X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LISTOPAD 2024 ❤️🍼
Odpowiedz

LISTOPAD 2024 ❤️🍼

Oceń ten wątek:
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1261 1260

    Wysłany: 2 września, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusta Blu wrote:
    Mnie nie udało się znaleźć ani jednej szczepionki Adacel, więc na szybko organizowałam recepty na Adacel Polio. Ja dostałam swoją w Gemini na Krakowskiej, a Mąż na Placu Inwalidów (to chyba jest Niezapominajka).
    Boostrix ponoć w ogóle nie jest dostępny o nie wiadomo kiedy będzie..
    Z tego co patrzę, to Adacel też nigdzie nie ma. Jeszcze nie mam recepty ale jak tylko gdzieś będzie dostępna to napiszę do gina z prośbą o receptę.

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • bambari Ekspertka
    Postów: 215 358

    Wysłany: 2 września, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wero0707 wrote:

    Jeśli chodzi o ubranka, to też jestem zielona w tym. W sobotę zaczynamy szkołę rodzenia, mam nadzieję, że wiele rzeczy nam się rozjaśni. A pod pajaca się już nie zakłada body? Pajac idzie na gołe ciało?

    Właśnie, ktoś doświadczony podpowie jak to z pajacem? Ja myślałam, se daje się body na krótki rękaw i pajac 🤷

    Wero0707 lubi tę wiadomość

    II 16.03.2024

    preg.png
  • Elasure Autorytet
    Postów: 774 1116

    Wysłany: 2 września, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusta Blu wrote:
    U nas w tym tygodniu rusza Akcja Pranie, żeby jeszcze móc wysuszyć wszystko na słoneczku. W pierwszej kolejności idą ciuszki i pieluszki, ale zastanawiam się nad rożkiem. Jest wymagany na porodówkę i nie wiem właśnie - prać?

    Ja piorę wszystko co się da. A co się nie da (wozek, fotelik etc.) to raz przejadę parownicą 😊 też mam w planie pranie w tym tygodniu. Do końca tygodnia mąż ma komodę złożyć to wszystko sobie już ułożę w środku.

    preg.png

    👩 37lat
    AMH 0,158 - 0,206 ng/ml LH 4,33 FSH 6,78
    Mthfr homo/Pai-1 hetero/IO + spora nadwaga
    KIR Bx, jeden kir implantacyjny/Allo MLR-0%/Ana 1 ujemne
    🧔‍♂️ 35 lat
    IO/Niski testosteron/Kiepskie parametry nasienia
    HBA 48%/DFI 45%/Stres oxy 13.78

    10.06.2022 poronienie w 9 tygodniu💔
    ******************
    29.02.2024 ⏸️
    13.03.2024 CRL 2,1mm 🩵 113
    Clexane, accofil, acard, glucophage, encorton, ovitrelle, biosteron, hydroxychloroquine
    24.04.24 CRL 5,44cm 💙 157 OM 11+4 USG 12+0, Nifty niskie ryzyka, syn 🥳 🩵
    29.04.24 I prenatalne wszystko jest w porządku 💙🩵Olafek ma już 6,56cm OM 12+2 USG 12+6
    24.06.24 II prenatalne, wszystkie narządy obecne i na swoim miejscu 💙 Olafek ma 421g 👶🤯
    26.08.09 USG 29+2, 1415g 😍🥳
    2.09.2024 III prenatalne
    Przewidywana data porodu - 5.11.2024
  • Sparky Autorytet
    Postów: 1815 2472

    Wysłany: 2 września, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bambari wrote:
    Właśnie, ktoś doświadczony podpowie jak to z pajacem? Ja myślałam, se daje się body na krótki rękaw i pajac 🤷

    To zależy od temperatury otoczenia ☺️ Jak synek był malutki to często ubieraliśmy go w domu w sam pajacyk. Chociaż ja najbardziej lubiłam zestaw body na długi rękaw + spodenki, no ale to się lepiej sprawdza jak już odpadnie kikut.

    Elasure, bambari lubią tę wiadomość

    preg.png

    11.03.24 - ⏸️ (3 cs)
    12.03.24 - beta 377
    14.03.24 - beta 788
    27.03.24 - 0,42 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹❤️
    17.04.24 - 2,55 cm misia 🧸
    08.05.24 - 5,91 cm, ryzyka niskie 😍 prawdopodobnie dziewczynka 🩷
    04.06.24 - 150 g śpiącej królewny 😴👸🏼
    27.06.24 - 298 g córeczki 🎀
    02.07.24 - połówkowe, wszystko w porządku 🥰
    18.07.24 - 482 g ruchliwej panienki 🌸
    14.08.24 - 894 g leniuszka 🌞
    03.09.24 - 1274 g ✨
    11.09.24 - III prenatalne, 1517 g, wszystko dobrze 🥳
    26.09.24 - następna wizyta 🤞🏼

    age.png

    24.01.22 - ⏸️ (14 cs)
    28.09.22 - Oliwier 👶🏼❤️
  • Elasure Autorytet
    Postów: 774 1116

    Wysłany: 2 września, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Dziewczyny był tutaj jakiś czas temu temat szczepionki p/krztuścowi . Czy komuś w okolicach Krakowa udało się znaleźć?

    U mnie na obrzeżach Krakowa ponad tydzień temu udało się zlokalizować jedną sztukę, właśnie sprowadzili mi do lokalnej apteki. Czekam aż zrobią przesunięcie dziś popołudniu i sobie odbiorę bo już mają odłożone na moją receptę.
    Jak szukałam na kto ma lek, gdzie po lek to mi się nie wyswietlało nic a ta druga apteka tylko 20km dalej. A w swojej zapytałam z tak zwanego głupa i im się w systemie wyświetliło. Tyle że to adacel polio jedni polecają inni nie, mój lekarz nie powiedział że nie więc biorę.

    preg.png

    👩 37lat
    AMH 0,158 - 0,206 ng/ml LH 4,33 FSH 6,78
    Mthfr homo/Pai-1 hetero/IO + spora nadwaga
    KIR Bx, jeden kir implantacyjny/Allo MLR-0%/Ana 1 ujemne
    🧔‍♂️ 35 lat
    IO/Niski testosteron/Kiepskie parametry nasienia
    HBA 48%/DFI 45%/Stres oxy 13.78

    10.06.2022 poronienie w 9 tygodniu💔
    ******************
    29.02.2024 ⏸️
    13.03.2024 CRL 2,1mm 🩵 113
    Clexane, accofil, acard, glucophage, encorton, ovitrelle, biosteron, hydroxychloroquine
    24.04.24 CRL 5,44cm 💙 157 OM 11+4 USG 12+0, Nifty niskie ryzyka, syn 🥳 🩵
    29.04.24 I prenatalne wszystko jest w porządku 💙🩵Olafek ma już 6,56cm OM 12+2 USG 12+6
    24.06.24 II prenatalne, wszystkie narządy obecne i na swoim miejscu 💙 Olafek ma 421g 👶🤯
    26.08.09 USG 29+2, 1415g 😍🥳
    2.09.2024 III prenatalne
    Przewidywana data porodu - 5.11.2024
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 2933 2897

    Wysłany: 2 września, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Boostrix ponoć w ogóle nie jest dostępny o nie wiadomo kiedy będzie..
    Z tego co patrzę, to Adacel też nigdzie nie ma. Jeszcze nie mam recepty ale jak tylko gdzieś będzie dostępna to napiszę do gina z prośbą o receptę.

    Szukaj w przychodniach. W aptekach już nie znajdziesz i nie sprowadzą, bo nie ma w hurtowniach.

    preg.png
  • Gusta Blu Autorytet
    Postów: 271 583

    Wysłany: 2 września, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elasure wrote:
    U mnie na obrzeżach Krakowa ponad tydzień temu udało się zlokalizować jedną sztukę, właśnie sprowadzili mi do lokalnej apteki. Czekam aż zrobią przesunięcie dziś popołudniu i sobie odbiorę bo już mają odłożone na moją receptę.
    Jak szukałam na kto ma lek, gdzie po lek to mi się nie wyswietlało nic a ta druga apteka tylko 20km dalej. A w swojej zapytałam z tak zwanego głupa i im się w systemie wyświetliło. Tyle że to adacel polio jedni polecają inni nie, mój lekarz nie powiedział że nie więc biorę.

    Właśnie nie wiem o co chodzi z tymi wątpliwościami co do Adacel Polio. Mój prowadzący mi ją przepisał, pytałam położną, która też mówiła, że dziewczyny w ciąży się nią szczepią. Podobnie mówił neonatolog z mojego szpitala + kilka dziewczyn z mojej szkoły rodzenia też ma na nią recepty, więc chyba przepisali im to lekarze, a nie tylko ekspedientki w mięsnym.
    Bardziej wnikać nie będę i w przyszłym tygodniu szczepię się Polio. Lepsze to niż stres, że nie dostanę żadnej wersji szczepionki

    Elasure lubi tę wiadomość

    preg.png

    J.👩🏼+K.👨+J.👧+🐈🐈‍⬛=🏡🩷

    ✅I IUI 28.02.2024 🎉🥳
  • Waflut Autorytet
    Postów: 386 316

    Wysłany: 2 września, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do dziewczyn, które już miały wypłaty zasiłku chorobowego z Zusu. Jestem na zwolnieniu od 22.05 - mniejwiecej do końca czerwca świadczenie wypłacał pracodawca, te ustawowe 33 dni.
    Od tamtej pory mam ciągle przedłużane zwolnienie, szefowa powiedziala, żeby jej zglosic pierwsze przedłużenie L4 bo musi przekazać księgowej żeby złożyła odpowiednie dokumenty zusowi, ale następnych już nie muszę. No to nie zgłaszałam. Czekam teraz na przelew za okres od 6.08 do 2.09 i nadal nie mam nawet decyzji odnośnie przyznania zasiłku 😒 napisałam do zusu dzis, odpisali ze nie mogą podjąć decyzji bo brakuje złożenia wniosku…. No i jak to jest? Po każdym przedłużeniu l4 zgłaszacie pracodawcy żeby wysyłali ciągle wnioski, same coś składacie czy idzie to już automatycznie? Bo zgłupiałam, czy oni coś zawalili czy mnie o czymś niepoinformowano 🤷🏻‍♀️

    preg.png
  • Elasure Autorytet
    Postów: 774 1116

    Wysłany: 2 września, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Pytanie do dziewczyn, które już miały wypłaty zasiłku chorobowego z Zusu. Jestem na zwolnieniu od 22.05 - mniejwiecej do końca czerwca świadczenie wypłacał pracodawca, te ustawowe 33 dni.
    Od tamtej pory mam ciągle przedłużane zwolnienie, szefowa powiedziala, żeby jej zglosic pierwsze przedłużenie L4 bo musi przekazać księgowej żeby złożyła odpowiednie dokumenty zusowi, ale następnych już nie muszę. No to nie zgłaszałam. Czekam teraz na przelew za okres od 6.08 do 2.09 i nadal nie mam nawet decyzji odnośnie przyznania zasiłku 😒 napisałam do zusu dzis, odpisali ze nie mogą podjąć decyzji bo brakuje złożenia wniosku…. No i jak to jest? Po każdym przedłużeniu l4 zgłaszacie pracodawcy żeby wysyłali ciągle wnioski, same coś składacie czy idzie to już automatycznie? Bo zgłupiałam, czy oni coś zawalili czy mnie o czymś niepoinformowano 🤷🏻‍♀️

    Ja za każdym przedłużeniem informuję kierowniczkę smsem od kiedy do kiedy zwolnienie. Firma powyżej 20osob wiec normalnie dostaję pieniądze w terminie wypłaty z firmy a firma rozlicza się z ZUSem.

    Pati2804 lubi tę wiadomość

    preg.png

    👩 37lat
    AMH 0,158 - 0,206 ng/ml LH 4,33 FSH 6,78
    Mthfr homo/Pai-1 hetero/IO + spora nadwaga
    KIR Bx, jeden kir implantacyjny/Allo MLR-0%/Ana 1 ujemne
    🧔‍♂️ 35 lat
    IO/Niski testosteron/Kiepskie parametry nasienia
    HBA 48%/DFI 45%/Stres oxy 13.78

    10.06.2022 poronienie w 9 tygodniu💔
    ******************
    29.02.2024 ⏸️
    13.03.2024 CRL 2,1mm 🩵 113
    Clexane, accofil, acard, glucophage, encorton, ovitrelle, biosteron, hydroxychloroquine
    24.04.24 CRL 5,44cm 💙 157 OM 11+4 USG 12+0, Nifty niskie ryzyka, syn 🥳 🩵
    29.04.24 I prenatalne wszystko jest w porządku 💙🩵Olafek ma już 6,56cm OM 12+2 USG 12+6
    24.06.24 II prenatalne, wszystkie narządy obecne i na swoim miejscu 💙 Olafek ma 421g 👶🤯
    26.08.09 USG 29+2, 1415g 😍🥳
    2.09.2024 III prenatalne
    Przewidywana data porodu - 5.11.2024
  • Polaaaa Przyjaciółka
    Postów: 109 46

    Wysłany: 2 września, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elasure wrote:
    Ja za każdym przedłużeniem informuję kierowniczkę smsem od kiedy do kiedy zwolnienie. Firma powyżej 20osob wiec normalnie dostaję pieniądze w terminie wypłaty z firmy a firma rozlicza się z ZUSem.


    Ja dokładnie tak samo, zawsze daje znać przełożonej do kiedy mam przedłużone mimo, że pewnie już się domyśliła, że nie wrócę ;) ale wolę dla świętego spokoju dać jej znać.

    A firma też powyżej 20 osób, więc normalnie dostaje pieniądze w terminie wypłaty.

  • Waflut Autorytet
    Postów: 386 316

    Wysłany: 2 września, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie u mnie jest inna sytuacja, bo pracuje w małej firmie, gdzie od końca czerwca to już bezpośrednio ZUS przelewa mi pieniądze, a szefowa zapewniała, że nie muszę już jej zgłaszać nic, bo teraz będzie to już szło z automatu, szczególnie że po każdym przedłużeniu zwolnienia dostaję powiadomienie z mZus o zaświadczeniu 🙄

    preg.png
  • bambari Ekspertka
    Postów: 215 358

    Wysłany: 2 września, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Właśnie u mnie jest inna sytuacja, bo pracuje w małej firmie, gdzie od końca czerwca to już bezpośrednio ZUS przelewa mi pieniądze, a szefowa zapewniała, że nie muszę już jej zgłaszać nic, bo teraz będzie to już szło z automatu, szczególnie że po każdym przedłużeniu zwolnienia dostaję powiadomienie z mZus o zaświadczeniu 🙄

    Przy każdym kolejnym zwolnienie, nawet jak nie ma przerwy, pracodawca powinien wysyłać z-3.


    Pomimo że do systemów ZUS na bieżąco wpływają kolejne e-ZLA przypisane do danego ubezpieczonego, to płatnik i tak zobowiązany jest do wystawienia kolejnego Z-3 przy kontynuacji zwolnienia lekarskiego przez daną osobę.

    Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zaswiadczenie-z-3-przy-kontynuacji-zwolnienia-lekarskiego

    II 16.03.2024

    preg.png
  • Waflut Autorytet
    Postów: 386 316

    Wysłany: 2 września, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już wszystko wiem, księgowa nasza zawaliła i nie zauważyła w systemie mojego zwolnienia, więc go nie zgłosiła. Dzięki dziewczyny :)

    Elasure, Jenny93 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Polaaaa Przyjaciółka
    Postów: 109 46

    Wysłany: 2 września, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy do tej buteleczki zamiast Tantum Rosy, można zrobić roztwór z wody i żelu do higieny intymnej, który stosuje na codzirń?

  • bambari Ekspertka
    Postów: 215 358

    Wysłany: 2 września, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile macie pajacyków w roz.56?

    II 16.03.2024

    preg.png
  • czaranna Autorytet
    Postów: 441 881

    Wysłany: 2 września, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polaaaa wrote:
    A czy do tej buteleczki zamiast Tantum Rosy, można zrobić roztwór z wody i żelu do higieny intymnej, który stosuje na codzirń?


    Płyn do higieny intymnej jest przeznaczony do użytku na zewnątrz nie w środku. Często mają zle ph, środki drażniące i inne substancje i mogą w takim wypadku zrobić więcej szkody niż pożytku. W ogóle mnóstwo się mówi o tym że płynów nie powinno się używać bo mimo wszystko jest to chemia, która działa szkodliwie na mikrobiom.
    Lepiej już niczym się nie przemywać niż eksperymentować.

    Waflut, Elasure lubią tę wiadomość

    👸 33
    👨‍🔧 37

    28.10.2009 - 9.15 3860 Kubuś 💙
    07.01.2015 - 5.05 4000 Michalina💗

    Starania od - 01.2023
    ⏸️ 11.03.2024

    preg.png
  • Waflut Autorytet
    Postów: 386 316

    Wysłany: 2 września, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czaranna wrote:
    Płyn do higieny intymnej jest przeznaczony do użytku na zewnątrz nie w środku. Często mają zle ph, środki drażniące i inne substancje i mogą w takim wypadku zrobić więcej szkody niż pożytku. W ogóle mnóstwo się mówi o tym że płynów nie powinno się używać bo mimo wszystko jest to chemia, która działa szkodliwie na mikrobiom.
    Lepiej już niczym się nie przemywać niż eksperymentować.

    Totalnie się zgadzam! Kiedyś używałam płynów na codzień i zdarzały się infekcje. Odkąd przestałam ich używać i myję się samą wodą to infekcji nie miałam już kilka lat. Widziałam, że Canpol ma połowę tańsze te butelki poporodowe niz Lansinoh, chyba mnie przekonałyście żeby jednak się zaopatrzyć w chociaż jedną sztukę.

    Bambari- ja mam 6szt takich, których będę używać najczęściej bo są na zamek. Mam też chyba z 5/6 szt takich na napy, dostałam je w spadku od brata i znajomych, ale one są tylko jako rezerwowe, jeżeli nie bede wyrabiać z praniem jednak, bo wątpię żeby chciało mi się zapinać tyle tego szczególnie w nocy 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września, 16:34

    preg.png
  • Polaaaa Przyjaciółka
    Postów: 109 46

    Wysłany: 2 września, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Totalnie się zgadzam! Kiedyś używałam płynów na codzień i zdarzały się infekcje. Odkąd przestałam ich używać i myję się samą wodą to infekcji nie miałam już kilka lat. Widziałam, że Canpol ma połowę tańsze te butelki poporodowe niz Lansinoh, chyba mnie przekonałyście żeby jednak się zaopatrzyć w chociaż jedną sztukę.

    No ja używam na codzień płynu z Yope i nigdy nie miałam żadnych infekcji :)

    Może i jest tańsza o połowę ale tantum rosa kosztuje 40 zł za parę saszetek, a ja za bardzo nie wiem jakby tego trzeba używać - rano zrobić roztwór i jest na cały dzień? Czy jak?

  • Waflut Autorytet
    Postów: 386 316

    Wysłany: 2 września, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na doz 10 saszetek kosztuje niespełna 26zł. Nie planowałam wgl tego kupować, ale teraz jak widzę, że dziewczyny chwalą to chyba kupię chociaż jedno opakowanie żeby mieć do szpitala. Trzeba bezpośrednio przed użyciem sporządzić roztwór, więc chyba wygodniejsze będą te gotowe ampułki, chociaż one już kosztują sporo więcej

    preg.png
  • Polaaaa Przyjaciółka
    Postów: 109 46

    Wysłany: 2 września, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Na doz 10 saszetek kosztuje niespełna 26zł. Nie planowałam wgl tego kupować, ale teraz jak widzę, że dziewczyny chwalą to chyba kupię chociaż jedno opakowanie żeby mieć do szpitala. Trzeba bezpośrednio przed użyciem sporządzić roztwór, więc chyba wygodniejsze będą te gotowe ampułki, chociaż one już kosztują sporo więcej


    Czyli jedna saszetka = jedna wizyta w toalecie? Czyli 26 zł starczy gdzieś na dwa dni

    Czy to się używa zamiast prysznica? Czyli jedno opakowanie starczy wtedy na 10 dni powiedzmy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września, 16:43

‹‹ 424 425 426 427 428 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ