X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne LUTOWE serduszka 2020
Odpowiedz

LUTOWE serduszka 2020

Oceń ten wątek:
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożenka wrote:
    Ja dzisiaj czuję się bardzo dobrze, mam wrażenie, że za dobrze🙄 ogarnęłam mieszkanie, połaziłam po sklepach dwie godzinki. Obiad mam z wczoraj więc mam dzisiaj wolne od gotowania. O 17 jedziemy na szkołę rodzenia do szpitala gdzie będę rodzić, koleżanka mnie namówiła na wyjazd, bo już tam jeździ po od kilku tygodni 😃 będziemy tam pierwszy raz więc jestem podekscytowana😊
    Ja tak samo , owszem boli mnie krocze i brzuch raz mocniej raz lzej ale ciagle od 5 rano z przerwami chwilowymi . Taki dziwny jest ... ale czuje sie ogolnie super i mam checi i powera do roboty takze dzialam poki chce mi sie :P


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • I_1985 Ekspertka
    Postów: 138 186

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Scintilla wrote:
    Ogromne gratulacje 🤗💐!

    Jeśli mogę spytać to w pierwszej ciąży z córcią też rodziłaś na tym etapie i tak "błyskawicznie" 🙂?

    Dziekuje:)

    Z Al7cja ciut dłużej, od trafienia na porodowke 4h. Ale gdybym za pierwszym razem liczyła skurcze...to by to trwało Max 2.5h

    Scintilla lubi tę wiadomość

  • I_1985 Ekspertka
    Postów: 138 186

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I polecam :) te które niespakowane, pakujcie się . Wczoraj biegała po galerii, jadłam co mi wpadlo w ręce- beza Pavlova, pizza A od 19.30 skurcze...Więc się spakowalam szybciutko🙈

    Scintilla, Darrika, ZakręconaOna, KasiaM, Bożenka, Ewciaa83, emdar, ppieguskaa, Camilla33, Mysza lubią tę wiadomość

  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakręcona działaj działaj jak Ci się chce😃 mnie to nawet nic nie boli, no może trochę krzyż jak myłam podłogi 🙈

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dariah wrote:
    Hehe brzmi conajmniej jak samotna wyprawa przez Amazonię ;)
    Powodzenia ! ;)
    No co najmniej 😉Ale serio tak się dziś czuję...
    Zakręcona, zazdro powera 🙄

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożenka, Ty też z powerem? No co z Wami laski😉? Żartuję, oczywiście. Korzystajcie jak macie siłę, ja dwa dni temu miałam energię,a od wczoraj...tryb przetrwania😒

    Bożenka lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZakręconaOna wrote:
    Emdar duzo sil dzis Ci zycze ! Ale fakt , zabrzmialo jakbys miala jakas samotna podroz przez niebezpieczne miejsce przetrwac hahaha .

    Ja mam w planach i w sumie robie to juz sprzatanie , prania , obiadek , zmiana zaslon , pochowanie ciuszkow wszystkich do szafy w koncu bo zalegaja w lozku . Ale czy Ja juz nie pisalam o tym ?! A moze nie tu 😂 piedziele kalafior ciazowy jakos chyba mi sie uaktywnil .
    Ej, nie wpadłabyś do mnie na poukładanie w garderobie😉? A propo's kalafiora, nabralam dziś smaka na curry z kalafiora(wysłałam już starego do sklepu).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 14:19

    ZakręconaOna lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj troszkę aktywnie, spotkanie na mieście ze znajomymi i próba zakupu jeszcze jednego stanika do karmienia. Niestety nieudana, jutro zaatakuje jeszcze jeden sklep.

    Tak sobie myśle ze może w weekend umyłabym okna 🤭??? Do TP zostało 10 dni a raczej nie chciałabym przenosić terminu, bo po nim to każdy dzień będzie stresujący na maksa.

    Pisałyście o wiesiołku, mam nawet ich zapas ale mam tak ciagle mokro w majtkach bez niego ze boje się ze po nim odpłynę 😂
    Kiedyś zakupiłam te kapsułki długo przed ciąża by poprawić wydzielinę, zaczęłam łykać i po jakimś tygodniu miałam tyle wydzieliny ze nie mogłam tego ogarnąć i chyba od tego nawału i ciągłej wilgoci dostałam takiej infekcji grzybiczej ze leczylam się ze 3 miesiące 😞

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tyle energi, tyle siły, tak super mi się śpi, nic mnie nie boli ani nogi ani plecy ze gdyby nie ruszający się brzuch to zapomniałabym ze jestem w ciąży. Nawet cycki przestały bolec. Z jednej strony super a z drugiej łapie schize ze coś jest nie tak.... czuje jakby mi mijały wszystkie dolegliwości ciążowe. Nawet pryszcz mi wyskoczył na twarzy! Zazwyczaj pod koniec to kobiety ledwo chodzą, są napuchniete a ja czuje się lepiej niż w 2trymestrze.

    Linka90*, JustiJusti lubią tę wiadomość

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena, wszystko jest ok, nie stresuj się. Ciesz się ze czujesz się ok, dobrze wiemy że samopoczucie w 9 miesiącu to osobnicza sprawa, i niestety(albo stety) natura rozdaje dolegliwości jak jej się podoba 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2020, 14:56

    marlenaO lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar dokladnie .
    MarlenaO nie.martw sie , Mnie tez WCALE w tej ciazy piersi nie bola, W OGOLE! zero pryszczy , zero spuchniecia . Jedynie to wlasnie te bole brzucha juz mam i problemy znow ze snem czasami. Takze tak.jak Emdar napisala , jedne czuja sie cudownie a drugie jak kupa

    marlenaO lubi tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy Wiktorię na świecie💕
    My po usg. Główka córki już bardzo nisko i ciężko zmierzyć.Brzuszek wyszedł większy od główki i trzeba to monitorować, żeby nie było problemów z dystocją barkową przy porodzie. Waga 3200g jakoś mi się wydaje za duża. Musiałaby w 24 dni przybrać kilogram😲
    Łożysko 3 stopnia, AFI 15. Doktor mówi, że dajemy dziecku rosnąć i 7.02 widzimy się na wizycie, jeśli nie urodzę.
    Brzuch już nisko więc wszystko teraz zależy od Emilki ☺

    Bożenka, Scintilla, Camilla33, Darrika, emdar, KasiaM, JustiJusti, I_1985 lubią tę wiadomość

  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wracamy z kina z mezem :)

    Moj 1 porod też był zaskoczeniem. Pojechalam na ip bo chyba mialam skurcze ale oczywiście maz się uparl . Trafilam na patologie wieczorem poznym , potem dostalam wiekszych skurczy i 3.35 urodzilam ..

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emdar, hehe Ty mi teraz zrobiłaś ochotę na curry z kalafiora, bo takiego to jeszcze nie jadłam. To już wiem co jutro będę robić 😃👍

    Marlena dla mnie drugi trymestr też był gorszy. Zero energii na cokolwiek. Tylko leżeć mi się chciało. Wszystko jest ok 🤗 Trzeba korzystać. Przynajmniej ciążę będziemy dobrze wspominać, bo z porodem to się dopiero okaże 🙈

    marlenaO lubi tę wiadomość

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • Bożenka Autorytet
    Postów: 1031 841

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza wrote:
    Witamy Wiktorię na świecie💕
    My po usg. Główka córki już bardzo nisko i ciężko zmierzyć.Brzuszek wyszedł większy od główki i trzeba to monitorować, żeby nie było problemów z dystocją barkową przy porodzie. Waga 3200g jakoś mi się wydaje za duża. Musiałaby w 24 dni przybrać kilogram😲
    Łożysko 3 stopnia, AFI 15. Doktor mówi, że dajemy dziecku rosnąć i 7.02 widzimy się na wizycie, jeśli nie urodzę.
    Brzuch już nisko więc wszystko teraz zależy od Emilki ☺

    Z tym brzuszkiem to może tylko tak wyszło w pomiarach, że jest większa, bo głowę ciężko zmierzyć. Ładna waga😃 to w spokoju możesz czekać na Emilkę❤️

    Mysza lubi tę wiadomość

    7u2243r85d8tvjp3.png
    nqtk2n0axl4m779s.png
  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już odliczam do wtorku. Od wczoraj boli mnie głowa, Apapy nie pomagają, ciśnienie też mi troszkę podskoczyło i przy tym Mała też jakaś mocno aktywna od wczoraj... Noce coraz gorsze, dzisiaj nawet mój mąż nie mógł spać, więc o 4 oglądaliśmy tv i jedliśmy płatki z mlekiem 🙄 śmiałam się że chyba jego organizm też zaczął przygotowywać się do wstawania w nocy ;)
    Dotarło do nas że za chwilę będzie z nami córeczka i czy my sobie poradzimy ???
    Szkoda że imienia wciąż brak :(

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • Scintilla Autorytet
    Postów: 1073 2207

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza - znam 2Emilki w tym najbardziej swoją i dziewczyny są b. punktualne w terminach porodu 🤭😉

    Aprill - może wpiszcie co Wam się podoba i zróbcie losowanie ☺️?!

    Mysza lubi tę wiadomość

    mhsvi09kzjtuku9r.png
    18.02.2020 Narodziny Bartusia 👨‍👩‍👧‍👦
    10.06.2015 Narodziny Emilki 💝
    05.05.2014 [*] pamiętamy...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożenka wrote:
    Z tym brzuszkiem to może tylko tak wyszło w pomiarach, że jest większa, bo głowę ciężko zmierzyć. Ładna waga😃 to w spokoju możesz czekać na Emilkę❤️
    Męczył się ginekolog z tą głową, bo dodatkowo mój pęcherz próbował mu przeszkodzić w pomiarach :)
    Z jednej strony wolałabym doczekać tego 15.02, bo wtedy będąc po terminie mogę rodzić w wybranym szpitalu, 50km ode mnie. A jak zacznie się akcja to najbliższy, 15km. Ale nie ode mnie to zależy.
    Trochę się rozczarowałam, że nie zbadał mnie na fotelu bo nie wiem jak szyjka. No, ale był po dużurze w szpitalu i wyglądał jak po dobrej imprezie, więc nie naciskałam :)
    Dzisiaj zapytał mnie po raz 4 czy chcę rodzić naturalnie. Ja oczywiście chcę, bo nie ma przeciwwskazań.Mam wrażenie, że gdybym odpowiedziała, że wolę CC to umówiłby mi termin🤔

  • gusiaa Autorytet
    Postów: 1605 1563

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dzis gdzies mala uwiera bo cala prawa strona mnie ciągnie i kuleje na prawa strone ;( i wiecznie ma czkawki min 3 razy dziennie :)

    Kornelka 💕 09.02.2015r. /2680g. 54cm

    tb73krhmu0f7yc26.png
  • ZakręconaOna Autorytet
    Postów: 15142 6962

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aprill dacie rade , na bank !;)
    Bozenka kalafior w curry jest pyszny , sama nie raz robilam . Szczegolnie na diecie , bajeczka . ;)


    Ja wlasnie ogarniam obiadem , stek wolowy , salatka bedzie fo tego ( salata , pomidor i dressing czosnkowy ) plus zrobilam wlasnie buleczki z maslem , czosnkiem i natka pietruszki plus mozarella na to ;) mniam mniam .

    Dariah, Camilla33, Camilla33, Bożenka lubią tę wiadomość


    de7e166350.png

    b2727090e5.png
‹‹ 523 524 525 526 527 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ