X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zastrzyki też miałam, ale Mąż mi robił, bo ja bym sobie nie wbiła :P

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolka30 wrote:
    Te suwaczki na belly chyba podają wagę o tydzień mniejszą mam wrażenie.
    Albo i więcej :) ja ten suwaczek mam tylko do przypomnienia o wieku ciąży.

    Karola bardzo ładne koszule :)

    f1d9680377.png
  • Karollinax26 Autorytet
    Postów: 4209 4690

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    ja miałam 93/129/99.... o 1-2 jednostkę więcej na czczo :( łączę się w bólu ...
    pamiętaj, że słodkości wywalają cukier wcześniej niż 1h po zjedzeniu... po 1 h już jest spadek a takie skoki nie są dobre dla dziecka więc staraj się unikać ptysiów itp :)

    Nie uważam żeby zjedzenie czegoś raz na jakiś czas, było tragiczne w skutkach, tym bardziej, że kontroluje cukry. U mnie jest podobnie jak u Karmelki.

    Ty kochana miałaś na czczo przekroczenie o jedną jednostkę na krzywej ale z tego co pamiętam miałaś skoki cukru dość często na czczo, ja nie. :)

    Karmelllka90 lubi tę wiadomość

    syy2roeqbhtk0nxh.png
  • B_002 Autorytet
    Postów: 3675 3727

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Oj to Twój mąż malutki był :) wyrósł?
    Domyślam się, ale z tego co pamiętam to różnica 3 tygodni jest niepokojąca, tydzień mieści się jeszcze w normie. A dzieci rosną skoków, może na następną wizytę nadrobi :)
    Mi lekarze robiący USG mówili że różnica do 3 tygodni jest w normie, dopiero powyżej jest niepokojąca.

    DorotaAnna lubi tę wiadomość

    gg64zbmhxvebnkcj.png
    29.03.2019 [39+2] Zosia <3 2580g, 52cm, 10pkt, SN
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko nie to !!! odezwał mi się ból nerwu kulszowego....:( :( :(
    jak żyć ???
    wcześniej przeciwbólowe do oporu plus masaże i gorące kąpiele ...
    a teraz ????jak sobie ulżyć???

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Tunia, ja bym sobie z pończochą przy poprzednim cc nie poradziła na bank, ja z tych umierających :P Ale obgadaj temat konieczności zakładania jej ze swoim lekarzem, bo rzeczywiście, może zastrzyki przeciwzakrzepowe dadzą radę...
    Ale przy okazji przypomniało mi się, że niektóre kobiety mają nakaz rodzenia w tych pończochach. Nie wiem tylko, jak w przypadku cc. Wg mnie temat do obgadania z ginem.
    Ja od razu miałam zapowiedziane, że poród czy cesarka obowiazkowo w pończosze. Jak poszłam do lekarza w listopadzie i zobaczyła stan moich żył w prawej nodze, to się przeraziła. Miałam diagnozę masywny zakrzep żyły podkolanowej i piszczelowo-strzałkowej z utworzonym krążeniem obocznym. Pytała mnie jak ja chodziłam. Ja jestem z tych co poboli to i przestanie. Natychmiast dostałam zastrzyk, ponczoszke i zakaz siedzenia, stania, kleczenia i kucania. No i gdyby pojawiły się problemy z oddychaniem to wzywać karetkę- bezpośrednie zagrozenia zycia- zator. Wtedy naprawdę się wystraszylam.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    zastrzyki też miałam, ale Mąż mi robił, bo ja bym sobie nie wbiła :P
    Ja robię sama , bo mniej boli. 20 zastrzykow w brzuch potem 10 w uda(poki jeszcze widzę gorna czesc ud:))
    A potem znow w brzuch i tak w kółko.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi w ramię Mąż robił 2 razy dziennie przez 10 dni :)

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia, choćbym słyszała swoją siostrę :/ Już miała takie przejścia z żylakami, też zagrożenie, że się skrzep urwie i ją zabije... Dopiero po ciąży poszła na operację, najpierw jedna noga, potem druga. A tyle lat ją wyganiałam! Ech... Grunt, że nic jej się nie stało. Ja też mam z żylakami problem, ale bez porównania mniejszy! Mam pajączki i kilka żylaków widocznych, ale nie są to takie bulwy jak miała siostra.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję Wam tych wszystkich bóli.kobieta w ciazy to powinna na dzień dobry jakiś medal a najlepiej voucher do spa dostawać!
    Ja nudzę się jak mops. Myjac zęby umylam blat w łazience bo musiałam!.. Nie dałabym rady jak już tam weszłam. Upieklam chleb, starszy był po zakupy i wstawilam zupe (ale za mnie robi maszyna więc to naparawde Chwila na nogach., nic wielkiego) ...no i 80 proc czasu leżę.

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też leżę po tym jak zrobiłam obiadek.

    Miałam dwa najgorsze ataki bólu w swoim życiu .Pierwszy od zapalenia trzustki a drugi od pleców.
    Poród przy bólu trzustki to nic wielkiego...
    A teraz z zaskoczenia ot tak rozbolaly mnie plecy...rety ;(

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu dzięki za porównanie :*

    Dorota Twoj maluszek jest w normie :) nie martw się. A pewnie bedzie drobniejszy przy narodzinach po rodzicach.
    Moja w 26+3 miala 930 a w 29 juz ponad 1400. Ja bylam zaskoczona, ze tak szybko teraz rośnie.
    Mija kolezanka z cukrzyca i insulina urodziła zdrowa sliczna coreczke z waga ponizej 3kg (chyba 2800 miala). Ale wszystko w normie, mała to okaz zdrowia :)

    DorotaAnna, Wiewióreczka, B_002 lubią tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Tunia, choćbym słyszała swoją siostrę :/ Już miała takie przejścia z żylakami, też zagrożenie, że się skrzep urwie i ją zabije... Dopiero po ciąży poszła na operację, najpierw jedna noga, potem druga. A tyle lat ją wyganiałam! Ech... Grunt, że nic jej się nie stało. Ja też mam z żylakami problem, ale bez porównania mniejszy! Mam pajączki i kilka żylaków widocznych, ale nie są to takie bulwy jak miała siostra.
    U mnie w ogóle nie ma żylaków. Po prostu bolała mnie łydka. Dlatego ta diagnoza tak mnie zaskoczyła. Diagnostyka bedzie dopiero po porodzie. Mogę mieć w genach. Mój tata zmarł na zator serca po operacji. To było 33 lata temu i nikt zastrzykow przeciwzakrzepowych nie dawał.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    espoir wrote:
    mi w ramię Mąż robił 2 razy dziennie przez 10 dni :)
    Czemu tak mało tych zastrzykow?
    Ja w tym tygodniu dałam sobie 120 zastrzyk, a przede mną jeszcze minimum 100 (jestem optymistką i liczę, że za miesiąc zmniejszą mi do 1 dziennie):)

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B_002 wrote:
    Malutka_mycha mi moja mama też zwróciła uwagę że mam dość nisko brzuch jak jej wysłałam ostatnio zdjęcie od boku. Ale ja taki mam od początku i nie czuję problemów z oddychaniem. Prędzej coraz większy nacisk na pęcherz w miarę jak dziecko rośnie. Widocznie taką mamy budowę ciała.

    Karmelove ja chyba sobie kupię laktator ale ręczny. Moja koleżanka położna, która robi właśnie certyfikat doradcy laktacyjnego poradziła mi że jeśli nie zamierzam ściągać mleka codziennie tylko okazjonalnie to szkoda wydawać na elektryczny. A ja właśnie tak planuję. Jakby się zdarzył nawał to żeby się jakoś ratować tym laktatorem. Raczej zamierzam karmić piersią a nie z butelki, ale jedną butelkę na wszelki wypadek kupiłam i laktalor ręczny też sobie sprawię ale bliżej porodu.

    Karmelka mam nadzieję że twój mąż mnie nie opieprzy dzisiaj na zajęciach że przeze mnie znowu się napaliłaś na kolejne zakupy :D Swoją drogą w Smyku fajne rzeczy mają ale warto kupować jak mają właśnie wyprzedaże. Ja jeszcze połowy ubranek nie mam ale już zamierzam wszystko do końca skompletować jak tylko się przeprowadzimy.

    Wczoraj przyjechała nowa pralka, dzisiaj odkurzacz. Przyszła też paczka z Gemini, ale się cieszę z tych przesyłek. W Gemini mi nawet dołączyli jakąś płytę z piosenkami dla dzieci i mnóstwo próbek różnych. Posłucham jak znajdę trochę czasu :) Już czuję powoli że zbliża się ten czas.


    ooo a ile wydałaś na zakupy w Gemini? mnie nic nie dołączyli...hmmm, mam już kolejny koszyk zapełniony i chyba im napiszę co myślę w komentarzu ;)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax koszulki śliczne.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama36 wrote:
    Współczuję Wam tych wszystkich bóli.kobieta w ciazy to powinna na dzień dobry jakiś medal a najlepiej voucher do spa dostawać!
    Ja nudzę się jak mops. Myjac zęby umylam blat w łazience bo musiałam!.. Nie dałabym rady jak już tam weszłam. Upieklam chleb, starszy był po zakupy i wstawilam zupe (ale za mnie robi maszyna więc to naparawde Chwila na nogach., nic wielkiego) ...no i 80 proc czasu leżę.
    Chyba ktoś tu miał leżeć 99% czasu.
    Pewnie, że nudy. Ale lepiej w domu niż w szpitalu. Dbaj o siebie, a raczej o Was:)

    Mama36, espoir lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karollinax26 wrote:
    Nie uważam żeby zjedzenie czegoś raz na jakiś czas, było tragiczne w skutkach, tym bardziej, że kontroluje cukry. U mnie jest podobnie jak u Karmelki.

    Ty kochana miałaś na czczo przekroczenie o jedną jednostkę na krzywej ale z tego co pamiętam miałaś skoki cukru dość często na czczo, ja nie. :)

    ze mną to jest tak, że ja nie mam cukrzycy indukowanej ciążą tylko przed ciążą miałam lekkie IO.... we wrześniu odstawiłam metformax i dlatego mi cukier na czczo wzrósł... nie widzę związku z dietą. Skoków nie mam - mieszczą się w granicach 86-97.... niezależnie co i ile zjem dzień wcześniej. Ogólnie moje cukry w ciągu doby są w granicach 86-135 więc nie mam skoków.. raczej stałe ramy i uważam, że to jest lepsze niż na czczo np 70 a po posiłku 170...
    I daleka jestem od straszenia, żeby nie jeść ptysiów bo dziecko zabijasz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 15:52

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam zamówienie w gemini na prawie 900 zł i nie dostałam nic od nich... Fasolka, róbmy bunt :P

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona wrote:
    Ja zrobiłam zamówienie w gemini na prawie 900 zł i nie dostałam nic od nich... Fasolka, róbmy bunt :P


    dokładnie! a będziesz Kiwona jeszcze coś zamawiać? ja na razie zamówiłam za 500 zł ale juz mam kolejne 400 w koszyku.. nie omieszkam napisać przy realizacji stosownej uwagi :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
‹‹ 1141 1142 1143 1144 1145 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ