X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Latanie samolotem
Odpowiedz

Latanie samolotem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Gorąca30 Znajoma
    Postów: 17 9

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam , chciałabym zapytać wszystkie kobiety , które leciały samolotem będąc w ciazy :-) jak poradzilyscie sobie z podróżą ?

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Gorąca 30
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 16 marca 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalezy kiedy sie leci. Nie polecam latania z mdlosciami bo ledwo dałam rade

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja spokojnie latalam od samego poczatku i ok, buty zdejmowalam w samolocie bo w ryanair np b ciasno jest i bez ciazy, pilam a czasie lotu wode i raz przebieglam sie do toalety by nogi rozprostowac plus poprawic krazenie
    nalezy pamietac by nie ladowac wlasnych bagazy na full by potem nie walczyc z ciezarem jak nei mamy nikogo do pomocy, podreczny mozna dac pod nogi by nie dzwigac w gore do luku a potem z luku
    latac mozna do 36tyg, ale juz z big brzuszkiem od 28tyg trzeba miec zaswiadczenie od lekarza na lot
    przez bramki mozna ok przechodzic nie jest to promieniowanie szkodliwe jak rtg dla bagazu ;--))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2014, 16:54

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Gorąca30 Znajoma
    Postów: 17 9

    Wysłany: 17 marca 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi:-) nie lecialabym , gdybym nie musiała... Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Gorąca 30
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie chciałabym się wybrać na wakacje, ale trochę się obawiam lotu, wiem, że nie muszę więc ciągle myślę lecieć czy nie?
    Jakie jest ryzyko że coś może się stać? Czy w ogóle jest jakieś?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paulina23 Autorytet
    Postów: 465 455

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też zamierzam w maju lecieć i będzie to już 31 tydzień, mój lekarz mówi,żebym nie odmawiała sobie tych wakacji, że wszystko będzie dobrze:)

    8p3ovfxmkhui00ao.png gpedxzdv7oki5wqi.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina zazdroszcze Ci sil na wakacje w 31tyg ;--))))
    ja mimo, ze jestem rozruszana, co dzien spacer do 2km plus to raczej juz ciezko mi z brzuszkiem i lapie czasem male zadyszki
    teraz za pare dni w 31 tyg sprawdze jak prowadzi mi sie auto, do pokonania 90km x 2 do gina, czy dalej ok, czy nada meza juz wolac na kierowce glownego
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 19:33

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gorąca, paula a w ktorym tyg będziecie lecieć?

    Ja po dwoch poronieniach miałam obawy o konsultowalam z dwoma lekarzami i usłyszałam taka odp ze lepiej lecieć na poczatku niz na koncu.na koncu to chodzi oczywiście o możliwość przedwczesnego porodu

    Zagrożenia? Dziewczyny nie szukajmy na sile problemów- jak mozna latać i tyle ludzi lata to to chyba nie szkodzi nie? W ciazy chodzi i komfort, puchnące nogi, mdłości, siedzenie w jednej pozycji. Jeżeli dobrze sie przygotujecie do lotu bedzie ok. Pic duzo wody,zeby lekko krew rozrzedzic, chodzic po samolocie w trakcie lotu. Nic mocno uciskająxego i nie denerwować sie na zapas.

    Aż co mi jeszcze ważnego lekarz powiedział? Ze niektóre kobiety obwiniają lot samolotem o porońienia itp...ale on twierdzi,ze nawet jakby nie leciały to pewno i tak doszło by do poronienia

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 18 marca 2014, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja lece w czwartek na wakacje. Mam nadzieje ze bedzie ok. Lekarz powiedziala ze nie widzi problemu wiec nie martwie sie na zapas. Powiedziala tylko ze loty po 12 h nie zaleca raczej ale rozsadne dlugosci nie powinny byc problemem jesli ciaza przebiega ok.

    Ja sie martwie troche o uszy- kiedys lecialam z katarem i mi sie w samolocie tak zatkaly ze ogluchlam na 3 dni- koszmar to byl ogolnie i od tego czasu latalam, ale biorac Zirtek przed lotem na rozkurczenie zatok i bylo ok. Teraz bez niczego bede leciec a od 3 miesiaca ciazy mam nos zatkany wiec boje sie czy znow mi sie bol uszu nie przydarzy:(

    Limerikowo, Gorąca30, aNiLewe lubią tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 18 marca 2014, 01:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciaza latalam bardzo czesto, uwielbiam to, a teraz jakaś blokada mi wystapiła, nie ma mowy, siedze na tylku do lipca i koniec...nie wiem czemu, bo lekarz nie widzi przeciwwskazan, ale...wiadomo zycie...

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Eva0507 Ekspertka
    Postów: 143 165

    Wysłany: 18 marca 2014, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lecę w 13 tygodniu i wracam w. 15 tez nie mam przeciwwskazań tylko o te uszy sie boje ale słyszałam ze trzeba gumę żuć i to pomaga

    ckai43r8qxen3hco.png
    hchy9jcg3aamtfbp.png
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 18 marca 2014, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gumę, cukierki ssac, pic cos bo odruch połykania odtyka uszy

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • Domi IRL Autorytet
    Postów: 1038 1680

    Wysłany: 18 marca 2014, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomaga jak sie nie ma kataru. Przy katarze lub problemach z zatokami jest inaczej.
    W zyciu takiego bolu nie czulam- myslalam ze mozg mi eksploduje.
    Od tego czasu powiedzialam ze w zyciu z katarem do samolotu nie wsiade, ale lekarz mi ta antychistamine polecil i dzialala swietnie na mnie. Tylko teraz bez niej sie boje z tym przytkanym nochem. Niby kataru nie mam ale strach i tak jest.

    lece mimo wszystko bo potem dlugo okazji na wakacje nie bedzie. A ze mieszkamy zdala od slonca i rodzinki to moze byc ciezko wiec trzeba ten ostatni moment wykorzystac.:)

    Limerikowo, Gorąca30 lubią tę wiadomość

    t60z7qg.png
  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 18 marca 2014, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na zatykanie się uszu w samolocie pomaga włożenie do nich słuchawek od telefonu. Mam takie z gumowymi końcówkami. Wtedy mi się nie zatykają.

    9bsp388.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 19 marca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja w maju na początku będę w 28 tygodniu
    Nie szukam na siłę zagrożeń, ale inna sytuacja jest jak musisz a inna jak chcesz lecieć. Ja się nie dziwię tym dziewczynom co obwiniają samolot o poronienia, może to i nie wina samolotu ale jak to sprawdzić, nikt ci nie da pewności a potem siebie obwiniasz całe życie. Też mam jakąś taką blokadę jak Lolka, ale jeszcze się waham.
    Lot 12 h wiadomo, nie wchodzi w grę bo przed ciążą był uciążliwy, raczej bym nie dała rady, bardziej myślę o jakimś bliższym wypadzie
    Paulina a Ty gdzie lecisz jeśli mogę zapytać?

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz kiedys wypowiadalam sie ba ten temat osobiście gdy dowiedzieliśmy sie o ciazy mieliśmy lecieć na wakacje ospuscilismy jestem juz po jednym poronieniu wiec po pierwsze bałam sie strasznie ze cos może sie stać a po drugie lekarz odradzil w sumie nie ze względu na sam lot tylko na zmianę klimatu jedzenia wystarcxy zatrucie niepozorne a moze sie stac tragedia gdy aie odwodnisz albo zlapiesz wirusa ktory w pl nie wysywpuje i polacy go napraqde zle przechodza jednak bariery językowej niby żyjemy w XXI wieku i angielski jest językiem w którym sie wszędzie dogadamy ale różnie to bywa :P w sumie to takie gdybanie co moze sie stac ale nie musi :P nam udalo sie odzyskac czesc pieniedzy co prawda tulko 30% alw nawet gdyby sie nie udalo to strach byl i ja bym nie poleciala wiec my poprostu odpuscilismy bo poprostu sie baliśmy to były początek wiec strach o dziecko był ogromny tymbardziej ze tak długo sie staraliśmy i poprostu gdyby cos sie stało nie wyznaczylibyamy sobie tego a wakacje zawsze mozna nadrobić juz z maluchem :) co prawda te pierwsze planujemy jednak w pl ale na kolejne juz może dalej sobie pozwolimy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 marca 2014, 10:54

    Limerikowo, Paula_29 lubią tę wiadomość

  • Chiang Mai Autorytet
    Postów: 264 418

    Wysłany: 23 marca 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 6 miesiącu leciałam z Tajladii do Polski. Przed startem jak włączyli silniki czułam, że ciśnienie mnie zabije ale jak wystartowaliśmy było już ok i cała trasa też dobrze :) choć zmęczyłam się bardziej niż lecąc przed ciążą.

    Limerikowo, iwcia77 lubią tę wiadomość

    3i49cwa1t57en9fi.png
  • Gorąca30 Znajoma
    Postów: 17 9

    Wysłany: 24 marca 2014, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , dopiero udało mi sie wejść na forum i przeczytać posty każdej z osobna:-) nie sądziłam , ze jest tyle kobiet w ciazy , które latają:-) cieszę sie. Ze temat został tak szeroko rozwinięty :-) pozdrawiam cieplutko.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Gorąca 30
  • Paulina23 Autorytet
    Postów: 465 455

    Wysłany: 24 marca 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 wrote:
    No ja w maju na początku będę w 28 tygodniu
    Nie szukam na siłę zagrożeń, ale inna sytuacja jest jak musisz a inna jak chcesz lecieć. Ja się nie dziwię tym dziewczynom co obwiniają samolot o poronienia, może to i nie wina samolotu ale jak to sprawdzić, nikt ci nie da pewności a potem siebie obwiniasz całe życie. Też mam jakąś taką blokadę jak Lolka, ale jeszcze się waham.
    Lot 12 h wiadomo, nie wchodzi w grę bo przed ciążą był uciążliwy, raczej bym nie dała rady, bardziej myślę o jakimś bliższym wypadzie
    Paulina a Ty gdzie lecisz jeśli mogę zapytać?

    Jeszcze zanim zaszłam w ciążę mój mąż wykupił lot i hotel na maj, na naszą 3 rocznicę ślubu...chce mnie zabrać do Hiszpanii na Majorkę...lekarza pytamy na każdej wizycie o tę kwestię i mówił żeby nic nie odwoływać, wszystko będzie dobrze, gdyby miało się coś stać to i bez udziału samolotu...kazał cieszyć się ostatnim tak beztroskim urlopem i przed porodem nacieszyć się sobą:)

    8p3ovfxmkhui00ao.png gpedxzdv7oki5wqi.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 24 marca 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z wlasnego doswiadczenia radze wszystkim Paniom sprawdzic sobie na ost wizycie przed lotem dlugosc szyjki
    mi z ladnych 4cm w 28tyg skrocila sie do 2.57 w 31tyg co jest w sumie na granicy bezpiecznej normy-3cm na lot wg ginekologa, lece teraz w 32tyg juz w oczekiwaninu porod w Pl
    byc moze taka jej uroda i spokojnie wytrzyma lub za dl spacery robilam plus zakupy, dodatkowo Mala jest ulozona b nisko poprzecznie wiec nozkami i rekoma bije tam w okolicy
    teraz tydz mam leżingu zaordynowane a maz ma zlecone drobne zakupy by nie bylo problemu z transportem i lotem przy zaczynajacej sie juz niewydolnosci szyjki
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ