X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama 36 lez i nic nie rob, to rozkaz, chyba nie chcesz w szpitalu skonczyc......brud jeszcze nikomu nie zaszkodzil :)

    Kurcze coraz wiecej nas jest lezacych....jak mi jeszcze raz ktos powie ze ciaza to nie choroba i nasze mamy i babcie w polu robily az do porodu to w morde dam :)

    Mama36, Wiewióreczka, Karollinax26, Samari lubią tę wiadomość

  • espoir Autorytet
    Postów: 4366 5527

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dalej mam włączony tryb "matka", więc w ciągu dnia tylko latam... ale (tfu tfu) nie wiem nawet jak wygląda stawianie macicy...

    Wiewióreczka lubi tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej MAMA!!! duzo odpoczywaj kochana, nie forsuj sie a brudem nie zarosniecie tak od razu. masz chlopakow w domuj ile mogą to pomoga. oszczedzaj sie! :)

    Mama36 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze ze chłopaki moje to już nastolatki, miałabym straszne wyrzuty sumienia inaczej przez to leżenie. No to twardniebie brzucha to nic przyjemnego... I powiem Wam że nie sądziłam że aż takie poważne. W poprzednich ciazach nie miałam tak. Pewnie wiek robi swoje... Ale wczoraj się naprawdę przestraszyłam. Napinal mi się cały brzuch a potem przód tylko jak przechodziło. Mój lekarz jest starej daty i ogólnie nie cacka się nad pacjentka.. Więc jak uslyszalam od niego ze mam leżeć to wiedziałam że poważne.
    Raczej sądziłam że powie mi "co Nas nie zabije to Nas wzmocni" :D

  • Aga2606 Autorytet
    Postów: 731 777

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Udało mi się was nadrobić! Próbowałam od poniedziałku hehe:) już polowe zapomniałam co chciałam napisać ale


    Kosz na brudne pampersy mamy i u nas się sprawdzał - i tak kupek tyle ze codziennie było do wyrzucenia a żadnego zapachu. Dla mnie okropnie niehigieniczne pod zlewem w koszu trzymać kupki ale wiadomo każdy ma swoje „fiksacje”

    Wanienka z ikei jest super- córkę nadal w niej kapiemy bo szkoda mi łac wielkiej wanny wody. Teraz kupiliśmy druga taka i ten stojak z Allegro zobaczymy czy się sprawdzi.

    Ja tez latam cały czas a twardnienia mam... tylko moja lekarka twierdzi ze póki nie boli i nie są regularne to to jest ok... a od 30 ttc to już zupełnie normalne (już niedaleko). No i u mnie te twardnienia najczęściej wywołuje nadmierne wiercenie się młodego.... Wiewiorka dobrze pamietam ze twój lekarz kiedyś mówił ze taka uroda chudzielców?

    relgepoklmz2enzg.png
    zem3epokdku6r9s8.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36, Ty to jesteś szalona :D Matka Polka! Zdrowie Twoje i dziecka jest ważniejsze niż czysty i schludny dom :) Skoro masz nastoletnich chłopaków, to jednemu powiedz, gdzie leży ścierka, a drugi niech łapie za odkurzacz. Zdziwisz się, jak przyjemnie się patrzy na sprzątających mężczyzn <3

    Dziewczyny, co mam poradzić na rwę kulszową? Nie sądziłam, że kiedykolwiek mnie to dopadnie :( Momentami ból jest tak mocny, że krzyczę i nie mogę ruszyć nogą ani do przodu ani do tyłu.

    Mama36 lubi tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Dobrze ze chłopaki moje to już nastolatki, miałabym straszne wyrzuty sumienia inaczej przez to leżenie. No to twardniebie brzucha to nic przyjemnego... I powiem Wam że nie sądziłam że aż takie poważne. W poprzednich ciazach nie miałam tak. Pewnie wiek robi swoje... Ale wczoraj się naprawdę przestraszyłam. Napinal mi się cały brzuch a potem przód tylko jak przechodziło. Mój lekarz jest starej daty i ogólnie nie cacka się nad pacjentka.. Więc jak uslyszalam od niego ze mam leżeć to wiedziałam że poważne.
    Raczej sądziłam że powie mi "co Nas nie zabije to Nas wzmocni" :D
    Ja w poprzedniej ciazy nie mialam czegos takiego jak twardnienia a teraz wystarczy ze wyjde z domu do skepu czy do miasta to podczas spaceruje robi mi sie brzuch jak skala zaczyna caly bolec i mam ochote z bolu się skulić.. dlatego uwazam z dluzszymi wyjsciami albo ide tempem zolwia.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • espoir Autorytet
    Postów: 4366 5527

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 nie mam pojęcia. mnie w każdej ciąży dopada i ciągnie się do końca... jak jestem sama z chłopakami w domu to się nie kładę nawet na minutę, bo nie jestem w stanie się potem podnieść...

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie Daffi dokładnie tak się u mnie zaczynało. Doszedł ból szyjki. Ale najważniejsze że szyjka się trzyma. Tego tylko się bałam!
    Każą mi leżeć. Leżę, :) w końcu chodzę do lekarza żeby go słuchać :)
    Ja pamiętam z poprzednich ciąż takie woreczki zapachowe na pampersy. Nawet to ładnie pachnialo i sprawdzalo się na spacerach. Są pewnie takie jeszcze nie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula ja miałam w pierwszej ciazy rwe kulszowa... Okropnosc!! Współczuję. Nawet leku nie można wziąć przeciwbólowego. Z tego co pamiętam po jakimś czasie mi przeszło.. Ale po jakim nie pamiętam :(

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi niektóre teściowe nie powinny mieć dostępu do Internetu ;). Może niech twój mąż podejdzie do kadr u siebie w pracy i dpoyta o szczegóły, kiedy i jakie dokumenty ma złożyć on i Ty, itd. Może wtedy teściowa uwierzy.

    Mama36 leż, dbaj o siebie i nie brudz się za bardzo ;). A jak masz w domu męża i nastolatki o jakoś dom ogarną. Wykorzystaj ten czas na robienie wyprawki przez Internet.

    Mama36, Daffi lubią tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka najbardziej jestem zawiedziona tym że pepco nie ma sklepu internetowego :D

    Lolka30 lubi tę wiadomość

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/fa4c0565fb9c.jpg

    xxsfadis1pqc_t.jpg

    znalazłam dwa takie ale w zw.z tym,że muszę dotknąć i zobaczyć to w mieście zobaczę czy są dostępne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 22:21

    KarmeLoVe lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Lolka najbardziej jestem zawiedziona tym że pepco nie ma sklepu internetowego :D
    Hihi, ja szczerze mówiąc mam 2 rzeczy dla Filipa z pepco. Zrazilam się do nich jak kupiłam jakiś czas temu trochę majtek bawełnianych rozmiar wiekszych na ciążę i każda para przy pierwszym założeniu się albo pruła przy gumlach albo robiły się dziurki...

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Hihi, ja szczerze mówiąc mam 2 rzeczy dla Filipa z pepco. Zrazilam się do nich jak kupiłam jakiś czas temu trochę majtek bawełnianych rozmiar wiekszych na ciążę i każda para przy pierwszym założeniu się albo pruła przy gumlach albo robiły się dziurki...
    O kurcze.. A ja mam właśnie takie majtki bawełniane od nich i wszystko jest git. Może na złą partie trafiłaś. Przykro mi... Rozumiem. Ja od nich mam wszystko.. Od rzeczy do domu, bieliznę, coś tam dla małego.. Ale jak chłopcy byli mniejsi to sporo dla nich kupowałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/fa4c0565fb9c.jpg

    xxsfadis1pqc_t.jpg

    znalazłam dwa takie ale w zw.z tym,że muszę dotknąć i zobaczyć to w mieście zobaczę czy są dostępne :)
    Piękny ten jasny szary!

  • Wiewióreczka Autorytet
    Postów: 1736 2944

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, dobrze pamiętasz, dwóch lekarzy powiedziało mi że chudzielce odczuwają to mocniej, ale...nie można tracić czujności. U mnie te twardnienia spowodowały rozwarcie wewnętrzne szyjki. Lili też chudziak i twardnienia też spowodowaly skracanie szyjki. Nie wiem jakich gabarytów są India i Angella - koleje Mamy z problemową szyjką :)

    Mama36, witam Cię wśród leżących :) Leżenie nie jest złe, ale musisz poważnie podejść do tematu. Nie schylać się, nie kucać, nie siedzieć.

    Do mnie dziś przyszły ciuszki z Next, MamaGinekolog i Smyk - kolejność wg jakości materiału :)

    Mama36, Lolka30 lubią tę wiadomość

    bd3611ef89.png
    [*] Aniołek 8 tc
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    Kasiulka90 nie mam pojęcia. mnie w każdej ciąży dopada i ciągnie się do końca... jak jestem sama z chłopakami w domu to się nie kładę nawet na minutę, bo nie jestem w stanie się potem podnieść...
    O rany :( Próbowałam się rozciągać i przedwczoraj trochę poćwiczyłam, ale nie pomogło :( Myślałam, że to napięcie mięśni, ale to jednak ucisk na nerw. Najgorzej było dzisiaj rano - 5 minut szłam do łazienki, wlokłam się. Czyli rzeczywiście długie leżenie nie pomaga.

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Daffi niektóre teściowe nie powinny mieć dostępu do Internetu ;). Może niech twój mąż podejdzie do kadr u siebie w pracy i dpoyta o szczegóły, kiedy i jakie dokumenty ma złożyć on i Ty, itd. Może wtedy teściowa uwierzy.

    Mama36 leż, dbaj o siebie i nie brudz się za bardzo ;). A jak masz w domu męża i nastolatki o jakoś dom ogarną. Wykorzystaj ten czas na robienie wyprawki przez Internet.
    Jak dobrze ze cie mam. Zacytowalam mezowi. Usmialismy sie z tego tekstu tesciowej o nie masz racji... Ona ja zawsze ma i chyba nie umie sie pogodzic z tym.. Maz podejdzie do kadr to mu wyjaśnia dokładnie co i kiedy składać. Mam nadzieję zr kopara jej opadnie. Tak samo jak z tym ze mimo konca umowy nie mam kosiniakowego tylko ciągłość macierzynskiego :)

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiulka90 w szpitalu ta chrapiąca sąsiadka dostala rwy kulszkej, dali jej paracetamol ale nic jej nie pomógł więc stwierdzila, że nie będzie brała bo to bez sensu jest. Generalnie zauwazylam że ilości paracetamolu i nospy w kroplówkach schodziły w szpitalu litrami. Ja miałam okropny ból pleców ale nie brałam lekow. Zapytałam lekarkę na wieczornyn obchodzie i położną jak sobie radzić z bólem ale ich pomysły nic mi nie pomogły. Jak zgaga mnie męczyła raz mi dali coś super mocnego nie pomogło NIC. Więcej nie brałam.

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

‹‹ 1130 1131 1132 1133 1134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ