X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 23 października 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misiabella wrote:
    Niedawno robilismy malemu ekg zgodnie z wytycznymi kardiologa. I osoba - lekarz chorob wewnetrznych zdazyl mnie mocno nastraszyc, stwierdzeniem ze musze sie pilnie udac na echo. W opisie napisal dekstrogram i cos tam jeszcze. Tym razem tego nie sprawdzalam i dobrze bo oznaczaloby to powazna wade serca. I dzis kardiolog przeanalizowal zapis i na szczescie okazalo sie ze tamten sie pomylil bo jest normogram czyli zapis prawidlowy. Maly ma drozny otwor owalny, w zyciu plodowym ma taki kazde dziecko, u wiekszosci zamyka sie do 3 miesiaca zycia, u czesci do roku, u niektorych do dwoch lat a u jeszcze niektorych zostaje i o ile u dzieci nie zalicza sie to do wad serca, to w zyciu doroslym jest to wada, choc u wiekszosci osob zupelnie nieszkodliwa, tylko w wyjatkowych wypadkach wymaga zabiegu operacyjnego. Nastepna wizyte mamy jak maly bedzie mial 11 miesiecy, a jak sie nie zamknie to w wieku 1,5 roku lub jakos przed 2 urodzinami.
    Czyli dobrze wszystko? Ten otwór się jeszcze nie zamknął ale ma czas? Nina chyba też ma jakąś dziurkę która na razie jest ok, w listopadzie idziemy do kardiologa.

    f1d9680377.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 23 października 2019, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    My też szukamy jakiegoś termosu na jedzonko poza domem.
    Bo na pewno będziemy sporo poza domem w grudniu bo będzie już rynek świąteczny u nas a co roku kilka razy w tyg.jedziemy. Może nawet do Hamburga skoczymy🤔

    U Nas nie ma siedzenia ani raczkowania. Ale każde dziecko ma swój czas więc czekamy spokojnie🤗
    A tak to właśnie czekamy na kuriera bo śpiwór już w drodze i pewnie od jutra będziemy testować i tym samym latać na trzy raty na dółi na górę przed spacerem i po 😑ale może trochę więcej kalorii zgubię dzięki temu więc...😂
    Ale tuż po swoich urodzinach czyli już w następnym tygodniu-biorę się do roboty bo chcę się wyrobić choć trochę do wakacji.
    Nie zamierzam straszyć ludzi a na plaży biegać trzeba będzie na bank za Małym więc trzeba coś z tym ciałem zrobic do następnych wakacji.Czasu jest sporo więc pomalutku i do skutku😉😉😉
    A co tam na rynku kupujecie?

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia - 5-6 razy jeszcze kp. Czasem więcej, czasem mniej.

    MamaAga - u nas siedzenie tylko jak posadzimy, sam nie siada. Ale potrafi się utrzymać dłuższą chwilę podparty rączkami.
    Do raczkowania się nie pali. Jak jest na brzuchu to się bawi, przesuwa, kręci wokół własnej osi, robi samoloty. Ale wysoki podpór jeszcze leży.
    Mamy czas ;-)

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 23 października 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    A co tam na rynku kupujecie?
    Jedziemy zawsze podziwiać wystrój plus zjeść pyszności jakieś-kiełbaski albo marcepany itd.Plus jazda na kole widokowym😉

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 23 października 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Tunia - 5-6 razy jeszcze kp. Czasem więcej, czasem mniej.

    MamaAga - u nas siedzenie tylko jak posadzimy, sam nie siada. Ale potrafi się utrzymać dłuższą chwilę podparty rączkami.
    Do raczkowania się nie pali. Jak jest na brzuchu to się bawi, przesuwa, kręci wokół własnej osi, robi samoloty. Ale wysoki podpór jeszcze leży.
    Mamy czas ;-)
    Ja tak też mówię,że jest czas😉😉😉

    Paula jesteś z tego co pamiętam Alliholiczką🤔🤔🤔🤔

    Paula 90 lubi tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 23 października 2019, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina ma już wysoki podpór opanowany ale nog kompletnie nie ogarnia. Nie wie jak się odpychac do pelzanua ani jak się podnieść do raczkowania.

    Mama Aga też bardzo lubię te jarmarki ale kilka razy jechać to chyba byłoby dla mnie za dużo. Ale u nas nie są one takie wypasione, może na większych jest co robić :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga - ano - jam Ci to 😜

  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 23 października 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Nina ma już wysoki podpór opanowany ale nog kompletnie nie ogarnia. Nie wie jak się odpychac do pelzanua ani jak się podnieść do raczkowania.

    Mama Aga też bardzo lubię te jarmarki ale kilka razy jechać to chyba byłoby dla mnie za dużo. Ale u nas nie są one takie wypasione, może na większych jest co robić :)
    Nie wiem jak to W Polsce wygląda taki jarmark ale u nas np.vo tydzień zmiana "wystroju"plus nowe atrakcje itd.więc nie ma nudy😉a że obok TK Maxx to inna sprawa❤

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 23 października 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    MamaAga - ano - jam Ci to 😜
    masz do polecenia jakieś grające zabawki i dresy? mam kilka fajnych w koszyku ale szukam jeszcze jakiś wow🤗

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 23 października 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    Nie wiem jak to W Polsce wygląda taki jarmark ale u nas np.vo tydzień zmiana "wystroju"plus nowe atrakcje itd.więc nie ma nudy😉a że obok TK Maxx to inna sprawa❤
    Aaa, no 7 nas są różne występy ale sam jarmark się nie zmienia :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 października 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAga85 wrote:
    masz do polecenia jakieś grające zabawki i dresy? mam kilka fajnych w koszyku ale szukam jeszcze jakiś wow🤗
    Jakoś jeszcze nie dotarłam do dresów albo grających zabawek 😜 Ale chyba właśnie zaczęłam ich potrzebować 😏

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 23 października 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Wiki siedzi, ale nie siada. Podnosi się wysoko na raczkach, podnosi pupę do raczkowania, ale nie umie jednocześnie podnieść przodu i tyłu. Przemieszcza się po podłodze, robi samolocik.

    Paula 90, malutka_mycha, MamaAga85 lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 23 października 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiwona jutro mamy pół roczku. ❤️

    Kiwona, malutka_mycha, MamaAga85 lubią tę wiadomość

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 23 października 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia długo zbierała się do podporu na lokciach, długo "odrywala" głowę od podlogi i teraz też na brzuchu lepiej pracują nóżki, które się wspinaja, kopią, dupka się majda na prawo i lewo a głowa ciężka i nie pozwala żeby przód nadazyl za tylem 🤣

    age.png
    age.png
  • Kiwona Autorytet
    Postów: 2380 2866

    Wysłany: 23 października 2019, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Kiwona jutro mamy pół roczku. ❤️
    Tak! Matko, jak to zleciało!

    malutka_mycha, Tunia76, MamaAga85 lubią tę wiadomość

    24.04.2019 3800 g 56 cm
    qdkkiei3w97yr8ui.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 23 października 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy to normalne ze stale pokarmy jak wejda gora tak wychodza dolem? tzn. jaki kawalek zje np. marchewki taki jest w pieluszce..... nie trawi czy co?

    dziewczyny gratulacje pol roczku....moj leniuch prawie siedmiomiesieczny ciagle tylko lezy :) jak juz mu sie naprawde nudzi to przewroci sie na brzuszek albo wygnie po zabawke...a tak to nie ma wiekszej potrzeby poruszania sie :)

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 23 października 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    dziewczyny czy to normalne ze stale pokarmy jak wejda gora tak wychodza dolem? tzn. jaki kawalek zje np. marchewki taki jest w pieluszce..... nie trawi czy co?

    dziewczyny gratulacje pol roczku....moj leniuch prawie siedmiomiesieczny ciagle tylko lezy :) jak juz mu sie naprawde nudzi to przewroci sie na brzuszek albo wygnie po zabawke...a tak to nie ma wiekszej potrzeby poruszania sie :)
    U nas rzadko zdarzają się kawałki ale jak już były to też wychodziły w całości. W sumie nie zastanawiałam się czy to ok

    f1d9680377.png
  • MamaAga85 Autorytet
    Postów: 1788 1435

    Wysłany: 23 października 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula 90 wrote:
    Jakoś jeszcze nie dotarłam do dresów albo grających zabawek 😜 Ale chyba właśnie zaczęłam ich potrzebować 😏
    Nagła potrzeba ? 😂

    apropo Alli...moja sąsiadka,której bie było zaledwie 3 tyg.miala do odebrania tyle paczek z Zalando,H&M i Alli,że MUSIAŁA jechać samochodem po odbiór😱jak to zobaczyłam to jeblam...

    Paula 90, Fasolka77 lubią tę wiadomość

    SYNUŚ 15.04.2019 ❤10:31 ❤4550g ❤54cm ❤CC ❤38+6
    31ba25b915.png
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 23 października 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak podawałam pierwsza marchewkę rozgnieciona widelcem to też wyszły takie drobinki a teraz przy puree wychodzi puree😂

    A ja mam pytanie: gdy podajecie kaszke to ona zastępuje jeden mleczny posiłek? Jak np wypada mi wieczorne karmienie o 17:30 to mam dac kaszke i już nie dawać piersi czy pół godz wcześniej dac pierś i dopełnić kaszka później???

    age.png
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2019, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Jak podawałam pierwsza marchewkę rozgnieciona widelcem to też wyszły takie drobinki a teraz przy puree wychodzi puree😂

    A ja mam pytanie: gdy podajecie kaszke to ona zastępuje jeden mleczny posiłek? Jak np wypada mi wieczorne karmienie o 17:30 to mam dac kaszke i już nie dawać piersi czy pół godz wcześniej dac pierś i dopełnić kaszka później???
    Ja daje nadal około godzinę po piersi.
    Ale jak się zastanowić to posiłki stałe zastąpiły u nas część karmień. Wcześniej było 10-12 karmień na dobę. Teraz mamy 5-6

‹‹ 4004 4005 4006 4007 4008 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ