Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2107

    Wysłany: 2 czerwca, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Jak myślicie czy będę mieć jutro KTG jak mam skończony 35 tydzień?

    Ja w ciąży pierwszej miałam dopiero przy przyjęciu do szpitala w 38 tc

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • Soniaa Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 2 czerwca, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepiłyście się na rsv w ciąży? Jestem w końcówce okna , ale wciąż zastanawiam się nad tym szczepieniem, chyba głównie dlatego że stosunkowo jest to nowe szczepienie stosowane u kobiet w ciąży i nie ma jeszcze wystarczającej ilości badań…. Nie wiem co myśleć tym bardziej, że teoretycznie nie będziemy rodzić w szczycie zachorowań ani też nie mam w domu starszego przedszkolaka itp. … Na krztusiec się zaszczepiłam. Poradźcie coś proszę z Waszych doświadczeń 🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 08:48

  • emciak Autorytet
    Postów: 819 1859

    Wysłany: 2 czerwca, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soniaa wrote:
    Szczepiłyście się na rsv w ciąży? Jestem w końcówce okna , ale wciąż zastanawiam się nad tym szczepieniem, chyba głównie dlatego że stosunkowo jest to nowe szczepienie stosowane u kobiet w ciąży i nie ma jeszcze wystarczającej ilości badań…. Nie wiem co myśleć tym bardziej, że teoretycznie nie będziemy rodzić w szczycie zachorowań ani też nie mam w domu starszego przedszkolaka itp. … Na krztusiec się zaszczepiłam. Poradźcie coś proszę z Waszych doświadczeń 🙏
    Ja idę się szczepić jutro na RSV :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 08:58

    nofajniefajnie, Soniaa lubią tę wiadomość

    6 CS ✨ 09.04 - 01.06 💔 8 tc (p. samoistne)

    🌈✨
    30.10, 10 DPO
    Beta 19,1, Progesteron 31

    19.11 0,7 cm Groszka 🌼
    04.12 2,1 cm Fasolka 🌼
    18.12 3,8 cm Maluszka 🌼
    02.01 6,7 cm Fikołka 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    15.01 8,5 cm Słoneczka 🌼 (nadal ukrywa płeć)
    12.02 Słodka Dziewczynka 🌸 292g
    23.02 USG połówkowe 👍🌸 350g
    15.04 Podgląd Dziewuszki 🌸 1149g
    29.04 III prenatalne 🌸 1431g
    14.05 Kontrola 🌸 1809g
    15.06 Narodziny Aurelki, 44 cm, 2050g, 10/10 APGAR 🐣🥰

    PAI homo/MTHFR hetero
    💊 Acard + Heparyna

    Ja '91, On '90 + 🐱

    preg.png
  • WiolaP Autorytet
    Postów: 673 638

    Wysłany: 2 czerwca, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o wszelkie szczepieniazawsze jestem na tak.Co do HBS,HIV,HCV robilamna początku ciąży o teraz będę powtarzać .Na KTG chodze od 31 tc ale u mnie jest inna sytuacja bo zagrożenie porodem przedwczesnym, normalnie chyba od 37 tc robią.

    Soniaa lubi tę wiadomość

    preg.png

    3 na pokładzie 🩷🩷🩵
    Czekamy na dziewczynke 🩷🌷
  • Ceci Autorytet
    Postów: 432 336

    Wysłany: 2 czerwca, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soniaa wrote:
    Szczepiłyście się na rsv w ciąży? Jestem w końcówce okna , ale wciąż zastanawiam się nad tym szczepieniem, chyba głównie dlatego że stosunkowo jest to nowe szczepienie stosowane u kobiet w ciąży i nie ma jeszcze wystarczającej ilości badań…. Nie wiem co myśleć tym bardziej, że teoretycznie nie będziemy rodzić w szczycie zachorowań ani też nie mam w domu starszego przedszkolaka itp. … Na krztusiec się zaszczepiłam. Poradźcie coś proszę z Waszych doświadczeń 🙏
    Ja sie szczepie za 2 tyg, mam 3latka w przedszkolu i niby nie rodziny w szczycie zachorowan ale podobno szczepionka daje 6 mcy odpornosci wiec akurat na ten szczyt powinno byc zabezpieczenie :)

    Soniaa lubi tę wiadomość

  • Ceci Autorytet
    Postów: 432 336

    Wysłany: 2 czerwca, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnosnie ktg - kilka razy mialam wizyte na izbie przyjec i wtedy mi robili, ale nie jest to rutynowo zlecane na tym etapie

  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 461 136

    Wysłany: 2 czerwca, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo mam mieć dziś pobierane GBS itd mówiła też o skierowaniu miałam mieć wizytę 26 mają ale ostatecznie zadecydowała że lepiej dziś dla mnie.

  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 379 401

    Wysłany: 2 czerwca, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soniaa wrote:
    Szczepiłyście się na rsv w ciąży? Jestem w końcówce okna , ale wciąż zastanawiam się nad tym szczepieniem, chyba głównie dlatego że stosunkowo jest to nowe szczepienie stosowane u kobiet w ciąży i nie ma jeszcze wystarczającej ilości badań…. Nie wiem co myśleć tym bardziej, że teoretycznie nie będziemy rodzić w szczycie zachorowań ani też nie mam w domu starszego przedszkolaka itp. … Na krztusiec się zaszczepiłam. Poradźcie coś proszę z Waszych doświadczeń 🙏

    Tak, bede sie szczepić. Moj synek 2 razy przechodził i za każdym razem ciężko- 2 tygodnie w domu, a u niemowlaków RSV jest jeszcze gorszy, dziecko może sie po prostu zacząć dusić 🙄

    Soniaa lubi tę wiadomość

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • Johana Autorytet
    Postów: 1002 737

    Wysłany: 2 czerwca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soniaa wrote:
    Szczepiłyście się na rsv w ciąży? Jestem w końcówce okna , ale wciąż zastanawiam się nad tym szczepieniem, chyba głównie dlatego że stosunkowo jest to nowe szczepienie stosowane u kobiet w ciąży i nie ma jeszcze wystarczającej ilości badań…. Nie wiem co myśleć tym bardziej, że teoretycznie nie będziemy rodzić w szczycie zachorowań ani też nie mam w domu starszego przedszkolaka itp. … Na krztusiec się zaszczepiłam. Poradźcie coś proszę z Waszych doświadczeń 🙏

    Ja przechodziłam w kwietniu i czekam aż będę zdrowa żeby móc się jeszcze zaszczepić jeszcze

    Soniaa lubi tę wiadomość

    👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅

    6 ❄️

    I FET
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    II FET
    7dpt < 0,1 😢 próg 11

    Histeroskopia

    III FET
    10dpt 360
    12dpt 712
    14dpt 2157
  • Johana Autorytet
    Postów: 1002 737

    Wysłany: 2 czerwca, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Bo mam mieć dziś pobierane GBS itd mówiła też o skierowaniu miałam mieć wizytę 26 mają ale ostatecznie zadecydowała że lepiej dziś dla mnie.

    Na kiedy masz termin?
    Rutynowo KTG się nie robi ale wszystko możliwe 😁
    Polecam zajrzeć do standardu opieki okołoporodowej :)

    👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅

    6 ❄️

    I FET
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    II FET
    7dpt < 0,1 😢 próg 11

    Histeroskopia

    III FET
    10dpt 360
    12dpt 712
    14dpt 2157
  • Pani Bocianowa Autorytet
    Postów: 536 773

    Wysłany: 2 czerwca, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soniaa wrote:
    Cześć dziewczyny ! 😊 Trafiłam na forum z polecenia znajomej, która również jest teraz w ciąży (tylko z innego miesiąca) i bardzo sobie chwaliła ☺️ Jestem obecnie w 34+6 tc, termin porodu mam na 6 lipca, spodziewam się chłopca 👶 To moja pierwsza ciąża, dlatego wiele tematów jest dla mnie nowych 🙈Czy da się jeszcze jakoś dołączyć do grupy? 🫶🌺

    Hej 🙋🏼‍♀️ witam się :)
    Wpisuję Cię na naszą pierwszą stronę ☺️

    Dziewczyny które tutaj są - dajcie znać jeśli coś na pierwszej stronie jest nieaktualne lub źle wpisane, może dopisać którejś imię? Wizytę?

    Soniaa lubi tę wiadomość

    preg.png
  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 379 401

    Wysłany: 2 czerwca, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi można dopisać Tymka :) :)

    Ceci, Pani Bocianowa, nofajniefajnie, Wiśnia🍒, Johana, WiolaP, Motylek93, Ananabanana lubią tę wiadomość

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • nofajniefajnie Ekspertka
    Postów: 243 239

    Wysłany: 2 czerwca, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soniaa wrote:
    Szczepiłyście się na rsv w ciąży?

    Tydzien temu sie szczepilam.
    Co masz na mysli mowiac, ze nie ma wystarczającej liczby badan? Każda szczepionka dopuszczona do obrotu musi przejść identyczną procedurę obejmującą 5 etapów badań, w tym 4 kliniczne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 14:53

    WiolaP lubi tę wiadomość

  • Wiśnia🍒 Znajoma
    Postów: 16 7

    Wysłany: 2 czerwca, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soniaa wrote:
    Szczepiłyście się na rsv w ciąży? Jestem w końcówce okna , ale wciąż zastanawiam się nad tym szczepieniem, chyba głównie dlatego że stosunkowo jest to nowe szczepienie stosowane u kobiet w ciąży i nie ma jeszcze wystarczającej ilości badań…. Nie wiem co myśleć tym bardziej, że teoretycznie nie będziemy rodzić w szczycie zachorowań ani też nie mam w domu starszego przedszkolaka itp. … Na krztusiec się zaszczepiłam. Poradźcie coś proszę z Waszych doświadczeń 🙏

    Na RSV szczepiłam sie tydzień temu. Po kilku dniach lekko czułam miejsce szczepienia, ale to naprawdę minimalnie. Rozważamy też podanie przeciwciał przeciwko RSV bobasowi w okolicach października.
    Za tydzień będę się szczepić na krztusiec.
    Na szkole rodzenia w szpitalu mówiono nam też, że szczepienie dziecka przeciwko gruźlicy można zrobić już po wyjściu ze szpitala po otrzymaniu wyników badań przesiewowych dziecka. Któraś z Was rozważała tą opcję?

    Soniaa lubi tę wiadomość

  • nofajniefajnie Ekspertka
    Postów: 243 239

    Wysłany: 2 czerwca, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiśnia🍒 wrote:
    Na szkole rodzenia w szpitalu mówiono nam też, że szczepienie dziecka przeciwko gruźlicy można zrobić już po wyjściu ze szpitala po otrzymaniu wyników badań przesiewowych dziecka. Któraś z Was rozważała tą opcję?

    My wychodzimy z kompletem szczepień. Im mniej się potem będę bujać ze szczepieniami, tym lepiej. A niestety nie każda placówka zrobi to szczepienie ot, tak od razu. BCG jest wielodawkowe, musi sie uzbierać grupa dzieciaków do szczepienia - co albo oznacza czekanie kilka tygodni, albo szukanie placówki która to zrobi

    Wiśnia🍒, Soniaa lubią tę wiadomość

  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 461 136

    Wysłany: 2 czerwca, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miałam KTG jednak i nic nie mówiła że na następnej wizycie będę mieć.Tylko tyle wiem że będę mieć skierowanie na cesarkę za 3 tygodnie czyli będę wtedy mieć 38+3.

    Ceci lubi tę wiadomość

  • Ceci Autorytet
    Postów: 432 336

    Wysłany: 2 czerwca, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Nie miałam KTG jednak i nic nie mówiła że na następnej wizycie będę mieć.Tylko tyle wiem że będę mieć skierowanie na cesarkę za 3 tygodnie czyli będę wtedy mieć 38+3.
    3 tygodnie to już! Ja też będę mieć CC w 38+5 tc.

  • Johana Autorytet
    Postów: 1002 737

    Wysłany: 2 czerwca, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Nie miałam KTG jednak i nic nie mówiła że na następnej wizycie będę mieć.Tylko tyle wiem że będę mieć skierowanie na cesarkę za 3 tygodnie czyli będę wtedy mieć 38+3.

    Jeszcze nie dała skierowania?

    👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅

    6 ❄️

    I FET
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    II FET
    7dpt < 0,1 😢 próg 11

    Histeroskopia

    III FET
    10dpt 360
    12dpt 712
    14dpt 2157
  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2107

    Wysłany: 2 czerwca, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Nie miałam KTG jednak i nic nie mówiła że na następnej wizycie będę mieć.Tylko tyle wiem że będę mieć skierowanie na cesarkę za 3 tygodnie czyli będę wtedy mieć 38+3.

    Czyli kiedy dostaniesz skierowanie? Ja dziś dostałam skierowanie na CC W 38+1 czyli 15 czerwca.

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • Soniaa Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 3 czerwca, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nofajniefajnie wrote:
    Tydzien temu sie szczepilam.
    Co masz na mysli mowiac, ze nie ma wystarczającej liczby badan? Każda szczepionka dopuszczona do obrotu musi przejść identyczną procedurę obejmującą 5 etapów badań, w tym 4 kliniczne.

    Moje wątpliwości dotyczą bardziej tego, że jest stosowana u ciężarnych stosunkowo krótko i nie mamy jeszcze danych dotyczących dzieci obserwowanych przez wiele lat. Choć faktycznie przy późniejszym kalendarzu szczepień ta na rsv w trakcie ciąży pewnie już gdzieś ginie w tłumie….

‹‹ 371 372 373 374 375 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ