🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
-
WIADOMOŚĆ
-
Anuska94 wrote:Dostanę skierowanie 23 czerwca wtedy będę mieć 38+3
Czyli pewnie standardowo będą ciąć 39 tydzień.👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle
⸻
🧪 Beta-hCG:
• 12 dpo (16.10) – 63.65
• 14 dpo (18.10) – 208.56
18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
05.01: 15+1 130g
26.01: 18+1 250g chłopaka
11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
23.02: 22+1 490g dzieciaczka
23.03: 26+1 980g
08.04 prenatalne: 28+3 1450g
20.04: 30+1 1650g
20.05: 34+3 2700
02.06: 36+2 3300
15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

-
Anuska94 wrote:Dostanę skierowanie 23 czerwca wtedy będę mieć 38+3
A jakie mas wskazanie?
Co jak się poród zacznie wcześniej i szpital nie będzie miał zaświadczenia o CC?
Eliora lubi tę wiadomość
👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
👧 PCOS ✅
6 ❄️
I FET
7dpt: 78
9dpt: 254,3
11dpt: 675
II FET
7dpt < 0,1 😢 próg 11
Histeroskopia
III FET
10dpt 360
12dpt 712
14dpt 2157 -
Soniaa wrote:Szczepiłyście się na rsv w ciąży? Jestem w końcówce okna , ale wciąż zastanawiam się nad tym szczepieniem, chyba głównie dlatego że stosunkowo jest to nowe szczepienie stosowane u kobiet w ciąży i nie ma jeszcze wystarczającej ilości badań…. Nie wiem co myśleć tym bardziej, że teoretycznie nie będziemy rodzić w szczycie zachorowań ani też nie mam w domu starszego przedszkolaka itp. … Na krztusiec się zaszczepiłam. Poradźcie coś proszę z Waszych doświadczeń 🙏
Ja szczepię się za tydzień. W poprzedniej ciąży też się szczepiłam na RSV. W marcu tego roku mój syn wylądował w szpitalu z powodu zapalenia oskrzelików wywołanym RSV. W domu wszyscy się zarazili wirusem, oprócz mnie, prawdopodobnie po poprzednim szczepieniu pozostały mi przeciwciała. Generalnie polecam 🙃
Soniaa lubi tę wiadomość
Mama Aniołka 👼 (01.24) 💔
30.03 ⏸ beta 1096, prog 25,8 (31dc)
09.04 pęcherzyk ciążowy 14,9 mm, pęcherzyk żółtkowy 3,7 mm, CRL 2,5 mm ❤️ 120/min (5t6d)
07.05 CRL 3,7 cm, HR 165/min
17.05 Nifty - niskie ryzyka, synuś 🩵
20.05 USG prenatalne + PAPP-A - 6,2 cm zdrowego chłopaka 🩵 (12t4d)
03.12.2024 K jest już z nami 🥹 3270g, 40+5, witaj na świecie 🥰🩵

Czas na rodzeństwo! ❤️
2cs- 01.11 ⏸️
03.11 beta 72,3
06.11 beta 347
08.11 beta 615
10.11 beta 1426
18.11 jest zarodek CRL 3 mm HR 110/min (6t4d)
25.11 CRL 1 cm HR 130/min (7t4d) 🥰
30.12 prenatalne CRL 6,5 cm, FHR 165/min, zdrowy bobas 🐣
17.02 II prenatalne, 377 g, drugi chłopczyk 🩵

-
Johana wrote:A jakie mas wskazanie?
Co jak się poród zacznie wcześniej i szpital nie będzie miał zaświadczenia o CC?
Też racja, ja dostałam wczoraj w 36+2👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle
⸻
🧪 Beta-hCG:
• 12 dpo (16.10) – 63.65
• 14 dpo (18.10) – 208.56
18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
05.01: 15+1 130g
26.01: 18+1 250g chłopaka
11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
23.02: 22+1 490g dzieciaczka
23.03: 26+1 980g
08.04 prenatalne: 28+3 1450g
20.04: 30+1 1650g
20.05: 34+3 2700
02.06: 36+2 3300
15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

-
Ja mam od 32 tc a miałabym wcześniej, odkąd możliwy jest poród ale trochę sama zwlekałam 🫣👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
👧 PCOS ✅
6 ❄️
I FET
7dpt: 78
9dpt: 254,3
11dpt: 675
II FET
7dpt < 0,1 😢 próg 11
Histeroskopia
III FET
10dpt 360
12dpt 712
14dpt 2157 -
Anuska94 wrote:Mówiłam że poprzednia ciąża była rozwiązana 37+4 ale powiedziała że pewnie dlatego że była mała masa urodzeniowa teraz jest ok.
A teraz jakie masz wskazanie?👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
👧 PCOS ✅
6 ❄️
I FET
7dpt: 78
9dpt: 254,3
11dpt: 675
II FET
7dpt < 0,1 😢 próg 11
Histeroskopia
III FET
10dpt 360
12dpt 712
14dpt 2157 -
Anuska94 wrote:Do cesarki?Że mam miednicowe ułożenie dziecka.
Aha
no to już wiadomo czemu czego ze skierowaniem
👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
👧 PCOS ✅
6 ❄️
I FET
7dpt: 78
9dpt: 254,3
11dpt: 675
II FET
7dpt < 0,1 😢 próg 11
Histeroskopia
III FET
10dpt 360
12dpt 712
14dpt 2157 -
Mi tez jest bardzo ciężko - źle mi się stoi, chodzi, siedzi, muszę sporo czasu już leżeć. Zgaga też mialam, ale teraz biorę omeprazol i zniknęła całkowicie. To będą długie 4 tygodnie...07.2022 👶 synek
03.2025 -rozpoczęcie starań
25.06 ⏸️
11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)
05.11 ⏸️ -
Jejku mi też strasznie ciężko już.. zaczęłam puchnąć i zmęczenie wróciło w ciągu dnia. Brzuch mnie strasznie ciągnie. Do tego alergia, która powoduje, że kicham co 5 min i to mnie boli (rwie po bokach i obracanie się nic już nie daje) 🫣🫣🫣
-
A u mnie to zależy od dnia.Raczej mogę powiedzieć ze takie dni w których czuje sie mega zmęczona i jest mi ciężko zdarzają sie sporadycznie poki co raczej całkiem dobrze i sprawnie funkcjonuję 🤸jak to na ten etap ciąży.Zgaga do tej pory w tej ciąży przytrafiła mi się raz 😮💨Ale raz wystarczy to byla zgaga gigant
-
Hej dziewczyny, byłam na forum na początku ciąży a później u nas same choroby z pierwszym synkiem i ja sama też chorowałam sporo
.
RSV u nas też był i u mnie najgorzej przeszłam na końcu zapalenie zatok, więc 3tyg choroby bite.
Szczepię się w środę na RSV obowiązkowo, jako, że starszak w żłobku i co chwilę coś…
I tu pytanie do mam z dziecmi, bardzo boje sie infekcji jak urodzi sie drugi synek, na pewno 2 tygodnie przed terminem nie idzie juz do żłobka, ale kiedy posłać go spowrotem? Myślę o połowie sierpnia- mam termin porodu na 15.07… -
Ja mam cesarke zaplanowana na 2 tydzien lipca. A zamierzam starsza poslac do przedszkola od sierpnia. Wiem ze nie udzwigne dwojki maluchow w domu sama. W przedszkolu starsza ma swoj swiat, swoje kolezanki, bedzie zdecydowanie bardziej zadowolonaAlexx94 wrote:Hej dziewczyny, byłam na forum na początku ciąży a później u nas same choroby z pierwszym synkiem i ja sama też chorowałam sporo
.
RSV u nas też był i u mnie najgorzej przeszłam na końcu zapalenie zatok, więc 3tyg choroby bite.
Szczepię się w środę na RSV obowiązkowo, jako, że starszak w żłobku i co chwilę coś…
I tu pytanie do mam z dziecmi, bardzo boje sie infekcji jak urodzi sie drugi synek, na pewno 2 tygodnie przed terminem nie idzie juz do żłobka, ale kiedy posłać go spowrotem? Myślę o połowie sierpnia- mam termin porodu na 15.07… -
Hej, dawno mnie tu nie było. Ja też mam dni gdzie zwłaszcza wieczorem jest już trochę ciężko, nogi bolą na szczęście raczej nie puchną. Za to od kilku dni pojawił mi się ból w kroczu, taki jak po długiej jeździe na rowerze. Jutro mam wizytę zobaczymy co lekarz powie, pewnie skonsultuję to z fizjo.
Mam pytanie do tych z was które mają standardowe łóżeczka 120x60. Na jaki materac się zdecydowałyście? Mnie zainteresował oddychający materac z firmy Refoamed ale nie mogę znaleźć o nim żadnych opinii poza tymi na stronie, a jest dość drogi.
Ja się szczepiłam w połowie maja na krztusiec, a pod koniec maja na RSV.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca, 08:18
-
Ja mam materac z firmy Fiki Miki - w sumie to nie wiem na jakiej podstawie sie ocenia materac bo ja na nim przecież nie spie 😄 no ale od 3 lat nic sie z nim nie dzieje, pokrowiec łatwo sie pierze, cena jest racjonalna, dla drugiego dziecka pewnie też kupię z tej firmy jak już przejdzie z dostawki do lóżeczka
Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca, 08:55
Maerwen lubi tę wiadomość
07.2022 👶 synek
03.2025 -rozpoczęcie starań
25.06 ⏸️
11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)
05.11 ⏸️ -
Alexx94 wrote:Hej dziewczyny, byłam na forum na początku ciąży a później u nas same choroby z pierwszym synkiem i ja sama też chorowałam sporo
.
RSV u nas też był i u mnie najgorzej przeszłam na końcu zapalenie zatok, więc 3tyg choroby bite.
Szczepię się w środę na RSV obowiązkowo, jako, że starszak w żłobku i co chwilę coś…
I tu pytanie do mam z dziecmi, bardzo boje sie infekcji jak urodzi sie drugi synek, na pewno 2 tygodnie przed terminem nie idzie juz do żłobka, ale kiedy posłać go spowrotem? Myślę o połowie sierpnia- mam termin porodu na 15.07…
Moja cały czas będzie chodzić do przedszkola, nawet ja na dyżur do innego w lipcu zapisałam, w sierpniu posiedzi w domu, bo musielibyśmy płacić za cały miesiąc w tym innym a chodziłaby 2 tyg
👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle
⸻
🧪 Beta-hCG:
• 12 dpo (16.10) – 63.65
• 14 dpo (18.10) – 208.56
18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
05.01: 15+1 130g
26.01: 18+1 250g chłopaka
11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
23.02: 22+1 490g dzieciaczka
23.03: 26+1 980g
08.04 prenatalne: 28+3 1450g
20.04: 30+1 1650g
20.05: 34+3 2700
02.06: 36+2 3300
15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10






