Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LIPCOWE MAMY 2020
Odpowiedz

LIPCOWE MAMY 2020

Oceń ten wątek:
  • ajami19 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 29 maja 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wizytę wczoraj - 35+4.
    Z Małym wszystko dobrze, ważył ok 2300 g. Szyjka miękka ale długa 37 mm. 18 czerwca kolejna i chyba ostatnia wizyta, na której dostanę skierowanie do szpitala na 28.06 (termin porodu z usg). Liczę na to, że synek sam zacznie się pchać na świat przed tym terminem.
    Dłuży mi się końcówka ciąży - chciałabym być już po porodzie....

    Monia/89, ellevv lubią tę wiadomość

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 29 maja 2020, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżynka mój w 35 tc miał 2700.

    Ajami czyli z wagą się wtedy pomylili?

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Emilcia88 Koleżanka
    Postów: 56 30

    Wysłany: 29 maja 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny we wtorek byłam u gino 32 tydz 2 dzien wody plodowe ok, szyjka ok, mała 1740g. Lekarz nic nie komentował mówił że jest w porządku. Mam nadciśnienie i dopygen.
    Na usg wyszlo
    HC wyszlo 28.39 cm - gp 3.5% - 31 tydz 1 dzien
    AC wyszlo 26.81 cm - gp 16.1% - 30 tydz 6 dzien

    Czy są to prawidłowe pomiary. Bo zaczynam znowu świrowac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2020, 19:07

  • ellevv Autorytet
    Postów: 4638 6474

    Wysłany: 29 maja 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilcia88 wrote:
    Dziewczyny we wtorek byłam u gino 32 tydz 2 dzien wody plodowe ok, szyjka ok, mała 1740g. Lekarz nic nie komentował mówił że jest w porządku. Mam nadciśnienie i dopygen.
    Na usg wyszlo
    HC wyszlo 28.39 cm - gp 3.5% - 31 tydz 1 dzien
    AC wyszlo 26.81 cm - gp 16.1% - 30 tydz 6 dzien

    Czy są to prawidłowe pomiary. Bo zaczynam znowu świrowac

    Z tych AC HC nic nie rozumiem, brzmi jak jakieś ubezpieczeniem do samochodu 😂 a co do wagi twojego malucha to według mnie są dobre. Ja jakoś w 30tc byłam na usg to mój maluch miał według wymiarów niecałe 1500g. Co do nadciśnienie i dopygenu to ja tu już nie pomogę - nie moje tematy 🙈

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • ellevv Autorytet
    Postów: 4638 6474

    Wysłany: 29 maja 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oprócz tego jeśli nie masz zaufania do swojego lekarza to może umów się na wizytę gdzie indziej 🤔

    PCOS, cykle bezowulacyjne, nadwaga, wysokie TSH (4,34), 3 lata na AH

    🔹️12.2025 👨‍👩‍👧‍👦🩷 3735g, 52cm
    🔹️11.05.2025 - serduszko ❤️
    🔹️27.04.2025 - nadal dwie kreski ⏸️
    🔹️26.04.2025 - dwie kreski ⏸️
    🔹️starania od 02.2024

    age.png

    🔸️ 07.2020 👨‍👩‍👦💙 3600g, 50cm
    🔸️ 29.11.2019 - serducho ❤️
    🔸️ 13.11.2019 - beta HCG 228
    🔸️ 13.11.2019 - dwie kreski ⏸️
    🔸️ starania od 07.2017

    age.png
  • Emilcia88 Koleżanka
    Postów: 56 30

    Wysłany: 29 maja 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ellevv wrote:
    Z tych AC HC nic nie rozumiem, brzmi jak jakieś ubezpieczeniem do samochodu 😂 a co do wagi twojego malucha to według mnie są dobre. Ja jakoś w 30tc byłam na usg to mój maluch miał według wymiarów niecałe 1500g. Co do nadciśnienie i dopygenu to ja tu już nie pomogę - nie moje tematy 🙈


    HC - obwód główki
    AC - obwód brzuszka

  • Aga26 Autorytet
    Postów: 332 257

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sniezynka94 wrote:
    Dziś miałam wizytę i szczerze mówiąc zbiła mnie z tropu trochę...
    Otoz dziś równo 33+0, malutka zdrowa, ale jest bardzo duża!
    Termin z Om i wcześniejszych usg na 17.07, a dziś wymiarowo malutka mogłaby urodzić się 29.06! :O
    Główka i brzuszek proporcjonalne więc lekarz kazał się nie martwić, ale ważyła dziś 2670g a jeszcze 3 tygodnie temu 1620...
    Leczylam insulinoopornosc przed ciąża dość długo i było podejrzenie cukrzycy ciążowej ale badania w 24 tygodniu ją wykluczyły. Natomiast dziś dostałam skierowanie na powtórna glukoze, na którą idę w poniedziałek.
    Za 2 tygodnie ponowna wizyta i będziemy decydować co dalej, być może skończy się na CC...
    To troche podobna sytuacja jak u mnie. Z tą różnicą, że ja nigdy nie miałam żadnych przygód z cukrem. W poniedziałek odbiorę wyniki krzywej i będę miała wizytę. Też jestem ciekawa jak sytuacja się zmieni przez ten tydzień. U mnie w poniedziałek było 3400g (33t5d), a dwa tygodnie wcześniej na usg niecałe 2200. Także jak dla nie abstrakcja na ten moment i pewnie mocno zawyzone albo coś źle zamierzone

  • Aga26 Autorytet
    Postów: 332 257

    Wysłany: 29 maja 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest możliwość, że ma się rano na czczo fajny wynik cukru, np 4,3 itp, a ma się jednak insulinoodporność?

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 29 maja 2020, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa to u agi było z tą waga sorki.

    Emilcia spokojnie, wszystko jest dobrze. Moje córki zawsze miały nogi za krótkie o ponad dwa tyg a wierz mi mają długie nóżki. To są tylko wyliczenia, jeszcze jak źle zmierzy gin to całkiem.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 5001 1720

    Wysłany: 30 maja 2020, 01:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszły mi dwie koszule z Italian Fashion. Kupowała w sklepie Dolce Sonno, gdzie niestety z powodu promocji dobrze znane mi modele były już tylko w XS :P Te Italian są ok, wzięłam L, przy opięciu na brzuchu sięgają mi do kolan i są może nieco luźne w klatce, co dziwne, bo biust mam duży. I chyba ciut fajniejsze są Dolce Sonno jednak, bo nie mają dziwnych, sztywnawych wykończeń. Aaaale, głównie to koszule do szpitala, w domu już sobie poradzę z tymi moimi z plamami po wybielaczu, haha :D
    Zakończyłam kompletowanie gratów do walizki. Spakuję ją myślę za 1,5 tygodnia.

    Dziś spotkałam na spacerze 4 sąsiadki i 4 razy usłyszałam, że mam mały brzuch i nie powiedziałyby, że mam rodzić za miesiąc.

    Aga26, możliwe. Koleżanka tak ma.

    Kosanka, nie wiem czy wiesz, ale Września ma porody rodzinne, chociaż nie wiem na jakich warunkach, no i jednak to chyba jakieś 40-50 km od Poznania...?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2020, 01:16

    Kosanka lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    3 córki :)
    06.11.2017
    01.07.2020
    07.01.2023
  • sniezynka94 Ekspertka
    Postów: 137 82

    Wysłany: 30 maja 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga26 wrote:
    To troche podobna sytuacja jak u mnie. Z tą różnicą, że ja nigdy nie miałam żadnych przygód z cukrem. W poniedziałek odbiorę wyniki krzywej i będę miała wizytę. Też jestem ciekawa jak sytuacja się zmieni przez ten tydzień. U mnie w poniedziałek było 3400g (33t5d), a dwa tygodnie wcześniej na usg niecałe 2200. Także jak dla nie abstrakcja na ten moment i pewnie mocno zawyzone albo coś źle zamierzone
    Rzeczywiście jesteśmy w podobnej sytuacji. Ja w poniedzialek robię krzywa i może jeszcze wieczorem będą wyniki.
    Lekarz mówi, że możliwe że się przyplątała cukrzyca w 3 trymestrze, a jeśli nie to poprostu dzidziuś ma taki tryb wzrostu i póki główka i brzuszek są proporcjonalne to nie ma się co przejmować na zapas.
    U mnie jest jeszcze problem z wodami płodowymi, ponieważ obecnie są na granicy górnej normy.
    Mogę zapytać ile przytyłaś do 33tyg?
    I co Twój lekarz mówi o takim szybkim przybieraniu na wadze u dziecka?
    Daj koniecznie znać w poniedziałek jak wygląda sytuacja!

    PCOS
    Niedoczynność tarczycy
    Hashimoto
    Insulinoopornosc
    PAI homozygota
    MTHFR heterozygota

    Aniołek 7 tc [*] - 27.02.2018
    Ciąża biochemiczna 11.2018
    Ciaza 5 tydzień 09.2019

    Letrox, metformina, acard, heparyna, foliany,
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 30 maja 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Kosanka, nie wiem czy wiesz, ale Września ma porody rodzinne, chociaż nie wiem na jakich warunkach, no i jednak to chyba jakieś 40-50 km od Poznania...?

    Dzięki. Już wiem, bo Nadzieja mi "doniosła". Zawsze to jakaś opcja. Liczę na to, że skoro tam ruszyli, to może Poznań też się ocknie.

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • ajami19 Ekspertka
    Postów: 172 140

    Wysłany: 30 maja 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Śnieżynka mój w 35 tc miał 2700.

    Ajami czyli z wagą się wtedy pomylili?

    aLunia, szczerze mówiąc nie wiem, możliwe, że błąd pomiaru.

  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 30 maja 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilcia88 wrote:
    Dziewczyny we wtorek byłam u gino 32 tydz 2 dzien wody plodowe ok, szyjka ok, mała 1740g. Lekarz nic nie komentował mówił że jest w porządku. Mam nadciśnienie i dopygen.
    Na usg wyszlo
    HC wyszlo 28.39 cm - gp 3.5% - 31 tydz 1 dzien
    AC wyszlo 26.81 cm - gp 16.1% - 30 tydz 6 dzien

    Czy są to prawidłowe pomiary. Bo zaczynam znowu świrowac
    A jak to się przedstawia na siatkach centylowych? Jeśli rośnie równomiernie, w jednym kanale, to jest ok :)

    Emilcia88 lubi tę wiadomość

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • Emilcia88 Koleżanka
    Postów: 56 30

    Wysłany: 30 maja 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lyanna wrote:
    A jak to się przedstawia na siatkach centylowych? Jeśli rośnie równomiernie, w jednym kanale, to jest ok :)

    Załączylabym tu zdj ale nie wiem ja je dodać :(

  • Aga26 Autorytet
    Postów: 332 257

    Wysłany: 30 maja 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sniezynka94 wrote:
    Rzeczywiście jesteśmy w podobnej sytuacji. Ja w poniedzialek robię krzywa i może jeszcze wieczorem będą wyniki.
    Lekarz mówi, że możliwe że się przyplątała cukrzyca w 3 trymestrze, a jeśli nie to poprostu dzidziuś ma taki tryb wzrostu i póki główka i brzuszek są proporcjonalne to nie ma się co przejmować na zapas.
    U mnie jest jeszcze problem z wodami płodowymi, ponieważ obecnie są na granicy górnej normy.
    Mogę zapytać ile przytyłaś do 33tyg?
    I co Twój lekarz mówi o takim szybkim przybieraniu na wadze u dziecka?
    Daj koniecznie znać w poniedziałek jak wygląda sytuacja!
    U mnie też dużo wód, jak dobrze pamiętam to w poniedziałek było 25 afi. Te wody wzrosły właśnie w czasie jak tak przybierał na wadze. Jak miałam usg koło 28-29 tygodnia to afi było w normie i waga dziecka też taka średnia. Zaczynałam z waga 60 kg, a teraz jest 72kg. Takie przyrosty miałam w obu poprzednich ciazach, ale na końcówce, a teraz waga i brzuch rośnie szybciej. Widzę po sobie, że idzie w brzuch. Lekarz właśnie kazał mi powtórzyc ta krzywa, krew i mocz i kazał się pojawić za tydzień czyli w ten poniedziałek. Myślę, że może podejrzewac cukier. Pytał o poprzednie ciąże, ile dzieci ważyły i czy miałam dużo wód plodowych. Wszystko okaże się w poniedziałek. Ale brzuch to serio mam wielki jak na ten tydzień. Swędzi coraz bardziej i tylko czekać aż nowe rozstępy wyjdą :-(

  • lara88 Ekspertka
    Postów: 217 189

    Wysłany: 30 maja 2020, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a powiedzcie czy wasi lekarze kazali wam powtarzać w 3 trymestrze badanie na HIV i HCV?

    2nn3yx8datlxmh9z.png


  • Aga26 Autorytet
    Postów: 332 257

    Wysłany: 30 maja 2020, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lara88 wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie czy wasi lekarze kazali wam powtarzać w 3 trymestrze badanie na HIV i HCV?
    HIV robiłam na początku ciąży, powtarzałam i dziwne, bo teraz znowu mi dał na skierowaniu, ale pewnie się machnął albo nie zwrócił uwagi, że już miałam 2 razy

  • sniezynka94 Ekspertka
    Postów: 137 82

    Wysłany: 30 maja 2020, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga26 wrote:
    U mnie też dużo wód, jak dobrze pamiętam to w poniedziałek było 25 afi. Te wody wzrosły właśnie w czasie jak tak przybierał na wadze. Jak miałam usg koło 28-29 tygodnia to afi było w normie i waga dziecka też taka średnia. Zaczynałam z waga 60 kg, a teraz jest 72kg. Takie przyrosty miałam w obu poprzednich ciazach, ale na końcówce, a teraz waga i brzuch rośnie szybciej. Widzę po sobie, że idzie w brzuch. Lekarz właśnie kazał mi powtórzyc ta krzywa, krew i mocz i kazał się pojawić za tydzień czyli w ten poniedziałek. Myślę, że może podejrzewac cukier. Pytał o poprzednie ciąże, ile dzieci ważyły i czy miałam dużo wód plodowych. Wszystko okaże się w poniedziałek. Ale brzuch to serio mam wielki jak na ten tydzień. Swędzi coraz bardziej i tylko czekać aż nowe rozstępy wyjdą :-(
    Tak, u mnie brzuszek też w sumie wygląda jakbym dziś miała jechac na porodówkę i już w 30 tygodniu byk taki dość sporawy. Ale już wiadomo dlaczego, dzidziuś swoje wazy i do tego trochę za dużo wód niż normalnie więc nie ma się co dziwić.

    Daj znać jak wyniki i wizyta! :)
    Ja w poniedziałek robię krzywą, morfologia, insulinę i mocz także też będę już wiedziała czy przyczyną jest cukrzyca czy nie.

    PCOS
    Niedoczynność tarczycy
    Hashimoto
    Insulinoopornosc
    PAI homozygota
    MTHFR heterozygota

    Aniołek 7 tc [*] - 27.02.2018
    Ciąża biochemiczna 11.2018
    Ciaza 5 tydzień 09.2019

    Letrox, metformina, acard, heparyna, foliany,
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 31 maja 2020, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lara88 wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie czy wasi lekarze kazali wam powtarzać w 3 trymestrze badanie na HIV i HCV?

    Jeszcze nie musiałam. Pewnie nie uniknę. Mój dr nawet toxo kazał mi robić 4-ty raz, choć 3 poprzednie wyniki wyraźnie wskazywały, że już ją przeszłam. ;)

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
‹‹ 235 236 237 238 239 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ