X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Która z was pisała o kursach Izabeli położnej? Wiecie czy one są co miesiąc czy jak to wygląda?

  • Izolda7913 Przyjaciółka
    Postów: 68 43

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mierze bo przed ciążą miałam problem z za wysokim ciśnieniem,więc takie zalecenie, ale teraz mam bardzo niskie,puls zawsze między 60-75,rzadko wyższy

  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bumszakalaka wrote:
    Która z was pisała o kursach Izabeli położnej? Wiecie czy one są co miesiąc czy jak to wygląda?

    Nie wiem, czy co każdy miesiąc. W lutym ma być kurs online, ale z wcześniejszych nagrań. W marcu ma być online na żywo. Podejrzewam, że te pojawiają się cyklicznie (ale pewność mam tylko do lutego i marca!) :)

    Dzięki za podpowiedzi co do mleka. Jeszcze czas, ale wiecie, jakoś człowiek spokojniejszy jak zawczasu coś tam się wie :P

    Co do ciśnienia ostatnio miałam 80/60. Chyba nie ma konieczności badać regularnie, może przy nadciśnieniu. U mnie tylko na wizytach lekarz bada.

    Bumszakalaka lubi tę wiadomość

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie, raczej nie ma potrzeby. Mi też lekarz bada na wizytach. Mama ma to jak się gorzej czuję to czasem zmierzę bardziej z ciekawości bo jestem niskociśnieniowcem ;)

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Bimszakalaka tak jak dziewczyny piszą, nie trzeba regularnie jeżeli nie masz nadciśnienia i na wizytach mierzy Ci kontrolne lekarz. Ja mam częste bóle głowy i zawroty i wtedy sobie sprawdzam czy to wina niskiego ciśnienia czy jednak nie. Bo często mam właśnie niskie i kiedyś internista mówił żebym sobie sprawdzała. Jak będą częste bóle pomimo dobrego ciśnienia to wtedy zastanowimy się nad tomografem Oczywiście teraz to wiadomo że nie w tym stanie. Ale sprawdzam tak żeby wiedzieć czy się martwić. Najczęściej jednak są spowodowane niskim ciśnieniem więc narazie się tym tak nie martwię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2022, 14:22

    Bumszakalaka lubi tę wiadomość


    202206271756.png
  • Bumszakalaka Ekspertka
    Postów: 136 114

    Wysłany: 22 stycznia 2022, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 a Ty się teraz zapisujesz? Czy w marcu? :)

  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 05:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i kupione pierwsze 7 kompletów ubranek 🥰

    We wtorek jedziemy na zakupy kupić mi nowe spodnie bo się już nie mieszczę i poogladamy wózki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2022, 05:13

    BasiaIR, Izolda7913 lubią tę wiadomość

    p19udqk32h2163o8.png
  • Iwona:) Przyjaciółka
    Postów: 85 60

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc :)
    Jak się czujecie mamuśki ??
    U mnie ustały trochę dolegliwości i czuje się świetnie :) widziałam ze pisaliście o wadze i u mnie jest -1kg i brzucha wcale nie widać wiec może będzie tak samo jak z córka pierwsza ze brzuszek wyjdzie w 7 miesiącu 🤰🏼🤰🏼🤰🏼
    Mcdulka życzę szybkiego powrotu do zdrowia 😇
    MDW gratulacje , ze będzie chłopczyk :) czekałaś na syna czy byłaś nastawiona na dziewczynkę ?? 😁🦶🏼Mam nadzieje , ze Ci się uda wyjechać i odpocząć :) Ja ze swoim starym mamy taki sam plan :)
    Fajna listę ułożyłas ! Przydatna :) Ja zazwyczaj sobie czytam na grupie i spisuje co by mi było potrzebne wiec takie treści są ciekawe :)
    Monika ja pamietam jak moja mama mi pomogła jak byłam w Pl i kazała mi wieczorami wychodzić z domu albo iść do innego pokoju i tak się skończyło w 8 miesiącu karmienie :) Byłam mega wdzięczna bo moja mała odrzuciła prawa pierś i nie chciała wcale z niej pic , nawet jak ja przykładałam to się darła jak bym ja ze skory obdzierala :/ później okazało się , ze jak zaczęła jeść sama i próbować to co ładowało w jej rękach wpadało do lewej ręki i do dzisiaj jest leworęczna ! 😁
    Lola098 cieszę się ze prenatalne wyszły dobrze :) tylko się cieszyć :)
    Gosiasamosia ja już kupiłam sobie jedno body i taka słodka piżamkę ale w takich kolorach ze będzie pasować i do dziewczynki i chłopaczyna ( uniwersalna ) bo nie znam płci naszego bobo 🤰🏼Ostatnio znalazłam na stronie z używanymi rzeczami prawie nowego cybexa wiec pojechaliśmy po niego bo super okazja cenowa , a nie wiadomo czy by się taka jeszcze raz trafiła 😁 Jedynie koleżanka mnie tak ostatnio wkurzyła i mówi do mnie , ze po co tak wcześnie wózek i , ze nie życzy źle ale to za wcześnie i co ja później zrobię jak wszystkie rzeczy zostaną …… powiedziałam delikatnie ze jak ktoś myśli pozytywnie to będzie dobrze i nie jestem uwiązana z tymi rzeczami i zawsze mogę sprzedać …. Ludzie to potrafią tylko mówić o złych rzeczach
    Moja koleżanka podwiozło mi za darmo i dała łóżeczko i fotelik samochodowy wiec wszystkie rzeczy wrzucamy do pokoju dziecka i później będziemy ogarniać żebym miała co robić :) wiec trochę tych rzeczy się zbiera :)
    Goskasamoska mamy Maksymiliana na naszej liście 😍 piękne imię :)

    Z imieniem długo się zastanawiałam i czytałam trochę na fb propozycji i wszyscy praktycznie dają tak samo na imię każdemu dziecku wiec wiele propozycji nam odpadło i szukaliśmy nowych . Będę się mocniej zastanawiać jak poznam płeć maluszka a następne prenatalne mam 25 lutego wiec będziemy wiedzieć :)
    Dzięki dziewczyny za listy które napisaliście bo jak przybede do Pl to będę szaleć po sklepach :)
    U mnie niestety jest wszystko takie drogie i nie ma takich fajnych rzeczy jak w Pl .
    Co uważacie na temat farbowania włosów w ciąży ?
    Zrobiłam sobie w październiku blond a jestem z ogółu ciemna i mam tak suche włosy ze czuje moje włosy nie lubią koloru blond . Help 🥺😂

    Lola098, MDW lubią tę wiadomość

    uwo99jcga0vdsd7t.png
  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie farbuje od lat, ale nie ma obecnie przeciwwskazań żadnych do tego w ciąży. Wszystkie znajome normalnie robią włosy i paznokcie całą ciążę. Możesz spokojnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2022, 10:04

    Iwona:) lubi tę wiadomość


    202206271756.png
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również polecam kolektor mleka i muszle laktacyjne!
    Jeśli piszecie o kursie Dembińskiej nt oddychania w porodzie, to one są cyklicznie co miesiąc (wszystkie są online na żywo, z możliwością ich odtworzenia w dowolnym czasie w trakcie trwania miesięcznego dostępu). I polecam ale w 8 albo w 9 miesiącu, wcześniej IMHO nie ma sensu, bo się sporo pozapomina, poza tym jak dziecko jest już większe to lepiej czuć pracę ciała przy ćwiczeniach oddechowych.

    Love22, 910608 lubią tę wiadomość

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 23 stycznia 2022, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona, jakoś intuicyjnie czułam, że będzie chłopczyk. Trzy lata temu gdy dowiedziałam się, że będzie syn długo nie umialam tego zaakceptować. Swoje macierzyństwo dopuszczałam jedynie w opcji matka dwójki córek, chcąc pewnie podświadomie powielić schemat macierzynstwa mojej mamy. Ja z siostrą i z mamą mamy bardzo silne relacje, rozmawiamy o wszystkim i bardzo się szanujemy oraz swoje zdanie. Liczyłam więc na podobny układ (czego wcale płeć nie wyklucza ale musiałam do tego dojrzeć). W drugiej ciąży gdzieś tam myślałam o córeczce, o lalkach, czy sukienkach ale obcując z moim wspaniałym dwulatkiem stwierdzałam każdorazowo że gdyby drugi syn był choć trochę podobny do pierwszego to niech i będą braciszkowie. Ze względów drugoplanowych takich jak układ mieszkania też jest to opcja bardziej dogodna. Ostatecznie i tak nie miałam na to wpływu. Pierwsze 10 minut po "diagnozie" płci czułam lekki zawód ale obecnie już jestem z tym pogodzona i się cieszę.

    Ja farbowałam włosy w poprzedniej ciąży. Teraz nie czuję potrzeby ale jak poczuję to też sobie nie odmówię.

    Iwona:) lubi tę wiadomość

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamierzacie iść do dentysty w czasie ciąży? Chciałabym iść na przegląd jak ustąpią wymioty ale trochę boje się że znieczulenie lub coś może zaszkodzić dziecku... Mam świadomość że te wymioty mogły zniszczyć żeby mimo że przed ciążą byłam i zeby by ok.

    p19udqk32h2163o8.png
  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może któraś będzie zainteresowana https://www.zapytajpolozna.pl/kursy/product/letnia-szkola-rodzenia/
    Dziś ostatni dzień promocji. Ja sobie wykupilam dostęp.

  • BasiaIR Przyjaciółka
    Postów: 77 49

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita jak mam Cie znaleźć na fb?

  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goska ja chodziłam w ciazy do dentysty jak miałam potrzebę, ale nie brałam znieczulenia ;) jak kp to też nie brałam mimo, że nie ma przeciwskazań.

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniika wrote:
    Goska ja chodziłam w ciazy do dentysty jak miałam potrzebę, ale nie brałam znieczulenia ;) jak kp to też nie brałam mimo, że nie ma przeciwskazań.
    No ja właśnie nawet do buzi nie dam sobie zajrzeć bez znieczulenia... Muszę :/

    p19udqk32h2163o8.png
  • Moniika Autorytet
    Postów: 308 382

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska1 wrote:
    No ja właśnie nawet do buzi nie dam sobie zajrzeć bez znieczulenia... Muszę :/
    Skoro nie ma przeciwskazań to idź 😊 może wcale nie będzie nic do roboty ✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2022, 09:24

    ckai3e3kwr8svtby.png

    06.2020 córeczka 🧚‍♀️❣
  • Lolita Autorytet
    Postów: 731 1009

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BasiaIR wrote:
    Lolita jak mam Cie znaleźć na fb?
    Basiu, po miesiącu aktywności na forum zaproś mnie do przyjaciółek, a prześlę Ci instrukcje dołączenia do grupy na fb.

    Gosia, ale po co znieczulenie do przeglądu? 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2022, 09:25

    BasiaIR lubi tę wiadomość

    Qx7mp2.png
    11.2019 cb 💔 02.2021 SYNEK ❤️ 10.2021 - 12 dpo (1 cs) ⏸ 🍀
  • GoskaSamoska1 Ekspertka
    Postów: 145 66

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lolita wrote:

    Gosia, ale po co znieczulenie do przeglądu? 🤔
    U mni zawsze się coś znajdzie, chodzę co pół roku i jeszcze nigdy nie było że jest ok. Taki urok, bardzo słabe zeby. Także jestem pewna że coś bedzie...

    p19udqk32h2163o8.png
  • Wiolala 1 Koleżanka
    Postów: 49 23

    Wysłany: 24 stycznia 2022, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GoskaSamoska1 wrote:
    Zamierzacie iść do dentysty w czasie ciąży? Chciałabym iść na przegląd jak ustąpią wymioty ale trochę boje się że znieczulenie lub coś może zaszkodzić dziecku... Mam świadomość że te wymioty mogły zniszczyć żeby mimo że przed ciążą byłam i zeby by ok.

    Ja chodzę. Byłam w pierwszym trymestrze i robiłam bez znieczulenia, teraz w drugim trymestrze już wezmę znieczulenie bo bolało niemiłosiernie. Na koniec jeszcze zrobię piaskowanie.
    Tak wgl tu Wiolala. Nie odzywam się bo mnie bbf wyrzucił mimo, że jestem zalogowana na swoim haśle.

    nzjdlhb8w8f3pzsf.png

    Starania od 10.2016 na tzw. "luzie"
    Od 2018 już na poważnie...
    02.2019 cb 6tc*
    01.2021 cp w lewym i prawym jajowodzie
    Laparotomia.
    *Pcos* + wszystkie tego objawy
    09.2021 HyCoSy jajowody drożne, lewy zwężony
    03.11.21 ⏸️ promyczek nadziei 💛🙏
    30.11 nasze szczęście ma 1.07cm i bijące ♥️
    21.12 3.25cm 🐻
    07.01 7cm chłopczyka 😍
    22.02 360 g miłości ♥️
    ♥️♥️♥️
‹‹ 160 161 162 163 164 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ