Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
Odpowiedz

🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼

Oceń ten wątek:
  • nofajniefajnie Ekspertka
    Postów: 243 239

    Wysłany: 1 czerwca, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiśnia🍒 wrote:
    U mnie też wychodzi drobne dziecko. W 31t5d waga wynosiła 1700g, 24 percentyl. Lekarz mówił, ze w normie, tylko będzie mniejsze. Wg niego nie przekroczy 3,5kg. Dla mnie to dobra wiadomość.

    Mam jeszcze pytanie, czy kupujecie piankę ginexid? Polecacie w ogóle?

    Na ten percentyle nie ma co patrzeć - co lekarz, aparat to inaczej liczy. Mój w 31+1 tez mial 1700, a wypadal ok 50 centyl :D
    Nie wiem, czy gdzies sie doczytalas do naszej historii - w pierwszej ciazy mialam FGR, mlody lecial z 8 centyla na II prenatalnych do 3 centyla na III. No i ogólnie dopoki dziecko jest powyzej 20 centyla to lekarze sprawdzaja to EFW tak sobie tylko zeby zobaczyc przyrost, 10-20 to zaczynaja sie interesowac. A takich legitnych pomiarow to sie mozna spodziewac jak faktycznie zaczynaja podejrzewac jakies nieprawildlowosci.

    Ginexid wzielam teraz na testy, mam tez tantum rosa, ale w popzedniej ciazy obylam sie bez. Teraz stwierdzilam, ze jak nie wykorzystam przy pologu, to gdzies tam na basen zejdzie. A tantum rosa to zawsze sie w apteczce przyda przy jakiejs infekcji lekkiej czy cos

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 12:30

    Wiśnia🍒 lubi tę wiadomość

  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 379 401

    Wysłany: 1 czerwca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja patrzę z duzym dystansem do tych pomiarów wagi po tym jak w pierwszej ciąży sie pomylili o ponad 0,5 kg. Teraz też ciężko mi wierzyć w te pomiary- mam taką teorię że przez to że moje dzieci maja krótkie nóżki to ta waga jest zaniżona.

    Co do Ginexidu to ja teraz nie kupuję na cc, ale do porodu naturalnego bardzo polecam - mi po pęknięciu bardzo dużą ulgę przynosił

    nofajniefajnie, Wiśnia🍒 lubią tę wiadomość

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 379 401

    Wysłany: 1 czerwca, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole nie moge uwierzyć że jutro już zaczynam 34 tc 😀 chyba dopadł mnie syndrom wicia gniazda tylko że zamiast kupować rzeczy do domu to ja mam ochotę wszystkiego sie pozbyć zeby zrobić jak najwięcej miejsca dla nowego mieszkańca. Chodzę ciągle po domu i tylko patrzę co by tu jeszcze można było na vinted wystawić 😄

    nofajniefajnie, WiolaP, Wiśnia🍒 lubią tę wiadomość

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • Ceci Autorytet
    Postów: 432 336

    Wysłany: 1 czerwca, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fantaghiro wrote:
    Chodzę ciągle po domu i tylko patrzę co by tu jeszcze można było na vinted wystawić 😄
    Mam to samo z Vinted :D sprzedaż teraz kwitnie :)

  • nofajniefajnie Ekspertka
    Postów: 243 239

    Wysłany: 1 czerwca, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fantaghiro wrote:
    W ogole nie moge uwierzyć że jutro już zaczynam 34 tc 😀 chyba dopadł mnie syndrom wicia gniazda tylko że zamiast kupować rzeczy do domu to ja mam ochotę wszystkiego sie pozbyć zeby zrobić jak najwięcej miejsca dla nowego mieszkańca. Chodzę ciągle po domu i tylko patrzę co by tu jeszcze można było na vinted wystawić 😄

    Haha, tak samo mam! :D Mąż sie smieje ze serio jak jakis ptak tylko patyczki i piórka wyrzucam :D

  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2107

    Wysłany: 1 czerwca, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fantaghiro wrote:
    Ja patrzę z duzym dystansem do tych pomiarów wagi po tym jak w pierwszej ciąży sie pomylili o ponad 0,5 kg. Teraz też ciężko mi wierzyć w te pomiary- mam taką teorię że przez to że moje dzieci maja krótkie nóżki to ta waga jest zaniżona.

    Co do Ginexidu to ja teraz nie kupuję na cc, ale do porodu naturalnego bardzo polecam - mi po pęknięciu bardzo dużą ulgę przynosił

    To nie jest tak, że się pomylili, po prostu ten błąd pomiaru na tym etapie już jest +-500g

    nofajniefajnie lubi tę wiadomość

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • nofajniefajnie Ekspertka
    Postów: 243 239

    Wysłany: 1 czerwca, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @fantaghiro dobrze kojarze, że Ty mialas sertraline przepisana w ciąży?

  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 461 136

    Wysłany: 1 czerwca, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A miałyście robione badanie w kierunku Hbs,HIV,HCV?

  • nofajniefajnie Ekspertka
    Postów: 243 239

    Wysłany: 1 czerwca, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mam zlecone, bo to jest miedzy 33-37hbd

  • Ceci Autorytet
    Postów: 432 336

    Wysłany: 1 czerwca, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    A miałyście robione badanie w kierunku Hbs,HIV,HCV?
    Tak, ja robilam w zeszlym tyg w 32 tc i to juz ma byc do porodu

  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 379 401

    Wysłany: 1 czerwca, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nofajniefajnie wrote:
    @fantaghiro dobrze kojarze, że Ty mialas sertraline przepisana w ciąży?

    tak, cały czas przyjmuję od 26 tc, i mam przyjmować też po porodzie i przy karmieniu piersią

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • nofajniefajnie Ekspertka
    Postów: 243 239

    Wysłany: 1 czerwca, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fantaghiro wrote:
    tak, cały czas przyjmuję od 26 tc, i mam przyjmować też po porodzie i przy karmieniu piersią

    A jaką masz dawkę? Jak się czujesz, faktycznie jest roznica? Duzo czasu minelo zanim zaczelo dzialac?

  • fantaghiro Autorytet
    Postów: 379 401

    Wysłany: 1 czerwca, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nofajniefajnie wrote:
    A jaką masz dawkę? Jak się czujesz, faktycznie jest roznica? Duzo czasu minelo zanim zaczelo dzialac?
    Mam 50 mg. Najpierw miałam przez tydzień połówkę tabletki i potem już całą. Pierwsze 2 tygodnie brania były ciężkie, bylam cały czas bardzo senna i zmęczona, ale potem to minęło i powoli zaczęłam sie czuć lepiej. Już po tych 2 tygodniach czulam zmianę, a tak po 4 tygodniach już było całkiem ok. Mi bardzo pomogła - zaczęłam dobrze spać , jestem spokojna, mogę się skupić, nie czuję żadnych lęków, zaczęłam się cieszyć ciążą i życiem w ogóle - generalnie nie pamiętam kiedy sie ostatnio tak dobrze czułam jak teraz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 19:46

    nofajniefajnie lubi tę wiadomość

    07.2022 👶 synek

    03.2025 -rozpoczęcie starań

    25.06 ⏸️
    11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)

    05.11 ⏸️
  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2107

    Wysłany: 1 czerwca, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    A miałyście robione badanie w kierunku Hbs,HIV,HCV?

    Miałam na początku ciąży i teraz w 34 tc powtarzałam

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • Ceci Autorytet
    Postów: 432 336

    Wysłany: 1 czerwca, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eliora, przeciez Ty za 5 dni masz donoszoną ciążę :o jakim cudem :o

  • Eliora Autorytet
    Postów: 2047 2107

    Wysłany: 1 czerwca, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ceci wrote:
    Eliora, przeciez Ty za 5 dni masz donoszoną ciążę :o jakim cudem :o

    No mam termin na 28 czerwca 🤣

    👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
    💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle

    🧪 Beta-hCG:
    • 12 dpo (16.10) – 63.65
    • 14 dpo (18.10) – 208.56

    18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
    01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
    17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
    05.01: 15+1 130g
    26.01: 18+1 250g chłopaka
    11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
    23.02: 22+1 490g dzieciaczka
    23.03: 26+1 980g
    08.04 prenatalne: 28+3 1450g
    20.04: 30+1 1650g
    20.05: 34+3 2700
    02.06: 36+2 3300
    15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

    age.png
  • Anuska94 Autorytet
    Postów: 461 136

    Wysłany: 1 czerwca, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myślicie czy będę mieć jutro KTG jak mam skończony 35 tydzień?

  • Johana Autorytet
    Postów: 1002 737

    Wysłany: 2 czerwca, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soniaa wrote:
    Cześć dziewczyny ! 😊 Trafiłam na forum z polecenia znajomej, która również jest teraz w ciąży (tylko z innego miesiąca) i bardzo sobie chwaliła ☺️ Jestem obecnie w 34+6 tc, termin porodu mam na 6 lipca, spodziewam się chłopca 👶 To moja pierwsza ciąża, dlatego wiele tematów jest dla mnie nowych 🙈Czy da się jeszcze jakoś dołączyć do grupy? 🫶🌺

    Cześć ☺️
    Fajnie że masz z kim przeżywać ciazowe zagwozdki 😁 my równie chętnie Ci coś podpowiemy jeśli będziemy umiały :) pisz śmiało :)

    👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅

    6 ❄️

    I FET
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    II FET
    7dpt < 0,1 😢 próg 11

    Histeroskopia

    III FET
    10dpt 360
    12dpt 712
    14dpt 2157
  • Johana Autorytet
    Postów: 1002 737

    Wysłany: 2 czerwca, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    A miałyście robione badanie w kierunku Hbs,HIV,HCV?

    Niedługo robię a co tam?

    👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅

    6 ❄️

    I FET
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    II FET
    7dpt < 0,1 😢 próg 11

    Histeroskopia

    III FET
    10dpt 360
    12dpt 712
    14dpt 2157
  • Johana Autorytet
    Postów: 1002 737

    Wysłany: 2 czerwca, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuska94 wrote:
    Jak myślicie czy będę mieć jutro KTG jak mam skończony 35 tydzień?

    Jedziesz na IP? Coś się dzieje?

    👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
    👧 PCOS ✅

    6 ❄️

    I FET
    7dpt: 78
    9dpt: 254,3
    11dpt: 675

    II FET
    7dpt < 0,1 😢 próg 11

    Histeroskopia

    III FET
    10dpt 360
    12dpt 712
    14dpt 2157
‹‹ 370 371 372 373 374 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ