X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • Lola098 Koleżanka
    Postów: 73 19

    Wysłany: 15 stycznia 2022, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska1 wrote:
    A co było powodem? Mi lekarz mówił że to już teraz taki bezpieczny okres i raczej się nic nie wydarzy.
    Prawdopodobnie bezczaszkowiec, pozniej urodzilam zdrowe dziecko i we wrześniu poronilam z trisomia 13

  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka tu cisza ;-)

    Kupował ktoś z Was już poduszkę do spania a potem karmienia? Zastanawiam się nad kupnem tej https://supermami.pl/poduszki-ciazowe/101-poduszka-ciazowa-bawelniana-typu-7.html#/255-wzor-big_stars_szare
    Może ktoś ma lub używał i się wypowie. Ja totalnie zielona w temacie bo nigdy nie używałam.

    Lola098 lubi tę wiadomość

    p19udqk32h2163o8.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam w poprzedniej ciąży taką dużą rogal z motherhod. Jakość super ,ale dla mnie za duża była. Dobra do czytania książek ale do spania kompletnie mi się nie sprawdziła. Była bardzo polecana i miała dużo komentarzy. Wydaje mi się że poprostu mi taki ksztalt nie odpowiadał. Zdecydowanie wystarcza mi poduszka między nogami. Za to do karmienia miałam taki mały rogal. Super się mi sprawdził. Tylko trzeba nauczyć się to stosować. Bo przy pierwszym dziecku używałam tylko przez pierwsze dwa tygodnie kiedy miałam problem z piersiami i karmieniem. Potem karmilam na leżąc więc poduszka nie była potrzebna. Za to drugi nie mógł być karmiony leżąc wiec ta poduszka byla dla mnie zbawienna. Dlugo uzywalismy.


    202206271756.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://motherhood.pl/sklep/kojec-motherhood-2/
    To ta duża
    https://motherhood.pl/sklep/fasolka-motherhood-1/
    A to ta mała.


    202206271756.png
  • Lola098 Koleżanka
    Postów: 73 19

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska1 wrote:
    Jaka tu cisza ;-)

    Kupował ktoś z Was już poduszkę do spania a potem karmienia? Zastanawiam się nad kupnem tej https://supermami.pl/poduszki-ciazowe/101-poduszka-ciazowa-bawelniana-typu-7.html#/255-wzor-big_stars_szare
    Może ktoś ma lub używał i się wypowie. Ja totalnie zielona w temacie bo nigdy nie używałam.
    Ja mialam wlasnie taka duza, mozna bylo ja zawiazac na koncach i malego wlozyc :) natomiast karmic na tej malej nie umialam

  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam rogala tylko. Do spania wystarczył mi zwinięty koc/poduszka. A przy karmieniu sobie nie wyobrażam takiej wielkiej poduchy. Poki dziecko było malutkie to używałam rogala, myślę, że ponad miesiąc, może nawet dłużej. A i tak zajmował sporo miejsca. Ale pewnie każdemu sprawdzi się co innego 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2022, 09:43

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Asia2309 Autorytet
    Postów: 2063 2348

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja m poduszkę do spania i polecam, chociaż ja od zawsze gdy spałam na lewej stronie musiałam mieć poduszkę pod nogą, teraz zwykła poduszka mi nie wystarcza i ta do spania ratuje mi noc 😊

    21 cs- 5.11.2021 r. ⏸

    23.11- 6t1d jest 💙
    8.07- 38t+3d Antoś już z nami 🥰 4070g, 56 cm, poród sn
  • Katsy Autorytet
    Postów: 436 777

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się właśnie zastanawiam nad poduszką i cały czas się zastanawiam nad wyborem, czy mniejsza czy większa

    3.11 ⏸ beta 93,1 5.11 beta 291,1 🥳
    10.12 jest ❤, CRL 1,95 cm 😍
    13.01 prenatalne 8,16 cm, wyniki ok ❤ 80% chłopak
    10.03 połówkowe 339g synka ❤
    23.03 1069g chłopa 😲❤

    8p3oskjo6ng3mruf.png
  • Lola098 Koleżanka
    Postów: 73 19

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katsy wrote:
    Ja się właśnie zastanawiam nad poduszką i cały czas się zastanawiam nad wyborem, czy mniejsza czy większa
    To tak jak z karmieniem, prawa piersia karmilam spod pachy, a lewa normalnie. Nie umialam karmic na lezaco i bardzo ciezko mi bylo karmic bez tej ogromnej poduszki. Tez mysle ze dla kazdej sprawdzi sie cos innego i nie wiadomo co polecic :)

    Love22 lubi tę wiadomość

  • Lola098 Koleżanka
    Postów: 73 19

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniika wrote:
    Ja miałam rogala tylko. Do spania wystarczył mi zwinięty koc/poduszka. A przy karmieniu sobie nie wyobrażam takiej wielkiej poduchy. Poki dziecko było malutkie to używałam rogala, myślę, że ponad miesiąc, może nawet dłużej. A i tak zajmował sporo miejsca. Ale pewnie każdemu sprawdzi się co innego 😉
    Ja karmilam na podusi poki maly nie odstawil sie od piersi. Ponad 8 m :)

  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lola098 wrote:
    Ja karmilam na podusi poki maly nie odstawil sie od piersi. Ponad 8 m :)
    Ja na jaśku albo bez niczego, później dopiero na leżąco. Młoda odstawiona niedawno na 1,5 roku ☺ ten jasiek ratował mnie przy odkładaniu bo łatwo było go wysunąć spod głowy, a jak brałam rękę to oczy jak 5 zł 🤣🤣🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2022, 12:54

    Lola098 lubi tę wiadomość

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Nika Weronika Koleżanka
    Postów: 58 53

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂
    A przygotowuje się ktoś może do porodu w domu?🙂

  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika Weronika, ja jestem bliska wykupienia kursu położnej Izabeli Dembińskiej :D Akurat w lutym jakaś promka jest. I ciągle poszukuję szkoły rodzenia, ale zależy mi jednak na stacjonarnych wizytach, kiedy mają być jakieś ćwiczenia.
    Poza tym trochę spaceruję i czasem zrobię krótką praktykę jogi i chyba to byłoby wszystko :D Nie ma się czym chwalić, ale robię tyle, ile starcza mi sił.

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja że względu na wcześniejsze komplikacje to modlę się żeby pół ciąży nie spędzić w szpitalu. Poród w domu to tylko chyba jakby mnie tak nagle wzięło żebym wyjść nie zdążyła. Świadomie nigdy nie brałam takiego rozwiązania pod uwagę bo nigdy nie miałam ciąży bez komplikacji. Ale widzę że zwłaszcza za granicą to coraz modniejsze. W Polsce nie znam nikogo z obecnego pokolenia kto by tak rodził. Nie wiem jak to technicznie wygląda.


    202206271756.png
  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika Weronika wrote:
    Hej 🙂
    A przygotowuje się ktoś może do porodu w domu?🙂
    Jeśli przejdę kwalifikacji to ja będę rodzić w domu :)

  • Nika Weronika Koleżanka
    Postów: 58 53

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumszakalaka mamy ten sam termin :) to trzymam kciuki żebyśmy przeszły kwalifikacje 🤗 ja zaczęłam chodzić na lekkie treningi na siłowni i właśnie na jogę na ćwiczenie mięśni dna miednicy. Chciałabym urodzić w domu w basenie ,moje małe wielkie marzenie ❤️ mąż też bardzo by chciał żeby się udało w domu 🙂 mamy już położna zarezerwowana.Polecam na FB grupę poród domowy Polska bardzo dużo pięknych świadectw, jakoś mniej się boje już porodu przez pomysł porodu w domu .Czytam sporo książek na ten temat🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2022, 18:30

    910608 lubi tę wiadomość

  • Lola098 Koleżanka
    Postów: 73 19

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika Weronika wrote:
    Hej 🙂
    A przygotowuje się ktoś może do porodu w domu?🙂
    Ja bym sie bała w domu, bo mały mial za duze barki i byl niedotleniony, do tego owinięty pępowiną

  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika Weronika znam tę grupę, jestem tam od kilku lat :) to moje marzenie i w końcu przy trzecim i pewnie ostatnim dziecku muszę je spełnić :) też chcę rodzić w wodzie, dwa poprzednie porody spędziłam w wodzie i wychodziłam tylko na parte. Jestem ciekawa jaki teraz będzie koniec :)
    Lola często komplikacje wynikają z medycznego podejścia do porodu, rodząc w domu zdarzają się komplikacje oczywiście, ale bardzo rzadko, bo nikt porodu nie przyspiesza, nie wywołuje go, nie daje oksytocyny, nie przebija pęcherza czy nie robi masażu szyjki itp. A co do za dużych barków czyli niewspółmierności matczyno-płodowej to właśnie po to jest kwalifikacja i nie każdy niestety ją przejdzie. Dlatego mam nadzieję, że nic nagłego u mnie nie wyjdzie i dwa porody naturalne, które przeżyłam pozwolą mi urodzic trzecie dziecko w domu 😍

    Love22, Lola098, Moniika lubią tę wiadomość

  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piękna sprawa poród w domu. Jakiś czas temu wpadłam na filmik jakiejś dziewczyny, który był faktyczną relacją z takiego porodu i było to tak wzruszające! Tak piękne, tak naturalne, że ciężko było powstrzymać łzy. Cudowne doświadczenie na pewno i dla rodzącej i dla odbierającego poród (bo w tamtym przypadku to był ojciec).
    Ale u mnie nie przejdzie, bo mój mąż chce wszystko pod okiem lekarzy :P Nawet trochę kręci nosem na pomysł rodzenia w domu narodzin, ze względu na brak znieczulenia, więc co dopiero to :D

    Bumszakalaka lubi tę wiadomość

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Daisy___ Ekspertka
    Postów: 159 142

    Wysłany: 16 stycznia 2022, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama jest po dwóch cesarkach - za wąska miednica, więc jest możliwość, że to odziedziczyłam. W dodatku jestem panikarą, to mój pierwszy poród, więc w ogóle nie rozważam takiej opcji. Nie zmienia to faktu, że kibicuję Wam, dziewczyny, bo to musi być piękne przeżycie :)

‹‹ 152 153 154 155 156 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ