X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipcowe mamusie 2022
Odpowiedz

Lipcowe mamusie 2022

Oceń ten wątek:
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 6 listopada 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Napiszę szczerze, że wszystko może się zdarzyć ale jestem tu bardziej spokojna aniżeli na forum staraniowym. Czuję tu taką... Ulgę? ❤ Nie wiem jak to nazwać. 🙂

    Mam to samo. Ulga to chyba dobra nazwa, bo jeden etap za nami. Stres staraniowy za nami.
    Czekam na wyniki Twojej drugiej bety, mam nadzieję, że laboratorium nie będzie kazało Ci tak czekać jak z pierwszym wynikiem 🤞 :D U mnie było podobnie, omal nie osiwiałam, bo specjalnie zostałam po godzinach w pracy i o 17 nadal nie było wyniku :D A zawsze do 15 max się pojawiały.

    Daisy___, udało Ci się kiedykolwiek w Luxmedzie dostać 2 razy do tego samego lekarza? Mnie to tam strasznie irytuje, ani razu mi się to nie udało. A każdy lekarz swoje... Jaki prenatalne będziesz miała 15.12?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2021, 16:46

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 6 listopada 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznam się, że śledziłam wątek październikowy, a i listopadowy czytam na bieżąco, także Ultra-Dżasta też Cię dobrze kojarzę. 910608 zresztą też :)
    Teraz w listopadowym nawet miałam plan się zapisać, ale wyszło, że pierwszy test zrobiłam już 31 października i nie chciałam tak wskakiwać na dzień dobry z pozytywem. Mogłoby to wyglądać, że przyszłam się tylko pochwalić. A później już nie bardzo było jak się wbić, dlatego pozostało mi tylko podczytywanie :)

    Ultra-Dżasta lubi tę wiadomość

    33l. ♀ ➥PCOS
  • Daisy___ Ekspertka
    Postów: 159 142

    Wysłany: 6 listopada 2021, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    910608 wrote:
    Daisy___, udało Ci się kiedykolwiek w Luxmedzie dostać 2 razy do tego samego lekarza? Mnie to tam strasznie irytuje, ani razu mi się to nie udało. A każdy lekarz swoje... Jaki prenatalne będziesz miała 15.12?

    Dopiero będę zapisana od grudnia. Ciążę prowadzę prywatnie gdzie indziej u mojej zaufanej lekarki, niemniej by dostać skierowania na badanie krwi w ramach teleporady od specjalisty, muszę udać się na przynajmniej jedną wizytę, żeby potwierdzili ciążę. Traktuję zatem LuxMed jako koło ratunkowe.
    15.12 będę miała pierwsze prenatalne, jak to w pierwszym trymestrze :) w 11 tygodniu.

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 6 listopada 2021, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nigdy nie byłam na NFZ u ginekologa w ciąży. Ale teraz się waham czy na pierwsza nie spróbować się dostać bo te 300-400 zł na dzień dobry Za badania +250 Za wizytę to aktualnie spory wydatek. Ale jak mi powiedzą że najwcześniej za miesiąc termin to zapewne pójdę prywatnie. Powinny być refundowane skierowania na badania też od lekarzy prywatnych bo to najczęściej Ci sami którzy przyjmują w poradniach. Ale jak jesteś prywatnie to już musisz za wszystko płacić. A co innego wizyta A co innego badania obowiązkowe :(


    202206271756.png
  • Daisy___ Ekspertka
    Postów: 159 142

    Wysłany: 6 listopada 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    Ja jeszcze nigdy nie byłam na NFZ u ginekologa w ciąży. Ale teraz się waham czy na pierwsza nie spróbować się dostać bo te 300-400 zł na dzień dobry Za badania +250 Za wizytę to aktualnie spory wydatek. Ale jak mi powiedzą że najwcześniej za miesiąc termin to zapewne pójdę prywatnie. Powinny być refundowane skierowania na badania też od lekarzy prywatnych bo to najczęściej Ci sami którzy przyjmują w poradniach. Ale jak jesteś prywatnie to już musisz za wszystko płacić. A co innego wizyta A co innego badania obowiązkowe :(

    Zgadzam się, uważam, że to śmieszne, jak mało badań może przepisać lekarz rodzinny - a w poradni, w której jestem, jest tylko taki lekarz, bo nie potrzebuję cudów, tylko L4 i dobrej atmosfery (prawdopodobnie zmienię poradnię, ale na taką, gdzie jest 2-3 innych specjalistów, w tym diabetolog i pediatrzy). Leczę się z reguły prywatnie, ale czym innym jest coroczna kontrola u endokrynologa, a czym innym ciąża. Dlatego cieszę się z tego Luxmedu, bo będzie się to opłacało.

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 6 listopada 2021, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to sama się do niego zapisałaś czy z pracy? A co do brzucha to mi w 3 ciąży strasznie szybko rósł. W 3 miesiącu już było widać jakby był 6. Teraz pewnie też szybko będzie bo nie wzielam sie za siebie po poprzedniej ciąży i żadnych mięśni nie ćwiczyłam 🙈


    202206271756.png
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 6 listopada 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahah, czytałam, że pierwsza ciąża ujawnia się dosyć późno. Jednak od momentu w którym pojawił mi się śluz płodny po owulacji, mam również uciążliwe wzdęcia, przez nie mój brzuch wygląda jak wygląda. 😂 Pierwszy raz w życiu mam takie dolegliwości, unikam wzdymającej żywności jak ognia (ogólnie staram się odżywiać zdrowo) a teraz czego bym nie zjadła to brzuch jak balon. I jeszcze mam takie marzenie, by do słodyczy nie ciągnęło. 😅

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 6 listopada 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgana wrote:
    Przyznam się, że śledziłam wątek październikowy, a i listopadowy czytam na bieżąco, także Ultra-Dżasta też Cię dobrze kojarzę. 910608 zresztą też :)
    Teraz w listopadowym nawet miałam plan się zapisać, ale wyszło, że pierwszy test zrobiłam już 31 października i nie chciałam tak wskakiwać na dzień dobry z pozytywem. Mogłoby to wyglądać, że przyszłam się tylko pochwalić. A później już nie bardzo było jak się wbić, dlatego pozostało mi tylko podczytywanie :)

    Rozumiem Cię doskonale. 😊 Planuję być na staraniach cichą obserwatorką i podsyłaczką ciążowych wirusów, co by innych dziewczyn nie razić, zwłaszcza, że październik był nerwowy dosyć. 🙈 Tutaj się na razie średnio odnajduję, mogliby to forum też zrobić w apce. 😅😂

    Morgana, 910608 lubią tę wiadomość

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Ewe87 Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 6 listopada 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu mi też tak brzuch wywaliło, aż w szoku jestem i spodnie które miałam obcisłe tak gniotą że nie dam rady w nich. Mąż wczoraj w Lidlu wciskał mi leginsy ciążowe 🤣 ja cały czas czuje głód. I tylko jak jem to mnie nie mdli. Aż się boję co to dalej będzie. W pierwszej ciąży miałam +16,w drugiej +14 ale wszystko zaraz schodziło bez diety

    Love22, Ultra-Dżasta lubią tę wiadomość

  • Love22 Autorytet
    Postów: 400 212

    Wysłany: 6 listopada 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj na gumki w spodniach to jestem mega wyczulona. Nic nie może uciskać, a już biustonosz z fiszbinami to największa męka dla mnie w ciąży, naszczescie mam zapas sportowych .


    202206271756.png
  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 6 listopada 2021, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    Rozumiem Cię doskonale. 😊 Planuję być na staraniach cichą obserwatorką i podsyłaczką ciążowych wirusów, co by innych dziewczyn nie razić, zwłaszcza, że październik był nerwowy dosyć. 🙈 Tutaj się na razie średnio odnajduję, mogliby to forum też zrobić w apce. 😅😂

    Też mi jakoś dziwnie po różowej stronie. Pewnie kwestia przyzwyczajenia, bo na ovufriend jestem już ponad rok. Ale gdzieś mi mignęła wiadomość, że ma być też aplikacja właśnie na bellybestfriend. Oby szybko :)

    Ultra-Dżasta lubi tę wiadomość

    33l. ♀ ➥PCOS
  • Ann.... Znajoma
    Postów: 25 26

    Wysłany: 6 listopada 2021, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Love22 wrote:
    Ja jeszcze nigdy nie byłam na NFZ u ginekologa w ciąży. Ale teraz się waham czy na pierwsza nie spróbować się dostać bo te 300-400 zł na dzień dobry Za badania +250 Za wizytę to aktualnie spory wydatek. Ale jak mi powiedzą że najwcześniej za miesiąc termin to zapewne pójdę prywatnie. Powinny być refundowane skierowania na badania też od lekarzy prywatnych bo to najczęściej Ci sami którzy przyjmują w poradniach. Ale jak jesteś prywatnie to już musisz za wszystko płacić. A co innego wizyta A co innego badania obowiązkowe :(

    Jeżeli uda Ci się załatwić zaświadczenie że Jesteś w ciąży to powinni Cię zapisać w ciągu 7dni na wizytę na NFZ.

  • Ann.... Znajoma
    Postów: 25 26

    Wysłany: 6 listopada 2021, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1996 nr 69 poz. 332). Zaświadczenie o ciąży może być wystawione przez dowolnego lekarza - niekoniecznie ginekologa, może to być lekarz rodzinny - według wzoru Mz/L-1. Co ważne, wynik badania USG nie zastąpi zaświadczenia lekarskiego i nie stanowi dowodu potwierdzającego ciążę

    910608 lubi tę wiadomość

  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 6 listopada 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w poniedziałek idę sprawdzić drugi raz betę i chcę przy okazji zbadać jeszcze raz proga. 7 dpo wynosił 28, więc chyba nie powinno wyjść teraz coś nie tak, ale wolę sprawdzić i mieć czystą głowę. Coś jeszcze warto zbadać? Jak się już kłuć to raz a porządnie 😆 Myślałam o TSH, ale te będę na pewno sprawdzać z początkiem grudnia, bo mam wizytę u swojego endokrynologa, więc teraz chyba nie ma sensu. 🤷‍♀️

    33l. ♀ ➥PCOS
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 6 listopada 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim.☺️ Nieśmiale chciałabym do was dołączyć. Jestem szczęśliwą mamą córeczki z lutowych serduszek 2020. Karmiłam piersią do lipca tego roku, po odstawieniu w sierpniu przyszła pierwsza małpa po porodzie i jakoś tak wyszło, że w czwartek ujrzałam na teście dwie kreski 😳 Bardzo chciałam drugiego dziecka, ale to nie było jeszcze planowane. Jesteśmy szczęśliwi i lekko przestraszeni. Wg. om termin porodu wypada 8.07. Do ginekologa mam umówioną wizytę na 22.11. już nie mogę się doczekać pierwszej wizyty ❤️😃

    Love22, Lolita lubią tę wiadomość

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • Ultra-Dżasta Autorytet
    Postów: 1823 1786

    Wysłany: 7 listopada 2021, 05:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgana wrote:
    Dziewczyny w poniedziałek idę sprawdzić drugi raz betę i chcę przy okazji zbadać jeszcze raz proga. 7 dpo wynosił 28, więc chyba nie powinno wyjść teraz coś nie tak, ale wolę sprawdzić i mieć czystą głowę. Coś jeszcze warto zbadać? Jak się już kłuć to raz a porządnie 😆 Myślałam o TSH, ale te będę na pewno sprawdzać z początkiem grudnia, bo mam wizytę u swojego endokrynologa, więc teraz chyba nie ma sensu. 🤷‍♀️

    A może żelazo? Albo kwas foliowy. Badałam je w piątek dodatkowo (z TSH), bo chciałam zobaczyć czy Tardyferon i kiszony sok z buraków działają 😆. Jutro to tak jak piszesz - beta i próg. 🙂

    11.2022r., Karol ❤
    12.2021r., 8tc 👼 Józef, trisomia 13 🖤

    👩‍🏭 28 l.
    👨‍🔧 26 l.

    🏃‍♀️🧗‍♀️🏞❤
    IG: @czytanki.matki
  • Ewe87 Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 7 listopada 2021, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oprócz tsh zbadaj jeszcze ft4, teraz jest nawet ważniejsze niż tsh.

  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 7 listopada 2021, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgana, jak nie masz stwierdzonych chorób tarczycy albo problemów z wchłanianiem żelaza, albo jakiejś mutacji, to ja bym ograniczyła się do minimum - beta i prog. Kiedy miałaś ostatnią wizytę u endo? Pytałaś wtedy co robić jak zajdziesz w ciążę? Bo w sumie do grudnia kupa czasu i lepiej, żeby nic się nie wydarzyło w tym czasie. Zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę te ostatnie, okrutne wieści z mediów...

    Jak głupia wczoraj przed snem odpaliłam internet i zaczęłam czytać i oglądać relacje z wczorajszych marszów... Płakałam nawet przez sen. Budziłam się co kilka godzin. To chyba jedne z gorszych wieści jakie mogły nas spotkać teraz, w tym błogosławionym stani :(

    I tylko mam cichą nadzieję, że ci wszyscy co podpisali się pod wyrokiem TK z października 2020 zostaną pociągnięci do odpowiedzialności. I Kaja Godek również, a jej fundację zamkną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2021, 08:15

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • 910608 Autorytet
    Postów: 581 627

    Wysłany: 7 listopada 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta wrote:
    chciałam zobaczyć czy Tardyferon i kiszony sok z buraków działają 😆

    Dżasta, ja co prawda nie mam problemów z żelazem raczej, ale piję soki burak + marchew + jabłko i to jest sztos! Polecanko bardzo! 👌

    Ultra-Dżasta lubi tę wiadomość

    rMQJp2.png

    05/2021 - 💔
    02/09/21 - 💔
    27/10/21 - ⏸ 🤯 beta 484 ⏩ 6677🙏 (2️⃣5️⃣cs)
    23/11/21 - USG ⏩ 1 cm 👶
    23/12/21 - I prenatalne ⏩ 58 mm człowieka, pomiary w normie 👌
    15/02/22 - połówkowe ⏩ 346 g dziewczynki, w USG PRUV 😔
    14/07/22 - Inka 🎀, 2730g, 48 cm

    ⚠️ zaburzenia odżywiania ⚠️ depresja

    📍Warszawa
  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 7 listopada 2021, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ultra-Dżasta ja Z żelazem nie miałam nigdy problemów,(no chyba że wprowadzałam jakieś diety cud =głodówki) a tak, to zawsze w granicy 13-14, a kwas foliowy biorę od tak dawna, że raczej może być go za dużo niż za mało 😆
    I jak pomogły leki i kiszonki?

    Ewa87 oczywiście zapomniałam wspomnieć o ft4, bo zawsze je badam razem z TSH. Tak moja endo sobie życzy na każdą wizytę. :) jestem na euthyroxie 50 już ponad rok i ładnie mi się wyregulowała tarczyca. Dr tylko wspomniała, że jak uda zajść się w ciążę to zwiększamy euthyrox do 75.

    910608 nie widząc Twojego posta na niego odpowiedziałam, odpowiadając Ewie hah 😆Oczywiście pytałam co w razie ciąży. :) Zwiększamy euthyrox, który od razu mi dała, żeby był jakby co :D i się pojawić w miarę możliwości za miesiąc od pozytywnego wyniku, więc początek grudnia mi się idealnie zgrał :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2021, 08:21

    33l. ♀ ➥PCOS
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ