X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gusiaa wrote:
    A deklaracje położnej nie trzeba było wypełnić do 20 któregoś tygodnia ???

    Deklaracje ma się chyba zawsze wypełnioną bo to robią z automatu w przychodzi przy wyborze lekarza z POZ - jak mi wyjaśniły Panie mogę położną zmienić w ciągu roku dwukrotnie bezpłatnie. Ja akurat chce położną z innej fili mojego centrum medycznego więc teraz trwa ustalanie czy deklaracje mam przynieś tam gdzie mam pediatre czy do siedziby głównej w której położna stacjonuje 🙆‍♀️ - oczywiście musiałam to zostawić prawie na ostatnią chwile 😉

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można mieć położną z dowolnego rejonu. Grunt, żeby się z nią wcześniej dogadać, że może do nas przyjechać. Ja mojej położnej jeszcze nie widziałam, ale jesteśmy umówione, że przyjedzie do mnie po porodzie. Myślę, że wtedy podpiszemy dokumenty.

    Scintilla lubi tę wiadomość

    aZzmp1.png
  • zuzi_c Autorytet
    Postów: 1642 955

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, zgadza się. Położną można zmienić. Ja też nie mam z POZ tylko z innej przychodni :) moją już poznałam. Mam do niej dzwonić jak tylko będę miała już wypis ze szpitala ❤

    Scintilla lubi tę wiadomość

    m3sx43r8mntd6n8a.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra Dziewczyny
    Tk która kolejna na porodówkę ? Hehe ;)
    Po wczorajszym owocnym dniu, dzisiaj taka cisza...;)


    Jak dzisiejsze samopoczucia ?

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My złożyliśmy dzisiaj już łóżeczko, coś się zabieram za szafę ale mi się nie chce zbytnio :p

    Zaraz sprawdzę czy mam już wyniki, a czuje się spoko, a myślałam, że będzie kiepski dzień bo rano się taka trochę "zawalona" obudziłam.

    No ja na pewno następna nie jestem w kolejce :p

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak znalezc taka polozna? Ja myslalam ze podajemy w szpitalu adres przychodni najblizszej miejsca zamieszkania i stamtad potem przychodzi polozna i tam jest pediatra - tylko czy trzeba po porodzie wypelnic deklaracje do konkretnego pediatry?
    Szkoda ze nikt nigdzie nie mowi jak to sie zalatwia 😕

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O proszę jaką mam piękną hemoglobinę 14 :D

    Hahha i pierwszy raz też mam w normie leukocyty, bo zawsze miałam lekko podwyższone.

    A mąż już panikuje, bo mówi, że jak wszystko tak wraca do normy, to źle wróży , bo wg się zbliża poród :D Rety, chłop się bardziej stresuje ode mnie

    Dariah, Bożenka lubią tę wiadomość

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aprill wrote:
    A jak znalezc taka polozna? Ja myslalam ze podajemy w szpitalu adres przychodni najblizszej miejsca zamieszkania i stamtad potem przychodzi polozna i tam jest pediatra - tylko czy trzeba po porodzie wypelnic deklaracje do konkretnego pediatry?
    Szkoda ze nikt nigdzie nie mowi jak to sie zalatwia 😕

    Ja się dowiedziałam od babki z apteki, że mi przysługuje położna. Potem wpisałem w google położna środowiskowa i rejon gdzie będę mieszkać i mi wyskoczyła stronka, napisałam tam maila i babka kazała mi przyjść wypisać deklarację. W sumie deklarację zapisywałam jakoś w 24 tygoniu, dzisiaj się z nią spotkałam. No i na koniec spotkania powiedziała, że mam jej tylko dać znać jak się zacznie akcja, albo jak już będzie po porodzie to bedziemy się znowu umawiać.

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darrika jak to "przysluguje"? A to nie jest tak ze do kazdego po porodzie przychodzi?
    I czy ta przychodnia musi byc na NFZ?

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • Darrika Autorytet
    Postów: 1199 924

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aprill wrote:
    Darrika jak to "przysluguje"? A to nie jest tak ze do kazdego po porodzie przychodzi?
    I czy ta przychodnia musi byc na NFZ?

    Przysługuje w sensie, że na nfz każda kobieta ma prawo korzystać z położnej środowiskowej czy jest w ciąży czy np po jakimś zabiegu ginekologicznym i wymaga opieki, czy jakis zastrzyków i tak samo jest z pielęgniarkami środowiskowym, kazdemu z nas opieka takiej osoby z funduszu zdrowia sie nalezy.

    wydaje mi się, że nie ma to związku z przychodnią czy ma nfz czy nie, bo te położne jakby działają obok tej przychodni .

    Pierwsze dziecko, dziewczynka, 28 lat
    609a032c5d.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ta moja mam nie z przychodni
    W ciąży z córka chodziłam na szkole rodzenia i ona ją prowadziła i on spotem przychodziła
    Teraz nie chodziłam na szkole rodzenia, ale kolana kontakt do niej wiec napisałam
    Okazało się ze kna ma podpisany kontrakt z NFZ jako położna środowiskowa i mogę ja wybrać
    Wypełniłam deklaracje i mam jej dać znać jak Teos się urodzi

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli do położnej trzeba wypełnić deklarację? I do pediatry też?

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O adres przychodni, gdzie będzie zapisane dziecko pytają jeszcze w szpitalu. Nie pamiętam, czy trzeba podać nazwisko pediatry, ale pewnie tak.
    Warto wiedzieć, że zapisując noworodka na pierwszą wizytę do pediatry trzeba umówić wizytę na tzw. zdrowe dziecko.

    Jeśli chodzi o położną, to w niektórych szpitalach pytają o dane, gdyż informują ją, kiedy pacjentka wychodzi do domu. W moim szpitalu tego nie robią, więc w dniu wypisu mam jej dać znać sama. U mnie w domu ma się pojawić na następny dzień.
    Ja znalazłam położną przez forum mamuś z mojego miasta. Bo dziewczyny wymieniają opinie. Położne najczęściej mają własne praktyki, ale pracują na kontraktach z NFZ, dlatego trzeba u nich wypełnić dokumenty, bo za pacjentkę mają kasę.

    aZzmp1.png
  • Dariah Autorytet
    Postów: 7066 3847

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak do położnej tk jedna deklaracja
    Do pediatry...ja do pediatry jako takiego niewypełnialam tylko do przychodni konkretnej
    Nie wybierałam konkretnego pediatry ;)

    09.09.2016 2860g szcześcia i 48cm do całowania ♡♡
    w5wqvut11x85dyxn.png
    20.02.2020 3370 g szczęścia i 54 cm do całowania ❤️❤️
    74di20mmq3o11a0n.png
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Dobra Dziewczyny
    Tk która kolejna na porodówkę ? Hehe ;)
    Chyba ja... jutro o 16.00 mam się stawić w szpitalu.

    Darrika, KasiaM, . Raga ., Scintilla, mj26, I_1985, emdar, Ewciaa83, Bożenka, sylgor, Dariah lubią tę wiadomość

    aZzmp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szybkie pytanie - pomimo ze druga ciąża to nie mam pojęcia jak wyglada rozkręcanie się porodu 🤦‍♀️
    Jestem teraz 38t3d. Od jakichś 2 miesięcy miewam twardnienie brzucha czy lekkie bóle od krzyża. Przy czym nie było w tym regularności. Luteinę i magnez (2 tabl luteiny i 8 magnezu) odstawiłam półtorej tygodnia temu.
    Dziś coś więcej się poruszałam przy starszaku i teraz w końcu po prysznicu się położyłam.
    I wyczułam ze twardnieje brzuch - nie jakoś boleśnie, po prostu jak dotykam to jest jak skala i czuje jak się spina. Jedynie co mnie zastanawia to od niecałej godziny trwa to regularnie co około 8-9 min. Czy powinnam coś zrobić? Ogólnie z kilku powodów mam mieć cc.
    Żaden czop czy wody nie odeszły. Jedynie gdzieś od 2 tygodni dużo więcej kremowej wydzieliny i czasem zbite kawałki śluzu (bez krwi).

  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam mieć cc i lekarz powiedział, że jak przed planowanym cc pojawią się skurcze, to mam jechać do szpitala i nie czekać, aż będą regularne. Ale ja w swojej głowie to układam, że chodzi o skurcze bolesne, znane mi z pierwszego porodu. Tak więc nie umiem Ci podpowiedzieć. Jeśli masz możliwość skonsultuj to smsowo z Twoim lekarzem, albo pojedź na IP, ram sprawdzą i będziesz spokojna.

    aZzmp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith wrote:
    Ja mam mieć cc i lekarz powiedział, że jak przed planowanym cc pojawią się skurcze, to mam jechać do szpitala i nie czekać, aż będą regularne. Ale ja w swojej głowie to układam, że chodzi o skurcze bolesne, znane mi z pierwszego porodu. Tak więc nie umiem Ci podpowiedzieć. Jeśli masz możliwość skonsultuj to smsowo z Twoim lekarzem, albo pojedź na IP, ram sprawdzą i będziesz spokojna.
    Właśnie też wyobrażam sobie ze skurcze powinny boleć a nie tylko powodować dyskomfort. Właśnie do duszy jest to że nie mam jak skontaktować się ze swoim lekarzem. Jutro mam planowe KTG z rana więc pewnie wstrzymam się do wtedy, chyba że coś się w nocy podzieje ☺️

  • I_1985 Ekspertka
    Postów: 138 186

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka90* wrote:
    Dziewczyny szybkie pytanie - pomimo ze druga ciąża to nie mam pojęcia jak wyglada rozkręcanie się porodu 🤦‍♀️
    Jestem teraz 38t3d. Od jakichś 2 miesięcy miewam twardnienie brzucha czy lekkie bóle od krzyża. Przy czym nie było w tym regularności. Luteinę i magnez (2 tabl luteiny i 8 magnezu) odstawiłam półtorej tygodnia temu.
    Dziś coś więcej się poruszałam przy starszaku i teraz w końcu po prysznicu się położyłam.
    I wyczułam ze twardnieje brzuch - nie jakoś boleśnie, po prostu jak dotykam to jest jak skala i czuje jak się spina. Jedynie co mnie zastanawia to od niecałej godziny trwa to regularnie co około 8-9 min. Czy powinnam coś zrobić? Ogólnie z kilku powodów mam mieć cc.
    Żaden czop czy wody nie odeszły. Jedynie gdzieś od 2 tygodni dużo więcej kremowej wydzieliny i czasem zbite kawałki śluzu (bez krwi).

    Jak twardnieje brzuch to spokojnie , to normalna reakcja i faktycznie może być twardy jak skała i na w określonym czasie się napinac.

    Śluz / wydzieline też taka mialam...Jak nie jest przębarwiona krwią to też spokojnie. Przygotowania trwaja:)

    A czy jest też twardy na samej gorzej, tuż pod biustem?

  • I_1985 Ekspertka
    Postów: 138 186

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith jest duże prawdopodobieństwo że do Ciebie dołączę...

    Zauważyłam dziś czop się oddzielając, galaretka lekko brunatna...dodatkowo po 18 przyszły skurcze, takie jak na okres, ale mocniejsze, po kąpieli przeszło:)

    Więc kto wie...W każdym razie zmotywowalo mnie to do spakowania sie:)

    Edith, ZakręconaOna, Dariah lubią tę wiadomość

‹‹ 519 520 521 522 523 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ