X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Macie jakieś sposoby na obiadek poza domem? Teraz już się robi zimniej więc spacery nie będą tak długie ale co jeżeli trzeba gdzieś wyjść na cały dzień? Nie dajecie wtedy nic oprócz mleka? Wiem, mam dylematy z rana.
    A może podgrzać i przełożyć do termosu? Bbox ma takie termosy. Ale można znaleźć tańsze i pewnie tak samo dobre - jeszcze się nie orientowałam ;-)

    malutka_mycha, Misiabella lubią tę wiadomość

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 23 października 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ktoś ma sprawdzone termosy na jedzenie to chętnie odgapie :) na wrzatek też kupiłam taki wypasiony żeby jak najdłużej trzymał temperaturę ale Babcia mi go poleciła. Nie chcę nic w ciemno kupować.

    Paula ja też używałam aplikacji do jedzenia. Był czas że nie wyobrażałem sobie nie zapisać tam posiłków małej. Później zabrakło czasu i po kilku dniach się zorientowałam że dobrze mi z tym :D

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 23 października 2019, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    U nas ostatnio chyba stabilizacja nastroju. Więc nie ma tragedii.
    Ignas od kilku dni robi "mmmmm" jak mu coś smakuje - zazwyczaj kaszka. Ale mamy też nowy ulubiony słoik - babydream ziemniaki szpinak i pasternak. Potrafi zjeść 1 i 3/4 słoika. U mnie w mieście nigdzie nie mogę znaleźć pasternaku. Chciałabym odtworzyć ten "przepis" i trochę mniej zmielić.
    W kaszce grudki owoców nie przeszkadzają już.
    Mi udaje się wytrzymać bez słodyczy ;-) Widzę że sięgałam po nie trochę z nudów.
    Teraz z Ignasiem jemy takie niby wafle ryżowe, ale cieńsze i zbożowe. Kupiłam w żabce. Mają tylko mąkę, wodę i sól (0,5%) w składzie. Są dobre i Ignas je uwielbia.

    Próbowaliśmy też te ciasteczka ryżowe HiPP z jagodami - są twarde jak cholera i kwaskowate. Mieliśmy też babydream ciasteczka owsiane, ale to kompletnie niewypał. Twarde, kruszą się. Będę je gnieść i wkładać do jogurtu.

    Dodajemy trzeci posiłek. Daje rano kaszę, w południe chce podawać jogurt naturalny z owocami i po południu obiad. Widzę że Ignaś chce, jest gotowy i sam już wkłada jedzenie do buzi. Więc zacznę jutro z BLW mieszanie z papkami.


    Paula w Lidlu albo biedrze bywa pasternak

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 23 października 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co pierwsze dacie do jedzonka jesli chodzi o BLW ?
    ja caly czas sie boje ze sie udlawi....bardzo czesto sie krztusi jak je

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 23 października 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tak samo Bubek...czasami w weekendy coś daje jak jest tata w domu...sama się boję..

    Bubek lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 23 października 2019, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula z tym snem to u nas nie jest kolorowo ..zasypia o 22-23 i o 5-6 pobudka bawienie się cycem...czasem tak do 8 przerywanym snem dotrwamy ale co to za sen...

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 23 października 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula a ile razy jeszcze kp?
    Pięknie wam poszło rozszerzanie.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 23 października 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ma któraś kojec?
    Na co zwracać uwagę przy zakupie?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 23 października 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może zamiast kojca kupić płotek dla dzieci?

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 23 października 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam za małe mieszkanie na kojec, już w ogóle byśmy się nie ruszyli. Jeżeli masz pokój w którym mogłabyś dziecko zostawić to plotek jest chyba ok. O tym w sumie nie pomyślałam. Wiadomo że zawsze znajdą się potencjalnie niebezpieczne przedmioty ale w jednym pokoju jest ich więcej, w innym mniej

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 23 października 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam kojec...tzn w sumie to jest raczej lozeczko turystyczne chyba ale jak potrzebuje na chwilę iść do łazienki czy coś to wkładam Bunia i jestem spokojna

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 23 października 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    I jeszcze - dużo mi łatwiej kiedy nie używam aplikacji do śledzenia karmienia i snu. Myślałam że ona pomoże mi jakoś to sobie poukładać a stałam się więźniem telefonu i tej aplikacji.
    Wpadłam w absurd ustawiania się pod wykresy a nie pod dziecko.
    Miałam tak samo i już dawno odinstalowalam i poczułam ogromną ulgę!
    Świetnie Wam idzie rozszerzanie diety, gratuluję!

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 23 października 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam plotek po Michalku. Troche sie balam tego plotka bo w kojcu bylo bezpieczniej jakby wstawal i lecial, ale przezyl. My mamy duzy pokoj i plotek tworzyl osmiokat i mniej wiecej zajmowal powierzcnie 1,5 metra na 1,5 a moze i wiecej. Wlasnie Paula termos na obiadek by byl cieply! Jak to czlowiek zapomina. Ja Michalkowi dawalam czesto jesc na dworze, co prawda jak byl nieco starszy ale bralam do termosu. Nie mialam zaufania jakos zeby jedzenie pakowac prosto do termosu, wiec wkladalam w sloiczku. Termos i tak sprawial ze jedzenie trzymalo cieplo. Nie pamietam jakiej firmy to byl termos, mam go, ale nie ma zadnego logo, jest szeroki tak ze wejdzie do niego sredni sloik.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 23 października 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://dziecisawazne.pl/termos-ze-stali-nierdzewnej-nuvita/. Juz znalazlam taki mam termos. W 2014 jak go kupowalam byl nagrodzony chyba ze jest calkowicie bezpieczny, bez bpa i aluminium. Tylko ja mam wyzszy niz ten z obrazka.

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 23 października 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze w zestawie do niego byly takie pojemniki na zywnosc, ktore mozna wkladac do tego termosu. https://www.ekomaluch.pl/product-zul-22075-Nuvita-Termos-trzyczesciowy-ze-stali-nierdzewnej-GRANAT-1200ml-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMIhuy03e2x5QIVA6QYCh0gBADtEAQYCCABEgIRs_D_BwE

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • Misiabella Autorytet
    Postów: 2546 1537

    Wysłany: 23 października 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze sobie kupic nowy, bo stary mi kiedys spadl na podloge i juz nie mozna go szczelnie zakrecic.

    Nie wytrzyma człowiek mały, jak dorosły skamieniały
    relg3e5e8ajpipsb.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 23 października 2019, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Misia, dzięki. Właśnie czegoś takiego szukałam. A jak mówisz że polecasz to biorę :)

    f1d9680377.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 23 października 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    https://dziecisawazne.pl/termos-ze-stali-nierdzewnej-nuvita/. Juz znalazlam taki mam termos. W 2014 jak go kupowalam byl nagrodzony chyba ze jest calkowicie bezpieczny, bez bpa i aluminium. Tylko ja mam wyzszy niz ten z obrazka.


    dzięki Misia! fajne rozwiązanie!

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • Bubek Autorytet
    Postów: 848 663

    Wysłany: 23 października 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja musze kojec kupic bo mi mala zmyka a jak bedziemy jezdzic do PL to musi gdzies spac

    86a4a28ed8.png
    ❤️❤️❤️❤️
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 23 października 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też szukamy jakiegoś termosu na jedzonko poza domem.
    Bo na pewno będziemy sporo poza domem w grudniu bo będzie już rynek świąteczny u nas a co roku kilka razy w tyg.jedziemy. Może nawet do Hamburga skoczymy🤔

    U Nas nie ma siedzenia ani raczkowania. Ale każde dziecko ma swój czas więc czekamy spokojnie🤗
    A tak to właśnie czekamy na kuriera bo śpiwór już w drodze i pewnie od jutra będziemy testować i tym samym latać na trzy raty na dółi na górę przed spacerem i po 😑ale może trochę więcej kalorii zgubię dzięki temu więc...😂
    Ale tuż po swoich urodzinach czyli już w następnym tygodniu-biorę się do roboty bo chcę się wyrobić choć trochę do wakacji.
    Nie zamierzam straszyć ludzi a na plaży biegać trzeba będzie na bank za Małym więc trzeba coś z tym ciałem zrobic do następnych wakacji.Czasu jest sporo więc pomalutku i do skutku😉😉😉

    Fasolka77 lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
‹‹ 4003 4004 4005 4006 4007 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ