X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Karmelka to Twój mąż ma wyjątkowy luz :) mój aż tak dobrze nie ma, ale gdyby nagle potrzebował wyskoczyć gdzieś na chwilę to nie ma problemu, godziny w awaryjnych sytuacjach też może sobie dopasować. Więc nie najgorzej :)
    Widzisz mój po tym względem urlopu Extra, gorzej jest już jak zacznę rodzić a on będzie w pracy. Mój mąż jest brygadierem ma cały zespół pod sobą. Jest też odpowiedzialny za samochód służbowy. I wygładza to tak że pracują na całym terenie Krakowa dość rzadko raczej poza Krakowem a nawet na Śląsku :) i problem z powrotem jest taki, że jak ma samochód nie może zapakować ekipy i ich zwieść na bazę na bazie stoi nasze auto. Zostawic im samochód też nie bardzo. Więc no im bliżej porodu całą firma musi się zmobilizować hahaha :)) dlatego maz chcial brać urlop na cały kwiecień. Ja wole żeby po porodzie wziął i szkoła rodzenia mu rozjaśniła jak to z tym porodem jest :) to była najlepsza decyzja ever

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Bardzo ładne :) gdzie zamawiałas? Klips porządny?
    Bardzo porządny. Nie spodziewałam się że będzie taki super ;-)

  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn, które miały już cc.
    Jestem chora na zakrzepice. Codziennie zanim nogę opuszczę z łóżka, muszę nałożyć na nią ponczoche uciskowa.
    Jest to ponczocha od palców do pachwiny. Bardzo ciężko się ją zakłada.
    Czy w szpitalu po cesarce ja w ogóle będę w stanie to zrobić?

    Wszystko zalezy od organizmu, jedne dziewczyny lataja juz 4 godziny po CC inne leza 5 dni....najgorzej jest usiasc, jak juz siadziesz to spoko mozesz latac :)

    Nie da sie tez smiac, kaszlec i kichac, bo bol jest okropny.....przynajmniej moim przypadku, ale ze schylaniem nie mialam problemu, w sumie to chodzilam zgieta w pol przez tydzien, potem sie powoli prostowalam......jak nie bedziesz w stanie tego robic to poprosisz pielegniarke o pomoc......one po CC czesto przychodza kontrolowac

  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DorotaAnna wrote:
    Przepływy ok. W zasadzie nie pokazywał mi siatek ani nie mówił na jaki wiek wypada waga ale mam to na tym zdjęciu z usg wiec już Ci mówię: waga wypada na 27+0 czyli jakby tydzień mniejszy jest? A siatki centrowe to ta pozioma kreska obok z kropka? Pokazuje 38,2%

    Ja myślałam że przy cukrzycy to tylko dziecko może być większe, nie wiedziałam że w drugą stronę tez to działa
    Bez przesady, norma jest między 10 a 90 centylem, a Wy prawie w środku jesteście! Mi na połówkowych obu wychodził 18 centyl i obie lekarki mówiły, że wszystko ok i nie ma się do czego przyczepić. Ja też byłam mała jak się urodziłam bo miałam 2350, mąż 3500 więc raczej normalnie.

    Misiabella lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aloadtg4s.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Moja mama po cesarce (miała 41 lat) nie była w stanie się ubrać przez pierwsze dwa tygodnie. Majtki i spodnie jej ubierałam.
    Tego się obawiam. Położne podobno niezbyt chetne do pomocy. Chyba będę ryzykować i chodzić bez pończochy.

    Mama36 lubi tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Tego się obawiam. Położne podobno niezbyt chetne do pomocy. Chyba będę ryzykować i chodzić bez pończochy.
    Męża poprosisz i co założy. A myślę że położne bez problemu. W Ujastku te polozne co są na patologii ciąży są też na salach po CC one by ci pomogły. A gdzie chcesz rodzic??

  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Dorota waga tak się nie martw. Jest ok :). Ważne żeby mały przybierał.

    Z tą rajstop po cc będzie ciężko. Na pewno w szpitalu bym nie liczyła, potem myślę tak, zależy kto jak znosi, ale w szpitalu pielęgniarka czy połozna Ci założy jak to codziennie zalecenie. Nie martw się. Tylko trzeba poprosić :)
    Na poród SN nie mam co liczyć, więc co ma być to będzie. Zastanawiam się czy nie poprosić o cięcie pionowe. Podobno lepiej się goi, a ja z gołym brzuchem i tak nigdzie nie chodzę.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_mycha mi moja mama też zwróciła uwagę że mam dość nisko brzuch jak jej wysłałam ostatnio zdjęcie od boku. Ale ja taki mam od początku i nie czuję problemów z oddychaniem. Prędzej coraz większy nacisk na pęcherz w miarę jak dziecko rośnie. Widocznie taką mamy budowę ciała.

    Karmelove ja chyba sobie kupię laktator ale ręczny. Moja koleżanka położna, która robi właśnie certyfikat doradcy laktacyjnego poradziła mi że jeśli nie zamierzam ściągać mleka codziennie tylko okazjonalnie to szkoda wydawać na elektryczny. A ja właśnie tak planuję. Jakby się zdarzył nawał to żeby się jakoś ratować tym laktatorem. Raczej zamierzam karmić piersią a nie z butelki, ale jedną butelkę na wszelki wypadek kupiłam i laktalor ręczny też sobie sprawię ale bliżej porodu.

    Karmelka mam nadzieję że twój mąż mnie nie opieprzy dzisiaj na zajęciach że przeze mnie znowu się napaliłaś na kolejne zakupy :D Swoją drogą w Smyku fajne rzeczy mają ale warto kupować jak mają właśnie wyprzedaże. Ja jeszcze połowy ubranek nie mam ale już zamierzam wszystko do końca skompletować jak tylko się przeprowadzimy.

    Wczoraj przyjechała nowa pralka, dzisiaj odkurzacz. Przyszła też paczka z Gemini, ale się cieszę z tych przesyłek. W Gemini mi nawet dołączyli jakąś płytę z piosenkami dla dzieci i mnóstwo próbek różnych. Posłucham jak znajdę trochę czasu :) Już czuję powoli że zbliża się ten czas.

    malutka_mycha, Karmelllka90 lubią tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn, które miały już cc.
    Jestem chora na zakrzepice. Codziennie zanim nogę opuszczę z łóżka, muszę nałożyć na nią ponczoche uciskowa.
    Jest to ponczocha od palców do pachwiny. Bardzo ciężko się ją zakłada.
    Czy w szpitalu po cesarce ja w ogóle będę w stanie to zrobić?
    ciężko powiedzieć... ja normalnie śmigałam i radę dawałam, ale są osoby, które ledwo się ruszają...

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia nie wyobrażam sobie cięcia pionowego w tych czasach... Mimo wszystko nie wiadomo jak się blizna będzie goic zrastac. A rozmawiałaś już z lekarzami? Czy poloznymi? Co Oni na to? Mówią że ok?

  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmelllka90 wrote:
    Męża poprosisz i co założy. A myślę że położne bez problemu. W Ujastku te polozne co są na patologii ciąży są też na salach po CC one by ci pomogły. A gdzie chcesz rodzic??
    Ja mam lekarza z Kopernika, nie jest na porodach tylko na onkologii, bo on jest ginekolog onkolog. Cesarke mi zrobi. W zwiazku z tym nie mam wyboru, zostaje Kopernik, chodzę tam też do poradni patologii ciąży. Gdybym miała wybór, to chyba wybralabym szpital położniczy na Siemiradzkiego.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Na poród SN nie mam co liczyć, więc co ma być to będzie. Zastanawiam się czy nie poprosić o cięcie pionowe. Podobno lepiej się goi, a ja z gołym brzuchem i tak nigdzie nie chodzę.
    wydaje mi się, że mieli powód dla którego przestali ciąć pionowo... pewnie tak jest mniej bezpiecznie...

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tą pończochą po cc na czas połogu dostajesz zastrzyki przeciw zakrzepowe więc może nie będzie potrzeby tego ubierać przez jakiś czas. Po drugie to na pewno ktos pomoże w razie co. Nawet koleżanka z sali.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam takie właśnie pończochy po cc, normalnie sama sobie potem ubierałam po kąpieli...

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Tunia nie wyobrażam sobie cięcia pionowego w tych czasach... Mimo wszystko nie wiadomo jak się blizna będzie goic zrastac. A rozmawiałaś już z lekarzami? Czy poloznymi? Co Oni na to? Mówią że ok?
    Nie rozmawiałam jeszcze o szczegółach cesarki. Jestem otyła, brzuch miałam okropny już przed ciąża. Cięcie poziome robią tak nisko, że u mnie to będzie pod falda tluszczu, gojenie wietrzenie znacznie utrudnione. Dlatego pomysł na cięcie pionowe. Ale zapytam lekarza, co on na to. Obecnie chyba nie robią już pionowych cięć.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorota, myślę że jest ok, na pewno jest ok! :) my jesteśmy na tym samym etapie, ja mam wizytę w poniedziałek, będzie 28+5, ciekawe ile Marcela ma.

    Przyszły mi dziś koszule, wykonane bardzo ładnie, materiał super! I bardzo ładnie zapakowane, w takim ozdobnym pudełeczku.
    Mam takie :
    7796e6f7b6284fc1med.jpg

    529093a4e35eeeacmed.jpg

    Myślę, że do szpitala są ok, w domu raczej w tym chodzić nie będę, bo nie lubię takich koszul. Jedna jest w rozmiarze M, druga S. Trochę wyglądam jak w workach ale jeszcze może mnie trochę przybędzie :)

    malutka_mycha, india, DorotaAnna lubią tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia, ja bym sobie z pończochą przy poprzednim cc nie poradziła na bank, ja z tych umierających :P Ale obgadaj temat konieczności zakładania jej ze swoim lekarzem, bo rzeczywiście, może zastrzyki przeciwzakrzepowe dadzą radę...
    Ale przy okazji przypomniało mi się, że niektóre kobiety mają nakaz rodzenia w tych pończochach. Nie wiem tylko, jak w przypadku cc. Wg mnie temat do obgadania z ginem.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heh, patrzę na ten mój suwaczek właśnie, że ponad 500 g maluch waży, a Kazik już 10 dni temu ważył ponad 700 ;)

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Z tą pończochą po cc na czas połogu dostajesz zastrzyki przeciw zakrzepowe więc może nie będzie potrzeby tego ubierać przez jakiś czas. Po drugie to na pewno ktos pomoże w razie co. Nawet koleżanka z sali.
    Zastrzyki biorę 2xdziennie. Na czas cesarki trzeba odstawić, a potem znów dawać. A z ponczocha naczyniowiec kazala mi sie polubić, bo minimum 2 lata noszenia. Teraz w zimie to pikuś, ale w lecie sobie nie wyobrażam. Przyjdzie lato, to się przekonam:)

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Lolka30 Autorytet
    Postów: 2432 3266

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Heh, patrzę na ten mój suwaczek właśnie, że ponad 500 g maluch waży, a Kazik już 10 dni temu ważył ponad 700 ;)
    Te suwaczki na belly chyba podają wagę o tydzień mniejszą mam wrażenie.

    dqpr2n0aloadtg4s.png
‹‹ 1140 1141 1142 1143 1144 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ