X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwietniowe maluszki 2019
Odpowiedz

Kwietniowe maluszki 2019

Oceń ten wątek:
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 30 września 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    U nas terminy 6-8tygodni. Nie ma opcji na za tydzień 😪
    U nas umawia sie inaczej.. nie ma ze sie umawiasz wcześniej.. od wt do pt kazdego dnia inna pediatra przyjmuje i na dzien przed dzwonisz i rejestrujesz. Ja dzwonie w czwartek o 8 i zapisuje na piatek.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 30 września 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Tez tak uwazam 😉 a czym czlowiek starszy tym mniej snu potrzebuje
    To ja dzialam jakos odwrotnie bo wiecej spie.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 30 września 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    U nas umawia sie inaczej.. nie ma ze sie umawiasz wcześniej.. od wt do pt kazdego dnia inna pediatra przyjmuje i na dzien przed dzwonisz i rejestrujesz. Ja dzwonie w czwartek o 8 i zapisuje na piatek.
    Ja mam dzwonić początkiem października i mam nadzieję że uda się złapać termin na koniec listopada.

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 30 września 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    To ja dzialam jakos odwrotnie bo wiecej spie.
    Ja chyba też 😄

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 30 września 2020, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Ja mam dzwonić początkiem października i mam nadzieję że uda się złapać termin na koniec listopada.
    Wiesz u nas jest tylko 1 przychodnia dla dzieci i punkt bilansow i szczepien na powiat.. wiec jest naprawdę od groma dzieci i jakby tak mieli robic zapisy to ja nie wiem czy jakiekolwiek szczepienie bym zrobila..a tak kazdy z reguly dzwoni dzien przed wizyta swojej pediatry.. chyba ze cos wstrzymane..
    W piatek za tydzien wychodzimy z kwarantanny i nie wiem czy nas będą chcieć czy jeszcze przesuną ale mi to bez roznicy bo to dawki przypominajace 5w1 i pneumokoki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2020, 22:49

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 30 września 2020, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w nocy zazwyczaj jedna pobudka. I już nie próbuje innymi sposobami tylko daje cycka i kilka minut wystarcza że Kasia znów śpi. Próbowałam głaskać, nucic coś, mówić i uspokaja - tylko Ją to zloscilo i gdy już się mocniej wybudzila to i z cyckiem schodzilo dłużej. Więc nie kombinuje.
    Usypianie mamy długie i późne, pewnie kiedyś się to zmieni...Hihi...

    stresant lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Tunia76 Autorytet
    Postów: 2787 2216

    Wysłany: 1 października 2020, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Wiesz u nas jest tylko 1 przychodnia dla dzieci i punkt bilansow i szczepien na powiat.. wiec jest naprawdę od groma dzieci i jakby tak mieli robic zapisy to ja nie wiem czy jakiekolwiek szczepienie bym zrobila..a tak kazdy z reguly dzwoni dzien przed wizyta swojej pediatry.. chyba ze cos wstrzymane..
    W piatek za tydzien wychodzimy z kwarantanny i nie wiem czy nas będą chcieć czy jeszcze przesuną ale mi to bez roznicy bo to dawki przypominajace 5w1 i pneumokoki.
    Ciekawe czy u nas w osiedlowej przychodni by się to sprawdziło. Przez te długie terminy to przypuszczam że sporo przepada, bo dzieci chore czy coś.
    W czasach korony to większość czasu lekarz i pielęgniarka siedzą i czekają. Nie mogą więcej dzieci wpuścić, a po szczepieniu trzeba chwilę tam posiedzieć. A one mają wtedy luz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2020, 07:49

    zem3df9hh3tl9qot.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2020, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odkąd Ignasia odstawiłam to śpi calutka noc. Zaczął przesypiać gdzieś tydzień po odstawieniu i tak śpi. I dalej śpi ze mną.

    Daffi - współczuję kwarantanny. Mieliście kontakt z kimś chorym?

  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 1 października 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Espoir - wooooowwoowowoww!!!!! Ogromne gratulacje!❤️ To bedzie czworeczka co dwa lata. Podziwiam Cie kobieto😉
    U nas narazie jest w planach trzecie, ale za jakies 2 lata bo musze odsapnac😃

    espoir lubi tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 1 października 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daffi wrote:
    Zamowilam dziś taką.. nasz nosi body i spodnie na 92 ale kurtke na 86 wzięłam
    b46693e75944.jpg

    Super ta kurtka! Moglabys pokazac jak wyglada na zywo jak juz dojdzie? Moze zamowie taka mojemu😉

    Daffi lubi tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 1 października 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na szczescie nocki super. Mlody przesypia cale noce odkad skonczyl rok i spi od 20 do 7. Mala zasypia teraz tez o tej samej godzinie i mamy dwie pobudki na cyca. Jak ja w nocy karmie to ogladam wtedy Love Island na telefonie wiec szybko mi mija, ona zasypia i ja znowu w kime😉

    stresant, Daffi lubią tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • stresant Autorytet
    Postów: 3555 2880

    Wysłany: 1 października 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    U nas na szczescie nocki super. Mlody przesypia cale noce odkad skonczyl rok i spi od 20 do 7. Mala zasypia teraz tez o tej samej godzinie i mamy dwie pobudki na cyca. Jak ja w nocy karmie to ogladam wtedy Love Island na telefonie wiec szybko mi mija, ona zasypia i ja znowu w kime😉
    Ale fajnie takie grzeczniutkie dzieciaki 😀 a jak w Polsce juz sie zaaklimatyzowaliscie? Jak sie mieszka?

  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 1 października 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Espoir - wooooowwoowowoww!!!!! Ogromne gratulacje!❤️ To bedzie czworeczka co dwa lata. Podziwiam Cie kobieto😉
    U nas narazie jest w planach trzecie, ale za jakies 2 lata bo musze odsapnac😃
    😘😘😘
    u mnie teraz będzie największa różnica, bo 2 lata i miesiąc (wcześniej miałam rok i 9 miesięcy i rok i 7 miesięcy). Wy na trójce chcecie poprzestać?

    jak Wam w Polsce? 😊

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • chce_byc_mama Autorytet
    Postów: 997 1542

    Wysłany: 1 października 2020, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stresant wrote:
    Ale fajnie takie grzeczniutkie dzieciaki 😀 a jak w Polsce juz sie zaaklimatyzowaliscie? Jak sie mieszka?

    ...to, ze Ernest grzeczniutki to bym jednak nie powiedziala😆 Spi ladnie😉
    A w Polsce póki co jest super. Nie tęsknie jeszcze za UK, ale nie jesteśmy tez jeszcze „na swoim” bo ciagle mieszkamy u moich rodzicow. Mąż od rana do wieczora zajmuje się wykonczeniowka domu i załatwia wszystkie sprawy urzędowe, jakieś przyłącza gazu, oczyszczalnie ścieków, pozwolenia itp.
    Łazienka będzie gotowa w tym miesiącu a kuchnie mamy zamówiona na koniec listopada. Jak wszystko sprawnie pójdzie to w grudniu będziemy już tam mieszkać😉

    Co do dzieci to póki co mówimy, ze minimum jeszcze jedno, a potem zobaczymy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2020, 12:39

    stresant lubi tę wiadomość

    atdc2n0agq3f7pfx.png
    ijpbmg7yq0tf1to1.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 1 października 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tunia76 wrote:
    Ciekawe czy u nas w osiedlowej przychodni by się to sprawdziło. Przez te długie terminy to przypuszczam że sporo przepada, bo dzieci chore czy coś.
    W czasach korony to większość czasu lekarz i pielęgniarka siedzą i czekają. Nie mogą więcej dzieci wpuścić, a po szczepieniu trzeba chwilę tam posiedzieć. A one mają wtedy luz.
    Wlasnie przez to ze ludzie nie maja w zwyczaju zadzwonic i powiedzieć ze dziecko chore i sie nie zjawia przepadaloby duzo wizyt. U nas przychodnia nadal ma drzwi zamkniete. Dzwonie dzien wczesniej umowic wizyte i nastepnego dnia stojac przed drzwiami dzwonie ze jestem i mi otwieraja.. kiedy wejde do pokoju szczepien wpuszczaja kolejna mame z maluszkiem po szybkiej dezynfekcji.. i jak po szczepieniu ide na poczekalnie to tamta mama na szczepienie wchodzi i wpuszczaja kolejna do pediatry.. zadna sie nie widzi jest duzo scian i korytarzy.. i dopiero jak mnie wypuszcza znow robi sie Koleczko przez gabinety i wpuszczaja kolejna.

    Tunia76 lubi tę wiadomość

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 1 października 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_90 wrote:
    Odkąd Ignasia odstawiłam to śpi calutka noc. Zaczął przesypiać gdzieś tydzień po odstawieniu i tak śpi. I dalej śpi ze mną.

    Daffi - współczuję kwarantanny. Mieliście kontakt z kimś chorym?
    Maz mial w pracy.

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 1 października 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce_byc_mama wrote:
    Super ta kurtka! Moglabys pokazac jak wyglada na zywo jak juz dojdzie? Moze zamowie taka mojemu😉
    Pewnie. Licze ze dzis wyjedzie to jutro bedzie jak mi tesciowa z paczkomaty odbierze 😁

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 1 października 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezuuuuu, jak piszecie że Dzieci Wam śpią od 20 to mnie coś telepie! No tą Moją mnie wykończy. Od 7 rano do 22 na nogach na pełnych obrotach. W tym tyg na 4 noce - 3 z nich zasnęła około 22:30. Raz tylko tuż przed 2w. Ręce opadają. Ma tak któraś z Was?? Może powinnam zgłosić to jakiemuś lekarzowi???

    age.png
    age.png
  • Daffi Autorytet
    Postów: 6791 5352

    Wysłany: 1 października 2020, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansi nie musisz zglaszac. Ja mialam taka Julke. Mala łobuziara buszowala z nami do 23.. a potem slicznie szla spac do 10 rano.. w dzien nie miala drzemek na 1.5 roczku myślałam że ze zmeczenia padnie szybciej.. ale nie...

    Dlatego Filip jest dla nas miłym zaskoczeniem.. ja choćbym chciala zeby poszedl spac pozniej to sie nie da bo on wchodzi do lozeczka i placze.. jęczy widac ze wola o sen. Tuli poduszki i niczym juz go nie uspokoisz.


    Zdalam.sobie dzis sprawe ze prania nie mam jak wieszac 😭 mam na strychu sznurki a w domu nic..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 października 2020, 23:20

    b2ujp2.png

    30.04.2019 (41+2) Filipek 10 pkt. Apgar, CC
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2020, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Jezuuuuu, jak piszecie że Dzieci Wam śpią od 20 to mnie coś telepie! No tą Moją mnie wykończy. Od 7 rano do 22 na nogach na pełnych obrotach. W tym tyg na 4 noce - 3 z nich zasnęła około 22:30. Raz tylko tuż przed 2w. Ręce opadają. Ma tak któraś z Was?? Może powinnam zgłosić to jakiemuś lekarzowi???
    Teoretycznie jest jakiś zakres godzin ile dzieci powinny spać w danym przedziale wiekowym. Ale raz że jest on dość szeroki a dwa że lekarze temat zazwyczaj olewają.
    Zaburzeniami snu zajmuje się psychiatria.

‹‹ 4236 4237 4238 4239 4240 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ