X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Lipiec 2024
Odpowiedz

Lipiec 2024

Oceń ten wątek:
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 645 784

    Wysłany: 8 lipca, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Junjul, Edithka co do skierowan to właśnie jestem ciekawa, bo w czwartek mam ktg, w piątek termin, a w środę chce mnie kłaść (i najlepiej w czwartek ciąć), a o skierowaniach ani pół słówka🤔 ciekawe czy trzyma kciuki, że nie dotrwam czy jak.🤷‍♀️
    Editka trochę to brzmi jakby miał jakiś przypał ze skierowaniami na cc na koncie skoro się tak dziwnie miga od tego 🤔

    Nimfadora weź coś kochana zamelduj bo Twojej ciszy się akurat boję 🙈🙈🙈🥺

    A dej Pan spokój. 🙈 Nie odzywam się, bo całe noce nie śpię. W dzień tez slabo. Chodzę jak duch i mam słaby nastrój. Nie chcę tu nikogo obciążać moim marudzeniem, szczegolnie gdy Dziewczyny dzielą się stresem i trudnościami macierzyństwa, ktore są poważniejsze od marudzenia nierozpakowanej. 🤪

    Pol nocy miałam tez skurcze, ale nadal nic bolesnego. Ogólnie nie widzę zmian.

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 8 lipca, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    A dej Pan spokój. 🙈 Nie odzywam się, bo całe noce nie śpię. W dzień tez slabo. Chodzę jak duch i mam słaby nastrój. Nie chcę tu nikogo obciążać moim marudzeniem, szczegolnie gdy Dziewczyny dzielą się stresem i trudnościami macierzyństwa, ktore są poważniejsze od marudzenia nierozpakowanej. 🤪

    Pol nocy miałam tez skurcze, ale nadal nic bolesnego. Ogólnie nie widzę zmian.
    Wszystko jest wazne tak samo. Czyli jesteś na takim samym etapie coś Doris, dostajecie kur*icy czekając. Obyście już się nie męczyły długo! ✊🏻

    Nimfadora lubi tę wiadomość

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 8 lipca, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimfadora wrote:
    A dej Pan spokój. 🙈 Nie odzywam się, bo całe noce nie śpię. W dzień tez slabo. Chodzę jak duch i mam słaby nastrój. Nie chcę tu nikogo obciążać moim marudzeniem, szczegolnie gdy Dziewczyny dzielą się stresem i trudnościami macierzyństwa, ktore są poważniejsze od marudzenia nierozpakowanej. 🤪

    Pol nocy miałam tez skurcze, ale nadal nic bolesnego. Ogólnie nie widzę zmian.
    Wahania nastroju to chyba dobry znak 🤞, ale idąc tym tropem to nie wiem ile juz razy powinnam urodzić.🤷‍♀️ wczoraj tłumaczyłam Staremu, ze te wszystkie razy kiedy mu mówiłam, że mnie wkurwia on sam albo to, że oddycha to jednak było takie wstępne "na żarty" I dopiero teraz czuję apogeum wkurwienia 🙈

    Nimfadora, Emimo, Kejt93 lubią tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Myszkaaa20 Autorytet
    Postów: 3207 5325

    Wysłany: 8 lipca, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Chilli con carne z dodatkowym jalapeno popijam właśnie liściami malin 👌 a do filmu wysłałam Starego po najostrzejsze chipsy jakie znajdzie🙈
    "Intuicja" mi mowi, że jak nie będzie z tego bólu porodowego to ból dupy na pewno 🤣🙈🤞

    Hahaha nie mogę🤣🤣🤣 czekam z niecierpliwością na wiadomość że jedziesz rodzić 🙏😅

    AEGO, Doris8, Kejt93 lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️30 👨‍🦱31
    👶🏼M.

    💕2014
    💍2018
    💒2020
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 8 lipca, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszkaaa20 wrote:
    Hahaha nie mogę🤣🤣🤣 czekam z niecierpliwością na wiadomość że jedziesz rodzić 🙏😅
    Wszystkie odetchniemy. 🤣
    Oczywiście Doris to żarcik, żeby nie było!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 20:04

    Myszkaaa20, Doris8, Raela lubią tę wiadomość

    age.png
  • Sajgonka Autorytet
    Postów: 717 853

    Wysłany: 8 lipca, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie drogie nierozpakowane, że w akcie desperacji pozostaje jeszcze koktajl położnej 😅
    Choć ja tam się nie odważyłam, a męczyłam się ostatnio do 40+6🫠

    👦🏻2021
    👶🏻2024

    age.png
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 8 lipca, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IMG-1991.jpg

    baby33, Myszkaaa20, Junjul, Nimfadora, AEGO, Lady_Dior, dori, Emimo, Zosis, Ammeluna, Kejt93, Angel989, Raela lubią tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • moonflower Autorytet
    Postów: 2992 6633

    Wysłany: 8 lipca, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady_Dior wrote:
    Rety jaka ja się czuję zmęczona dziś 😮‍💨 Dzieć się wypycha strasznie, że momentami mam oczy jak 5zl.Od paru dni się obrócił i ma dupkę z prawej strony (częściej z lewej) więc nogi prostuje z lewej i jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tego😂 No ale ważne, że nadal głową w dole jest.

    Byłam na chwilę w pracy to 3 znajome zwróciły uwagę, że brzuch mi się obniżył-ja tego jakoś nie widzę ale kto wie...
    W ogóle muszę poczytać o tym moim laktatorze cokolwiek, bo jak przyszedł tak jeszcze nic nie obczaiłam 😂

    Moonflower u nas też problem z napletkiem 🙄 Nic fajnego ale tu w Nl mają wyrąbane. W Pl oczywiście konsultuję to za każdym razem. Mamy krem, którego efektem ubocznym jest zmiękczenie skóry i schodzi lepiej ten napletek ale i tak jest "ciasny" Nie wiem czy będzie musiał być operowany kiedyś czy jak 🤷🏼‍♀️

    Sajgonka oo zrobiłaś mi smaka na leczo😋😋😋 ale nagotowałaś tego mmm😋

    No my mieliśmy zabieg jak miał 9 lat bo nic nie pomagało, nic przyjemnego i tego się znów boję

    Dziewczyny mnie dopada lekki stresik przed jutrem a o starym to już nie wspominam nawet, dzwonię do niego i mówię żeby szedł wcześniej spać bo o 5 na wyjechac, a on mi mówi „Babo, ja chyba oka nie zmrużę” 🫣

    Ania1985 lubi tę wiadomość

    2.07.2012 💙
    22.11.2016 💔
    15.05.2023 💔
    9.07.2024 💙
    age.png
  • baby33 Przyjaciółka
    Postów: 104 170

    Wysłany: 8 lipca, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    O widzisz! 😄
    Ja też czasem jak zobaczę 1 stronę czy tam 5 nawet niechcący to myślę o tych co się odzywali, a zamilkli, jeśli czytacie i chcecie to dajcie znać co u Was. 😉

    Ja się na początku udzielałam a potem zamilkłam 😂 bo myślałam, że będę rodzic w sierpniu, potem się okazało że termin niby na 29.07 więc tak na przełomie i zamilkam i na sierpniowych i lipcowych mamach 😝 teraz czytam sobie obydwa wątki, a w lipcowych więcej dzieciaczków już na świecie i tak sobie codziennie wchodzę i czytam 😁 zazdroszczę wszystkim, które już urodziły i jestem dumna 🩷 sama nie mogę się doczekać, chociaż przyznam, że na całą ciążę nie mogę narzekać, przeszłam ją tak, że każdemu tylko życzyć takich (prawie) zerowych objawów.
    Trzymajcie kciuki żeby Maja wyszła jak najszybciej i nie trzymała mnie do 40 tygodnia 🥹

    Doris8, Myszkaaa20, AEGO, Edithka, kejdens, Emimo, Ammeluna, Kejt93, Raela lubią tę wiadomość

    18.11.2023 ⏸️
    20.11.2023 Beta 99,8
    22.11.2023 Beta 217
    26.11.2023 Beta 1446
    01.12.2023 Beta 9855
  • Aga37/ Ekspertka
    Postów: 128 76

    Wysłany: 8 lipca, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Jeszcze Sosenki Józio. I chyba jeszcze jakieś małe cudo mi umknęło 🤔
    W ogóle jakoś z tych aktywnych z początku osób jakoś połowę wymiotło, mam nadzieję, że u wszystkich milczków wszystko dobrze 🙏🤞

    Ja się za bardzo nie udzielałam ponieważ mam już pod opieką 1,5 roczna córeczkę a niestety moja ostatnie dwa posty pozostały bez echa 😥nawet jednej odpowiedzi więc już tylko na bieżąco czytam. 🤷

    Emimo lubi tę wiadomość

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 645 784

    Wysłany: 8 lipca, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris, zapomniałam o ostrej diecie, a bardzo ją lubię. 😁Chyba jutro coś zamówię. Może pizzkę... najbardziej lubię tajskie, ale mamy 65 km do Katowic, a tam najlepsze. Mój Męzuś pewnie by i pojechał, ale nie mam sumienia go gonić...

    Udało mi się za to ogarnąć większość szafek w kuchni.💪 A kuchnię mam mega dużą i ciągle zostawiałam te szafki na inny dzień.

    Doris8, Myszkaaa20 lubią tę wiadomość

  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 645 784

    Wysłany: 8 lipca, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Wiecie drogie nierozpakowane, że w akcie desperacji pozostaje jeszcze koktajl położnej 😅
    Choć ja tam się nie odważyłam, a męczyłam się ostatnio do 40+6🫠

    Kurczę no słyszałam o nim, ale chyba bym się bała.

  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 8 lipca, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baby, no to czekamy czy będziesz lipcowa czy sierpniowa. 😊
    Aga, zawsze staramy się odpisywać, ja nawet, gdy nikt nie pyta mnie o zdanie. 😅 Musiałam nie mieć nic sensownego do powiedzenia w danym temacie.
    Moon, to jutro rodzisz?!
    Nimfadora podziwiam, moja kuchnia błaga o ogarnięcie, a mój czas pochłania karmienie dziecka, dlatego mam tyle czasu, aby tu odpisywać, jak na mnie Młody leży. 🙈

    baby33, Doris8, Myszkaaa20, Emimo, Kejt93 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 645 784

    Wysłany: 8 lipca, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moonflower wrote:
    No my mieliśmy zabieg jak miał 9 lat bo nic nie pomagało, nic przyjemnego i tego się znów boję

    Dziewczyny mnie dopada lekki stresik przed jutrem a o starym to już nie wspominam nawet, dzwonię do niego i mówię żeby szedł wcześniej spać bo o 5 na wyjechac, a on mi mówi „Babo, ja chyba oka nie zmrużę” 🫣

    Tez byłabym w stresie. Może jakiś dobry film lub książka pozwolą Ci się włączyć chociaż na chwilę. Przytulam 😘

  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1787 1587

    Wysłany: 8 lipca, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sajgonka wrote:
    Wiecie drogie nierozpakowane, że w akcie desperacji pozostaje jeszcze koktajl położnej 😅
    Choć ja tam się nie odważyłam, a męczyłam się ostatnio do 40+6🫠
    Słyszałam że to 50 na 50 albo sukces albo sraczka 🙈 i, że ogólnie polega na przyspieszeniu/skurczach jelit więc jeśli to ma działać tylko na jelita to zdecydowanie wolę smaczne ostre jedzonko 🙃
    Aga37/ wrote:
    Ja się za bardzo nie udzielałam ponieważ mam już pod opieką 1,5 roczna córeczkę a niestety moja ostatnie dwa posty pozostały bez echa 😥nawet jednej odpowiedzi więc już tylko na bieżąco czytam. 🤷

    Aga37/ Myślę, że to nie jakoś celowo zostały Twoje posty bez echa, ale tu strasznie dużo się dzieje, postów w podobnym czasie jest czasem wysyp więc serio łatwo jest coś przeoczyć myślę. Lub może akurat nikt nie był pewien odpowiedzi na Twoje pytania 🤷🏻‍♀️ w każdym razie zapraszamy 😊

    AEGO, Mamma-mia lubią tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞

    🩷14.07, 21.09, 10/10, 3030g🩷

    age.png
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 8 lipca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Junjul, Edithka co do skierowan to właśnie jestem ciekawa, bo w czwartek mam ktg, w piątek termin, a w środę chce mnie kłaść (i najlepiej w czwartek ciąć), a o skierowaniach ani pół słówka🤔 ciekawe czy trzyma kciuki, że nie dotrwam czy jak.🤷‍♀️
    Editka trochę to brzmi jakby miał jakiś przypał ze skierowaniami na cc na koncie skoro się tak dziwnie miga od tego 🤔

    Nimfadora weź coś kochana zamelduj bo Twojej ciszy się akurat boję 🙈🙈🙈🥺
    No mnie też się wydaje, że coś jest na rzeczy skoro tak kręci i co wizytę mówi co innego. W sumie wybrałam go tylko dlatego, że jest zastępcą ordynatora w szpitalu w którym będę rodzić, no i szukałam przecież kogoś na szybko. A on od początku mówił, że umówimy termin, przyjdę na jego dyżur i zrobi mi CC. A teraz wychodzą takie mecyje, że sama zaczynam się zastanawiać czy nie czeka przypadkiem aż poród sam mi się zacznie.

    Ale widzę, że Twój lekarz też ma jakieś podobne praktyki. 🙈


    Junjul, AEGO no mnie też się wydaje że już najwyższa pora żeby wystawić skierowanie, w końcu ciąża od tygodnia donoszona, ale co ja tam wiem. 🙈

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • Edithka Autorytet
    Postów: 1684 3048

    Wysłany: 8 lipca, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, popieram zdanie dziewczyn. Ja czasem nie zaglądam tu przez kilka dni z jakichś względów i potem np. tylko pobieżnie nadrabiam i już wtedy się nie odnoszę do starszych postów. Pisz śmiało, pewnie to był zupełny przypadek, że akurat nikt Ci nie odpowiedział. 🙈

    AEGO, Lady_Dior, Emimo lubią tę wiadomość

    👱34
    🧔32
    👶08.2020
    👶07.2024



    ⏸️11.11.2023 ❤️ w 9cs
    14.11.2023 beta hcg 1460
    16.11.2023 beta hcg 3335
    28.11 7mm szczęścia, serduszko na USG. 😍
    16.01. prenatalne, dziecko rozwija się prawidłowo. ❤️
    13.02. 240g. zdrowego chłopca.
    05.03. 382g.
    26.03. połówkowe 640g. misia ❤️
    16.04. Przekroczony kilogram! 1070g.
    14.05. trzecie prenatalne, 1715g.😍
    31.05. waga 2260g. 😍
    28.06. 3400g. ❤️
    12.07. 4000g. 😳
    15.07. już jesteśmy razem 😍
    3970 g. 56 cm ❤️

    age.png
  • AEGO Autorytet
    Postów: 2219 2018

    Wysłany: 8 lipca, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edithka wrote:
    No mnie też się wydaje, że coś jest na rzeczy skoro tak kręci i co wizytę mówi co innego. W sumie wybrałam go tylko dlatego, że jest zastępcą ordynatora w szpitalu w którym będę rodzić, no i szukałam przecież kogoś na szybko. A on od początku mówił, że umówimy termin, przyjdę na jego dyżur i zrobi mi CC. A teraz wychodzą takie mecyje, że sama zaczynam się zastanawiać czy nie czeka przypadkiem aż poród sam mi się zacznie.

    Ale widzę, że Twój lekarz też ma jakieś podobne praktyki. 🙈


    Junjul, AEGO no mnie też się wydaje że już najwyższa pora żeby wystawić skierowanie, w końcu ciąża od tygodnia donoszona, ale co ja tam wiem. 🙈
    Kurczę mam nadzieję, że to mimo tej niepewności skończy się po Twojej myśli. 🩷

    Edithka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nimfadora Autorytet
    Postów: 645 784

    Wysłany: 8 lipca, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AEGO wrote:
    Baby, no to czekamy czy będziesz lipcowa czy sierpniowa. 😊
    Aga, zawsze staramy się odpisywać, ja nawet, gdy nikt nie pyta mnie o zdanie. 😅 Musiałam nie mieć nic sensownego do powiedzenia w danym temacie.
    Moon, to jutro rodzisz?!
    Nimfadora podziwiam, moja kuchnia błaga o ogarnięcie, a mój czas pochłania karmienie dziecka, dlatego mam tyle czasu, aby tu odpisywać, jak na mnie Młody leży. 🙈

    No właśnie ja się domyślam, że jak Mały już zechce wyleźć, to nie da nam normalnie funkcjonować, więc ogarnęłam coby mieć wszystko "wylizane" jak Mama czy Szwagierka zechcą coś gotować aby pomóc mojemu M. To raz. A dwa, nic innego mi już nie zostało do ogarnięcia. Chyba jeszcze tylko kilka ubranek po prasowaniu jest do złożenia, ale to też nie jest must have.

    Marzę o tym, żeby się wyspać. A jeszcze Dzidziusia nie ma na pokładzie. Jestem jak nieśmieszny żart. 🥴🥴🥴

    Czy macie już ubrane łóżeczka/dostawki? W sensie ja mam tylko prześcieradła, przewijaki i karuzelę do rozłożenia, ale nie wiem czy zrobić to teraz, czy jak wrócimy ze szpitala.

  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 5286 4627

    Wysłany: 8 lipca, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 Twój poród jest tu teraz najbardziej wyczekiwany😜
    Też czytałam i znam nawet osobiście przypadki, kiedy jedzenie ostrych potraw wywoływał skurcze. Ja nie lubię ostrego więc się nie przekonam🤪

    Angel989 jakbyś miała czas i siły (co ja piszę nie😆?) to daj znać jak to jest z tym porodem w wodzie. Jak leżałam, to położna wszystko widziała, instruowala mnie kiedy, co i jak ale w wodzie to chyba nie ma takiego dojścia nie🤔 Mówiła Ci kiedy masz przeć itp. 🤔
    Ja w ostatnich minutach nie przypominam sobie, żeby cokolwiek mówiły - chyba już do mnie nic nie docierało i po prostu wyparłam synka, bo tak chciał mój organizm😜

    Ja dziś miałam trochę lepszy dzień niż wczoraj. Mniej skurczy a dużo chodziłam. Jakieś 13tys.krokow mam a to dużo jak na mnie w ostatnich tygodniach 😂

    Mam już gotową dostawkę, wózek, wanienka więc chyba mogłabym rodzić już bez obaw😂 Zostały mi ogólne porządki-doprowadzic do porządku kuchnię i łazienkę 😂 oraz ciuchy bym musiała w swojej szafie poukładać, bo w połowie nie chodzę 🤷🏼‍♀️ Nie wiem kiedy i czy się za to wezmę 😂

    IMG-20240708-211927.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca, 22:02

    Nimfadora, dori, Sajgonka, Emimo, Myszkaaa20, Ania1985, Ammeluna lubią tę wiadomość

    age.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙
    2024 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
‹‹ 555 556 557 558 559 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ