X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 października 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie jakieś sposoby na obiadek poza domem? Teraz już się robi zimniej więc spacery nie będą tak długie ale co jeżeli trzeba gdzieś wyjść na cały dzień? Nie dajecie wtedy nic oprócz mleka? Wiem, mam dylematy z rana.

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 22 października 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Macie jakieś sposoby na obiadek poza domem? Teraz już się robi zimniej więc spacery nie będą tak długie ale co jeżeli trzeba gdzieś wyjść na cały dzień? Nie dajecie wtedy nic oprócz mleka? Wiem, mam dylematy z rana.


    Ja w niedzielę nie dałam obiadku... ale będę brać słoiczki na wyjazdy...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 października 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Ja w niedzielę nie dałam obiadku... ale będę brać słoiczki na wyjazdy...
    A jak nie będzie gdzie podgrzać? Dasz w temperaturze pokojowej?

    f1d9680377.png
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 22 października 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    U nas się właśnie kończy zapas 3, ale jeszcze dokupię ze 2 paczki po 60 sztuk bo niby one są od 6 do 10 a Kasia ma dopiero 7,5kg. Na pewno zostanę przy Premium bo te active są jakieś mniejsze i plastikowe.
    a ja z kolei baby dry uzywam bo premium przez ta siateczke co maja to lepily sie do pupki. No i my tez na 3kach bo Mia ma 7 kg

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 22 października 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    A jak nie będzie gdzie podgrzać? Dasz w temperaturze pokojowej?
    owoc bym dala. Warzyw nie. Pewnie tylko mleko wowczas...

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 22 października 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    A jak nie będzie gdzie podgrzać? Dasz w temperaturze pokojowej?


    Zanim Bunio zjada to i tak się wychladza 😄 zawsze na stacji benzynowej przecież mają ciepłą wodę czy mikrofalówkę A na shellu kiedyś w ogóle w pokoju dla matki z dzieckiem była mikrofalówka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 09:12

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 października 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    Zanim Bunio zjada to i tak się wychladza 😄 zawsze na stacji benzynowej przecież mają ciepłą wodę czy mikrofalówkę A na shellu kiedyś w ogóle w pokoju dla matki z dzieckiem była mikrofalówka
    Właśnie o coś takiego mi chodzi :) nigdy na to nie z wracałam uwagi i nie mam pojęcia czy są jakiekolwiek udogodnienia. Dzieki

    f1d9680377.png
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 22 października 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mycha - Ninka konczy 6 miesiecy :)


    moja pojadla marchewke, pietruszke, ziemniorka i cukinke i bedzie spala.

    mam porcje na jutro i jedna zamroze, ile jedzonko moze byc zamrozone? z miesiac moze?

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 22 października 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Właśnie o coś takiego mi chodzi :) nigdy na to nie z wracałam uwagi i nie mam pojęcia czy są jakiekolwiek udogodnienia. Dzieki


    myślę, że jak wejdziesz do jakiejś knajpy etc to podgrzeją słoiczek :) bo ja nie to się ich obsmaruje w necie! o! :)

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 22 października 2019, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę wszędzie mogą dziś podać kubek z wrzątkiem za darmo, a przynajmniej powinni..
    A poza tym to rzeczywiście jest tak że zanim Kasia zje swoją porcję to końcówka już jest w temp pokojowej bo szybko się wychladza. Trzeba by ciągle trzymać na podgrzewaczu miseczkę. Ale faktycznie mleka czy kaszki zimnej bym nie podala.

    age.png
    age.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 22 października 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym podała, gdyby mu to nie przeszkadzało, ale woli podgrzane. Siostrzeniec jadł mleko tylko w temp. pokojowej, ciepłego nie ruszył.

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 października 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    myślę, że jak wejdziesz do jakiejś knajpy etc to podgrzeją słoiczek :) bo ja nie to się ich obsmaruje w necie! o! :)
    No właśnie nie wiem, sanepid i te sprawy. Nie wiem czy mogą wynosić na zaplecze Jedzenie którego sami nie kupili. Dlatego pytam, może ktoś już był w takiej sytuacji.


    Bubek wiem!!! ❤️ ❤️

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 października 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Myślę wszędzie mogą dziś podać kubek z wrzątkiem za darmo, a przynajmniej powinni..
    A poza tym to rzeczywiście jest tak że zanim Kasia zje swoją porcję to końcówka już jest w temp pokojowej bo szybko się wychladza. Trzeba by ciągle trzymać na podgrzewaczu miseczkę. Ale faktycznie mleka czy kaszki zimnej bym nie podala.
    Wrzatek to ja mam zawsze przy sobie, do modyfikowanego. Ale podgrzać samemu słoiczek za pomocą wrzatku, miseczki w warunkach niedomowych to już wyższa szkoła jazdy :D

    f1d9680377.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 22 października 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mysle ze taki obiadek podgrzany w domu, ktory bedzie mial temperature pokojowa mozna podac, nie musi miec 36 stopni, zwlaszcza jak to bedzie sporadycznie. Moj pije moje mleko odciagniete i ono jest zawsze w temperaturze pokojowej. Nie podgrzewam go.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Tysia89 Autorytet
    Postów: 438 314

    Wysłany: 22 października 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Dzisiajmi przyszedl avent parowar, kaszki i troche sloiczkow. Chyba jestem ostatnią osoba ktora zaczyna dopiero rozszerzanie. Jutro maly zje swoja pierwsza marchewke. Ciekawa jestem czy bedzie jadl, czy bedzie taki okropny do jedzenia jak michalek. Zaczal wykazywac zainteresowanie jedzeniem, nasladuje przezuwanie jak jemy. Nawet zelazo dzisiaj tak jakby jadl a nie polykal. Maz mu dal kromke chleba do zabawy, a ten od razu skierowal ja do paszczy.
    Ten parowar to kupowałaś nowy ? Jak sie sprawdza ? Ja myślałam o szybkowarze, ale nie ma takiego malutkiego ;)

    dqprclb1iinrgw6r.png
    l22nqps6arxfvviy.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 22 października 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    A ja mysle ze taki obiadek podgrzany w domu, ktory bedzie mial temperature pokojowa mozna podac, nie musi miec 36 stopni, zwlaszcza jak to bedzie sporadycznie. Moj pije moje mleko odciagniete i ono jest zawsze w temperaturze pokojowej. Nie podgrzewam go.
    To chyba też od dziecka zależy. Nina nigdy takiego letniego nie chciala

    Misiabella lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 23 października 2019, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia89 wrote:
    Ten parowar to kupowałaś nowy ? Jak sie sprawdza ? Ja myślałam o szybkowarze, ale nie ma takiego malutkiego ;)
    Kupilam nowy, ale w sumie moglam sie pokusic o uzywany. Zazwyczaj ktos uzywa go przez krotki okres czasu, zanim dziecko nie zacznie jesc tego co inni domownicy- wiem ze sa osoby ktore karmia dziecko tak szybko, ale ja raczej z tym poczekam, bo malemu bedziemy na poczatek kupowac zywnosc wylacznie ekologiczna. Dzis podalam marchew sloiczkowa na inaguracje, bo bylismy u kardiologa a chcialam by zjadl wczesniej. Najpierw sie skrzywil na marchew bo byla kwaskowata, ale jadl. Po jedzeniu jak mu tan marchew podeszla- mimo ze zjadl tak naprawde kilka lyzek az zaplakal, moze byc to zwiazane z refluksem. Potem dlugo mu sie odbijalo i obawialam sie ze zwymiotuje, ale na szczescie mu sie to w brzuszku ulozylo. Jutro chce zrobic marchew w parowarze. Przy Michalku mialam taki sam parowar, wiec wiem ze warzywa dobrze paruje. Zreszta jest tam dolaczona ksiazecza ktora okresla co ile musi sie parowac.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 23 października 2019, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedawno robilismy malemu ekg zgodnie z wytycznymi kardiologa. I osoba - lekarz chorob wewnetrznych zdazyl mnie mocno nastraszyc, stwierdzeniem ze musze sie pilnie udac na echo. W opisie napisal dekstrogram i cos tam jeszcze. Tym razem tego nie sprawdzalam i dobrze bo oznaczaloby to powazna wade serca. I dzis kardiolog przeanalizowal zapis i na szczescie okazalo sie ze tamten sie pomylil bo jest normogram czyli zapis prawidlowy. Maly ma drozny otwor owalny, w zyciu plodowym ma taki kazde dziecko, u wiekszosci zamyka sie do 3 miesiaca zycia, u czesci do roku, u niektorych do dwoch lat a u jeszcze niektorych zostaje i o ile u dzieci nie zalicza sie to do wad serca, to w zyciu doroslym jest to wada, choc u wiekszosci osob zupelnie nieszkodliwa, tylko w wyjatkowych wypadkach wymaga zabiegu operacyjnego. Nastepna wizyte mamy jak maly bedzie mial 11 miesiecy, a jak sie nie zamknie to w wieku 1,5 roku lub jakos przed 2 urodzinami.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ostatnio chyba stabilizacja nastroju. Więc nie ma tragedii.
    Ignas od kilku dni robi "mmmmm" jak mu coś smakuje - zazwyczaj kaszka. Ale mamy też nowy ulubiony słoik - babydream ziemniaki szpinak i pasternak. Potrafi zjeść 1 i 3/4 słoika. U mnie w mieście nigdzie nie mogę znaleźć pasternaku. Chciałabym odtworzyć ten "przepis" i trochę mniej zmielić.
    W kaszce grudki owoców nie przeszkadzają już.
    Mi udaje się wytrzymać bez słodyczy ;-) Widzę że sięgałam po nie trochę z nudów.
    Teraz z Ignasiem jemy takie niby wafle ryżowe, ale cieńsze i zbożowe. Kupiłam w żabce. Mają tylko mąkę, wodę i sól (0,5%) w składzie. Są dobre i Ignas je uwielbia.

    Próbowaliśmy też te ciasteczka ryżowe HiPP z jagodami - są twarde jak cholera i kwaskowate. Mieliśmy też babydream ciasteczka owsiane, ale to kompletnie niewypał. Twarde, kruszą się. Będę je gnieść i wkładać do jogurtu.

    Dodajemy trzeci posiłek. Daje rano kaszę, w południe chce podawać jogurt naturalny z owocami i po południu obiad. Widzę że Ignaś chce, jest gotowy i sam już wkłada jedzenie do buzi. Więc zacznę jutro z BLW mieszanie z papkami.

    Misiabella lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze - dużo mi łatwiej kiedy nie używam aplikacji do śledzenia karmienia i snu. Myślałam że ona pomoże mi jakoś to sobie poukładać a stałam się więźniem telefonu i tej aplikacji.
    Wpadłam w absurd ustawiania się pod wykresy a nie pod dziecko.

    Wam też tak powoli czas leciał do pół roku? Ja tak strasznie chciałam żeby już miał pół roku, żeby jadł coś innego.
    I tak mi się wlokło bo liczyłam dni.
    A teraz leci jak głupie.


    Ignacy przebudza się w nocy parę razy, ale zwykle wystarczy że go przytulę albo poglaskam i śpi dalej. Na cycka budzi się koło 3-4. Usypia o 19. I wstaje już 5-6.
    Tfu tfu tfu żeby nie zapeszyc, ale ja się autentycznie WYSYPIAM 😋😆

    Sansivieria, Misiabella lubią tę wiadomość

‹‹ 4002 4003 4004 4005 4006 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ