X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 5 kwietnia, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Ja mojemu wczoraj pokazałam na czym polega stanik do karmienia, że się raz dwa wszystko odpina. I co? Reakcja Starego - "dla mnie takich nie zakladasz" 🤣🙈 no nie wiedziałam, że go też mam karmić... #ratujsięktomoże 🙈

    No hit 🤣

    Ja koszule do porodu chciałam kupić od mamyginekolog ale takie rzeczy to kupię chyba koło czerwca wiedząc jaki rozmiar potrzebuje 🤔

    Doris8 lubi tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 5 kwietnia, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie sprawdźcie na stronie szpitala czy nie dają swoich koszul.

    Czy Wasze Maluchy też Was tak okopują? Ja o określonych porach dnia faktycznie go czuję, ale dzisiaj jakoś intensywniej.

    age.png
  • Natka9106 Autorytet
    Postów: 607 577

    Wysłany: 5 kwietnia, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    W sumie sprawdźcie na stronie szpitala czy nie dają swoich koszul.

    Czy Wasze Maluchy też Was tak okopują? Ja o określonych porach dnia faktycznie go czuję, ale dzisiaj jakoś intensywniej.

    Ja to od kilku dni jak leżę na lewym boku i podłoże sobie dłoń pod brzuch to normalnie czuję małą piętkę ❤️❤️❤️❤️ dotychczas najbardziej się ruszała jak leżałam na plecach, teraz na plecach o wiele mniej, ale za to na lewym boku to szaleństwo. Myślę właśnie ze jest ułożona poprzecznie, nóżki ma z lewej strony, głowę z prawej.
    Ogólnie to dziewczyny leżycie, śpicie na plecach w 3 trymestrze? Czy tylko na lewym boku? Mi w nocy niestety zdarza się że śpię na plecach bo moje biodra nie dają rady leżeć na bokach. I tak się od kilku dni zastanawiam czy może mała jest już za ciężka i coś sobie tam uciska, gdy leżę na plecach i przez to się mniej rusza w tej pozycji? Sama nie wiem

    Raela lubi tę wiadomość

  • Zosis Autorytet
    Postów: 1972 5123

    Wysłany: 5 kwietnia, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już teraz kupujecie koszule do porodu? 😮 Ja wrzuciłam sobie do koszyka na Allegro, ale... Boję się, że jak kupię teraz to z rozmiarem nie trafię "na zaś", bo przecież... Ciągle rosnę! 🤣

    Aego, oooo tak, zwłaszcza jak zjem coś słodkiego to mam w brzuchu parkiet taneczny.🤣 Ale dobrze, czuję się spokojniejsza, jak czuję tego mojego Grzdylka.

    Pisałyście jeszcze o bólu pleców - powtórzę się chyba już, ale co tam, jeśli pomoże to chociaż jednej z Was to warto. Polecam wizytę u urofizjoterapeuty. Ja kończyłam każdy dzień z odrobinę większą aktywnością właśnie bólem pleców, ale to takim, że ledwo podnosiłam się z łóżka na wieczór. Wdrożyłam tylko kilka lekkich ćwiczeń od fizjo i... Jest niebo lepiej! Plecy bolą mnie już sporadycznie.

    Natka, ja śpię różnie. Zazwyczaj przysypiam na prawym, wtulając się w Męża, w takim już półśnie kładę się na lewy bok, ale... Budzę się w różnych pozycjach. 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia, 19:17

    👩‍🦰34 🧔39
    👩‍❤️‍👨 2021, początek starań
    IUI 10.2023 (27-my cykl starań)
    👶 wyczekana Basia 07.2024 💗

    age.png
  • Coffeebreak Autorytet
    Postów: 504 330

    Wysłany: 5 kwietnia, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja, 10:47

    AEGO lubi tę wiadomość

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5285 4627

    Wysłany: 5 kwietnia, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zasypiam i budzę się w różnych pozycjach - staram się oczywiście najczęściej z lewej ale i tak różnie wychodzi.

    Mój synek chyba będzie taki flegmatyczny jak jego ojciec, bo nie okopuje mnie mocno 🤪 Trudno-byle zdrowy będzie.
    Koszule mam dwie na zatrzaski i są świetne i do karmienia i porodu.

    Angel989 zamawiałaś już kraampakket❓ Ja to dopiero teraz zrobiłam i mam nadzieję, że nie za późno. Nie wiedziałam nawet, że teraz ubezpieczalnia wysyła gratis 🤷🏼‍♀️

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 5 kwietnia, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coffeebreak wrote:
    Trochę dla mnie bzdura z koszulami. Też mi wmawiano że będzie Zaraz do kosza a to była nieprawda. Wypralam i nosiłam jeszcze ze 2 lata chyba. Bardzo niewiele była ubrudzona ot tyle krwi co przy okresie bokiem czasem poleci.
    Zresztą to chyba nawet dopiero przy przebieraniu się pobrudzilo bo i tak większość czasu leżałam pod ktg z koszula pod brodą 🤷🏻‍♀️ trochę żałuję że ubrałam najgorsza koszule jaka miałam zamiast jakąś w miarę ładną.

    Zosis już 30-31 TC więc kupilam w zasadzie wszystko potrzebne dla mnie ;)
    Nie wiem czy zostało mi jeszcze 5 czy 10 tygodni w ciąży. Wole być gotowa 🤷🏻‍♀️
    za jakieś 2 tyg spakuje pewnie walizkę do szpitala ( właśnie pożyczyłam od rodziców).
    Z niezbędnych rzeczy wszystko w sumie już mam.
    Cała reszta to już drobiazgi które albo sobie na spokojnie powolutku ogarbe do 40tc albo równie dobrze mogę dopiąć po porodzie jeśli maluch się pospieszy.
    Oh, nie wiesz nawet jak „zazdroszczę” nawet tych 3 tyg więcej 😅😃

    age.png
  • Ania1985 Autorytet
    Postów: 417 481

    Wysłany: 5 kwietnia, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie okopuje juz dosyc konkretnie! Czasem az brzuch mi caly podskakuje i widze jak pod skora sie ciagle maly sie wierci. Bardzo lubie lezec i patrzec na te akrobacje.

    Co do koszul do porodu, tez slyszalam, ze najlepiej duza meska koszulke kupic i potem wyrzucic. Ale to juz kto co woli. Ja bede miala cesarke wiec raczej nie spodziewam sie, ze swoje koszule bede wyrzucac. Wiec stawiam na ladne koszule i jakis fajny szlafrok do kompletu.

    Dziewczyny, ktore byly juz na krzywej cukrowej - czy jak sie siedzi na korytarzu i czeka na kolejne pobrania, mozna pic chociaz wode? We wtorek mam badanie i sie zastanawiam jak przetrwac te 2h 👀

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 5 kwietnia, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    Mnie okopuje juz dosyc konkretnie! Czasem az brzuch mi caly podskakuje i widze jak pod skora sie ciagle maly sie wierci. Bardzo lubie lezec i patrzec na te akrobacje.

    Co do koszul do porodu, tez slyszalam, ze najlepiej duza meska koszulke kupic i potem wyrzucic. Ale to juz kto co woli. Ja bede miala cesarke wiec raczej nie spodziewam sie, ze swoje koszule bede wyrzucac. Wiec stawiam na ladne koszule i jakis fajny szlafrok do kompletu.

    Dziewczyny, ktore byly juz na krzywej cukrowej - czy jak sie siedzi na korytarzu i czeka na kolejne pobrania, mozna pic chociaz wode? We wtorek mam badanie i sie zastanawiam jak przetrwac te 2h 👀
    Co do zasady nie można pić wody. 😒

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    age.png
  • ralejka Przyjaciółka
    Postów: 108 67

    Wysłany: 5 kwietnia, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1985 wrote:
    Mnie okopuje juz dosyc konkretnie! Czasem az brzuch mi caly podskakuje i widze jak pod skora sie ciagle maly sie wierci. Bardzo lubie lezec i patrzec na te akrobacje.

    Co do koszul do porodu, tez slyszalam, ze najlepiej duza meska koszulke kupic i potem wyrzucic. Ale to juz kto co woli. Ja bede miala cesarke wiec raczej nie spodziewam sie, ze swoje koszule bede wyrzucac. Wiec stawiam na ladne koszule i jakis fajny szlafrok do kompletu.

    Dziewczyny, ktore byly juz na krzywej cukrowej - czy jak sie siedzi na korytarzu i czeka na kolejne pobrania, mozna pic chociaz wode? We wtorek mam badanie i sie zastanawiam jak przetrwac te 2h 👀


    Dzisiaj byłam na krzywej cukrowej, po wypiciu roztworu glukozy dostałam 1/4 kubka samej ciepłej wody. Potem już nic nie mogłam pić. To badanie to naprawdę nic strasznego, nie ma co się martwić na zapas :) Warto sobie wziąć jakąs książkę, czas mi szybko zleciał :)

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    Cudzie trwaj! 🥰

    ⏸️ 14.11.2023
    Beta 15.11.2023 - 512
    Beta 17.11.2023 - 1224 🔥
    👶 30.11.2023 - 8 mm okruszka 6+5
    👶 10.01.2024 - prenatalne, niskie ryzyka
    👶 06.03.2024 - połówkowe, 398 g zdrowego chłopca 🩵

    👩🏻 31
    ✅️ wszystko ok
    🧔🏻 33
    ✅️ morfologia 0% ➡️ 4%
  • Emimo Autorytet
    Postów: 1356 974

    Wysłany: 5 kwietnia, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam ładna koszule do porodu i taka założyłam. Normalnie wypralam i mam ją do dziś. Nie zawsze urodzi się szybko. Ja ostatnio byłam przyjęta na oddział jakoś o 22 i nie bardzo bym się czuła leżąc z majtkami na wierzchu w męskiej koszulce. Trzeba też chodzić np po korytarzu. A do porodu zawija się koszule majtki są już wczesniej zdjeteni w sumie tyle co dziecko pobrudzi. Bynajmniej u mnie tak było zawsze.

    Ania1985, Coffeebreak lubią tę wiadomość

    26.10 11dpo ⏸️
    14.11 ♥️
    🙋‍♀️40 lat
    👧2003
    👦2008
    👧2010
    👧2021
    👶2024
    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 717 853

    Wysłany: 5 kwietnia, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety było dużo krwi i ta koszula wyglądała tragicznie już bym na pewno nie prała i nie nosiła, zresztą mam nieprzyjemne wspomnienia z porodu, więc raczej nie potrzebuje z tego pamiątek, ale wiadomo że u każdego inaczej 🙂

    Ja śpię w każdej pozycji, bo drętwieje mi wszystko i muszę ciągle się przekręcać.

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5285 4627

    Wysłany: 5 kwietnia, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie drugi poród był tak szybki, że nawet nie wiem w czym rodziłam - pewnie w ciuchach😂 tylko położne zapewne rozebrały mnie od pasa w dół 😂

    Emimo lubi tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 717 853

    Wysłany: 5 kwietnia, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    U mnie drugi poród był tak szybki, że nawet nie wiem w czym rodziłam - pewnie w ciuchach😂 tylko położne zapewne rozebrały mnie od pasa w dół 😂
    Tego sobie życzę 😆

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Kejt93 Autorytet
    Postów: 1190 1290

    Wysłany: 5 kwietnia, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zauważyłam zwiększone ruchy już w czasie świat, jak było dużo głosów czy jak wypiłam puszkę coli (wtedy to myślałam ze młody przebije mi się przez brzuch)😆

    Jeśli chodzi o lezenie na plecach to jest niewskazane tylko dlatego ze dziecko może uciskać na przeponę i blokować tlen, natomiast ja śpię w każdej pozycji. Czasem jak zasypiam na lewym boku to dziecko mnie okopuje, wtedy przekrecam się na drugi bok. Poduszka ciazowa to złoto, już ją dość mocno wymiętosiłam wiec jest taka idealna :D

    💒 04.09.2021
    Starania 👶 od 2022
    ⏸️ październik 2022
    💔 listopad 2022
    ❤️‍🩹 wznowienie starań 02.2023
    ⏸️ październik 2023 🥹🤞✊

    🤰22.11.2023 - 1,58 cm i bijące serduszko
    👶 08.12.2023 (10+1) - 3,48 cm
    👦 04.01.2023 (14+0) - 8,15 cm - chłopczyk
    ⚖️ 25.01.2024 (17+0) - 190g ❤️
    ⚖️ 15.02.2024 (20+0) - 310g 😍
    ⚖️ 07.03.2024 (23+0) - 630g 🥺
    ⚖️ 28.03.2024 (26+0) - 960g 😱
    ⚖️ 18.04.2024 (29+0) - 1650g 🤯
    ⚖️ 09.05.2024 (32+0) - 2150g 🥳
    ⚖️ 31.05.2024 (35+1) - 2750 g

    Nikodem 🩵
    23.06.2024 - godz 20:09
    ⚖️ 3260g
    📏 55 cm

    age.png
  • Junjul Autorytet
    Postów: 932 1119

    Wysłany: 5 kwietnia, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak macie infekcje i stosujecie nystatynę to przez ile dni? Ja nienawidzę tych globulek, aplikacja okropnie jest nieprzyjemna i boli, już 4 za mną ale nie dam rady na pewno do końca opakowania bo się skończę z nimi, a chce żeby zadziałało. Objawy mi już po dwóch dniach ustąpiły, zastanawiam się czy 5-7 dni wystarczy brać i później probiotyk 🤔

    age.png
  • Ammeluna Autorytet
    Postów: 411 795

    Wysłany: 6 kwietnia, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo! Nadrabiam zaległości leżąc w łóżku i zorientowałam się, że...wlasnie mam na sobie koszulę z porodu 😆 (z Dolce Sonno), jest w super stanie, ale prawdą jest, że przez jakiś czas nie mogłam jej na siebie ubrać, bo wspomnienia wracały 😅 za to inne z tej firmy to na zmianę ubierałam, jak karmiłam.

    A ja dorwałam zapalenie spojówek 🤦‍♀️ no i generalnie lekarz powiedział, że żadnych kropel z antybiotykiem na razie mi nie da, tylko takie odkazajace, więc mam na razie je stosować. Super...jeszcze nie urodziłam, a już mam oczy jakbym od tygodnia nie spała 😅🤦‍♀️

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 6 kwietnia, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ammeluna wrote:
    Hejo! Nadrabiam zaległości leżąc w łóżku i zorientowałam się, że...wlasnie mam na sobie koszulę z porodu 😆 (z Dolce Sonno), jest w super stanie, ale prawdą jest, że przez jakiś czas nie mogłam jej na siebie ubrać, bo wspomnienia wracały 😅 za to inne z tej firmy to na zmianę ubierałam, jak karmiłam.

    A ja dorwałam zapalenie spojówek 🤦‍♀️ no i generalnie lekarz powiedział, że żadnych kropel z antybiotykiem na razie mi nie da, tylko takie odkazajace, więc mam na razie je stosować. Super...jeszcze nie urodziłam, a już mam oczy jakbym od tygodnia nie spała 😅🤦‍♀️
    O nie, miałam zapalenie spojówek w ciąży, myślę, że jakieś 2/3 miesiące temu. Tragedia. 🙃 ale akurat krople z antybiotykiem stosowałam.

    age.png
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4433 3568

    Wysłany: 6 kwietnia, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ammeluna wrote:
    Hejo! Nadrabiam zaległości leżąc w łóżku i zorientowałam się, że...wlasnie mam na sobie koszulę z porodu 😆 (z Dolce Sonno), jest w super stanie, ale prawdą jest, że przez jakiś czas nie mogłam jej na siebie ubrać, bo wspomnienia wracały 😅 za to inne z tej firmy to na zmianę ubierałam, jak karmiłam.

    A ja dorwałam zapalenie spojówek 🤦‍♀️ no i generalnie lekarz powiedział, że żadnych kropel z antybiotykiem na razie mi nie da, tylko takie odkazajace, więc mam na razie je stosować. Super...jeszcze nie urodziłam, a już mam oczy jakbym od tygodnia nie spała 😅🤦‍♀️

    Ja też miałam zapalenie spojówek, jakoś w 3 miesiącu ciąży, lekarz dał mi krople z antybiotykiem (bezpiecznym w ciąży). 1 dzien i oczy jak nowe

    preg.png
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5285 4627

    Wysłany: 6 kwietnia, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny z rana - w końcu w Nl ma być słonecznie i ciepło 😊 jeden dzień 🙄😂

    Ammeluna nie zazdroszczę - miałam nie raz zapalenie spojówek 🙈 Akurat bakteryjne zapalenie jest chorobą samoograniczającą, więc może obejść się bez antybiotyku ale jakby do tygodnia nie przeszło, to trzeba będzie wtedy.

    Wczoraj ponarzekałam na małego i dawał kopniaki, że matka nawet filmik nakręciła 😆 Potem o 22 stary wrócił z pracy, to wstałam go przywitać i na stojąco nawet poczuł kopniaki synka-uchachany jak dziecko😂

    Emimo, Ammeluna lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
‹‹ 256 257 258 259 260 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ