fasolka :) mąż powiedział że masz zarosnąć brudem? :) co się dzieje??

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ocho!! :) mam przystopować z zakupami :) zaczyna się... K. straszy, że internet odłączy ;)

    DorotaAnna, Wiewióreczka lubią tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syska2202 wrote:
    Ale bezsens mam nadzieję że zostanie na tym że cukrzycy nie mam ...

    nie masz :) normy krzywej kwalifikujące do cukrzycy to normy... :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Daffi oczywiście, że dostaniecie kasę oboje. Urlop rodzicielski jest wspólnym uprawnieniem (oczywiście mąż musi być zatrudniony), przysługuje obojgu rodzicom, możecie sie nim podzielić, wykorzystać go po sobie, albo w tym samym czasie. Dlaczego niby nagle tato dziecka miałby nie otrzymywać świadczenia podczas korzystania z urlopu?Państwo nie płaci podwójnie, bo ty przecież będziesz miała skrócony urlop o ten czas, który wykorzysta twój mąż. Nie słuchaj teściowej ;P.
    No wlasnie:) trz jej to probowalam wyjaśnić ze co z tego jak dostaniemy go razem w tym samym czasie jak skrócimy sobie tym samym okres tego bo sie nim podzielimy.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od tygodnia miałam bóle szyjki jak chodziłam. Klasyka zakupy jakieś, w domu robota. Do bólów szyjki doszło twardnienie brzucha. A wczoraj już się bardzo przestraszyłam sama. Po zakupach w biedronce cały brzuch twardy i jeden wielki skurcz. Po 3 nospach przeszło nie chciałam jechać do szpitala, byłam z moim. Lekarzem na łączach a dzisiaj mi wypadala wizyta. Szyjka się trzyma, mały seducho super.zwazymy małego za 3 tyg, dziś miałam zmykac do łóżka natychmiast. Mówi że to nie są żarty. I na tym etapie nie ma czegoś takiego ze może się dziać twardnienie brzucha jak chodzę takie. I mzoe doprowadzić do akcji porodowej. Najgorzej że nie mogę odkurzac i myć kurzy... Mogę jechać na ferie do teściów w góry, na zasadzie przemieszczenia się, ale tam leżeć.
    Zarosnac brudem kazał mi Lekarz jak się spytałam czy chociaż mogę posprzątać raz na jakiś czas :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 20:25

  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Od tygodnia miałam bóle szyjki jak chodziłam. Klasyka zakupy jakieś, w domu robota. Do bólów szyjki doszło twardnienie brzucha. A wczoraj już się bardzo przestraszyłam sama. Po zakupach w biedronce cały brzuch twardy i jeden wielki skurcz. Po 3 nospach przeszło nie chciałam jechać do szpitala, byłam z moim. Lekarzem na łączach a dzisiaj mi wypadala wizyta. Szyjka się trzyma, mały seducho super.zwazymy małego za 3 tyg, dziś miałam zmykac do łóżka natychmiast. Mówi że to nie są żarty. I na tym etapie nie ma czegoś takiego ze może się dziać twardnienie brzucha jak chodzę takie. I mzoe doprowadzić do akcji porodowej. Najgorzej że nie mogę odkurzac i myć kurzy... Mogę jechać na ferie do teściów w góry, na zasadzie przemieszczenia się, ale tam leżeć.
    Zarosnac brudem kazał mi Lekarz jak się spytałam czy chociaż mogę posprzątać raz na jakiś czas :D


    no to marsz do łóżka i bez dyskusji! :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Od tygodnia miałam bóle szyjki jak chodziłam. Klasyka zakupy jakieś, w domu robota. Do bólów szyjki doszło twardnienie brzucha. A wczoraj już się bardzo przestraszyłam sama. Po zakupach w biedronce cały brzuch twardy i jeden wielki skurcz. Po 3 nospach przeszło nie chciałam jechać do szpitala, byłam z moim. Lekarzem na łączach a dzisiaj mi wypadala wizyta. Szyjka się trzyma, mały seducho super.zwazymy małego za 3 tyg, dziś miałam zmykac do łóżka natychmiast. Mówi że to nie są żarty. I na tym etapie nie ma czegoś takiego ze może się dziać twardnienie brzucha jak chodzę takie. I mzoe doprowadzić do akcji porodowej. Najgorzej że nie mogę odkurzac i myć kurzy... Mogę jechać na ferie do teściów w góry, na zasadzie przemieszczenia się, ale tam leżeć.
    Zarosnac brudem kazał mi Lekarz jak się spytałam czy chociaż mogę posprzątać raz na jakiś czas :D

    To nie masz wyjścia- to nie są żarty. Jak trochę kurzu będziesz miała w domu to nic się nie stanie

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Ja mam jeden cienki kombinezon polarowy i więcej nie kupuję. Pytałam Cię na poprzedniej stronie czy znasz może niemieckie wózki moon buggy i solitaire buggy ;).
    Przepraszam ale nie zauważyłam ...
    Nie znam żadnych firm wózków stąd w sumie poza Cybex :) bo tylko ten mnie interesuje

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarmeLoVe wrote:
    Kupiłam super kombinezon z hm. Teraz jest na promocji z tego co kojarzę :) https://naforum.zapodaj.net/thumbs/51ca0eebab61.jpg


    My mamy espiro next manhattan i fotelik kiddy z isize i możliwością rozłożenia do pozycji leżącej podczas jazdy :)
    Czyli chyba trzeba się za czymś rozejrzeć :)
    Zaraz poszukam na naszym h&m :)A ten Twój śliczny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 20:52

    KarmeLoVe lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • angella908 Autorytet
    Postów: 570 931

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 lepiej słuchaj lekarza żebyś nie musiała leżeć później w szpitalu ;) najwazniejszy jest teraz dzidziuś

    mhsvj44jxrsr3ijj.png82dol6d8wb8ewah0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama sobie wmawiam to co piszecie że mam leżeć. Koniec kropka... Powiedzial że jak nie będą przechodzić to szpital i kroplowki z magnezu... I gdyby się działo coś w weekend (on jest poza zasiegiem) to nie czekać i jechać do szpitala żeby sprawdzili. Żebyśmy się nie wstydziły czy nie bały jechac. Przekazuję i Wam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 20:45

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Sama sobie wmawiam to co piszecie że mam leżeć. Koniec kropka... Powiedzial że jak nie będą przechodzić to szpital i kroplowki z magnezu... I gdyby się działo coś w weekend (on jest poza zasiegiem) to nie czekać i jechać do szpitala żeby sprawdzili. Żebyśmy się nie wstydziły czy nie bały jechac. Przekazuję i Wam :)
    Mama36 to teraz leż i zarastaj brudem :) Odpoczywaj ile się da bo dzidziol jeszcze ma czas na wyjście :)

    Mama36 lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka odpowiedz mojej tesciowej xD

    Nie masz racji wlasnie czytalam ze tylko jeden rodzic pobiera zasilek nawet musi zlozyc oswiadczenie za jaki czas go pobieral jak sie zmieniaja.


    Odpisałam juz tylko że ja wiem ze mam racje. Mam dość jej racji i próby bycia na sile najmadrzejszym i wszechwiedzacym.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama! Odpoczywaj, koniecznie!

    Też kupiłam te woreczki na zużyte pieluchy, drogie nie były a może akurat pożyteczne :)

    Mama36 lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 to trzeba leżeć i odpoczywać!
    Ja właśnie dzisiaj rano stwierdziłam, że pomogę mężowi sprzątać no powycieralam kurze, umylam umywalkę i blat w łazience w sumie mąż zrobił resztę i tak krzywo patrzył bo wiedział, że później brzuch pokaże że nie lubi. Z koleżankami posiedzialam dobre ponad 4 godziny. PoNiej z mężem robiliśmy zakupy na Gemini i poszłam pod prysznic i już brzuszek napięty bardzo później smarowanie się i jeszcze luteine włożyłam do wejścia do cewki ból że ja pierdziele!! I z łazienki do kuchni i do sypialni już szłam z twardym brzuchem i już bolal mnie położyłam się i po sprawie.

    Dziewczyny czy nie macie problemu z wkładaniem luteiny? Ja już jej wysoko nie wsadzę brzuszek mi robi ograniczenie

    Mama36 lubi tę wiadomość

‹‹ 1129 1130 1131 1132 1133 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ