🍼🌺 Lipiec 2026 🌺🍼
-
WIADOMOŚĆ
-
Wiśnia🍒 wrote:U mnie też wychodzi drobne dziecko. W 31t5d waga wynosiła 1700g, 24 percentyl. Lekarz mówił, ze w normie, tylko będzie mniejsze. Wg niego nie przekroczy 3,5kg. Dla mnie to dobra wiadomość.
Mam jeszcze pytanie, czy kupujecie piankę ginexid? Polecacie w ogóle?
Na ten percentyle nie ma co patrzeć - co lekarz, aparat to inaczej liczy. Mój w 31+1 tez mial 1700, a wypadal ok 50 centyl
Nie wiem, czy gdzies sie doczytalas do naszej historii - w pierwszej ciazy mialam FGR, mlody lecial z 8 centyla na II prenatalnych do 3 centyla na III. No i ogólnie dopoki dziecko jest powyzej 20 centyla to lekarze sprawdzaja to EFW tak sobie tylko zeby zobaczyc przyrost, 10-20 to zaczynaja sie interesowac. A takich legitnych pomiarow to sie mozna spodziewac jak faktycznie zaczynaja podejrzewac jakies nieprawildlowosci.
Ginexid wzielam teraz na testy, mam tez tantum rosa, ale w popzedniej ciazy obylam sie bez. Teraz stwierdzilam, ze jak nie wykorzystam przy pologu, to gdzies tam na basen zejdzie. A tantum rosa to zawsze sie w apteczce przyda przy jakiejs infekcji lekkiej czy cosWiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 12:30
Wiśnia🍒 lubi tę wiadomość
-
Ja patrzę z duzym dystansem do tych pomiarów wagi po tym jak w pierwszej ciąży sie pomylili o ponad 0,5 kg. Teraz też ciężko mi wierzyć w te pomiary- mam taką teorię że przez to że moje dzieci maja krótkie nóżki to ta waga jest zaniżona.
Co do Ginexidu to ja teraz nie kupuję na cc, ale do porodu naturalnego bardzo polecam - mi po pęknięciu bardzo dużą ulgę przynosił
nofajniefajnie, Wiśnia🍒 lubią tę wiadomość
07.2022 👶 synek
03.2025 -rozpoczęcie starań
25.06 ⏸️
11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)
05.11 ⏸️ -
W ogole nie moge uwierzyć że jutro już zaczynam 34 tc 😀 chyba dopadł mnie syndrom wicia gniazda tylko że zamiast kupować rzeczy do domu to ja mam ochotę wszystkiego sie pozbyć zeby zrobić jak najwięcej miejsca dla nowego mieszkańca. Chodzę ciągle po domu i tylko patrzę co by tu jeszcze można było na vinted wystawić 😄
nofajniefajnie, WiolaP, Wiśnia🍒 lubią tę wiadomość
07.2022 👶 synek
03.2025 -rozpoczęcie starań
25.06 ⏸️
11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)
05.11 ⏸️ -
fantaghiro wrote:W ogole nie moge uwierzyć że jutro już zaczynam 34 tc 😀 chyba dopadł mnie syndrom wicia gniazda tylko że zamiast kupować rzeczy do domu to ja mam ochotę wszystkiego sie pozbyć zeby zrobić jak najwięcej miejsca dla nowego mieszkańca. Chodzę ciągle po domu i tylko patrzę co by tu jeszcze można było na vinted wystawić 😄
Haha, tak samo mam!
Mąż sie smieje ze serio jak jakis ptak tylko patyczki i piórka wyrzucam
-
fantaghiro wrote:Ja patrzę z duzym dystansem do tych pomiarów wagi po tym jak w pierwszej ciąży sie pomylili o ponad 0,5 kg. Teraz też ciężko mi wierzyć w te pomiary- mam taką teorię że przez to że moje dzieci maja krótkie nóżki to ta waga jest zaniżona.
Co do Ginexidu to ja teraz nie kupuję na cc, ale do porodu naturalnego bardzo polecam - mi po pęknięciu bardzo dużą ulgę przynosił
To nie jest tak, że się pomylili, po prostu ten błąd pomiaru na tym etapie już jest +-500g
nofajniefajnie lubi tę wiadomość
👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle
⸻
🧪 Beta-hCG:
• 12 dpo (16.10) – 63.65
• 14 dpo (18.10) – 208.56
18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
05.01: 15+1 130g
26.01: 18+1 250g chłopaka
11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
23.02: 22+1 490g dzieciaczka
23.03: 26+1 980g
08.04 prenatalne: 28+3 1450g
20.04: 30+1 1650g
20.05: 34+3 2700
02.06: 36+2 3300
15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

-
nofajniefajnie wrote:@fantaghiro dobrze kojarze, że Ty mialas sertraline przepisana w ciąży?
tak, cały czas przyjmuję od 26 tc, i mam przyjmować też po porodzie i przy karmieniu piersią07.2022 👶 synek
03.2025 -rozpoczęcie starań
25.06 ⏸️
11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)
05.11 ⏸️ -
Mam 50 mg. Najpierw miałam przez tydzień połówkę tabletki i potem już całą. Pierwsze 2 tygodnie brania były ciężkie, bylam cały czas bardzo senna i zmęczona, ale potem to minęło i powoli zaczęłam sie czuć lepiej. Już po tych 2 tygodniach czulam zmianę, a tak po 4 tygodniach już było całkiem ok. Mi bardzo pomogła - zaczęłam dobrze spać , jestem spokojna, mogę się skupić, nie czuję żadnych lęków, zaczęłam się cieszyć ciążą i życiem w ogóle - generalnie nie pamiętam kiedy sie ostatnio tak dobrze czułam jak teraz.nofajniefajnie wrote:A jaką masz dawkę? Jak się czujesz, faktycznie jest roznica? Duzo czasu minelo zanim zaczelo dzialac?
Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 19:46
nofajniefajnie lubi tę wiadomość
07.2022 👶 synek
03.2025 -rozpoczęcie starań
25.06 ⏸️
11.07 indukcja poronienia w 9 tc (puste jajo płodowe)
05.11 ⏸️ -
Anuska94 wrote:A miałyście robione badanie w kierunku Hbs,HIV,HCV?
Miałam na początku ciąży i teraz w 34 tc powtarzałam👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle
⸻
🧪 Beta-hCG:
• 12 dpo (16.10) – 63.65
• 14 dpo (18.10) – 208.56
18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
05.01: 15+1 130g
26.01: 18+1 250g chłopaka
11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
23.02: 22+1 490g dzieciaczka
23.03: 26+1 980g
08.04 prenatalne: 28+3 1450g
20.04: 30+1 1650g
20.05: 34+3 2700
02.06: 36+2 3300
15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

-
Ceci wrote:Eliora, przeciez Ty za 5 dni masz donoszoną ciążę :o jakim cudem :o
No mam termin na 28 czerwca 🤣👩 31 (PCOS, IO) 👨 37 🌼 Córka – 4
💊 Leczenie: Lametta + Ovitrelle
⸻
🧪 Beta-hCG:
• 12 dpo (16.10) – 63.65
• 14 dpo (18.10) – 208.56
18.11: 8+2 – zarodek 1,59 cm
01.12: 10+1 - CRL 3,5 cm, FHR 175
17.12 prenatalne: 12+3 6,5 cm, 67 g
05.01: 15+1 130g
26.01: 18+1 250g chłopaka
11.02 prenatalne: 20+1 - 420g
23.02: 22+1 490g dzieciaczka
23.03: 26+1 980g
08.04 prenatalne: 28+3 1450g
20.04: 30+1 1650g
20.05: 34+3 2700
02.06: 36+2 3300
15.06: 38+1 CC 3800/50 cm 10/10

-
Soniaa wrote:Cześć dziewczyny ! 😊 Trafiłam na forum z polecenia znajomej, która również jest teraz w ciąży (tylko z innego miesiąca) i bardzo sobie chwaliła ☺️ Jestem obecnie w 34+6 tc, termin porodu mam na 6 lipca, spodziewam się chłopca 👶 To moja pierwsza ciąża, dlatego wiele tematów jest dla mnie nowych 🙈Czy da się jeszcze jakoś dołączyć do grupy? 🫶🌺
Cześć ☺️
Fajnie że masz z kim przeżywać ciazowe zagwozdki 😁 my równie chętnie Ci coś podpowiemy jeśli będziemy umiały
pisz śmiało
👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
👧 PCOS ✅
6 ❄️
I FET
7dpt: 78
9dpt: 254,3
11dpt: 675
II FET
7dpt < 0,1 😢 próg 11
Histeroskopia
III FET
10dpt 360
12dpt 712
14dpt 2157 -
Anuska94 wrote:A miałyście robione badanie w kierunku Hbs,HIV,HCV?
Niedługo robię a co tam?👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
👧 PCOS ✅
6 ❄️
I FET
7dpt: 78
9dpt: 254,3
11dpt: 675
II FET
7dpt < 0,1 😢 próg 11
Histeroskopia
III FET
10dpt 360
12dpt 712
14dpt 2157 -
Anuska94 wrote:Jak myślicie czy będę mieć jutro KTG jak mam skończony 35 tydzień?
Jedziesz na IP? Coś się dzieje?👦 azoospermia ✅ hormony w normie ✅ Kariotyp ok ✅ Mutacja CFTR 😢 mTese ✅
👧 PCOS ✅
6 ❄️
I FET
7dpt: 78
9dpt: 254,3
11dpt: 675
II FET
7dpt < 0,1 😢 próg 11
Histeroskopia
III FET
10dpt 360
12dpt 712
14dpt 2157



